Şimdi Ara

Büyük Konuşmamak Gerekyiormuş :( :(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
3
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle foruma yeni üye oldum 2013 yılında başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum,

2013 yılı içerisinde yenimahallede bir mağazada çalışan bir kız gördüm kızı gördüğümde çok hoşlandım ve kızla bir yolunu bulup tanıştım, konuşmaya başladık ilk buluşmada kıza kendimi tanıttım, niyetimi anlattım bak ben senle ciddi düşünüyorum ciddi anlamda tanışmak istiyorum dedim. Kızın adı selime idi. Kıza niyetimi anlatınca oda mutlu oldu ve hayırlısı olsun dedi, bende mutlu oldum. Kız bana ilk başta arkadaşız desede zamanla benden hoşlanmaya başladı. Herşey yolunda gidiyordu. Beni kıskanıyor her adımımı soruyor vhatsapıma bakıyor sürekli kime yazıyorsun kimle konuşuyorsun diyordu. Haftada 3 gün buluşuyorduk. Selime ayrıca dikiş kursuna gidiyordu…birgün ben o kursa gidiyor diye mesaj atmadım ve kursu bitince ararım die geç aradım onu, bana dediki ben senle mutlu olamam dedi nie mesaj atmıyosun nie aramıyosun dedi ve dengesizce benden ayrıldı bende peki dedim 2 gün sonra döndü mesaj attı ve barıştık, sonra 2 hafta konuştuk 2 hafta sonra bir gün yine yine dengesizce hareketlerde bulunuyordu, ben senle yapamayacam dedi ayrılalım dedi, ayrıldık, 3 gün sonra yine döndü kalbini kırdım özür dilerim dedi yine barıştık. Ben yenimahalleye gittim onunla buluştuk yemek yedik pasta yedik felan yine eski hale döndük, Selime Gelinlikçide çalıştığı için akşamları buluşuyorduk. Artık ilişki iyice ilerlemişti bu benimle evlenme planları yapıyordu. Annesi Zeliha teyzede beni öğrenmişti. Herşey yolunda gidiyodu doğum günü vardı ben ona çiçek aldım adına şiir yazdım ve yanına giderek sürpriz yaptım. O derece seviyordum. Hiçbirşey umrumda olmuyordu onun yanında iken. Bana evleniriz, şurada otururuz şunu yaparız diodu iyice kendine beni bağlamıştı. Birgün Aysel die bi abla vardı Aysel abla ile konuştum, selime; Aysel ablaya benim onun peşinden koştuğumu onun için çok uğraştığımı anlatarak sanki o hiçbişey istemioda ben zorluyormuşum gibi anlatmış, Aysel ablada beni saf ve peşinden koşan biri olarak algılamış nese bende bunu duydum çok üzüldüm gerçekleri Aysel ablaya anlattım böyle bir durum yok dedim, sonrasında birgün akşam selimenin çalıştığı gelinlik dükkanına gittim sürpriz yaptım oda bana nie geldin kendini hiç özletmedin dedi yine dengesizce konuşmaya başladı ve akşamında ayrılalım dedi birgün çok iyi idi birgün ne yaptığını valla anlam veremiyordum ayrılalım dedi beni sil numaramı sil dedi bende hiçbirşey sölemedim ona konuşmadım ve 2 gün konuşmadım 3’ncü gün Aysel ablayada gerçekleri anlattığımı duymuş bana dediki,numaramı sil dedi nasıl anlatırsın dedi özelimizi dedi anlatmasan belki mutlu olurduk dedi numaramı sil bir daha karşımada çıkma dedi, kendi beni kötülediğini anlatmıyorda bana dediki anlatmasan belki daha mutlu olurduk dedi, beni çok şaşırttın dedi ayrıldık, onu çok seviyordum ona çok iyilikler yaptım dikiş kurslarına götürdüm beraber çok gezdik çok da güzel anılarımız oldu ben hiçbirini unutamıyorum, o dediki benim umrumda bile değilsin dedi buda benim zoruma gitti buluşalım birgün dedim yüz yüze konuşalım herşey bitsin telefonda olmaz dedim o da hayır dedi bende eve gittim moralim bozukdu dışarda gezeyim derken arabamla trafik kazası yaptım bir araba ile çarpıştık buna kaza resimlerini attım saol selime buluşssa idik belki bu kaza olmucaktı dedim kazada karşı taraf şoka girdi ambulanslar polisler derken büyük bi kazaydı :( ona resimlerini attım saol gelmediğin için kaza yaptım dedim bi cevap atmadı üstelik geçmiş olsun demedi, ertesi gün bende kargocu olduğum için bi paket götürdüm bunun çalıştığı yerden geçtim ayağımı sekiyordum herkes geçmiş olsun dedi o geçmiş olsun demedi kendime yediremedim o kadar arabamla gezdirdiğim beraber yediğimiz içtiğimiz benimle evlenme planları yapan kızın bu yaptığını yediremedim, selimenin iş çıkışı yanına gittim ve neden böle yaptığını sordum benimle neden oynadın dedim...(belki bana çok safsın diceksiniz ama insan o an gözleri kör oluyor anlayamıyor göremiyor hiçbirşeyi herşey o kadar güzeldiki benimle o kadar güzel planlar yapıyorduki) son kez karşısına çıktığımda yüz yüze konuşurken bana dediki nasıl olurda özelimizi anlatırsın dedi, ben hayatımda böle bişey görmedim dedi, ayrıca ben seni hiç sevmedimki, illa her sevgili olan evlencek diye bir şey yok dedi ben ne diceğimi bilemiyordum bu sözleri karşısında selime konuşmaya devam ediodu bana istediğin küfürü edebilirsin, sevgili olduk die evlencek halimiz yokya, dedi, bende kaza yaptığımdan haberin olduğu halde bir geçmiş olsun demedin insanlıkmı bu dedim oda herşeyi anlatmasaydın belki derdim dedi şimdi inan aklıma bile gelmiosun dedi hem ben eski sevgilimle (kendisini aldatan faruk) ile konuşuyorum ben ondan başkası ile mutlu olamayacağımı anladım dedi, bana istediğin küfürü edebilirsin dedi bende sen küfür edilecek bi insan bile değilsin dedim...oda her sevgili evlenmez ya dedi .. parklarda o kadar el ele kol kola gezenler var dedi bende bu sözünün üzerine dedimki onlar bedenen temiz olsada ruhen ne olduklarını herkes bilir dedim oda bana ben sana sevgimi göstermedim dedi şimdi olmasa 1 ay sonra ayrılırdım ya nolcak sanki dedi o gün Yenimahalle üzerime yıkıldı ve ne diceğimi bilemedim çıktım evime geldim...o dönemde bunalıma girmiştim....kaza yapmıştım kızdan ayrılmış ve boşluğa düşmüştüm çok şükür düzeldim, 2 senedir kimseye böle aşık olamadım bir heyecanım da yok ne yapacağım bilemiyorum… ama bana o kadar güzel sözler vaadler söyledi ve bunun üzerine ayrılmamız çok kötü oldu, şimdi dayımlar yenimahallede oturuyor onlara yakın yerden ev aldılar, dayımlara gittiğimizde bazen karşılaşıyorum karşılaşınca kafamı eğip geçiyorum, 2 sene oldu bana kazık attı oynadı benle ama ben o güzel günleri unutamıyorum, o yüzden büyük konuşmamak gerekirmiş insan sevince gözü hiçbişeyi görmüyormuş cahil oluyormuş, neşet Ertaş ustanın da dediği gibi “cahildim dünyanın rengine kandım onu ilelebet benim sandım” şimdi şükrediyorum ya diyorum beni sevmediği halde benimle zaman geçirdi mutlu oldu peki ben ailemle tanıştırsa idim de söz yada nişan yapıpda ayrılsa idik o zaman ne yapardım diyerek şükrediyorum 

• Hepsini okudum. Kimseye fazla bağlanma kardeş. Senin ki kadar büyük olmasa da benzerini bende yaşadım. Anladımki kendinden başkasına güvenmeyeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Babywolf

Hepsini okudum. Kimseye fazla bağlanma kardeş. Senin ki kadar büyük olmasa da benzerini bende yaşadım. Anladımki kendinden başkasına güvenmeyeceksin.
    sıkıntı şurada ben şundan eminim ben her gece yatarken onun için dua ediodum onu duaya ortak ediodum elini tutmaya kıyamıyordum adına şiir yazıyordum bazen kendimede şaşırıyordum tek zoruma giden içimizde kötülük art niyet ve fesatlık olmadığı için kendimi onun gibi gördüm hep değer verdim iyi davrandım ama bana basitsin dedi ve ayrılırken umrumda bile değilsin dedi o kadar geçen zamana üzülüyorum emeklere üzülüyorum ve herşeye rağmen o trafik kazası bana ders oldu düşünün ya ben onun geçmiş olsunu ile ayağa kalkmıcaktım ama bi geçmiş olsun demeyecek kadar vefasızmış şimdi 2 senedir kimseyede bağlanamıyorum nolacak onuda bilmiorum hep dua ediyorum Allah'a havale ettim bir insanın duyguları ile oynamak çok ağırmış çok :( :(

• Genellemeyi sevmemde alın size türk kızı gerçeği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn0654

Genellemeyi sevmemde alın size türk kızı gerçeği.
    ben insan evladı olduğum için unutamıyorum ve en çok da bu bigün demetevler parkında idik orda yemek yedik bu üşüdü titriyor hava buz gibi bende üşüom valla çıkartıp montumu verdim evine kadar öle gittim o üşümüyor die mutlu oluyordum nasıl bi bağlanmadır bu diyorum ama konu başlığında da olduğu gibi büyük konuşmamak lazım ben hep iyi oldum ve bir kez bile inanın küfür etmedim son buluşmada bana istediğin küfürü et dicek kadar küçüldü ama ben sen küfür edilecek insan değilsin dedim...kafama takılan şu madem beni sevmedin madem istemiodun neden 5 aya yakın benimle beraberdin ne demiş peygamber efendimiz "bir insanın duyguları ile oynayanın iki taraftada yüzü gülmeyecek" demiş :(

• quote:

Orijinalden alıntı: asik06

ben insan evladı olduğum için unutamıyorum ve en çok da bu bigün demetevler parkında idik orda yemek yedik bu üşüdü titriyor hava buz gibi bende üşüom valla çıkartıp montumu verdim evine kadar öle gittim o üşümüyor die mutlu oluyordum nasıl bi bağlanmadır bu diyorum ama konu başlığında da olduğu gibi büyük konuşmamak lazım ben hep iyi oldum ve bir kez bile inanın küfür etmedim son buluşmada bana istediğin küfürü et dicek kadar küçüldü ama ben sen küfür edilecek insan değilsin dedim...kafama takılan şu madem beni sevmedin madem istemiodun neden 5 aya yakın benimle beraberdin ne demiş peygamber efendimiz "bir insanın duyguları ile oynayanın iki taraftada yüzü gülmeyecek" demiş :(

Alıntıları Göster
    hayırlı eş çok önemli bişey. anlamıyorum bu kızları ayrılmak ne kadar kolay geliyor. daha olgunlaşmamış ve evlenmeden kurtulmuşsun ne kadar şanslısın

• quote:

Orijinalden alıntı: UzunogluAS

hayırlı eş çok önemli bişey. anlamıyorum bu kızları ayrılmak ne kadar kolay geliyor. daha olgunlaşmamış ve evlenmeden kurtulmuşsun ne kadar şanslısın

Alıntıları Göster
    son konuşmada madem beni sevmiyordun neden benimle takıldın neden benimle vakit geçirdin, aşkım dedin canım dedin ben senden başkasını sevmek istemiyorum dedin dedim?? ne varki bunda ya dedi ben seninle konuştuğum dönemde bunalımdaydım eski sevgilimden ayrılmıştım o dönemde bunalıma girmiştim sen değil başkası ile de aynı şeyleri yapaşabilirdim seni hiç sevmedim dedi ha bu ay olmaz ise önümüzdeki ay ayrılırdım dedi.... her sevgili olan evlencek die bişeymi var dedi parklarda herkes el ele kol kola dedi bak gençlik parkına bak güvenparka dedi bende dedimki öyle takılan gezenlerin bedeni temizdir ama kalplerinin ne olduğunu sende iyi bilirsin selime dedim öyle deyince bozuldu ama ben dedi beni aldatan eski sevgilimle şimdi mesajlaşıyorum istersen mesajlarını da gösteririm banada istediğin küfürü edebilirsin dedi bay bay dedi...Allah görüyor yukarda çektiğim acıları umut verip böle yarı yolda bırakınca çok zor oluyormuş :( selime ve Yenimahalle bende çok büyük yara açtı işallah böyle bir daha severim diyorum zor bir ihtimal artık umudu kestim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asik06 -- 19 Mart 2015; 16:27:25 >

• hepsini okuduğuma inanamıyorum.
    geçmiş olsun abicim, Allah umarım hayırlı eş nasip eder sana. Kendini üzme hiç, dengesiz bir insanla mutlu olunmaz ki, cehenneme dönerdi her günün. Kurtulmuşsun iyi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-73A8A7D1E

hepsini okuduğuma inanamıyorum.
    geçmiş olsun abicim, Allah umarım hayırlı eş nasip eder sana. Kendini üzme hiç, dengesiz bir insanla mutlu olunmaz ki, cehenneme dönerdi her günün. Kurtulmuşsun iyi ki.
    teşekkür ederim saolun, inanın çok zor zamanlardan geçtik o dönemde hem deli gibi sevdiğin kişiden ayrılıyosun boşluğa düşüyosun hemde üstüne onun için buluşamadın die bunalıma girerek trafik kazası yapıyosun ve verdiği cevapta eski sevgilimle mesajlaştım seni hiç sevmedimki cevabı alıyosun, Allah kimseye yaşatmasın, herşeyde bir hayır vardır sen senin hakkında hayırlı olanı Allahtan dahamı iyi bileceksin derlerya tabiki Allaha inancımız sonsuz ama bu acılar çok zor yaşanması da zor kaç kişiyle tanıştımsada öle bi heves yok artık bende, hani en kusursuz cinayet birinin yaşama sevincini öldürmektir derlerya, selime işte benim yaşama sevincimi öldürdü keşke hiç tanışmasaydık :( :(:(

• quote:

teşekkür ederim saolun, inanın çok zor zamanlardan geçtik o dönemde hem deli gibi sevdiğin kişiden ayrılıyosun boşluğa düşüyosun hemde üstüne onun için buluşamadın die bunalıma girerek trafik kazası yapıyosun ve verdiği cevapta eski sevgilimle mesajlaştım seni hiç sevmedimki cevabı alıyosun, Allah kimseye yaşatmasın, herşeyde bir hayır vardır sen senin hakkında hayırlı olanı Allahtan dahamı iyi bileceksin derlerya tabiki Allaha inancımız sonsuz ama bu acılar çok zor yaşanması da zor kaç kişiyle tanıştımsada öle bi heves yok artık bende, hani en kusursuz cinayet birinin yaşama sevincini öldürmektir derlerya, selime işte benim yaşama sevincimi öldürdü keşke hiç tanışmasaydık :( :(:(

Alıntıları Göster
    Boşuna dememişler deveye diken insana s**en yaranır diye kardeşim o kızla işi pişirseydin seni bırakmazdı mesele namuslu olmak, kimse namuslu erkek istemiyor...

• size yemin ederim elini tutmaya kiyamazdm şimdi ne zaman Yenimahalle gitsem onu görsem hala kötü oluyorum demekki buda benim kaderim mis..kendime yediremedim durduk yere ayrıldı kaza yaptım ben ne hata yaparsam yapayim bi geçmiş olsun der insan bize büyükler bole öğretti insan evladiyiz sonuçta...Yenimahalle de konuştuğum da bana umrumda deilsn aklıma bile gelmiosn dedi ben ona deil kendime uzuluorm valla yaşama sevinci mi öldürdü bu hafta sonu yine dayimla ra gitcem Yenimahalle yine karşılaşırız kafamı eğip geçerim ama beni bitirdi :((
  • quote:

Efendimiz öyle demiş ancak sen zaten en baştan Efendimiz ' in kadın erkek ilişkileri konusundaki kıstaslarına aykırı hareket etmişsin kardeş. Bak bir söz vardı;

Haramda sevgi ararsan sevgi sana haram olur.

Daha da bir şey söylenmez bunun üstüne..

• Kızın köpeği olmuşsun gel deyince gel git deyince git durumuna dönmüş ve sen bu kıza aşığım diyorsun.Mantığınla düşün birazcık.Bu kız sana değer vermemiş herşeyin yalan olduğunu söylemiş.Senin kafan onda hala.Nasıl bir saçmalık bu dostum!

İnsanları iyi tanı ve aslında ikinciden sonra tekrara sarmasına izin vermeyecektin.

Deneme tahtası olmuşsun kusura bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opsss mademoiselle

Kızın köpeği olmuşsun gel deyince gel git deyince git durumuna dönmüş ve sen bu kıza aşığım diyorsun.Mantığınla düşün birazcık.Bu kız sana değer vermemiş herşeyin yalan olduğunu söylemiş.Senin kafan onda hala.Nasıl bir saçmalık bu dostum!

İnsanları iyi tanı ve aslında ikinciden sonra tekrara sarmasına izin vermeyecektin.

Deneme tahtası olmuşsun kusura bakma
    bu sana iyi bir ders olmuştur umarım,kimseye baglanmayacaksın bu zaman da..duygularımı kaybettim lan ben sırf bu yüzden..son olarak..

• quote:

Orijinalden alıntı: yorgun şair

bu sana iyi bir ders olmuştur umarım,kimseye baglanmayacaksın bu zaman da..duygularımı kaybettim lan ben sırf bu yüzden..son olarak..

Alıntıları Göster
    yazının ortalarına yaklaşınca nasıl bi son olacağını tahmin etmiştim öylede oldu aslında çok fazla şans vernişsin hadi bikere ayrıldın barıştın eyvallah ama hiçbir sebep yokken tekrar ayrılıp barışmaya geldiğinde o şansı bira daha vermeyecektin çocuk oyuncağına döndürmüş resmen en azından bu kadar uzulmezdın. Ama şunu unutma zararın neresınden donersen kardır. nişanlanıp yüzük atmak yada evlenip boşanmak çok daha ağır darbelere yol açardı. Üzüldüm gerçekten ..

• Hayat bu işte.. Ne zaman matik atacağı belli olmuyor kardeşim. Ne desen haklısın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkan

Hayat bu işte.. Ne zaman matik atacağı belli olmuyor kardeşim. Ne desen haklısın...
    şimdi yenimahalledeki tüm gelinlikçileri görünce aklıma bu olay gelicek.. herkez hakettiğini yaşar dostum.. ama benden sana bi tavsiye.. karşındakinden emin olana kadar ona yarın hayatında olmayacakmış gibi düşünerek davran. hakkında hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyilmaz0

şimdi yenimahalledeki tüm gelinlikçileri görünce aklıma bu olay gelicek.. herkez hakettiğini yaşar dostum.. ama benden sana bi tavsiye.. karşındakinden emin olana kadar ona yarın hayatında olmayacakmış gibi düşünerek davran. hakkında hayırlısı olsun

Alıntıları Göster
    geçen mecbur yine geçtim oradan kız işten çıkmış 2 ay olmuş evde oturuyormuş, muhtemelen ailesi işten aldı biri ile evlendircek, bana kızanlar için şunu sölemek istiyorm hani konu başlığındada dediğim gibi büyük konuşmayalım, çünkü bende inanamazdım bu derece bağlanacağıma ama bana annemle seni tanıştırcam nisanda yüzük takarız haziranda evleniriz seni annem biliyo gördü tanıyo artık anlattım çok iyisin iyiki varsın mutluyum ne diceğimi bilemiyorum sözleri yanımdan ayrılma gibi sözleri insanı bağlıyor yoksa ben bir ayda hemen ona bağlanmazdım...ondan ayrılınca işte 2013 de bunalıma girmiştim boşluğa düştüm birde trafik kazası yapınca iyice kendimden geçtim bunalıma iyice girdim ve hemen namaza başladım "Allahım o kazada çarptığım kişi iyiki yaralanmadı ve bu kulun hayırsızmış ki senin takdirin iyiki olmadı die şükür ettim" çok şükür Allah içimi ferahlattı yalnız dediğim gibi çok ağır bi yara bıraktı ben unutamadım bu olayı Allah kimsenin başına vermesin :(

• quote:

geçen mecbur yine geçtim oradan kız işten çıkmış 2 ay olmuş evde oturuyormuş, muhtemelen ailesi işten aldı biri ile evlendircek, bana kızanlar için şunu sölemek istiyorm hani konu başlığındada dediğim gibi büyük konuşmayalım, çünkü bende inanamazdım bu derece bağlanacağıma ama bana annemle seni tanıştırcam nisanda yüzük takarız haziranda evleniriz seni annem biliyo gördü tanıyo artık anlattım çok iyisin iyiki varsın mutluyum ne diceğimi bilemiyorum sözleri yanımdan ayrılma gibi sözleri insanı bağlıyor yoksa ben bir ayda hemen ona bağlanmazdım...ondan ayrılınca işte 2013 de bunalıma girmiştim boşluğa düştüm birde trafik kazası yapınca iyice kendimden geçtim bunalıma iyice girdim ve hemen namaza başladım "Allahım o kazada çarptığım kişi iyiki yaralanmadı ve bu kulun hayırsızmış ki senin takdirin iyiki olmadı die şükür ettim" çok şükür Allah içimi ferahlattı yalnız dediğim gibi çok ağır bi yara bıraktı ben unutamadım bu olayı Allah kimsenin başına vermesin :(

Alıntıları Göster
    kız geçen gün kaç gündür uyuyamıyorum içimde bir huzursuzluk vardı senin mesaj atman vesile oldu hakkını helal et, ne yaparsam hakkını helal edersin yada hiç etmezmisin dedi bende etmiyorum dedim sonra yüzüne söleyecektim attığı mesajda son olarak şunu dedi arkadaşlar kızdan gelen son cevap şu : ben sana hakkını helal et diyorum sen yok diyorsun naptında yani ben seni birşey için kullandımmı duygularınlamı oynadım..tamam dedimde yarı yoldamı bıraktım. ne yaptım yani ya sen bana zaman ayırdıysan ben de sana zaman ayırdım? ki başta uyardım bana bağlanma üzebilirim ben kolay kolay kimseyi sevmem. asla hayatımda kabullenemem diye de...ee sonunda öyle olduğu dediğim gibi oldu bunun için şart koşmak nedir neden buluşalım neden ben senin zamanını alayım yada sen neden bana zaman ayırasınki

• quote:

kız geçen gün kaç gündür uyuyamıyorum içimde bir huzursuzluk vardı senin mesaj atman vesile oldu hakkını helal et, ne yaparsam hakkını helal edersin yada hiç etmezmisin dedi bende etmiyorum dedim sonra yüzüne söleyecektim attığı mesajda son olarak şunu dedi arkadaşlar kızdan gelen son cevap şu : ben sana hakkını helal et diyorum sen yok diyorsun naptında yani ben seni birşey için kullandımmı duygularınlamı oynadım..tamam dedimde yarı yoldamı bıraktım. ne yaptım yani ya sen bana zaman ayırdıysan ben de sana zaman ayırdım? ki başta uyardım bana bağlanma üzebilirim ben kolay kolay kimseyi sevmem. asla hayatımda kabullenemem diye de...ee sonunda öyle olduğu dediğim gibi oldu bunun için şart koşmak nedir neden buluşalım neden ben senin zamanını alayım yada sen neden bana zaman ayırasınki

Hocam biraz ağır olacak bu yazdıklarım ama dikkatlice oku. İlk önce o kızla selamı sabahı kes cevap yazma mesajlara. Çünkü haketmiyor helalliği. Telefonundan engelle mesaj atmasını, facebook whatsapp falan kullanıyorsan engelle, dışarda karşılaşma. Yani kızın sana ulasabilecek bütün yollarını kapat. Sil at kafandan bak cok rahat edeceksin. O kızın bir daha cinlik yapmayacağını kimse garanti edemez. Yok affetmek büyüklüktür yok kıza acı yapma etme falan filan diyenlere bakma. Eğer affedipte hakkını helal edersen, kız istediğini almış olacak, yine zararlı sen cıkacaksın. Yine geceleri rahat uyuyamayacaksın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.