Şimdi Ara

Burs Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
9
Favori
1.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Kyk bursu haricinde burs alan arkadaşlar varsa

Nerelerden nasıl aldıklarını paylaşabilirler mi ?

• güzel yere değinmişsin , takipteyim.
  • ben burs almıyorum ama en yüksek bursu sanırım TEV veriyor. 400TL. bilginiz olsun
  • Ben de geri ödemesiz ilk bin bursları alabileceğimiz yerleri merak ediyorum.Arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Konu açmıştım fakat onaylanmamış.Burdan toplu olarak bilgi paylaşımı yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _volvox_

ben burs almıyorum ama en yüksek bursu sanırım TEV veriyor. 400TL. bilginiz olsun

Geri ödemesi nasıl peki hocam faiz var mı? 4 Sene boyunca veriyorlar mı?
  • takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

ben burs almıyorum ama en yüksek bursu sanırım TEV veriyor. 400TL. bilginiz olsun

Geri ödemesi nasıl peki hocam faiz var mı? 4 Sene boyunca veriyorlar mı?

genel ortalaman 2.5 in altına düşmedikçe veriyorlar. Geri ödemesi yok. TEV'de vicdani yükümlülük diye bir şey var. İlerde maddi durumun iyi olursa birine burs vermen isteniyor ama zorunluluk yok.
  • TEV bursu icin ne hükümler gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ben bulduğum yerlerden birini paylaşayım.

*İstanbul Ticaret Odası bursu*

İşletme, ekonomi, finans ve iktisat gibi bölümleri İstanbul'da okuyan öğrencilere yönelik bir burs.

Miktarını bilmiyorum.

Başvuru tarihler 01-30 ekim arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEO!

TEV bursu icin ne hükümler gerekiyor?

Adaylık Şartları:

I- T.C. Vatandaşı olmak,
    II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak,
    III-Maddi İmkandan Mahrum Olmak:
    Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak
    IV-Başarı Koşulları:
    a) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
    b) Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
    V) Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.
    Not: Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, evliler ve aynı aileden ikinci bir kardeş burslarımızdan yararlanamaz. (Meslek Yüksekokullarının ikinci sınıfında olan öğrenciler başvuru yapabilir.)

• quote:

Orijinalden alıntı: CEO!

TEV bursu icin ne hükümler gerekiyor?

Adaylık Şartları:

I- T.C. Vatandaşı olmak,
    II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak,
    III-Maddi İmkandan Mahrum Olmak:
    Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak
    IV-Başarı Koşulları:
    a) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
    b) Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
    V) Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Not: Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, evliler ve aynı aileden ikinci bir kardeş burslarımızdan yararlanamaz. (Meslek Yüksekokullarının ikinci sınıfında olan öğrenciler başvuru yapabilir.)

• teşekkürler

• Hocam diyelim KYK'dan burs ya da kredi geldi.. Bu vakıftan burs alamıyor muyuz şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nayc -- 27 Temmuz 2013; 2:07:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seagull.

Arkadaşlar Kyk bursu haricinde burs alan arkadaşlar varsa

Nerelerden nasıl aldıklarını paylaşabilirler mi ?

memleketinin vakıflarına falan bakabilirsin
    mesela ben Giresunlular derneğine bakıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nayc

Hocam diyelim KYK'dan burs ya da kredi geldi.. Bu vakıftan burs alamıyor muyuz şimdi?

2 burs birden alamazsın. KYK'dan kredi başka bir kurumdan da burs alabilirsin fakat 2 burs biden olmuyor. 2 burs çıkarsa 2'sini de alırsan ve bir kurum 2 burs aldığını öğrenirse tüm bursun yanar diye biliyorum. Biraz karışık oldu ama anlatabilmişimdir umarım
  • quote:

quote:

Hocam diyelim KYK'dan burs ya da kredi geldi.. Bu vakıftan burs alamıyor muyuz şimdi?

2 burs birden alamazsın. KYK'dan kredi başka bir kurumdan da burs alabilirsin fakat 2 burs biden olmuyor. 2 burs çıkarsa 2'sini de alırsan ve bir kurum 2 burs aldığını öğrenirse tüm bursun yanar diye biliyorum. Biraz karışık oldu ama anlatabilmişimdir umarım

Hadi ya , bir kaç vakfa başvuracaktım ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nayc -- 27 Temmuz 2013; 2:29:53 >

• quote:

quote:

quote:

Her yere başvur zaten hiçbir yer çıkmıyormuş

• quote:

quote:

quote:

Bence hepsine başvur en çok hangisi verirse onu alırsın.

• ikiden fazla alamıyor muyuz yani ?
  • TEV de üstün başarı bursu diye bir olay varmış.İlk 2.000 e girene burs veriyorlarmış.Ham puana mı bakıyorlar yoksa okul puanı eklenmiş haline mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.