Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1500 2000 arasi hala en mantıklısı redmi 9c mi gündelik kullanim için

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,

3000 TL'ye kadar bir cihaz alacağım. Oyun işimiz yok.

Günlük kullanım ve anlar için fotoğraf ve videoları tatmin eder olsun yeterli.

Sanırım bu fiyata Samsung bulmam zor olur.

Önerilerinizi rica ederim.

• huso44 kullanıcısına yanıt
    Hocam en mantıklı model, çünkü Snapdragon 665 gibi fiyatına göre eski ama oturmuş bir çipset ile geliyor. İstediğiniz özellikleri sunar.

• medonk M kullanıcısına yanıt

Hocam çok sınır bir fiyat, P40 Lite var sınırınızda ama P40 Lite biliyorsunuz ki Google uygulamalarını çalıştırmıyor. Geri kalanında gayet iyi bir model. Çoğu Android uygulaması Appgallery üzerinde.

Google Uygulamalarına erişim sorunu istemiyorsanız Redmi Note 9S (128GB), POCO X3 NFC (128GB) donanım bakımından iyi cihazlar. Eğer normal düzeyde telefonlar arıyorsanız da Oppo Reno5 Lite (128GB) ile Samsung marka modeller içinde de A51 ile A32 (128GB) kalıyor geriye. M serisi modeller bile pahalılandı söylediğiniz gibi hocam.

Hocam cihazdan beklentiniz pek büyük değil. Sizin yerinizde olsam ne alırdım diye düşünüyorum ama bu saydığım tüm cihazlar istediğinizi yerine getirecektir diye düşünüyorum.

A32'yi ve A51'i epey'den inceleyebilirsiniz. Diğer saydığım cihazların performans ve daha başarılı modem avantajı var ayrıca. Fakat anladığım kadarıyla bu sizi pek etkilemeyecek.

• hakanberber53 H kullanıcısına yanıt
    Hocam 9C de olur, Realme C15 de olabilir. Pil kapasitesi ve 64GB depolama kapasitesi bu fiyat aralığında olmazsa olmaz aradıklarımız oluyor.

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Bende tam su anda 9c ile gm 20 yi karsilastirmalarina bakiyordum arada 300 lira fark var 9c daha pahali ama daha aklima yatıyor nedense

• Samsung a72 hbde 4900 fakat samsung ve vatanda 5200e alınabiliyor. Samsung ve vatandan alırsanız 200 tlye samsung galaxy bud veriyor. Sizce bu fiyatlara alınır mıdır ideal midir? Yoksa bu fiyata çıkınca başka bir alternatif var mı? Açıkçası xiomi gibi markaları pek düşünmüyorum. A52 de 4000 lira bandında o da kafamı karıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorf01 -- 12 Haziran 2021; 12:57:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkürler.

A32, Poco NFC ve Redmi9S arasında kaldım. NFC kamera olarak daha iyi sanırım. A32'de en hafifi.

• gungorf01 kullanıcısına yanıt
    Hocam A72'nin pil kapasitesi dışında A52'den devasa bir farkı yok. Asla değecek bir telefon değil. Hatta A52 bile değmeyecek durumda ama 4000 TL'ye OIS, AMOLED, IP68, stereo hoparlörler gibi özellikleri bir arada sunan çok cihaz yok. Bu sebeple kabul görebilecek bir cihaz. Bu kadar.

• Arkadaşlar bütçem 3000 TL ama çok kararsız kaldım m31s 3800 TL a51 ise 3300 TL tek isteğim azıcık hız ve uzun sarj süresi

• Hocam selam, babam için 1500 tlye kadar yurtdışı malum şekilde kaydedilmiş bir cihaz bakıyorum. Akıcılık konusunda kötü olmaması ve kameranın ortalama olması yeterli. Sizce Redmi note 8 uygun mudur, başka alternatif olabilir mi?

• Coimbra kullanıcısına yanıt
    Realme 7 pro ve oppo reno 5 lite balın derim,m31s kullanıyorum memnunum ana ben iki hafta önce 2900 tlye aldım,şimdi fiyat uçmuş

• Coimbra kullanıcısına yanıt
    Hocam M31S için 4000 TL sınırına yaklaşılmaz o fiyat civarında Galaxy A52, Redmi Note 10 Pro, Mi 11 Lite, Mi 10T Lite, OnePlus Nord N10 gibi modellere bakılır.

Uzun şarj süresi bekliyorsanız Redmi Note 9S (128GB), POCO X3 NFC (128GB) modellerini ön planda tutun. Epey üzerinden fiyatlara bakın ve resmi garantili ürünleri ayıklayın. Şunu da ekleyelim 9S'de NFC yok. Ayrıca M31s'e o paralar verilmez, hatta M51 için bile daha pahalı fiyatlar bunlar.

X3 Pro 128GB da önerebilirdim ama pil tüketimi biraz daha kötü.

• dolcia kullanıcısına yanıt
    Note 8 biraz eski bir model hocam, hala iş görür fakat üstün bir performans beklemek zor olacaktır. Bana sorarsanız RN8 Pro, RN 9S gibi cihazlara zorlamak çok daha karlı olacsktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam M31S için 4000 TL sınırına yaklaşılmaz o fiyat civarında Galaxy A52, Redmi Note 10 Pro, Mi 11 Lite, Mi 10T Lite, OnePlus Nord N10 gibi modellere bakılır.

Uzun şarj süresi bekliyorsanız Redmi Note 9S (128GB), POCO X3 NFC (128GB) modellerini ön planda tutun. Epey üzerinden fiyatlara bakın ve resmi garantili ürünleri ayıklayın. Şunu da ekleyelim 9S'de NFC yok. Ayrıca M31s'e o paralar verilmez, hatta M51 için bile daha pahalı fiyatlar bunlar.

X3 Pro 128GB da önerebilirdim ama pil tüketimi biraz daha kötü.

Teşekkür ederim hocam

Hocam s20 fe nin snapdragon olan serisi cikacak yakin zamanda, telefon arayisindayim sanirim onu alirim, bilginiz varmi bu konuda? Yada s20 mi alsam kararsizim. Aradaki fiyat farkina degermi?

• Yesilelma123 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam Exynos 990 her halükarda daha fazla pil tüketecektir. Bu sebeple FE ile S20 arasındaki fark FE'nin +500 mAh pil kapasitesi avantajı ve FHD ekranı.

S20 FE Snapdragon Avrupa'ya gelecek bu doğru fakat Türkiye'ye geleceğini duymamıştım. Tabi ki mantıklı olan o modeli beklemek olacaktır burada.

Çünkü Poco F3, F2 Pro gibi modellerin pil tüketim performansı Exynos 990'a sahip S20 serisinden bir tık daha iyi.

• @High Sierra Hocam selamlar,

2017 senesinde mi6 almıştım. Yaklaşık 4 yıldır beni hiç üzmeden kullanıyorum. Sd835 olsun 6gb ram olsun hala güncel telefonlara yakın performans sergiliyor. Fakat son zamanlarda ekranında ölü pikseller oluşması, orjinal batarya bulamadığımdan dolayı ekran süresinin düşmesi, orjinal cam arka kapak olmadığından dolayı taktırdığım mika kapakların sürekli kırılması ile kullanımı tatsız bir hal aldı. Haliyle yeni telefon arayışına çıktım.

Öncelikli olarak 3000-3500TL max olacak şekilde bir bütçe ayırdım. Oyun oynayan bir insan değilim fakat performans konusunda tekleme yapmayan, güzel bir ekran ve kamera performansına sahip bir cihaz aramaktayım. Benim için ithalat garantisi önem arz etmiyor, dolayısıyla kayıtsız cihazlara yönelebilirim. Tercih edeceğim telefon oneplus, oppo, xiaomi gibi markalar olabilir. Oldukça memnunum bu markalardan.

Sözün özü sizin beklentilerime uygun olarak önerebileceğiniz telefon nedir? Çok fazla pazar araştırmaması yapmamakla birlikte gözüme mi11 lite kayıtsız modelini kestirdim.

• Redible kullanıcısına yanıt
    ben de mi 11 Lite düşünüyorum ancak kayıt olayı çözülmedi halen , büyük sıkıntı yaratır mı yoksa çözülür mü

• Merhabalar maksimum 4bin liraya performans odaklı ne önerirsiniz? Yurtdışından alırsam imei atma sıkıntısı çeker miyim

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.