Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
38.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim cevaplar için. 3,5 mm matkap ucu işimi görür anlaşılan. Tankları bir arkadaşımdan aldım diğer herşey var ama bu delme aparatı yok. Yazıcıyı sırf dolum yapıp ciss takmak için aldım beceririz inş. Bir kez daha teşekkür ederim cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

teşekkür ederim cevaplar için. 3,5 mm matkap ucu işimi görür anlaşılan. Tankları bir arkadaşımdan aldım diğer herşey var ama bu delme aparatı yok. Yazıcıyı sırf dolum yapıp ciss takmak için aldım beceririz inş. Bir kez daha teşekkür ederim cevaplar için

• quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

Orijinalden alıntı: ingilizceciyiz

Merhabalar, ben bk'dan bitmeyen kartuşlu bir canon 2100 pixma aldım. Şu anda sorunsuz kullanıyorum (henüz birkaç saat oldu). Ancak bilmeyenler olabilir sağlam gelmesi açısından her yerini bantlayıp göndermişler sağolsunlar sanırım akıtmasın diyede kartuşların altınıda bantlamışlar. Yazdırıyorum yazdırıyorum sayfa boş çıkıyor. En sonunda kartuşları yuvalarından çıkartıp altlarındaki bantları çıkarttım ve sorun düzeldü yalnız bandı çıkarır çıkarmaz çok fena mürekkep akıttı alttan her iki kartuşda. Sonrada tabi hortumları tekrar ayarlamak zorunda kaldım çünkü takarken dikkat etmemişim o kısmına katlanmış. Katlanıncada git gel yaparken takıldı tabi doğal olarak. Neyse onuda hallettik ama korkmadımda değil hani "Nerer oruyor yaahu!" diyerekten! Bİlmeyenlere ve yeni alacak arkadaşlara duyurulur. Eksik yada yanlış aktardığım/yaptığım birşey varsa kritik edile...:) Saygılarımla...

Kartuşların altlarındaki bantlar özel olarak yapıştırılmamıştır.Sıfır kartuşlar her zaman bu şekilde satılır zaten.

Alıntıları Göster
    quote:

Kartuşların altlarındaki bantlar özel olarak yapıştırılmamıştır.Sıfır kartuşlar her zaman bu şekilde satılır zaten.

Ben sıfır olarak düşünmediğim için beklemiyordum bantlı olmasını. Neticede üzerinde ciddi bir işlem uygulanıyor. Çıkarılıyordur diye tahmin etmiştim. Yinede bilgilendirmeye çalıştığın için teşekkürler.

• Birde şöyle bir sorum olacak. Tanklarda siyah renk dolu olmasına rağmen siyah renk bir gram dahi yazmıyor şu anda. Alalı 1 hafta oldu ve günde 5-10 çıktı aldım. Çoğuda renkliydi zaten. Nasıl bir müdahalede bulunmalıyım ben şimdi tam olarak?

Şimdi açıp baktım. Siyah kartuş içi boş gibi duruyor. Bandı ilk çıkardığım gün alttan boşalıverdiğinden bahsetmiştim galiba o yüzden kalanıda tükettim sanırım. Ona uzanan kablodada mürekkep mesafenin 3/4 ünde. Kalan kısım boş ağzına kadar. İlerlemiyor yani. Normalde kartuşun tanklardan mürekkep alması ne şekilde oluyor? Ben şimdi enjeksiyon gibi bişeymi kullanmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingilizceciyiz -- 24 Temmuz 2012; 2:53:48 >
  • Hadi hayırlısı bakalım şu anda renklide de aynı problemle karşı karşıyayız. Neyse birileri cevap verene kadar bir iki video bulmaya çalışayım konuyla ilgili...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

quote:

Merhabalar, ben bk'dan bitmeyen kartuşlu bir canon 2100 pixma aldım. Şu anda sorunsuz kullanıyorum (henüz birkaç saat oldu). Ancak bilmeyenler olabilir sağlam gelmesi açısından her yerini bantlayıp göndermişler sağolsunlar sanırım akıtmasın diyede kartuşların altınıda bantlamışlar. Yazdırıyorum yazdırıyorum sayfa boş çıkıyor. En sonunda kartuşları yuvalarından çıkartıp altlarındaki bantları çıkarttım ve sorun düzeldü yalnız bandı çıkarır çıkarmaz çok fena mürekkep akıttı alttan her iki kartuşda. Sonrada tabi hortumları tekrar ayarlamak zorunda kaldım çünkü takarken dikkat etmemişim o kısmına katlanmış. Katlanıncada git gel yaparken takıldı tabi doğal olarak. Neyse onuda hallettik ama korkmadımda değil hani "Nerer oruyor yaahu!" diyerekten! Bİlmeyenlere ve yeni alacak arkadaşlara duyurulur. Eksik yada yanlış aktardığım/yaptığım birşey varsa kritik edile...:) Saygılarımla...

Zaten içinde kullanım talimatı diye bir kitapcık bulunmakta onun içindekileri adım adım izlerseniz herhangi bir problemle karşılaşılmamaktadır.

Kullanım talimatı sizin firmanızla alakalı değil zaten sağolsunlar canon yetkilileri bir dünya yazılı belge koymuşlar zaten içine. Bunların birçoğu kullanım talimatının farklı dilleri, yani yaklaşık 6-7 tane fazladan kullanma talimatım var. Türkçe olanınıda okudum zaten kurarken. Problem orada değil yalnız. Ben bandı çıkarır çıkarmaz içindeki olduğu gibi aktı diyorum. Bu nokta üzerinden problem hakkında konuşursak daha faydalı olur kanaatindeyim. Bu sizce normal midir? Hadi diyelimki normal! İşte o durumdada uyarıcı birşey olsaydı keşke diyorum sizin firmanızın bizler için hazırlamış olduğu. Yani BK'un bir kullanma kılavuzu olsa. Benim şu andaki meselem kartuşlarımın boş olması ve tanktan takviye mürekkep almaması mesela. Canon'un kullanma kılavuzu faydasız kalıyor böyle bir durumda. Bir açıklama getirirseniz ne yapmam gerektiği konusunda sevinirim.

• bantları çıkarmadan yazdırmaya çalıştığınız için akmış olabilir kartuşlara mürekkep gitmesi için yoğun temizleme yapın tornavida işaretli tuşa 3 kere basın y harfi çıktıktan sonra color tuşuna basın renkli mürekkepler kartuşlara doğru hortumda ilerleyecek aynı işlemi black için de yapın.Yazdırmazsa 1 defa daha yapın kartuşlara mürekkep ulaşınca yazdıracaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 24 Temmuz 2012; 12:02:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bantları çıkarmadan yazdırmaya çalıştığınız için akmış olabilir kartuşlara mürekkep gitmesi için yoğun temizleme yapın tornavida işaretli tuşa 3 kere basın y harfi çıktıktan sonra color tuşuna basın renkli mürekkepler kartuşlara doğru hortumda ilerleyecek aynı işlemi black için de yapın.Yazdırmazsa 1 defa daha yapın kartuşlara mürekkep ulaşınca yazdıracaktır.

Söylediğiniz şeyi siz yazmadan önce bir kere denedim. 1-2 sayfa normal çıktı aldım sonra yine renkler silik çıkmaya başladı ve tamamen kayboldu. Ama söylediğiniz gibi 1-2 kere daha deneyeyim. Teşekkür ederim.
  • Yanlış anlaşılmasın ben bursa kartuş çalışanı değilim.

Bende aynı işi yapıyorum. Bursa kartuş vb ithalatçılardan malzeme temin ediyorum.

Bursa kartuş makinelerinin içinde öel bitmeyen kartuş kullanım talimatı kitapçığı çıkar..!

ilk kağıı açtığınızda sıçraması. taşıma sırasında veya siz açmadan irek baskı yaptığınız için içi dolmuştur.

Yani firmadan kaynaklı değil.

Hortumlarda oluyan boşluklar hava yaptığındandır. Size en kolay yötemini açıkliyim elinize 4 şırınga alıp tek tek tanklardan müekkep çekip kartuşların ağzındaki tıpaları çıkarıp renkleri içine boşaltmanız.

veya 5 6 kez yoğun temizleme alın. çekiyorsa sorun yoktur boşluklar kapanana kaar kartuşlara mürekkep gidene kadar tekrarlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Yanlış anlaşılmasın ben bursa kartuş çalışanı değilim.

Bende aynı işi yapıyorum. Bursa kartuş vb ithalatçılardan malzeme temin ediyorum.

Bursa kartuş makinelerinin içinde öel bitmeyen kartuş kullanım talimatı kitapçığı çıkar..!

ilk kağıı açtığınızda sıçraması. taşıma sırasında veya siz açmadan irek baskı yaptığınız için içi dolmuştur.

Yani firmadan kaynaklı değil.

Hortumlarda oluyan boşluklar hava yaptığındandır. Size en kolay yötemini açıkliyim elinize 4 şırınga alıp tek tek tanklardan müekkep çekip kartuşların ağzındaki tıpaları çıkarıp renkleri içine boşaltmanız.

veya 5 6 kez yoğun temizleme alın. çekiyorsa sorun yoktur boşluklar kapanana kaar kartuşlara mürekkep gidene kadar tekrarlayın.

Valla nerde çalıştığınız önemli değil benim için. Orada çalışsanız da problem değil yani. Benim için önemli olan tek şey şu anda yazıcımın sağlıklı bir şekilde çalışması. O bahsettiğiniz "bitmeyen kartuş kullanım talimatı kitapçığı" diye bir kitapçık ne yazıkki benim kutu içeriğimde yok. Bir dolu kağıt var ama içlerinde öyle birşey KESİNLİKLE yok! Neyse onuda geçtik. Dediklerinizi uygulayacağım birde. Yarın artık. Dün gece itibariyle 7/24 destek olduğu yazılan bursakartus.com'a sorunumu yazmak istedim. Ancak çevrimdışıydı. Türkiye'de bu çok yaygın yapılan bir yanlış bence. Yani eğer 7/24 desteğiniz yoksa oraya öyle bir modülde açmayın. İnsan beklenti içerisine girip hemen akabinde hayal kırıklığına uğruyor malesef. Onu oraya laf olsun diye koymaktansa dediğinizi yapmanız kalitenizi ortaya koymanızda daha önemli etken olur kanısındayım. Tabi takıp takmamak size kalmış.

Birde şöyle birşey söylemek istiyorum müsaadenizle. Lütfen foruma yeni giren üyelere "bu anlamıyordur" muamelesi yapmasın bazı arkadaşlar. Merak edenler için söylüyorum ingiliz filolojisi mezunu ingilizce öğretmeni, müzisyen ve web master'ım. Cihaz nedir, kullanma kılavuzu nedir gayet iyi biliyorum. Hatta bu işi yapan arkadaşlara sözüm. O kitapçıkların orjinalini simultane Türkçe'ye çevirebiliriz okurken. Biz ne diyoruz, siz ne diyorsunuz? Şimdi bu arkadaş neye kızdı yahu diyorsanız cevaplardaki tuhaf tutumunuzu örnek vereyim. Garip bir savunma psikolojisiyle kitapçık okursanız sorun olmaz, kılavuz var gibi tuhaf tuhaf cevaplar veriliyor. Birde özellikle belirtiliyor bursakartuş çalışanı değilim diye. Bant varmış bilmeyenler olabilir diye yeni alacak arkadaşlara kendimizce bir iyilik yapalım diyoruz. Sıfır olduğu için bant olur gibi bir yorum geliyor. "Alla alla", bak sen yahu! Benim bildiğim üstten matkapla deliniyor bu kartuş ne sıfırından bahsediyosunuz ki siz? Onu yapan adam bandıda çıkarmıştır diye düşündük bir kullanıcı olarak. Evet esefle kınıyorum kendimi gerçekten hep benim yüzümden 5 günde BİTTİ bitmeyen kartuşun mürekkebi. Hatalı kullanım tabi. Her zamanki gibi. Kullanıcı hatasıdır o. E diyeydin madem Türkçe bir kılavuzla şunu şöyle yap buınu böyle yap diye. Tekrar söylüyorum bakın bende ÖYLE BİR KİTAPÇIK ÇIKMADI. Ya kardeşim yapmayın kurban olayım bir kerede hatalıyız deyin. Resmi resmi, ukela ukela cevaplar vermeye çalışacağınıza biraz samimi olun. Bİde ekliyolar ben çalışanı değilim diye. İyi, bende değilim!

• quote:

bantları çıkarmadan yazdırmaya çalıştığınız için akmış olabilir kartuşlara mürekkep gitmesi için yoğun temizleme yapın tornavida işaretli tuşa 3 kere basın y harfi çıktıktan sonra color tuşuna basın renkli mürekkepler kartuşlara doğru hortumda ilerleyecek aynı işlemi black için de yapın.Yazdırmazsa 1 defa daha yapın kartuşlara mürekkep ulaşınca yazdıracaktır.

Sizin dediklerinizi yaptım hocam. Renkli düzeldi. En azından ışığı söndü. Ancak siyah hala boş. Kartuşa mürekkebi ulaştıramadım. Az önce başka bir arkadaşın tavsiye ettiği üzere yarın şırınga olayını deneyeceğim bakalım.
  • quote:

Bir sorum olacak mağdem, ürün ile sorunlar yaşıyorsunuz. Her zaman müşteri memnuniyetine önem veren bir firmadan ürün almışsınız.

Neden telefon ile irtibata geçmediniz, yada o uzun uzun yazılarınız arasında bir görmedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Bir sorum olacak mağdem, ürün ile sorunlar yaşıyorsunuz. Her zaman müşteri memnuniyetine önem veren bir firmadan ürün almışsınız.

Neden telefon ile irtibata geçmediniz, yada o uzun uzun yazılarınız arasında bir görmedik.

İrtibata geçtik arkadaşım. Fakat onları belirttiğimiz msjlar silindiği için tekrar yazayım dedim.

• dvd kapak basmak için en kaliteli + profesyonel sistem hangisini önerirsiniz ? detayları net görebilmem gerek. Bastıracağım kapaklarda en az 300 DPI şeklindedir. Yani epey kaliteli kapaklar.

Yazıcı + Bitmeyen kartuş sistemli bir ürün aramaktayım. Kendim montaj ile felan uğraşmak istemiyorum. Şu anda canon ip4850 kullanıyorum onun baskısı tatmin etmiyor maalesef. Bundan daha iyi bir şey aramaktayım.

iyi günler, teşekkürler.
  • Bursa kartuş artık Canon MP495 satmıyor. Ben de onun ayarında bir yazıcı arıyorum.
    1- Canon MG3150 nasıldır MP495 kıyasla? (Bitmeyen kartuş ile baskı sayısı filan aynı mıdır?)
    2- Bursa kartuşun sattığı MG3150'nin tankında vana mevcut mudur? Yanlış hatırlamıyorsam Kadir Bey'in incelemesinde vana yoktu.
    3- O fiyatlarda bitmeyen kartuşlu başka tavsiye edebileceğiniz ürün mevut mudur?
    4- Bursa kartuş sanalpazar da satış yapmıyor mu?
    5- Ben Muğla'da yaşıyorum. Bursa kartuştan aldığım ürünü tamir için geri göndermem gerektiğinde Bursa kartuşun kargo anlaşması var mı? Yaklaşık kaç TL tutar göndermek- geri almak?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcmstar -- 26 Temmuz 2012; 11:07:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmstar

Bursa kartuş artık Canon MP495 satmıyor. Ben de onun ayarında bir yazıcı arıyorum.
    1- Canon MG3150 nasıldır MP495 kıyasla? (Bitmeyen kartuş ile baskı sayısı filan aynı mıdır?)
    2- Bursa kartuşun sattığı MG3150'nin tankında vana mevcut mudur? Yanlış hatırlamıyorsam Kadir Bey'in incelemesinde vana yoktu.
    3- O fiyatlarda bitmeyen kartuşlu başka tavsiye edebileceğiniz ürün mevut mudur?
    4- Bursa kartuş sanalpazar da satış yapmıyor mu?
    5- Ben Muğla'da yaşıyorum. Bursa kartuştan aldığım ürünü tamir için geri göndermem gerektiğinde Bursa kartuşun kargo anlaşması var mı? Yaklaşık kaç TL tutar göndermek- geri almak?

Teşekkürler.

Mg3150 Almalısınız.

MP495e göre otomatik çift taraflı baskı özelliği bulunuyor, baskı kalitesinde pek fark olduğu söylenemez.

Benim incelememddeki tank lüx tank diye adlandırılan tank idi, şuan sadece vanalı tank satışı yapılmakta.

Kargo ise siz servise yollarken onlar ödüyor, servisten gelirken siz ödüyorsunuz. Ortalama :8~10 TL tutmakta.

• quote:

Sonunda fotoğraf çıktılarındaki renk koyuluğu problemini çözdüm.Ama bunu çözmek bana 25-30 fotoğraf kağıdına patladı.Renk yoğunluğunu el ile ayarlıyoruz.Resimdeki gibi ayarların hepsini düşürüyoruz,karşıtlık hariç.Pc deki görünümüne en benzer ayarı bulana kadar değerleri eşit şekilde düşürün.Benimkisi 20-25 arası benzer ton verdi başkalarınınki daha farklı olabilir.33 e çektim ayarları çok parlak oldu.Gerçek rengi bulabilmek size kalmış.Fotoğraflarınız aşırı koyu ise en az bi -20 ye çekin derim.
     BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

bu ayarlarla daha önce onamıştım ama olmamıştı yaklaşık 50 adet kağıdım gitmişti şimdi sizin dediğinizi yaptım yine olmadı ben en iyisi yüz parlaklaştırmayla devam edeyim en garantilisi o yazıcım mx360

• quote:

Orijinalden alıntı: DeveloperROCK

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

quote:

Orijinalden alıntı: DeveloperROCK

Arkadaslar bugün bitmeyen kartus un ankara subesinden bir adet canon pixma mp499 aldim suanda kurulumunu gerceklestirdim ufak bir baski sorununda hemen online yardima basvurdum cok ilgililer güvenle alabilirsiniz bu kalite bu hizmet icin tesekkürler bitmeyen kartus ekibi

baskı sorununuz siyah mürekkep i gri çıkarması mıydı?

renklerin soluk cikmasi idi windows 7 den ayari varmis sanirim onu yapinca düzeldi

Bende aynı yazıcıdan aldım fotolar win7 de silik çıkıyor hangi ayarları yaptınız yazarsanız memnun olurum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar şu konuya bir bakarsanız sevinirimhttp://forum.donanimhaber.com/m_66500442/tm.htm

mp495 sorunu...
  • Bitmeyen kartuş sistemli mp495 e sahibim. Ancak yazıcının üzerindeki c ve b uyarı ışıkları sürekli yanıyor. Çıktı alırkende kartuşlar boş gözüküyor ve çıktı alamıyorum. yazıcıyı resetlemeyi denedim ancak sorun aynı. Sorun nedir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.