Şimdi Ara

Burger King'e gitmek yerine evde orjinal Big King yaptım (SS'li) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
232
Favori
45.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş nasıl bi konudur bu ya karnım acıktı resmennnnn , yarın bende deniycem a101 de bulunur mu bu malzemelerin hepsi bana en yakın a101 , gerçi bimde yakın 10 dk felan a101 de en çok hamburger ekmeği sıkıntı oluyor burda hiç bulamıyorum bi tek kepekli sandviç ekmeği var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siceyy

Arkadaş nasıl bi konudur bu ya karnım acıktı resmennnnn , yarın bende deniycem a101 de bulunur mu bu malzemelerin hepsi bana en yakın a101 , gerçi bimde yakın 10 dk felan a101 de en çok hamburger ekmeği sıkıntı oluyor burda hiç bulamıyorum bi tek kepekli sandviç ekmeği var

a101'de de hamburger ekmekleri var ama Nimet marka, pek güzel olmuyor, kupkuru.
    Uno almanı öneririm.

Ama cheddar peynirini bim'den Göynük marka olandan alabilirsin, 4 küsür TL, tadı da fena değil, Pınar'ınkine 15 TL bayılmaya gerek yok.

A101'in ucuza hamburger köfteleri de var 5'li ama onlar da güzel değil, bunda da Pınar veya Superfresh'inki güzel.
  • sosta sıkıntı yaşayanlar olmuş galiba
    benim sos gayet iyiydi size şunu tavsiye edebilirim

rondoyla filan uğraşmayın içine soğan katsanız ne değişecek sanki zaten hamburgerde soğan da var turşu da

sos için ;

yarım kaşık şeker azcık tuz
    çay kaşığı kadar sirke
    3 kaşık mayonez
    1 kaşık ketçap
    yarım kaşık hardal

iyice karıştırıp tadın
    hala beğenmiyorsanız beğendiğiniz gibi olana dek mayonez ekleyin

ben böyle yaptım ve gerçek sosa çok benzediğini düşünüyorum, afiyet olsun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scandaL. -- 29 Ağustos 2015; 18:23:34 >
  • Arkadaşlar yaptık ama sosu yapmadık çok az oldugumuz için :D artık bi daha kine yaparız sosu mükemmeldi

Burger King'e gitmek yerine evde orjinal Big King yaptım (SS'li)

Burger King'e gitmek yerine evde orjinal Big King yaptım (SS'li) Burger King'e gitmek yerine evde orjinal Big King yaptım (SS'li)

• hocam youtubeda mcdonalds tarifini izlemiştim alman usulü olan turşu kullanıodu ondan aldım. Sosu hzırladım ama mc tadına benzemedi birde sizin ntarifi deneyeceğim ama sosun içine benim tatlı hıyar turşusundan kaatabilir miyim? sorun olurmu? birde hamburgerin içine bu tatlı turşulardan katarsam çokmu tatlı bir hamburger olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MüminKardeş

hocam youtubeda mcdonalds tarifini izlemiştim alman usulü olan turşu kullanıodu ondan aldım. Sosu hzırladım ama mc tadına benzemedi birde sizin ntarifi deneyeceğim ama sosun içine benim tatlı hıyar turşusundan kaatabilir miyim? sorun olurmu? birde hamburgerin içine bu tatlı turşulardan katarsam çokmu tatlı bir hamburger olur?

Yeni tarif konuları açmayacağım arkadaşlar...

Foruma hit kazandıran yegane insanlardan olarak yönetime son kapağım olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackGhosen -- 13 Eylül 2016; 8:48:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

quote:

hocam youtubeda mcdonalds tarifini izlemiştim alman usulü olan turşu kullanıodu ondan aldım. Sosu hzırladım ama mc tadına benzemedi birde sizin ntarifi deneyeceğim ama sosun içine benim tatlı hıyar turşusundan kaatabilir miyim? sorun olurmu? birde hamburgerin içine bu tatlı turşulardan katarsam çokmu tatlı bir hamburger olur?

İstediğiniz turşudan katabilirsiniz ama sizin kullanacağınız turşunun sirke ve sululuk oranını bilmediğim için garanti veremem.

Bim'deki turşu çok lezzetli ve ucuz onunla deneyin bence

Hocam bu pınarın köftesi burger king'in köftesi gibi mi oluyor acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kperson35

quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

quote:

İstediğiniz turşudan katabilirsiniz ama sizin kullanacağınız turşunun sirke ve sululuk oranını bilmediğim için garanti veremem.

Bim'deki turşu çok lezzetli ve ucuz onunla deneyin bence

Hocam bu pınarın köftesi burger king'in köftesi gibi mi oluyor acaba ?

Yeni tarif konuları açmayacağım arkadaşlar...

Foruma hit kazandıran yegane insanlardan olarak yönetime son kapağım olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackGhosen -- 13 Eylül 2016; 8:50:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

17.50 mi. Iyi de biraz daha para katıp menü olarak alırım zaten aynı hesap, patatesi, icetea si sosları geliyo yani. Bu işin olayı biraz eğlence ve kendi yaptığını yemek gibi duruyor tad için yada maliyeti için değil yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-77293B3E8 -- 13 Ekim 2016; 16:45:16 >
  • Bende yarın veya bugün daha doğrusu yapıyorumAnnemler Cheedar peyniri almış,hamburger ekmeğide var sadece pınar'ın hamburger köftesi yok bir de Hardal alıcam marul,soğan,turşu ile işim olmaz ketçap var alacağım malzemeler unutmamak için buraya yazayım

-Pınar dondurulmuş hamburger köftesi
    -Mayonez
    -Hardal
  • Bugün yaptım yedim çok lezzetliydi yapmayan herkes acilen denesin cidden müthiş oluyor.

• muazzam
  • ilk sayfadaki sos tarifini yazabilir mi biri konu sahibi silmiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan911

ilk sayfadaki sos tarifini yazabilir mi biri konu sahibi silmiş ?

http://web.archive.org/web/20150923075153/http://forum.donanimhaber.com/m_108314183/tm.htm#108314183
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZhanChi

quote:

http://web.archive.org/web/20150923075153/http://forum.donanimhaber.com/m_108314183/tm.htm#108314183

sağolasın dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZhanChi

quote:

Dostum çok teşekkür ederim .
  • İlk mesajın silinmesine üzüldüm
  • Bunu da dün yaptım
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Up

• Deve Katili kullanıcısına yanıt
    Nasıl yaptın ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.