Şimdi Ara

BUS INTERFACE ( PCI-E 3 0.X16@X4 3.0 ) sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sa benım pc de pcı 3 bus ınter facede x 16 x 4 olarak gorunuyor nasıl cozebılırız bılgisi olan varmı sıstem ıntel ı7 3770k asrock fatalıty z77 profesyonel zotac gtx680amp kart 8 rem bı turlu duzeltmeedım cıkar sok tak pcı3 sltundada otekı sltlardada x 16 x 4 olarak goruyo pcı2 slt lardada 3 dede x4 u gecmıyo ? cvp verırsen sevınırım

• bus interface derken gpu-z'den mi bakiyorsun?ayni yerde bir soru isareti var test yapiyor ona tikladin mi hic?test sirasinda sol altta kac x oldugunu yaziyor.yeni kartlar bosta beklerken pcie 1.1 olarak calisiyor yuke girince degisiyor.gpu-z'den resim atabilir misin?
  • abı dedııgnı de uyguladım gpu z de cpu z dede aynı gpu z o soru ısaretı olan yere tıkladıgımda teste baslıyo 4.1 ıle 4.3 e kadar cıkıyo x16 x 16 olmuyo yanı
  • http://gpuz.techpowerup.com/13/06/22/cep.pnghttps://store.donanimhaber.com/66/93/95/66939549243eac37765588df851d5e9f.gif

• stres testlerındede degıısım yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanen100

abı dedııgnı de uyguladım gpu z de cpu z dede aynı gpu z o soru ısaretı olan yere tıkladıgımda teste baslıyo 4.1 ıle 4.3 e kadar cıkıyo x16 x 16 olmuyo yanı

aldigin yere gosterme imkanin var mi?anakarti garantiye gonderebilirsin.
  • teknobıyotıkten almıstım dun konustum akortek bılısımden yıldıray ısmınde bı yetkılı konuyu harfıyen anlattım bı bılen bırıne bılgısayar uzmanına goturdunmu deyınce yok dedım o halde bı dukkana goturun yetkılı bı yere orda baksınlar gerekırse ekran kartını bıze kargola bakarız sorun varsa degısım dahı olabılcegını soyledıler.. bıos ayarlarından muhtemelen dedı ama ben kurcladım herseyı denedım ıhh olmuyo :) cmos tusuyla defalarca reset ledım ama aynı
  • sorun anakarttamı acaba yoksa ekran kartımı ??? onlara kasayı komple gonderebılcegımı soyledıgımde onlar komple deyılde sadece ekran kartına bakarız dedıler sorun anakartmı ekran kartımı karadenız fıkrasına dondu olay :)
  • quote:

teknobıyotıkten almıstım dun konustum akortek bılısımden yıldıray ısmınde bı yetkılı konuyu harfıyen anlattım bı bılen bırıne bılgısayar uzmanına goturdunmu deyınce yok dedım o halde bı dukkana goturun yetkılı bı yere orda baksınlar gerekırse ekran kartını bıze kargola bakarız sorun varsa degısım dahı olabılcegını soyledıler.. bıos ayarlarından muhtemelen dedı ama ben kurcladım herseyı denedım ıhh olmuyo :) cmos tusuyla defalarca reset ledım ama aynı

pcie portu anakartla alakali degil mi ya niye ekran kartini gonder demisler?var mi cevrende teknik servis gibi bir yer?esas anakarti garantiye gonder bence ekran kartindan degildir.ya da ekran kartini bir servise gotur orada 16x calisirsa kart duzgundur anakarti gonderirsin ama orada da 4x calisirsa ekran kartini gonderirsin.
  • quote:

sa benım pc de pcı 3 bus ınter facede x 16 x 4 olarak gorunuyor nasıl cozebılırız bılgisi olan varmı sıstem ıntel ı7 3770k asrock fatalıty z77 profesyonel zotac gtx680amp kart 8 rem bı turlu duzeltmeedım cıkar sok tak pcı3 sltundada otekı sltlardada x 16 x 4 olarak goruyo pcı2 slt lardada 3 dede x4 u gecmıyo ? cvp verırsen sevınırım

Yeni aldığım Sapphire HD7870XT 'nin x16 yerine x8 çalıştığını farkettim.Araştırmalarım neticesinde anakart biosundan TURBO USB 3.0 özelliğinin kapatılması gerektiğini tesbit ettim.Kapadığımda x16 çalıştığını gördüm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.