Şimdi Ara

Bursa'da '128 milyar dolar nerede?' Hakaret Soruşturması jet hızıyla açıldı !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dostum iyi niyetli olmadığınızı düşünüyorum artık. Sizin derdiniz öğrenmek değil bence Eksi rezerv demek ne demektir. Bunu bilmiyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakiki Osmanlı Torunu kullanıcısına yanıt
    Üstad sadece öğrenmeye çalışıyor ve sorularımı basit tutmaya çalışıyorum.Rakamlar ortada ve tekrar soruyorum.Ne sizin verdiğiniz rakamlarla nede mb rakamlarıyla,artısıyla eksisiyle 128 m $ lık bir fark çıkmasını bırak yanına bile yanaşmıyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Kimin resmini asacağımızı size sormadık sormayacağız.

Alıntıları Göster

sen kimsin de sana soracaklar ? Bursa'da "128 milyar dolar nerede?" Hakaret Soruşturması jet hızıyla açıldı !! 

• quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Alıntıları Göster

hahhahhaaa mal bulmuş mağribi gibi sarılmışsınızda - kısmını hiç hesaba almıyorsunuzBursa'da "128 milyar dolar nerede?" Hakaret Soruşturması jet hızıyla açıldı !! 

• https://www.dogrulukpayi.com/bulten/turkiye-nin-doviz-rezervi-azaliyor#:~:text=Eyl%C3%BCl%202018'de%20TCMB'nin,17%2C7%20milyar%20%24%20seviyesindeydi.

Eylül 2018'de 84 milyar olan rezerv şu anda swaplar hesaplanınca - 46 milyar dolar.

Toplam 130 milyar dolar eksideyiz.

2014 sonunda ise 130 milyar artıya kadar gelmiştik.

Yani hesap 3 aşağı 5 yukarı doğru. Arada ayrıntısı çok. Altın payı, banka karşılığı falan var.

Tavsiyem bomboş akp'lilere laf anlatmaya çalışmayın. Doğruyu yazın uzatmayın zaman kaybı

• B.AYAR kullanıcısına yanıt

Swap Hariç Net Rezervleri 2019 sonu değil 2019 başı olarak alırsanız 18.4 değil ,34.4 milyar dolar olur. Yani çizgiyi nereye çektiğinize göre rakam değişir. Ben sadece örnek olarak verdim.

Çizgiyi ne kadar geri çekerseniz maalesef zarar o kadar artıyor. Bu da ülke ekonomisinin nasıl tepe taklak gittiğini gösteriyor.

Berat Albayrakın yönetim döneminde hesaplanan zarar 128 milyar dolar olarak hesaplanmış.

• Ne eksi ne artı ortada 128 milyar yok bunlar olmayan 128 milyar dolar nerde diyor.
    Muharrem İnce ne güzel demişti bunlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 11 Nisan 2021; 13:3:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Çok basit bir soru sordum ve yine aynı uslup.Konuyu rakamlar a boğarak geçiştirmeye çalışma.rezerv ortada.Sen vatandaşın anlayacağı dilden anlatta öğrenelim.

Alıntıları Göster

Eksi rezerv.

Basitçe cebinde 10lira ile sokağa çıktın kredikartından 10lira kredi ile toplam 20 lira harcadın nereye harcadığın meçhul

Eve geldiğinde hanımın sadece cebindeki parayı "nerede 10 lira" sorusu mu mantıklı yoksa ödemek zorunda olduğunuda ekleyip "nerede 20 lira" sorusu mu mantıklı?

İnsanları aşağıladığınızı sanıyorsunuz ya aslında durum öyle değil bakın İnsanlar düştüğünüz bu hallere bakıp sizi değerlendiryor bukadar kolay harcamayın kendinizi

• wehrmacht kullanıcısına yanıt

Şunu bile açıklamak zorunda bırakıyorlar 😂

Olmayan rezerv nasıl harcanır ortaokul çocuğu bile az buçuk anlar.

Ya elindeki malı, devlet tahvillerini veya hazine bonosunu yabancıya satarsın, ya kredi alırsın. Bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Şunu bile açıklamak zorunda bırakıyorlar 😂

Olmayan rezerv nasıl harcanır ortaokul çocuğu bile az buçuk anlar.

Ya elindeki malı, devlet tahvillerini veya hazine bonosunu yabancıya satarsın, ya kredi alırsın. Bu kadar basit.

Zaten trolle mücadele bize şunu öğretti açıklamaları trol için değil zaten ona yüksek binalardan ne servis ediliyorsa onu tekrar eder bunun için para alıyor aksini kabul etmesi mümkün değilBursa'da "128 milyar dolar nerede?" Hakaret Soruşturması jet hızıyla açıldı !!  ama etkilemeye çalıştığı kitle için üşenmeden yapmak lazım

• İddianame nasıl ? Cumhurbaşkanı ile ilgisi neymiş bu kayıp 128 milyar doların ?

• Merkez bankasından daha fazla dövizim var. Benim eksi değil yani.

Ülkenin düştüğü duruma bak.

Döviziniz varsa bankada tutmayın derim. Bu iş daha çok moka saracak. Yarın öbür gün bankadaki dövizinizi çekemeyeceksiniz. Bi arada denediler 3000$ ve üzeri kendi dövizinizi bankadan çekmek isteyince komisyon kesilecek diye uygulama getirdiler sonra vazgeçtiler. Bir kaç ay sonra daha kötüsü gelebilir YTD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 11 Nisan 2021; 20:27:35 >
  • harman35 kullanıcısına yanıt

üslub kötü şaşırtmadı, en az %60 ının cahil olduğunu değiştirmiyor.. Ne derseniz diyin.. Akp çocuğu değilsen akpyi savunmakta ne bilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallen Angel by A.C -- 11 Nisan 2021; 20:36:51 >
  • B.AYAR kullanıcısına yanıt

Hayir.

Elinde hicbir seyin yokken 128 milyar borca gireresen 128 milyar gitmis demektir.

Elinde 60 milyar varken 68 milyar borca dusersen yine 128 milyar gitmis demektir.

Devletler elinde olmayan parayi kaybedebilir, buna borclanma denir.

SWAP borc yukumlulugudur, rezervden dusulur. Yani "TCMB net rezerv" demek, "SWAP harici TCMB döviz rezervi" demektir:

Bursa'da "128 milyar dolar nerede?" Hakaret Soruşturması jet hızıyla açıldı !!

TCMB kaynakli yukaridaki grafikten acikca görülebileceği uzere Ocak 2011 ile Eylül 2020 arasi TCMB net rezerv erimesi yaklasik 118 milyar dolar. Gunumuze kadar buna 10 milyar dolar daha eklendigi iddia ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 13 Nisan 2021; 22:55:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hulkibey

Hayir.

Elinde hicbir seyin yokken 128 milyar borca gireresen 128 milyar gitmis demektir.

Elinde 60 milyar varken 68 milyar borca dusersen yine 128 milyar gitmis demektir.

Devletler elinde olmayan parayi kaybedebilir, buna borclanma denir.

SWAP borc yukumlulugudur, rezervden dusulur. Yani "TCMB net rezerv" demek, "SWAP harici TCMB döviz rezervi" demektir:

TCMB kaynakli yukaridaki grafikten acikca görülebileceği uzere Ocak 2011 ile Eylül 2020 arasi TCMB net rezerv erimesi yaklasik 118 milyar dolar. Gunumuze kadar buna 10 milyar dolar daha eklendigi iddia ediliyor.

Hocam azminize hayran kaldım, arkadaşın söylediği şey doğru 128 milyar dolarımız hiç olmamış, şimdi yok 60 milyar dolarımız vardı da şimdi eksi 50 milyar dolarımız var diye 4 işlemin en kolayı olan toplamayı bile yarım yamalak yapabilen bir kitleye negatif sayıların mantığını anlatmakta ne bileyim beyhude bir çaba gibi.

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt

Anlamak cok zor degil yahu, sanirsiniz ki hayatinda kredi karti bile duymamis bu insanlar.

Cebimde 60 lira nakitle alisverise ciktim.

Cebimdeki 60 lirayi harcadim.

Sonra aliverise devam ettim, 68 lira da KK harcamasi yaptim.

Toplamda ne kadar harcadim?

128 lira.

Simdi buna, "cebine 60 liran vardi nasil 128 lira harcadin?" diye itiraz edebilir mi akli basinda biri?

Matematigi anlattik, TCMB verisi de yukarida, samimi olarak ogrenmeye calisan normal bir insanin bu noktada anlamis olmasi lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 13 Nisan 2021; 23:15:19 >
  • quote:

Anlamak cok zor degil yahu, sanirsiniz ki hayatinda kredi karti bile duymamis bu insanlar.

Cebimde 60 lira nakitle alisverise ciktim.

Cebimdeki 60 lirayi harcadim.

Sonra aliverise devam ettim, 68 lira da KK harcamasi yaptim.

Toplamda ne kadar harcadim?

128 lira.

Simdi buna, "cebine 60 liran vardi nasil 128 lira harcadin?" diye itiraz edebilir mi akli basinda biri?

Matematigi anlattik, TCMB verisi de yukarida, samimi olarak ogrenmeye calisan normal bir insanin bu noktada anlamis olmasi lazim.

Son cümlenizdeki normal insan lafı zaten anahtar kelime, bu ve bunun gibi ak parti sevdalıları işlerine geldiği gibi algı yapıyorlar.

Yani cahil birisine bakın bizim hiç 128 milyar dolarımız olmadı nasıl harcamış olabiliriz diyip sizin koyduğunuz resimi gösterebilirler, rakamlarla oynayıp algı yaratabilirler ama artık insanlar aç ve bunun sebebini sorguluyor.

• Alıntı

metni:
    @Qtrone adlı kullanıcının, yanıtlanan mesajı:Ne eksi ne artı ortada 128 milyar yok bunlar olmayan 128 milyar dolar nerde diyor.

Ah yine size merkezden gec haber vermisler. Nurettin Canikli 128 milyar dolarin varligini da tamamiyla TL'ye cevrilerek cevrildigini de itiraf eden bir aciklama yapti.

Onurunuz varsa her seyden once, yalan soylediginiz icin ozur dilersiniz. Ama beklentim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 14 Nisan 2021; 3:15:11 >
  • quote:

Alıntı

metni:
    @Qtrone adlı kullanıcının, yanıtlanan mesajı:Ne eksi ne artı ortada 128 milyar yok bunlar olmayan 128 milyar dolar nerde diyor.

Ah yine size merkezden gec haber vermisler. Nurettin Canikli 128 milyar dolarin varligini da tamamiyla TL'ye cevrilerek cevrildigini de itiraf eden bir aciklama yapti.

Onurunuz varsa her seyden once, yalan soylediginiz icin ozur dilersiniz. Ama beklentim yok.

Bir de kırmızı yazmış gören de atomu parçalamanın formülünü yazdı sanacak

Ben senin gibi partiye tapmam sana kaç defa söyleyeceğim, ben MB rezerv grafiğine baktığım için o şekilde söyledim. Sn. Canikli 128 milyarı açıklamış zaten nema problema

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 14 Nisan 2021; 4:47:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Alıntı

metni:
    "atomu parçalamanın formülü"

Muhtemelen hayal edebileceginiz en karmasik bilimsel konsepti anlatmak istediniz ama bu hayatimda duydugum en cahilce tamlamalardan biri... He "uzay hizi" he...

TCMB grafigi gozunuzun onune koyduktan sonra 70+48 basitliginde bir matematiksel isleminin sonucunu olumune reddedip, bir parti cavusunun bir twitinden sonra "ha tamam o zaman" deyip kabul etmek partiye tapmak degilse diyecek bir sey kalmiyor zaten...

Kendinize yakisani yaptiniz, sasirmadim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.