Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
38.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce 80 sayfalık bi çıktı aldım.Sonra yazıcıyı kapattım.2dk sonra bi daha açtım E-0-4 hatası vermeye başladı.Garip garip sesler çıkarıyo.Açıp kartuşları çıkarıp taktım şimdilik düzeldi.Arada sırada hata veriyo sonra geçiyo anlamadım gitti.Şuan yazıyo ama yazdırırken de acayip sesler geliyo çıt çıt sesleri geliyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 3 Haziran 2012; 14:30:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

Az önce 80 sayfalık bi çıktı aldım.Sonra yazıcıyı kapattım.2dk sonra bi daha açtım E-0-4 hatası vermeye başladı.Garip garip sesler çıkarıyo.Açıp kartuşları çıkarıp taktım şimdilik düzeldi.Arada sırada hata veriyo sonra geçiyo anlamadım gitti.Şuan yazıyo ama yazdırırken de acayip sesler geliyo çıt çıt sesleri geliyo.

80 sayfalık dökümanın kağıt türü nedir(a4 vs)?ve sayfanın doluluk oranı tam olarak ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Az önce 80 sayfalık bi çıktı aldım.Sonra yazıcıyı kapattım.2dk sonra bi daha açtım E-0-4 hatası vermeye başladı.Garip garip sesler çıkarıyo.Açıp kartuşları çıkarıp taktım şimdilik düzeldi.Arada sırada hata veriyo sonra geçiyo anlamadım gitti.Şuan yazıyo ama yazdırırken de acayip sesler geliyo çıt çıt sesleri geliyo.

80 sayfalık dökümanın kağıt türü nedir(a4 vs)?ve sayfanın doluluk oranı tam olarak ne kadar?

a4 doluluk oranı çok az.Ama bazı yerlerde ufak fotoğraflar var.Yazılar çok geniş yazılmış sağdan soldan yukardan aşağından çok aşırı boşluklar var.

• quote:

quote:

quote:

a4 doluluk oranı çok az.Ama bazı yerlerde ufak fotoğraflar var.Yazılar çok geniş yazılmış sağdan soldan yukardan aşağından çok aşırı boşluklar var.

o zaman 80 sayfada hata vermesinin sebebi;
    bildiğiniz üzere bir takım orjinal kartuş orta dolulukta 100 a4 kağıdı anca basar siz aynı anda hic duraksamadan bastığınız icin yapmıştır bu hatayı

bozukluklar sorununu ise yazıcı ayarlarından kafa hizalama yaparak giderebilirsiniz.

• Yine aynı hatayı verdi.Kartuşları peçeteyle sildikten sonra düzeldi ama her zaman böyle olacaksa durum kötü ya.Artık yazıcı açılırkenki sesi bile değişti.Garip bi dönme sesi geliyo artık ondan sonra açılıyo.Bitmeyenkartuş.com daki çözüm kartuşları silmek ama aşağıdaki çözüm daha acayip.Ben de hortumlarla biraz oynıyım.Şimdi çıktı alıyorum.Çıt çıt gibi sesler geliyo.Sanki kartuşun içinde ufak bir tanecik var da sağa sola çarpıp ses çıkarıyomuş gibi

http://www.youtube.com/watch?v=VmLt30W2YBI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 7 Haziran 2012; 23:15:11 >
  • quote:

Yine aynı hatayı verdi.Kartuşları peçeteyle sildikten sonra düzeldi ama her zaman böyle olacaksa durum kötü ya.Artık yazıcı açılırkenki sesi bile değişti.Garip bi dönme sesi geliyo artık ondan sonra açılıyo.Bitmeyenkartuş.com daki çözüm kartuşları silmek ama aşağıdaki çözüm daha acayip.Ben de hortumlarla biraz oynıyım.Şimdi çıktı alıyorum.Çıt çıt gibi sesler geliyo.Sanki kartuşun içinde ufak bir tanecik var da sağa sola çarpıp ses çıkarıyomuş gibi

Daha önce yazdığınız gibi bir sorunsa daha öncede cevap yazdığım gibi makine coklu yazmalarda bu hatayı verebilir,

ki bir mp280 ile 65,000 baskı alınmış ve bunun eeprom bilgileri belgesini forumdada paylaşmıştık,

farklı ses gelmesinin sebebi yazıcının kağıt alma mekanizmasına , yazıcının üstüne koyduğunuz birşeyi farketmeden kapağı kaldırırsanız içine düşür ve bu sesi cıkarır

• quote:

quote:

Yine aynı hatayı verdi.Kartuşları peçeteyle sildikten sonra düzeldi ama her zaman böyle olacaksa durum kötü ya.Artık yazıcı açılırkenki sesi bile değişti.Garip bi dönme sesi geliyo artık ondan sonra açılıyo.Bitmeyenkartuş.com daki çözüm kartuşları silmek ama aşağıdaki çözüm daha acayip.Ben de hortumlarla biraz oynıyım.Şimdi çıktı alıyorum.Çıt çıt gibi sesler geliyo.Sanki kartuşun içinde ufak bir tanecik var da sağa sola çarpıp ses çıkarıyomuş gibi

Daha önce yazdığınız gibi bir sorunsa daha öncede cevap yazdığım gibi makine coklu yazmalarda bu hatayı verebilir,

ki bir mp280 ile 65,000 baskı alınmış ve bunun eeprom bilgileri belgesini forumdada paylaşmıştık,

farklı ses gelmesinin sebebi yazıcının kağıt alma mekanizmasına , yazıcının üstüne koyduğunuz birşeyi farketmeden kapağı kaldırırsanız içine düşür ve bu sesi cıkarır

Bu sefer çıktıyı almadan önce başladı hatalar.Şimdi zar zor düzeltebildim çıktı almaya başladım.Hortum ayarı işe yarıyo galiba.

• merhaba arkadaslar bu konuda yazdimmi bilmiyorum ama bende bir canon mp610 kullanicisi idim boyle diyorum cunki yazicim kafasindaki bes kartus bolumunden iki adedi tikandi :-( Ben evde kendime film arsivi yaptigim zamanlarda bu yaziciyi almistim. Dvd cover larini vede dvd lerin kendi baskilarini yazicimla yaptim tr de dolabilen kartus vede resetleyici yokken ebay dan alisverile getirmistim. murekkep olarak cescesor un murekkeplerini kullandim.simdi ise kafa degistirmeyi dusundum tr de 250 tl gibi bir rakamla karsilastim ebay dan baktim yok gibi birsey aliexpress de 65-99 dolar gibi bir rakam cikiyor karsima simdi yazicimla totalde a4 buyklugunde 1500 den fazla cover ve yine 10*15 pek cok fotograf baskisi aldim. Yazicimdan cok memndum ama bu kafa maliyeti cok fazla temizlik solusyonunu deneyecegim ebay de kargo dahil 23 dolar gibi tr de 10 tl :-) cok sey yazdim demek istedigim eger sistem orj degilse ileride cop oluyor onu yazmak istedim astari yuzunden pahali oldu simdi.

son olarak kendinden besleme sistemli orj epson l100 serisi baktim foto ciktisi icin degilde normal icin iyi dendi l800 foto icin dendi ama 510 tl gibi bir rakam cikiyo karsima sadece foto baski icin degermi degmezmi diye dusunuyorum .

saygilar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyhun187

merhaba arkadaslar bu konuda yazdimmi bilmiyorum ama bende bir canon mp610 kullanicisi idim boyle diyorum cunki yazicim kafasindaki bes kartus bolumunden iki adedi tikandi :-( Ben evde kendime film arsivi yaptigim zamanlarda bu yaziciyi almistim. Dvd cover larini vede dvd lerin kendi baskilarini yazicimla yaptim tr de dolabilen kartus vede resetleyici yokken ebay dan alisverile getirmistim. murekkep olarak cescesor un murekkeplerini kullandim.simdi ise kafa degistirmeyi dusundum tr de 250 tl gibi bir rakamla karsilastim ebay dan baktim yok gibi birsey aliexpress de 65-99 dolar gibi bir rakam cikiyor karsima simdi yazicimla totalde a4 buyklugunde 1500 den fazla cover ve yine 10*15 pek cok fotograf baskisi aldim. Yazicimdan cok memndum ama bu kafa maliyeti cok fazla temizlik solusyonunu deneyecegim ebay de kargo dahil 23 dolar gibi tr de 10 tl :-) cok sey yazdim demek istedigim eger sistem orj degilse ileride cop oluyor onu yazmak istedim astari yuzunden pahali oldu simdi.

son olarak kendinden besleme sistemli orj epson l100 serisi baktim foto ciktisi icin degilde normal icin iyi dendi l800 foto icin dendi ama 510 tl gibi bir rakam cikiyo karsima sadece foto baski icin degermi degmezmi diye dusunuyorum .

saygilar...

sorununuzun iki nedeni var;

1)kullandığınız mürekkep ya da
    2)cihazı uzun zaman kullanmadığınız için kuruma(tıkanma oluşmuş)

cözümü ise;
    1. nedenden kaynaklanıyor ise öncelikli olarak kafayı dediğiniz gibi bir solüsyonda bekletmek ve mürekkep değişikliğine gitmek
    2. nedenden kaynaklanıyor ise sadece solüsyon alıp kafayı solüsyonda bekleterek, ardından birkac kez kafa temizleme yaparak sorunu giderebilirsiniz.

• Eski Canon mp 610 kullanıcısı olarak bir iki satır da ben yazayım dedim.

Canon nun, 1 pl damlacık kullanan yazıcıların çıktı kalitesi gerçekden iyi. Hız olarakta iyidir.

Buraya kadar herşey iyi gelelim kötü tarafina.
    Öncelikle 1 pl damlacık kullanan yazıcılar, dolan kartuş veya sürekli besleme sistemi olan ciss uygun değil. Sürekli kafa tikanmasindan boşa giden mürekkep ve kağıtlara aciyorum. Kaç tane mürekkep denedim Cescesor dan tutunda ocp Ye kadar yazıcıyı 1 gün kullanma kesin tıkanıyor. 1 sene Kullandım mp 610 en sonunda kafa tıkanmasından bıktım parçaladım sinirden yazıcıyi.

Yeminle hayatımdan bezdirdi.

Fazla para vermicem dedim gittim epson Sx235w aldım yanına bursa kartuşdan kolay dolum kartuşu aldım 1 aydır kullanıyorum. Ne tikanma ne sorun ohhh beee.

Canon kadar hızlımı hayır. Çıktı kalitesinden memnunum Sonuç olarak çok mükemmelmi? Hayır.

Olsun varsın Canon mp 610 gibi kafa tikanmasinı yapmıyor ya bana yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

Eski Canon mp 610 kullanıcısı olarak bir iki satır da ben yazayım dedim.

Canon nun, 1 pl damlacık kullanan yazıcıların çıktı kalitesi gerçekden iyi. Hız olarakta iyidir.

Öncelikle 1 pl damlacık kullanan yazıcılar, dolan kartuş veya sürekli besleme sistemi olan ciss uygun değil. Sürekli kafa tikanmasindan boşa giden mürekkep ve kağıtlara aciyorum. Kaç tane mürekkep denedim Cescesor dan tutunda ocp Ye kadar yazıcıyı 1 gün kullanma kesin tıkanıyor. 1 sene Kullandım mp 610 en sonunda kafa tıkanmasından bıktım parçaladım sinirden yazıcıyi.

Fazla para vermicem dedim gittim epson Sx235w aldım yanına bursa kartuşdan kolay dolum kartuşu aldım 1 aydır kullanıyorum. Ne tikanma ne sorun ohhh beee.

Canon kadar hızlımı hayır. Çıktı kalitesinden memnunum Sonuç olarak çok mükemmelmi? Hayır.

sorunun kullandığınız mürekkepten kaynaklandığını düşünmüyorum;
    kendim canon mg5350 kullanıyorum ocp mürekkeple dolan kartuşlu bir şekilde bir hafta cıktı almasam bile en ufak tıkanma olmadı 4 aydır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

Eski Canon mp 610 kullanıcısı olarak bir iki satır da ben yazayım dedim.

sorunun kullandığınız mürekkepten kaynaklandığını düşünmüyorum;
    kendim canon mg5350 kullanıyorum ocp mürekkeple dolan kartuşlu bir şekilde bir hafta cıktı almasam bile en ufak tıkanma olmadı 4 aydır

Dostum Mürekkep den değilse sorun ben değilimdir Sanırım.

Orjinal kartuş da hiç sorun yaşamamışdım.
    Cescesor ün oto resetli kartuşlarıni kullanıyordum. Yazıcı daha 2 haftalıkken kolay dolum kartuşu almışdım. Yeminle söyleyim kafa tikanma sorunu 1 yıl hiç bitmedi. Bezdirdi bıktırdı beni. Canon Mg serisi için bişey diyemem. Ama Mp 500 serisi ve üzeri canonlar orjinal kendi kartuşunu kullanmicaksanız bence 5 para etmez. Nette çok araştırma yaptım zamanında 5 lı kartuş kullanan Mp sersinin genelinde kafa tikanma sorunu yaşayan okadar insan varki biraz araştırın sizde şaşarsınız inanın.

• Sonunda fotoğraf çıktılarındaki renk koyuluğu problemini çözdüm.Ama bunu çözmek bana 25-30 fotoğraf kağıdına patladı.Renk yoğunluğunu el ile ayarlıyoruz.Resimdeki gibi ayarların hepsini düşürüyoruz,karşıtlık hariç.Pc deki görünümüne en benzer ayarı bulana kadar değerleri eşit şekilde düşürün.Benimkisi 20-25 arası benzer ton verdi başkalarınınki daha farklı olabilir.33 e çektim ayarları çok parlak oldu.Gerçek rengi bulabilmek size kalmış.Fotoğraflarınız aşırı koyu ise en az bi -20 ye çekin derim.
     BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

• Merhabalar, ben bk'dan bitmeyen kartuşlu bir canon 2100 pixma aldım. Şu anda sorunsuz kullanıyorum (henüz birkaç saat oldu). Ancak bilmeyenler olabilir sağlam gelmesi açısından her yerini bantlayıp göndermişler sağolsunlar sanırım akıtmasın diyede kartuşların altınıda bantlamışlar. Yazdırıyorum yazdırıyorum sayfa boş çıkıyor. En sonunda kartuşları yuvalarından çıkartıp altlarındaki bantları çıkarttım ve sorun düzeldü yalnız bandı çıkarır çıkarmaz çok fena mürekkep akıttı alttan her iki kartuşda. Sonrada tabi hortumları tekrar ayarlamak zorunda kaldım çünkü takarken dikkat etmemişim o kısmına katlanmış. Katlanıncada git gel yaparken takıldı tabi doğal olarak. Neyse onuda hallettik ama korkmadımda değil hani "Nerer oruyor yaahu!" diyerekten! Bİlmeyenlere ve yeni alacak arkadaşlara duyurulur. Eksik yada yanlış aktardığım/yaptığım birşey varsa kritik edile...:) Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingilizceciyiz

Merhabalar, ben bk'dan bitmeyen kartuşlu bir canon 2100 pixma aldım. Şu anda sorunsuz kullanıyorum (henüz birkaç saat oldu). Ancak bilmeyenler olabilir sağlam gelmesi açısından her yerini bantlayıp göndermişler sağolsunlar sanırım akıtmasın diyede kartuşların altınıda bantlamışlar. Yazdırıyorum yazdırıyorum sayfa boş çıkıyor. En sonunda kartuşları yuvalarından çıkartıp altlarındaki bantları çıkarttım ve sorun düzeldü yalnız bandı çıkarır çıkarmaz çok fena mürekkep akıttı alttan her iki kartuşda. Sonrada tabi hortumları tekrar ayarlamak zorunda kaldım çünkü takarken dikkat etmemişim o kısmına katlanmış. Katlanıncada git gel yaparken takıldı tabi doğal olarak. Neyse onuda hallettik ama korkmadımda değil hani "Nerer oruyor yaahu!" diyerekten! Bİlmeyenlere ve yeni alacak arkadaşlara duyurulur. Eksik yada yanlış aktardığım/yaptığım birşey varsa kritik edile...:) Saygılarımla...

Zaten içinde kullanım talimatı diye bir kitapcık bulunmakta onun içindekileri adım adım izlerseniz herhangi bir problemle karşılaşılmamaktadır.

• arkadaşlar canon mx360 var elimde. İlk defa bu tarz 2 kartuşlu bir yazıcı kullanıcam. Önce kartuşları doldurmayı, sonrada ciss takmayı tecrübe etmek istiyorum. Yalnız kartuşları delmek için kullanılan aparat gördüğüm kadarıyla bir ucuna sap eklenmiş matkap ucundan ibaret . Bunun tam ölçüsü nedir acaba 3 mm'mi 2 cm'mi nasıl ifade edilir
    yada kartuşu delme işini yapabileceğim başka bir alet varmıdır. Yardımcı olacak olursa çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chungkingexpress -- 20 Temmuz 2012; 11:00:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

arkadaşlar canon mx360 var elimde. İlk defa bu tarz 2 kartuşlu bir yazıcı kullanıcam. Önce kartuşları doldurmayı, sonrada ciss takmayı tecrübe etmek istiyorum. Yalnız kartuşları delmek için kullanılan aparat gördüğüm kadarıyla bir ucuna sap eklenmiş matkap ucundan ibaret . Bunun tam ölçüsü nedir acaba 3 mm'mi 2 cm'mi nasıl ifade edilir
    yada kartuşu delme işini yapabileceğim başka bir alet varmıdır. Yardımcı olacak olursa çok sevinirim

Ciss sisteminin içinden çıkması gerekli....

3,5 mm matkap kullanmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ingilizceciyiz

Merhabalar, ben bk'dan bitmeyen kartuşlu bir canon 2100 pixma aldım. Şu anda sorunsuz kullanıyorum (henüz birkaç saat oldu). Ancak bilmeyenler olabilir sağlam gelmesi açısından her yerini bantlayıp göndermişler sağolsunlar sanırım akıtmasın diyede kartuşların altınıda bantlamışlar. Yazdırıyorum yazdırıyorum sayfa boş çıkıyor. En sonunda kartuşları yuvalarından çıkartıp altlarındaki bantları çıkarttım ve sorun düzeldü yalnız bandı çıkarır çıkarmaz çok fena mürekkep akıttı alttan her iki kartuşda. Sonrada tabi hortumları tekrar ayarlamak zorunda kaldım çünkü takarken dikkat etmemişim o kısmına katlanmış. Katlanıncada git gel yaparken takıldı tabi doğal olarak. Neyse onuda hallettik ama korkmadımda değil hani "Nerer oruyor yaahu!" diyerekten! Bİlmeyenlere ve yeni alacak arkadaşlara duyurulur. Eksik yada yanlış aktardığım/yaptığım birşey varsa kritik edile...:) Saygılarımla...

Kartuşların altlarındaki bantlar özel olarak yapıştırılmamıştır.Sıfır kartuşlar her zaman bu şekilde satılır zaten.

• quote:

arkadaşlar canon mx360 var elimde. İlk defa bu tarz 2 kartuşlu bir yazıcı kullanıcam. Önce kartuşları doldurmayı, sonrada ciss takmayı tecrübe etmek istiyorum. Yalnız kartuşları delmek için kullanılan aparat gördüğüm kadarıyla bir ucuna sap eklenmiş matkap ucundan ibaret . Bunun tam ölçüsü nedir acaba 3 mm'mi 2 cm'mi nasıl ifade edilir

ben kumpasla ölçmültüm tam ölçüsü 3.5 mm dir ısıtarak delmeyin delik yüzeyi prüzlü hale geliyor ve ve küçük silikon yüzükler tutunamıyor matkap şart görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zokur

quote:

ben kumpasla ölçmültüm tam ölçüsü 3.5 mm dir ısıtarak delmeyin delik yüzeyi prüzlü hale geliyor ve ve küçük silikon yüzükler tutunamıyor matkap şart görünüyor

Evet en iyisi 3,5 Tabi bizim kullandğımız silikon yüzüklere göre....

3 mm çok kücük gelmekte, 4 mm büyük gelmekte. 3,5 Cuk diye oturuyor.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.