Şimdi Ara

Bütçe 5000 tl görüşlerinizi bekliyorum (oyun-mühendislik)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önümüzdeki yıl üniversiteye geçeceğim. Muhtemelen mühendislik olacak.
    1) mühendislik için ve yazılım için yeterli olacak bir bilgisayar olması gerekiyor
    2) oyun oynamayı seven biriyim bütün oyunları full ayarlarda 60fps oynatsin diye bi takintim yok ama güncel ve zorlayıcı oyunları akıcı şekilde oynatması gerek gta5, bf ,nfs payback vs
    Bütçem 5000lira belki 200-300 daha artirabilirim
    Açıkçası bu bütçeye uygun hp veya casper marka gibi seçenekler çıkıyor ama pek hp ve Casper alma taraftarı değilim malûm kullanıcı yorumları nedeniyle
    Yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saguragihanamichi -- 27 Nisan 2019; 1:9:35 >

• İndirime girdiği zaman bu modeli 5200 liraya alırsın hocam. İşlemcisi yazılımlar için fazlasıyla yeterli.

https://www.hepsiburada.com/msi-gf63-8rc-208xtr-intel-core-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000DFSEL?magaza=Tempo%20Bilgisayar
  • denizyildizi345 D kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım bu ürün GTX1060lı. Aynısı burada 11.000₺ civarı. Bu ürünün Türkiye gönderimi var ve 6 ile çarpınca vergi hariç 4800 gibi bir meblağ çıkıyor. Gerçekten çok iyi. Bir bit yeniği vs olmasın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 29 Nisan 2019; 18:57:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizyildizi345

https://www.amazon.com/dp/B07JF6HRJ1/ref=cm_sw_r_cp_api_i_uh1KCbZ5E5KV7?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR
    750 dolara vergiler dahil değildir yoksa dahil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackall mete

İndirime girdiği zaman bu modeli 5200 liraya alırsın hocam. İşlemcisi yazılımlar için fazlasıyla yeterli.

https://www.hepsiburada.com/msi-gf63-8rc-208xtr-intel-core-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000DFSEL?magaza=Tempo%20Bilgisayar
    Ben dell lenovo ve asus modellerine daha fazla yönelmiştim hocam ayni fiyata daha yuksek özellik sunması nedeniyle başka öneriniz var mı

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt
    Ben aldım kullanıyorum 4 gündür bir sorununu görmedim şükür
  • Saguragihanamichi S kullanıcısına yanıt
    Yok değil 800 küsür TL vergi ödüyorsunuz 5556 TL ye patladı bana vergi kargo dahil
  • quote:

Ben aldım kullanıyorum 4 gündür bir sorununu görmedim şükür
    Hocam fan sesi hakkında bilgi verebilir misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flypow3r -- 30 Nisan 2019; 15:23:13 >
  • flypow3r kullanıcısına yanıt
    Fan sesi oyun oynamıyorken yok gibi bir şey oyun oynarken doğal olarak hızlı çalışıyor ses oluyor bu sırada ben bluetooth kafa üstü bir kulaklukla oynadığım için ilgilenmiyorum sesle açıkçası üzerindeki klavye ışıkları oyun bilgisayarı tasarımı olmasa oyun bilgisayarı demezsiniz ben gelirken ağır kaba saba gürültülü bir şey bekliyordum ki arkadaşımda bunun alt modeli var o öyle bu öyle değil ama
  • quote:

Fan sesi oyun oynamıyorken yok gibi bir şey oyun oynarken doğal olarak hızlı çalışıyor ses oluyor bu sırada ben bluetooth kafa üstü bir kulaklukla oynadığım için ilgilenmiyorum sesle açıkçası üzerindeki klavye ışıkları oyun bilgisayarı tasarımı olmasa oyun bilgisayarı demezsiniz ben gelirken ağır kaba saba gürültülü bir şey bekliyordum ki arkadaşımda bunun alt modeli var o öyle bu öyle değil ama
    Hocam, vergi artı ürün 5555 tl çıkıyor. Kargoyu bedavayamı getirdiniz, yoksa dolar kuru mu düşüktü dicem alalı çokta olmamış. Ben baktım 30 dolar kargo gözüküyor.
  • flypow3r kullanıcısına yanıt
    ben aldığımda dolar 5.70 ti bir hafta önce 5.40tı bir hafta önce alsam 5150 olacaktı 5556 ya patladı ama. kargo bende 135 tl tuttu hatta yapıştırıyorum direkt faturayı şu an dolar 6ya dayandı artmıştır fiyat daha da.

Sub Total: 4565.00
    Duty: 856.00
    Shipping Charge: 135.00

Total Amt: 5556.00

düzenleme: siparişi 18 nisanda verdim ups ile yaşadığım sıkıntıdan dolayı 26 nisanda (türkiyeye 20 nisanda vardı) elime geçti bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizyildizi345 -- 30 Nisan 2019; 20:34:23 >
  • quote:

ben aldığımda dolar 5.70 ti bir hafta önce 5.40tı bir hafta önce alsam 5150 olacaktı 5556 ya patladı ama. kargo bende 135 tl tuttu hatta yapıştırıyorum direkt faturayı şu an dolar 6ya dayandı artmıştır fiyat daha da.

Sub Total: 4565.00
    Duty: 856.00
    Shipping Charge: 135.00

Total Amt: 5556.00

düzenleme: siparişi 18 nisanda verdim ups ile yaşadığım sıkıntıdan dolayı 26 nisanda (türkiyeye 20 nisanda vardı) elime geçti bilgisayar
    Hocam klavyesi turkce mi?
    Eğer zamanınız varsa biraz yorum yapar mısınız pc hakkında tasarım oyun performansi genel değerlendirme gibi :)
  • Saguragihanamichi S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle klavye düzeni tabii ki amerikan düzeni

Bütçe 5000 tl  görüşlerinizi bekliyorum (oyun-mühendislik)

Tasarım olarak hoşuma giden ilk şey oyun bilgisayarı için gayet ince ve hafif oluşu. Klavyenin ışıklı olması da güzel. Üç seviye var ışık için. Kasa metal değil ancak ekranın arka tarafına metal tasarımı verilmiş. Fena durmuyor. Çift fan var ve arkada sağ ve solda konumlandırılmış. Trackpad kullanımı rahat Windows 10 ile gelen, akıllı telefonlara benzeyen işlevler var ancak her dokunuşta hafif vurma sesi çıkıyor. Basılabilir bir de. Açıkçası fiyat/performans bilgisayarı olduğu için tasarım kısmıyla ilgilenmedim çok. Ekran kalitesi güzel renkler falan hoşuma gidiyor.
    Oyun performansı için elimde iki oyun var biri GTA 5 diğeri Far Cry 5. İkisi de son ayarlarda kasmadan rahatlıkla çalıştı. 50-70 civarı fps veriyorlar. Başka oyun yükleme fırsatım henüz olmadı.
    Isınma konusunda da siparişi verdikten sonra çok fazla olumsuz şey gördüm ancak hiçbiriyle karşılaşmadım. Oyun oynamıyorken ses neredeyse 0. Oyun oynarken fanlar devreye giriyor ve ses oluyor doğal olarak. Programlarla test yapmadım ama dizimin üstünde 1 saat falan oynadım rahatsız etmedi.
    Klavyesi rahat, hoşuma gidiyor. Pil de fena değil tabii önceki bilgisayarımın pili ölüydü açıkçası unutmuştum artık pilde bilgisaayr kullanmak ne demek
    Genel olarak öyle aşırı oyun oynamayan ancak istediğinde de elimin altında olsun son ayarlarla rahat rahat oynayayım performansı yüksek olsun Matlab Visual Studio gibi şeylerle rahat çalışabileyim ağır uygulamaları rahat çalıştırabileyim ağır olmasın günlük işlerimi rahatça halledebileyim fiyatı da uygun olsun (1060 var sonuçta) diyen biri için bence kaçırılmayacak bilgisayar. Sadece içinde gelen 256 SSD yetersiz yanında 1 TB HDD de olsa mükemmel olurdu ama olsun bu fiyata sorun etmiyorsunuz. Aynı paraya 1050 ancak varken piyasada 1060 alıyorsunuz. Uluslar arası garanti de var içiniz rahat. Tavsiye ederim

Almadıysanız uzak durun bu laptopta besleme konusunda bir sıkıntı var laptop 65w tdp yi görürken sadece 45W tdp yi besleyebiliyor bu yüzden GTX 1060 aynı bir 1050 gibi performans veriyor.
  • Bütçeyi biraz zorlarsanız buna değecek laptoplar var.2-3 Hafta önce olsaydı daha da ucuzdu bu attıklarım ama dolar kuru malum.Daha da artar diye düşünüyorum.Muadili laptoplardan ram ve ekran kartı olarak fersah fersah daha iyi.Bu fiyata 16 gb ram + 1050ti alıyorsunuz.Ssd uprgrade ettiğiniz zaman daha da güzelleşir.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-52-intel-core-i5-8300h-16gb-1tb-gtx1050-ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3ley-004-p-HBV00000H1SEJ?magaza=Hepsiburada
    https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-42-r9g6-amd-ryzen-7-2700u-16gb-1tb-256gb-ssd-radeon-rx560x-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3rey-003-p-HBV00000GU427?magaza=Hepsiburada

Bütçemi malesef zorlayamam diyorsanızda bunu tavsiye ederim ( daha sonra ram yükseltebilirsiniz ) ;
    https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-42-r27r-amd-ryzen-7-2700u-8gb-256gb-ssd-rx560x-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3rey-008-p-HBV00000J8N5G

Hocam bende almak istiyorum biri laptop güç yetiştiremiyor yazmış doğrumudur ? Ekran kartı belleği 3gb galiba sorun yaratıyormu
  • SusLanSenKöylü kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben oynadığım oyunlarda herhangi bir sorunla karşılaşmadım ne bellek ne güç son ayarlarda evet bellek 3 gb
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cimeria

Bütçeyi biraz zorlarsanız buna değecek laptoplar var.2-3 Hafta önce olsaydı daha da ucuzdu bu attıklarım ama dolar kuru malum.Daha da artar diye düşünüyorum.Muadili laptoplardan ram ve ekran kartı olarak fersah fersah daha iyi.Bu fiyata 16 gb ram + 1050ti alıyorsunuz.Ssd uprgrade ettiğiniz zaman daha da güzelleşir.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-52-intel-core-i5-8300h-16gb-1tb-gtx1050-ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3ley-004-p-HBV00000H1SEJ?magaza=Hepsiburada
    https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-42-r9g6-amd-ryzen-7-2700u-16gb-1tb-256gb-ssd-radeon-rx560x-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3rey-003-p-HBV00000GU427?magaza=Hepsiburada

Bütçemi malesef zorlayamam diyorsanızda bunu tavsiye ederim ( daha sonra ram yükseltebilirsiniz ) ;
    https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-42-r27r-amd-ryzen-7-2700u-8gb-256gb-ssd-rx560x-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3rey-008-p-HBV00000J8N5G
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam aklımdaki bir soruyu sormaya teşvik ettiniz cevabinizla
    Ryzen7+rx560 mi yoksa i5+gtx1050/1050ti mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Saguragihanamichi

Cevabınız için teşekkür ederim hocam aklımdaki bir soruyu sormaya teşvik ettiniz cevabinizla
    Ryzen7+rx560 mi yoksa i5+gtx1050/1050ti mı

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Ryzen 7 2700U i77700HQ 'dan çok daha iyi i5 8300H'nin bir tık altı işlemci.Yani Hissedilir bir fark olacağını düşünmüyorum kesinlikle işlemci konusunda.Ayrıca kağıt üstündeki veriler üstün gibi gözükse dahi,İntel mobil işlemcilerinde ısınma problemini çözebilmiş değil ( i77700HQ bunun çok örneği var ).Ryzen 7 2700u tam yük altında 54 derece iken,İ5 8300H 90 Dereceleri görmekte.Yani bazen karşılaştırma yaparken kağıt üstündeki sayısal üstünlük değil,uzun ömürlülük ve stabilize performanslarını da göz önünde bulundurmak gerek.

RX560X ile gtx1050ti aynı süre zarfında oyun sürelerinde RX560X max 60-64 derece değerlere gelirken,1050ti 85 hatta 90 derecelere çıkmakta.1050ti üstün gibi gözüksede DX12'de ilerleyen zamanlarda,RX560X oyun oynayacaklar için eşdeğer hatta bir tık daha iyi performans vereceği kanaatindeyim.DX11 ve Nvdia Destekli oyunlar yaygın olduğu için,Güncel ve geçmişte ki oyunları bol bol oynayanlar için belki 1050ti göz ardı edilemeyecek bir seçenek olabilir.Ancak yineliyorum 1050ti ile RX560X arasında hissedilir bir fark yok.İşlemci durumuna geldiğimiz zamanda ( ki bana göre normal bir sıcaklık bu,eğer masaüstü işlemci ise ) intel yük altında 80 derece iken ryzen çok komik bir sıcaklığa erişiyor 54-53 derece gibi.Kağıt üstünde attığım iki versiyondan intel i58300h+1050ti kombinasyonu daha üstün gelsede,işlemci az güç tüketiyor ve çok yüksek performansı düşük sıcaklık değerleri ile veriyor.Ryzen 7 ( 2700U 15w gibi çok düşük bir güç gereksinimi ile çalışmakta. ) Açıkcası işin içinden çıkılması zor bir durum.Eğer sıcaklık sizin için çok çok önemli bir unsur değil ise ve daha çok geçmiş ve günümüz oyunlarını oynayacaksanız i5+105ti.Daha geleceğe yönelik bir yatırım düşünüyorsanız benim nacizane tavsiyem amd kombinasyonu olacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.