Şimdi Ara

Bütün ceza ve vergilere yeni yılda %58,46 zam gelecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
3.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir telefon beğendim, tam yaşantıma uygun

Türkiye'de yok

Yurtdışından sipariş yasak

Yurtdışına çıkışım yok

Oldu da alıp geldim diyelim

Telefonun parası kadar sadece imei çıkıyor, üstüne daha gümrük var

Memur denen vampie gereksizler yığınını doyurmak için çektiğimiz saçmalığa bak :)

Hay lanet olasıca, yaşadığımız döneme tüküreyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doruhüso -- 3 Kasım 2023; 13:10:45 >
  • Bütün ceza ve vergilere yeni yılda %58,46 zam gelecek

Bütün ceza ve vergilere yeni yılda %58,46 zam gelecek

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• berk768 kullanıcısına yanıt
    Seni keşke kimse engellemese berk768, yazdıkların insanların içini burksa da, yazdıkların adına çoğu zaman senin adına özür dileme ihtiyacı duysam da yazdıklarına verilen cevapları okumak oldukça keyifli oluyor. Sırf yazdıklarına gelen cevapları okumak için seni takip edesim var :)

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt

O zamlar memur maaşlarını ödeyebilmek için değil, memur maaşları o kadar artmıyor zaten. Ülke hazinesindeki en büyük kara delik sgk sistemidir. Emekli maaşlarını ödeyebilmek ve bedava sağlık sistemini yürütebilmek için devlet her yıl sgk ya milyarlarca dolar aktarır. Seçim vaadiyle milyonlarca kişiyi 40 yaşında emekli edince şimdi bu karadelik daha da büyüdü.

Enflasyon sepetinde harçlar ve vergilerin payı çok küçüktür üstelik. Dediğim gibi popülist asgari ücret zamları enflasyonun en büyük sebeplerinden biridir. Devletin kendi cebinden çıkmadığı için asgari ücrete son yıllarda memur maaş zamlarının çok daha üstünde artışlar yapıldı, öyle ki en düşük memur maaşı asgari ücretin bile altında kaldı bir dönem. Son yıllardaki enflasyon verilerine bakarsanız enflasyonun asgari ücret artışlarıyla nasıl bir paralellik izlediğini görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 3 Kasım 2023; 13:32:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütün ceza ve vergilere yeni yılda %58,46 zam gelecek
    Bütün ceza ve vergilere yeni yılda %58,46 zam gelecekpanoturk.blogspot.com
    Dünya IQ Zeka Araştırması
    http://panoturk.blogspot.com/2011/05/dunya-iq-zeka-arastrmas.html

2011 çalışması. şu anda afrika zekasına sahip ortalama çıkar burda.

sen artır vergiyi bas para artır doları ama x-zekalıları doldur içeri.... gelişmiş ürün arge ile olmaz, zeki insan ile olur, bunu anlamayan adam grubu vergi ile para toplayıp arge yapacağını zannediyor. sen zekiyi getirirsin o arge yapar zaten.

şimdiki bürokratlar 1960-1970 türkiyesinin zeka ortalamasından çıkıp meclise girenler. 2020den sonraki doğumluların meclisteki halini düşünmek istemiyorum. kaşar peynirinin süt oranını düşürüp üzerine tost peyniri yazan gıdalar ile beslenen ve zekası ileri olanların tr den çıkıp geriye kalanlardan doğan -kusura bakmayın bunları konuşmak gerekiyor- hiç gülüyor değilim- ayıp ve rezalet.

meclisin yaş ortalamasına göre vergi artış grafiği olsa yaş arttıkça vergi arttığı görülür büyük ihtimalle. yani vergi arttıkça yaş artıyor dersek, yaş arttıkça da zeka geriliyor görünüyor grafikte.

60 dan sonra grafikte zekanın yarısı gidiyor nerdeyse. ötv enflasyon zam oranı değil sanki meclisteki yaş oranından işe başlansa daha iyi. alt yaş sınırı aşağı indi iyi, birde üst yaş sınırını indirmek gerekli gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 3 Kasım 2023; 14:0:56 >

• Cezaların daha da artması gerekli.

• Lexco kullanıcısına yanıt
    He yaw. Dinciliğe bakılan ülkemizde, Alevi'lerin %15 gibi bir oranda olduğu ülkemizde (oy kullanan kısmı topluma oranla %10 bile yoktur belki de) sırf anket firmaları "CHP kazanacak" dedi diye Kılıçdaroğlu nasıl olsa kazanacak diye çıktı "ben Aleviyim" diyerek reklamlar hazırlattı. Hiç mi acımadı bu ülkeye de bunu yaptı? Alevi olduğunu söyleyecek zaman mıydı? Alevilere saygımız sonsuz, din ayrımcılığı yapmıyoruz da, zamanı mıydı o zaman "ben Aleviyim, isteyen bana oy vermesin" demenin?? Hep söylerim; Atatürk ülkeyi halka, halk ülkeyi CHP'ye, CHP de ülkeyi AKP'ye emanet etti.

• Ekonomi uçuyeaaağhh

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DburakKoc D kullanıcısına yanıt
    Diyorsun ki asgari ücretle çalışanlar açlıktan ölsün, nasılsa dışarıdan milyonlarca mülteci getirir çalıştırırız.

Mantıklı değil ama, hadi senin hatırına dediklerine acımasızca ama mantıklı diyelim. Giden doktorların, hemşirelerin, mühendislerin, teksinyenlerin, ustaların yerini amele vasfı bile olmayan mülteciler ile mi dolduracaksın?

• Kiraci olarak % 25 fazla zammi kabul etmem

• DburakKoc D kullanıcısına yanıt
    Sadece meraktan soruyorum, memur musunuz?

• 100 yıla yakışan zam oranı %100 olmalıydı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Cezalara gelsin tamam en azından caydırıcı olur hız yapma falan eyvallahda, vergi ne alaka?

Cezalardan devletin kasasına para girmeyecegini çok iyi biliyorlar aslında direk vergilere %60 zam yaptık deseler çok tepki alıcaklardı.

Şimdi iyi bari en azından cezalarda artmış gibi bir algı oluşuyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 3 Kasım 2023; 16:7:54 >
    Forumda gördüğüm açık ara en yalaka üye sen olabilirsin iyi para var herhalde bu işte rezil olmaktan bıkmıyorsun

• myhotyro M kullanıcısına yanıt

Ben asgari ücretin enflasyonu arttırdığından bahsettim bu bilinen bir gerçek. Bahsettiğin doktorlar vs ise asgari ücretle çalışmıyorlar zaten, bilakis asgari ücrete gelen zam kadar zam alamadıklarından herkesin vasatta birleşmesinden şikayetçiler. Ben o kadar okudum dirsek çürüttüm asgari ücret mi alacağım diyorlar, yurtdışına gitmelerinin bir nedeni de bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devlet bu zamları yapmasa enflasyon biraz daha düşebilir belki ama devlet de kendine para alırken zam yapıyor memura verirken zam yapıyor ne anladım bu işten sürekli enflasyon kısır döngüsü.

• Bu orana göre eski nüfus cüzdanını çipli kimlik kartı ile değiştirmek için ödenecek harç ücreti 131 lira olacak. Çipli kimlik kartını kaybeden de yenisini çıkartmak için 262 lira ödeyecek.

Pırıl pırılsın yine

• Esxici E kullanıcısına yanıt
    Gümbür gümbür geliyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.