Şimdi Ara

Bursum kesilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an lise 2yim ve bir yıl da hazırlık okudum. Daha önce hiç özel okulda okumamıştım ta ki sözüm ona bir DOĞA Kolejine şehir değiştirmem dolayısıyla girene kadar. TEOG puanım sayesinde yıllardır iyi okullardayım ve bu okul da bana %100 burs verdi. Başka türlü parasını ödeyebilmem mümkün değil zaten. Bir tek servisiydi kitabıydı yemeğiydi onu ödedim ve sırf o paralar yanmasın diye de devam ediyorum. Ortaokulda insanlar daha da çok üstüme düştüğünden sıkı çalıştım ve güzel bir not aldım. Ama notuma oranla insanların benden beklentisi çok yüksek. Halbu ki hedeflerime bakacak olursak küçük şeyler istiyorum ben. Hiçbir zaman çalışkan bir çocuk olmadım her derste uyur hiç not almazdım. Hala daha öyle. Devlette olduğum için kimse üstüme de düşmedi çok şikayet de gelmedi. Şimdi özel okulda, burslu, üstüne en iyi sınıfta bulunduğum için aileme şikayetler geliyor. Neden geliyor onu da anlamış değilim. Ne düzeni bozarım, ne sınavlarım kötü. Ödevleri cevap anahtarından da yapsam yapıyorum sonuçta, oluyor yani. Sınavları gerçekten çok güzel hallediyorum ancak okul da beni yıpratıyor. Saat 5e kadar dayanamıyorum her gece ağlayarak uyuyorum. Bir yandan da korkuyorum bursum kesilir mi diye. Bugün bir şikayet gelmiş sınıf öğretmenimden, annem kabuslarında bursumun kesildiğini gördüğünü söylüyor, babam çok yumuşak davrandıklarını arık katı olması gerektiğini düşünüp elimden zaten kendimi kötü hissetmeme rağmen mutlu olduğum şeyleri alıp, ulaşılamaz yapmaya çalışıyor. Soramıyorum okuldan hiçbir hocayla yakın değilim, sormak da istemiyorum ailemin ‘itibar’ından dolayı. Ne olur söyleyin kesilir mi benim bursum? Sınıfta sonuncu bile değilim ancak biliyorum ki herkes tam burslu da okumuyor. Bu yılın sonunda bırakmayı düşünüyorum zaten açığa ya da devlete geçeceğim. Ama şu bir yılı bana cehennem ettiler diken üstünde oturmaktan bıktım. Derslere katılmıyorum denemelerde de ilk 20 içindeyim elbet benden beklenen lanet olası puanım yüzünden ilk 3 ama kesilir mi gene de?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.