Şimdi Ara

Bursada muhabbet kuşuna bakan veteriner?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var.. Dün akşam hiçbir sorunu yoktu.. Sabah kalktığımda kuşun biraz kendini şişirmiş olduğunu gördüm.. Başta fazla önemsemedim ama daha sonra kafasını arkaya sokup uyuduğunu gördüm.. Hasta olabileceğini düşünerek evde bulunan multisol isimli vitamini koydum suluğuna.. Aradan 3-4 saat geçti kuş kustu biraz.. Ve bi süre sonrada ishal yaptığını farkettim.. Poposu temiz ama tüneğin altı ıslak.. Sanki işer gibi fıst fıst diye yapıyor.. Bunu görünce suluğunu boşaltıp evde olan avidiare ilacını koydum.. Suyunu içmez diye damlalıkla ağızınada 2-3 damla döktüm.. Gün içerisinde yem yedi ama onları kustu tabiki.. Tüy dökme yok.. Evde çocuk vs yok.. Kimse kurcalamadı hayvanı.. Ne yemi ne ortamı ne sıcaklık vs hiçbişey değişmedi.. Herşey aynı rutinde.. Yarın yada pazartesi veterinere götürmek istiyorum bursada ama muhabbet kuşuna bakan bir veteriner varmıdır?

8gün önce çektiğim bir resmini ve şu andaki halini paylaşıyorum.. Fikri olan varsa ve yardımcı olan varsa sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 30 Aralık 2017; 21:19:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuandaki hali..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse bişey yazmamış.. Ben yazayımda merak eden olursa bilgilensin.. Hem avidiare hemde multisola devam ettik.. Bugün düne göre çok daha iyi maşallah.. En azından yemini ve suyunu kendi içmeye başladı.. Dışkısı su renginden normal dışkı rengine döndü ama hala sulu tabiki.. İnşallah daha iyi olur..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüy dökümünde olabilir. vitamin desteğe devam sıcak tutun b vitamini mutlaka verin
  • Cevap için teşekkürler.. Tüy dökümü hiç yok.. Bazen yerde geziyor.. Yerdeki kırıntılardan filan yediyse onlar dokandı diye düşünüyorum.. Şuan toplandı hayvan çok şükür.. Ama 7 güne kadar ilaca devam edicez bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kursak mantarı şüphesi uyandırdı bende , veterinerler kuşlar konusunda çok tecrübeli değiller kusma da salya varmı ve kötü koku

• alperen_69 kullanıcısına yanıt
    Yok hiç olmadı.. Bende nette gezerken gördüm kursak mantarı hastalığını ama bizimkinde akıntı vs olmadı.. Şuan hayvan ciddi anlamda toparlandı.. Cıvıldamasına hareketlerine döndü çok şükür.. Şimdi resmini çektim.. Bi maşallah dersiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 2 Ocak 2018; 0:40:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fazla bence 7 gün hava soğuk ondan da olabilir

• maşallah geçmiş olsun ben tüy dökümünde sera vitamininden gün aşırı veriyorum suyu her gün tazeliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.