Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
38.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

neden kimse birşey paylaşmıyor artık yazıcılarla olan bütün sorunlar çözüldümü yoksa artık soracak birşey kalmadımı

eve maalesef böyle bir durum var.(bana dokunmayan yılan bin yasasin)diye düşünülüydr.

sizin bir sorunuz veya sorununuz varsa sorun cevaplayalim.

yok arkadaşım benim bir sorunum yokta hoşuma gidiyordu bu konularla ilgili konuşmak birilerinin sorunu için çabalamak ne bileyim saçmalıyorm belkide. zaten yazıcı duruyor içerde iki üç günde bir bir 10*15 kağıda renkli çıktı alıyorum mürekkepte kuruma olmasın diye bitmeyen karrtuş sistemini takan kişiler öyle önermişler istanbulda abime belkide gereksizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 24 Nisan 2012; 11:58:58 >

• Şimdi bu tanktan gelen borularda boşluklar varsa ne yapmak gerek ? Printer basıyor, bir sorun yok, ama kartuşdaki mürekkep seviyesi az gibi bir mesaj gösterdi. Bunun önemi var mı ? Bu boruların printera kadar dolu olması gerekmiyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

Şimdi bu tanktan gelen borularda boşluklar varsa ne yapmak gerek ? Printer basıyor, bir sorun yok, ama kartuşdaki mürekkep seviyesi az gibi bir mesaj gösterdi. Bunun önemi var mı ? Bu boruların printera kadar dolu olması gerekmiyormu ?

Bence bişey yapma mürekkebin boşa gider.Çıktı aldıkta kapandı benim boşluklar.
  • quote:

Şimdi bu tanktan gelen borularda boşluklar varsa ne yapmak gerek ? Printer basıyor, bir sorun yok, ama kartuşdaki mürekkep seviyesi az gibi bir mesaj gösterdi. Bunun önemi var mı ? Bu boruların printera kadar dolu olması gerekmiyormu ?

boşlukların boyutu tanka kadar uzuyorsa 1-2 defa yoğun temizleme yapılabilir renkli veya siyah beyaz hangisinde ise ama 5-6 cm boşluk yazıcı kullanıldıkça kendiliğinden kapanacaktır .
    mürekkep bitti uyarısı alındığında renkli ve siyah kartuş için yazıcı üzerindeki ters üçgen tuşa 5-6 sn baılı tutup bırakılsığında mürekkep bitti uyarısı verdiği halde yazdırma işlemi devam edecek bundan böyle o uyarı olmasına rağmen yazıcıyı kullanacaksınız

• quote:

o uyarıyı benim yazıcıda verdi ve birgün yazarken renkli kartuş bitti diyerek yazdırmayı durdurdu kırmızı tuşa basılı tuttum hala yazmaya devam ediyor renklerde sorun yok bi yerde yazıcıların içinde sayaç var diye okumuştum varsa öyle birşey sanıyorum çıktı adedini sayıyor sayaç ve belli bir sayıya ulaşınca kartuşlarda mürekkep olsa bile bitiyor uyarısı verip sonra bitti diyerek yazdırmayı durduruyor ama bizim yazıcılarda bitmeyen kartuş olduğu için ve yazıcılarda bunun farkında olmadığı için sayaç dolduğu zaman uyarıyı veriyor yine kartuşlarda mürekkep var yani ama yinede uyarı veriyor bu yazıcı firmalarının bir cınliği olsa gerek. bu arada tuşa basınca mürekkep miktarı algılama devre dışı kalıyor ne yaptıysam tekrar açamadım yazıcı ayarlarını sıfırladım hala aynı uyarı geliyor ekrana sanıyorum kartuşun içinde çip elektronik birşey varsa yazıcı aynı kartuşu tanıyor ondan uyarıyı kesmiyor kartuş değiştirilmeden uyarıyı vermeye devam edecektir sürekli hortumlarda hava varsa yazarken renk sorunu olmadan kartuşa mürekkep gitmediğini anlayamayız malesef benimkinde renk sorunu hiç olmadı uzun zama önce basmışım tuşa şimdide siyah için bitiyor uyarısı veriyor oda bitince yine basarım tuşa devam eder yazmaya

• Takip
  • Bitmeyen Kartuşlu Canon MP 270 aldım , resim alırken bulanık ve renkler donuk çıkıyor , bu yazıcıyı kullanan ayarlarını yazabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

Bitmeyen Kartuşlu Canon MP 270 aldım , resim alırken bulanık ve renkler donuk çıkıyor , bu yazıcıyı kullanan ayarlarını yazabilir mi?

neredenn aldınız veya hangi mürekkepi kullanıyor.

birde örnek koyarsanız yardımcı oluruz.
    hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz.
  • bitmeyenkartusankara.com'dan aldım.

nasıl oldu bilmiyorum resim kağıdına 1 kere güzel çıkardı diğerleri soluk.

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

bunda problem yok ama bunu nasıl yaptım bilmiyorum.

Ayarlar

• Yüksek kalite ayarlarını yapıp kalitedeki artışı gördüğüm halde, MX340 ve Çin malı 240 gram foto kağıdı ile baskı kalitesi güzel ama siyahlardan memnun değilim. Başka kartlarda da siyah yeterli değil gibi.

Belki de ekrandaki görüntüyü kağıda dökmek mümkün değildir.

Bir de, makineden devamlı çıktı alınmıyorsa hemen hortumların seviyesinde düşme ve boşluk oluşumları başlıyor. Bende sadece kırmızıda boşluk oluşuyor. Aldığım yere götürdüm, bütün hortumlar eksiliyordu ve yaptılar. Şimdilik sadece kırmızıda boşluk oluşmaya devam ediyor. Baskılarda herhangi bir sorun yok henüz. Baskı anında bu hortum çok hızlı çekip boşluğu azaltıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Yüksek kalite ayarlarını yapıp kalitedeki artışı gördüğüm halde, MX340 ve Çin malı 240 gram foto kağıdı ile baskı kalitesi güzel ama siyahlardan memnun değilim. Başka kartlarda da siyah yeterli değil gibi.

Belki de ekrandaki görüntüyü kağıda dökmek mümkün değildir.

Bir de, makineden devamlı çıktı alınmıyorsa hemen hortumların seviyesinde düşme ve boşluk oluşumları başlıyor. Bende sadece kırmızıda boşluk oluşuyor. Aldığım yere götürdüm, bütün hortumlar eksiliyordu ve yaptılar. Şimdilik sadece kırmızıda boşluk oluşmaya devam ediyor. Baskılarda herhangi bir sorun yok henüz. Baskı anında bu hortum çok hızlı çekip boşluğu azaltıyor.

Ben canon mx360 ımla hp 200 gr lık kağıda gayet güzel baskı alıyorum tabi foto üzerinde yazıcı programıyla biraz oynayarak sadece fonunun ışığını biraz artiriyorum Artırmayinca renkler çok koyu çıkıyor özellikle kırmızı mavi gibi bu renkler resme hakim oluyor
    kullandiginiz monitör hd ise renkler çok canlı keskin görünür bu sizi yanıltır ekrandaki görüntüye aldanmayın
    sorulardaki havayı kafana takma kartuşlar da mürekkep vardır yazdırdıkça boşluk kayboluyor benim ki hep öyle ek yerlerinden hava alıyor hortumlar güzel ce silikonlanirsa düzelir ben silikonlamadim hiçte renklerde sorun almadı şimdiye kadar aldığımdan beri 100 e yakın foto bastım renk problemi olmadı. bazıları kafa temizleme yapın diyor gereksiz zaten hortumlar hava alıyor mürekkebi boşa akıtmaya ne lüzum var

• Bende geçen hafta epey uğraştım kırmızıda problem oluyordu. Telefonla yardımcı oldular sağolsun arkadaşlar.

Kullanıma ara verince (3-4 gün) borularda boşluklar oluşuyor. Bende başta yoğun temizleme yaptım. En sonunda yazdırırken tankı printerdan daha yüksek bir yerde tutarak hava boşluklarını yok ettim. Ancak bugün sabah çıkarken baktım tekrar borularda boşluklar oluşmuş bugün salı en son cuma çıktı almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theronin -- 8 Mayıs 2012; 10:07:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theronin

Bende geçen hafta epey uğraştım kırmızıda problem oluyordu. Telefonla yardımcı oldular sağolsun arkadaşlar.

Kullanıma ara verince (3-4 gün) borularda boşluklar oluşuyor. Bende başta yoğun temizleme yaptım. En sonunda yazdırırken tankı printerdan daha yüksek bir yerde tutarak hava boşluklarını yok ettim. Ancak bugün sabah çıkarken baktım tekrar borularda boşluklar oluşmuş bugün salı en son cuma çıktı almıştım.

kartuşları yukarı kaldırmayı tavsiye etmem kartuşa mürekkep basınç yapınca kagıdın üzrine mürekkep akıtıyor kartuşlar
  • Hayırlı olsun sayenıde yenı bir şey öğrendım.
  • hp all ın one yazıcı var bende modelı photosmart 4795 acaba bu cıhaza takılabılıyor mu? kartus doldurma da yapamıyorum cunku sıyahda sorun vermemesıne karsın renklı kartuju doldurup taktıgımda maalasef orjınal kartus takın hatası verıyor oyle yatıyor evde yazıcı malum kartusları hem cok pahalı hemde cıhaz yurtdısı alım oldugundan burda orjınal kartus yok
  • Beyler bende mavi de sorun var...Temizlemeden sonra test deseni bastırıyorum, sarı pembe sorunsuz ama mavi rengi basmıyor..Yogun temizleme yaptım kaç kere..
    Bu Tank tarafında birşey yapmak lazımmı ? Mürekkep bassak kartuşa mesela ?

Diğer soruda şu, tankta boruların takılı oldugu haznede az mürekkep oluyor, ama tankların arka tarafı dolu..Ön taraf neden dolu olmuyor ?
  • Hallettim...Orta taraftan hortumu sökünce mavi mürekkep akmaya başladı..Yogun temizleme yaptım, simdi tüm borular doldu nedense...İlginç
  • hortumları ek yerlerlerinden fazla çıkartmamak lazım ek yerleri gevşeyince sürekli hava alır oralardan denedim sürekli açıp havayı boşalttım şimdi daha beter oldu hortumlar tamamen hava doldu uğraşmıyorum artık yazdırdıkça kendi kendine doluyor borular.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hortumları ek yerlerlerinden fazla çıkartmamak lazım ek yerleri gevşeyince sürekli hava alır oralardan denedim sürekli açıp havayı boşalttım şimdi daha beter oldu hortumlar tamamen hava doldu uğraşmıyorum artık yazdırdıkça kendi kendine doluyor borular.

gevşeme problemine silikon contaların değişimi çözüm olabilir, dirseklerde değiştirilebilir ek olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

quote:

hortumları ek yerlerlerinden fazla çıkartmamak lazım ek yerleri gevşeyince sürekli hava alır oralardan denedim sürekli açıp havayı boşalttım şimdi daha beter oldu hortumlar tamamen hava doldu uğraşmıyorum artık yazdırdıkça kendi kendine doluyor borular.

gevşeme problemine silikon contaların değişimi çözüm olabilir, dirseklerde değiştirilebilir ek olarak.

bana yazıcı ıstanbuldan geldi ben bursa dayım silikonu kendim yapabilirim sıcak silikon dimi ama sonra sökmek gerekirse sökülmez diye endişem var. Conta ve dirsekleri nerden bulurum ama aslında silikon daha mantıklı kesin çözüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.