Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam üç cihaz da S665 ile geliyor. Eğer daha yüksek performans bekliyorsanız Helio G80 veya G85 ile gelen modellere bakabilirsiniz ama 665 günlük işler için yeterli performansı sunacaktır.

A73 ise gayet başarılı bir model orta segment koşullarında. Pil kapasitesi görece düşük. Eğer bu da sizin için sorun teşkil etmiyorsa gayet iyi bir model.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • oyun oynamıyorum, fotograf ve video nadiren çekerim. genelde sosyal medya, müzik ve birkaç uygulama kullanıyorum. Arkadaşlar sizce a52 mi almalıyım yoksa s20fe snap. versiyonun fiyatının düşmesini mi bekliyeyim bütçem yeterli geliyor. Sizce gereksiz harcama mı olur s20fe?

• Kalimantero K kullanıcısına yanıt
    HOCAM RN9 Pro için haksızlık yapılıyor diyemeyeceğim 11 güncellemesinden sonra çok sorun yaşadım. Şimdi biraz daha stabil oldu

Fakat yine bu iki cihaz arasında kalsam yine RN9 Pro alırdım sanırım. Evet Reno 5 Lite 8GB RAM avantajı ile geliyor fakat düşük pil kapasitesi ve çipseti görece verimsiz bir şekilde geliyor.

RN9 Pro'daki S720G her konuda rahatlığını gösteriyor. Bütçeniz içerisinde bulabileceğiniz modeller bu listeye Poco X3 NFC ile Pro ikilisini de katmamızdan ibaret. Bir de Google servislerine sahip olmayan P40 Lite ile 9 Pro'nun bir düşük modeli 9S.

• f1rıncı F kullanıcısına yanıt
    Hocam S20 FE'nin gereksz bir harcama olduğunu düşünmüyorum ama çipset 5G destekliyor mu yoksa harici 5G modemi dahil edilmemiş mi? Tahminimce fiyat bazlı endişeden ötürü 5G yoktur cihazda.

Yalnız öte yandan eğer 5G modem bulunmuyorsa Xiaomi'nin Mi 10T, Poco F2 Pro ve POCO F3 ile kullanıcıyı ne kadar ön plana aldığını göstermiş olur.

• Maksimum 3300 tl civarı ne önerirsiniz?

Samsung a51 üzer mi?
    Poco pro falan ki bakmak gerek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    Hocam A51'in tek iyi yönü 3 güncelleme desteği sunacak olması ve aylık düzenli güvenlik yaması alacak olması. Geri kalanında donanım olarak zayıf bir konumda. Hem 10nm üretim süreci kullanılmış hem de 5 nesil önceki Cortex A73 büyük çekirdekleri kullanılmış.

3300 TL civarında da dediğniz gibi çok model bulma imkanımız yok. 9S olabilir X3 NFC olabilir bu modelleri bulabilirsiniz Snapdragon 720G veya 732G'ye sahip olan.

Tercih sizin hocam eğer yazılım güncellemelerindeki düzen sizin için daha önemliyse performans pil konusunu 2. plan ise A51 alınabilir. Yoksa daha iyi platform, çipseti 3 4 yıl sonra sakata çıkmasın donanımı iyi bir çipset tarafından olsun diyorsanız da X3 NFC ile 9S'e yönelmelisiniz. 9 Pro fiyatları arşa erdiği için bahsetmedim yoksa 9S'in birkaç eksiğini kapatıyor 9 Pro.

• Poco x3 6 /128 mi yoksa redmi note 10 s 6 /128 mi mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Hocam ben şuan Xiaomi Redmi Note 8 kullanmaktayım.
    2000-3500 tl aralığında bu telefonu aratmayacak geçmeye değer bir cihaz var mı?

• Merhabalar halam için 1200-1500 tl bütçeli bir anne telefonu bakıyorum, kendisi oyun oynamakla ve kamera ile ilgilenmiyor, haberlere bakıp video ve film izleyecek sadece. Piyasaya uzak sayılırım ama baktığım kadarıyla Reeder P13 ve Hiking A22 gözüme fena gelmedi. Başka model tavsiyelerinizi ve değerlendirmelerinizi bekliyorum hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Joker80

Poco x3 6 /128 mi yoksa redmi note 10 s 6 /128 mi mantıklı
    İki cihaz arasında kaldım bende siz ne düşünüyorsunuz?

• Ben en son 10s e sans verdim bakalım hayırlısı

• Joker80 kullanıcısına yanıt

10S nerde satılıyor, link var mı?

• yksln kullanıcısına yanıt

Forum ikinci el kismina bakın orada bulabilirsiniz

• Joker80 kullanıcısına yanıt
    Hocam iki cihaz da iyi,X3'ün birkaç parti serisi sorunla gelmişti.

Öte yandan Helio G95 ile gelen RN10S daha güçlü olsa da ısınma sorunları yaşayanlar olmuştu Realme 7'de. Pil tüketimi de eski bir üretim sürecine sahip çipsetten dolayı biraz kötü olabilir S720G S732G çipsetlerine göre.

• Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    Hocam Snapdragon 720G,732G ya da POCO X3 Pro söz konusu olduğunda S860 çipsetli bir cihaza geçebilirsiniz yüksek donanım ihtiyacında.

Zaten Remi Note 10 5G'nin sadece 4GB RAM versiyonunun gelmesi hayal kırıklığı yarattı çoğu kişide.

Performans olarak iyi bir şey arıyorsanız X3 Pro, genel kullanım için arıyorsanız da Poco X3 olabilir, mantık olarak Reno 5 Lite da olabilir.

• itsaypp İ kullanıcısına yanıt
    Hocam Hiking A22'de Unidoc'un 28nm gibi eski bir üretim sürecinden geçmiş çipsetine sahip bir model üretilmiş. Cortex A55 gibi yeni nesil tasarruf çekirdeklerini içerse bile 28nm çipset güç tüketiminde sorun yaratacaktır.

P13 Blue Max'ın pil kapasitesi yüksek, Helio P25 ise 16nm üretim sürecinden geçen bir çipset. Bu çipset ile üretilmiş P13 Blue Max bir tık daha düşünülebilir.

Bir de GM20 var tabi. Üretim süreci bakımından en acvantajlı olan model. 12nm Helio P22.

P13Blue Max ile GM20 arasında kaldıysanız da iki model de giriş seviyesi. P13 Blue Max'ın ekranı daha büyük. İçerik tüketiminde biraz daha zevk verecektir diye sanıyorum.

Ama bana sorarsanız GM20 bir tık daha oturaklı duruyor P13 Blue Max'a göre. Helio P22 daha yeni nesil üretim sürecinden geçmiş bir çipset ve biraz daha stabil. Zaten bu fiyat aralığındaki çeşitlilik ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 9 Temmuz 2021; 5:56:1 >

• Önceliğin ekran olduğu bir model arıyorum bütçe olarak 3500TL civarı kadar, Sizce tercih ne olmalı, TCL 10Plus veya Pro modelleri nasıldır bu konuda diğer rakiplerine göre.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt

Hocam 2 cihaz da eçipset olarak çok daha eski bir donanımla geliyor genel kullanım deneyiminiz buna bağlı olarak olumsuz etkilenecek.

Ayrıca ekran sizin için önemliyse AMOLED ekranlı cihazları öne çıkarmanız gerekmez mi? Nxtvision başarısız değil fakat bir AMOLED ekranların ekran doygunluğunu göremiyoruz.

Maalesef Redmi Note 10 Pro ve A52 pahalı fakat Poco X3 serisi, Realme 7 Pro, Reno 5 Lite gibi modeller fiyat aralığınızda.

Realme 7 Pro Snapdragon 720G çipseti ile geliyor. Tek sorun bir süre video çekiminde yazılımsal sorun yaşatmış olması. Ana konu üzerinden cihazın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. 65W yıldırım hızı şarjı, stereo hoparlörler gibi segmentinin üstünde özellikler sunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam 2 cihaz da eçipset olarak çok daha eski bir donanımla geliyor genel kullanım deneyiminiz buna bağlı olarak olumsuz etkilenecek.

Ayrıca ekran sizin için önemliyse AMOLED ekranlı cihazları öne çıkarmanız gerekmez mi? Nxtvision başarısız değil fakat bir AMOLED ekranların ekran doygunluğunu göremiyoruz.

Maalesef Redmi Note 10 Pro ve A52 pahalı fakat Poco X3 serisi, Realme 7 Pro, Reno 5 Lite gibi modeller fiyat aralığınızda.

Realme 7 Pro Snapdragon 720G çipseti ile geliyor. Tek sorun bir süre video çekiminde yazılımsal sorun yaşatmış olması. Ana konu üzerinden cihazın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. 65W yıldırım hızı şarjı, stereo hoparlörler gibi segmentinin üstünde özellikler sunuyor.

Açıkcası ilk tercihim amoled paneller hocam şuan için, Kaç yıl oldu bilmiyorum ama sanırım yaklaşık 4-5 senedir P9 kullanıyorum, Realme 7pro çok takip ettiğim bir cihaz aslında gayet güzel bir model tercih edeceğim cihazlardan biri, Poco modelleri tasarım ve boyut olarak hiç ilgimi çekmiyor hocam o cihazlara para vermem açıkcası aynı şekilde samsung modellerine'de.

Note 10 Pro modelide tercihlerim arasında olabilir hocam güzel bir cihaz kronik sorunu yoksa, Bi ara mi 10 Lite modeline çok bakmıştım ama ahize sorunu vardı çoğu kullanıcıda o yüzden vazgeçmiştim.

• Merhabalar bütçem çok fazla değil. Redmi 6 kullanıyordum ama bozulduğu için yeni bir cihaz almayı düşünüyorum. Gözüme çarpan bir kaç cihaz var açıkçası.

İlki ve en ucuzu reeder p13 blue max. yerli olması düşündürdü biraz aslında. Cihaz kağıt üzerinde güzel görünüyor. Ancak cihaz kadar satış sonrası hizmet de önemli.

Diğer cihazlar da realme c15 ve redmi 9c. Realme sanırım oppo'ya ait. Yine satış sonrası durumlar kafamı karıştırıyor ama bu konuda.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Özellikle kullananlar olumlu ya da olumsuz deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim

Edit: Şuraya realme c3 de eklenebilir. Ama c15'in bataryası beni biraz etkiledi 6000mah olması açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smilingmoon.x -- 12 Temmuz 2021; 12:4:44 >
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.