Şimdi Ara

C 200 sportcoupe (2003) Alayım mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşımın tanıdığında 2003 model lacivert renkli olanından varmış. otomatik vites, 170 bin km, bir iki parça boya varmış ama değişen yokmuş. Hasar kaydı varmış ama sormadım da bakmadım da ne kadar olduğuna. Fiyat olarak ikinci eli biraz zayıf bir araç olduğu için, acilen satmak zorunda olduğundan 27 bin demiş ama biraz daha düşürürüm diye düşünüyorum. Evliyim, bir çocukluyum ve öğretmenlik yapıyorum. Bu araca karşı bir sempatim var, daha önce focusum vardı sattım ve yeniden araç almayı düşünüyorum. Bu aracı alsam üzülür müyüm, sevinirmiyim ? Eğer araçtan memnun kalırsam uzun süre binerim, ikinci el derdim yok yani. Aracın temsili resmini aşağıya koyuyorum.

• wintage kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hasar kayıtlarını mutlaka sorgulayın.
    Boya-değişen, 2. elde değeri çok etkiliyor.
    Öyle bir iki parça boyalı ise değişen de vardır.
    Birde ne kadar güvenilir?
    Dostumun dostunun dostundan ben hep korkarım.
    Anladığım kadarı ile satıcıyı tanımıyorsunuz.
    Zaten 2. elde sıkıntılı bir araç alıyorsunuz, bir anda son kullanıcı olursunuz.

Saygılarımla,
  • Haklısınız, zaten dünden beri kafama da yatmadı bir türlü...
  • Bence gerektiğinde elinizden daha kolay çıkarabileceğiniz bir araba alın.
    Çocuk da varken tek kapı bir araba kullanmak size baya bir sıkıntı çıkaracaktır.
    Araç model olarak eski olduğu için değişen boyanan parça olması da gayet doğal.
    Ancak bu aracı satmakta çok zorlanırsınız. piyasada o kadar çok alternatif varken bu araç elinizde kalır.
    Bakım yedek parça da masraf çıkarabilir.
    Bence öğretmen ve aile sahibi iken daha yeni model ornegin 3 yıllık piyasada daha çok bulunan ve günlük hayatınızı kolaylaştıran bir araba tercih edin.

Saygılar.
  • 2003 mercedes arabayada son kullanıcısı olursunuz dediniz ya :/ , iki parça boya olunca değişende oldu ya arabayı hiç mi bir yere sürtmezsiniz hiç mi taş gelmez ya birisi bir karış çizerse ne oldu öldü mü araba?
    kendi fikrimde bence mercedesin en tipsiz arabası utanıyorum ona mercedes demeye ben olsam o modeli almazdım
  • Sanırım mesajın tamamını okumadınız.
    2 parça boya ile son kullanıcı olursunuz demedim. Boya-değişen 2. el değerini düşürür dedim.
    Son kullanıcı olursunuz kısmı "Birde ne kadar güvenilir" kısmından sonra.
    Öğretmen bey hiçbirşeyi sorgulamadan tanımadığı bir satıcıdan araç almak istiyor.
    Ne tramer, ne servis.
    Tıpkı geçen yıl kalfamın kardeşinin aldığı gibi.
    2003 model sedan bir araç. 121.000 km de güvenip sorgulamadan alınmış.
    Üç ay sonra sorunlar çıkmaya başlayınca kalfam yardım istedi.
    Aracın sevis kayıtlarını sorguladık, araç en son 2005 yılında 118.000 kusur kilometrede hasarlı olarak servise gelmiş.
    Sahibi kaskodan yaptırmış ve bir daha da servis kaydı yok.
    2 yılda 118.000 km yapan araç sonraki 7 yılda sadece 3.000 km yol yapmış.
    Servise soktuk, kaydın çok ötesi değişeni var.
    Satmaya kalktı, aldığı fiyatın yarısını teklif ettiler.
    Kasdettiğim bu idi.
    Şimdi siz karar verin lütfen, son kullanıcı oldu mu, olmadı mı?

Bu araç için böyledir demedim. Bilmediğim bir araç.
    Sadece sorgulamasını istedim ve uyardım.

Saygılarımla,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.