Şimdi Ara

Burada 87 km ile hız koridoru cezası doğru mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • D-805 KARAYOLU 06+37KM 850 M. Hız Koridoru Çıkış Kamerası-Niğsaç Önü

Selam arkadaşlar yukarıdaki konumda 87km ile hız koridoru cezası geldi. Burada sınır kaç km nereden öğrenebiliriz? Sizce doğru mu? Sanki şehirlerarası yol gibi .

Burada 87 km ile hız koridoru cezası doğru mu?

• Antalya’dan İstanbul’a geldim. Yolda inşaat çalışması vardı. Karşı şeride geçip gidiş geliş şeklinde ilerleniyordu.

Yolun ayrıma 50km hız koridoru tabelası koymuslar, zigzag çizdikten sonra 70km hız koridoru. İki tabela arasında 50 metre anca vardır.

Bir sürü böyle 30 km uzunluğunda 50 km uzunluğunda hız koridoru vardı. Kacla gideceğiniz belli değil.

Tahmini olarak söylüyorum bunlar 110 olmalı. Çünkü tabela yok.

Bu kadar kötü tabela sistemi illa vardır ama o tarz ülkelerde bu kadar radar yoktur.

Sizin geçtiğiniz yolda muhtemelen yerleşim yeri içinde olduğu için hız sınırı düşük.

Mükemmel belediyecilik sistemimiz sayesinde şehirlerarası yollar 3-5 km’de bir sehiricinden geçiyor.

Yani kelime olarak manasını düşünüp çevresinden dolandiramamislar yolları. İşte bunun rantını böyle ceza yiyerek , ulaşımda zaman kaybederek biz çekiyoruz.

• Meskun mahal sebebiyle hız sınırı 70 olabilir. Yolun öncesini tekrar kontrol edin derim. Bir yerlerde 70 tabelasının olma ihtimali yüksek.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

Konuyu açtıktan sonra gördüm 70 tabelası varmış ama tabelanın hemen de altında kamera var ve orada hız koridoru var mı yok mu bilmiyorum. Gerçekten çok ilginç. Muhtemelen ödeyip geçerim. İtiraz etsem 6 ay sürer ve faizi ile vekalet ücretiyle ödeme riskindense 750₺ öder geçeriz . Ama hoş değil bu uygulama

• Ben 70 lik yolda 78 ile yemişim. Yolun uzunluğu 1 km. Muhtemelen yavaş yavaş yavaşlayıp geçmişim. Ondada 70 e yavaş düştüğüm için mesafede kısa olunca kurtarmamış.

Bu sebeple artık o tabelaları görünce kaç olduğuna bakmadan yavaşlamaya başlıyorum. Oteki türlü diyelim 110 la gidiyorsunuz 70 tabelasını görünce bu sefer duz yolda sert fren yapmanız gerekiyor. Oda arkanızda araç varsa tehlikeli olur. Özellikle koridorla tanışmamış kişiler varsa yada oradaki koridorun çalışmadığını bilen kişiler varsa.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

işin garibi ceza 20 gün sonra düştü edevlete. dün yoktu. çalışıp çalışmadığını anlayana kadar mesaj kutun cezayla dolup taşar  

• Birde itiraz edeceğiniz birsey yok. Her yerde uyarı var. Giriş saatiniz belli, yolun uzunluğu belli, çıkış saatiniz belli. Kamera ilede çekiyorlar.

sizinki 70 lik yolda 87. İtiraz edebileceğiniz tek arguman “aletiniz bozuk”

• Benimki 2 ay sonra geldi.

donerken bir baktım çoğu sürücü zank diye böyle bilgisayar oyunuymus gibi dümdüz yolun ortasında frene asiliyor.

bazi sürücüler muhtemelen çalışmayanı biliyor yada daha tanışmamış onlar trafiği karıştırıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.