Şimdi Ara

BUMUDUR VAİO DEDİKLERİ... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
2.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yav yanlış anlaşılmasın ben sony okadar kötüdür demiyorum mutlaka bi yanlışlık vardır onda.
    quote:

Orjinalden alıntı: bravoecho

her markada olabilir böyle sorunlu ürünler, abartmadan servise götürüp inceletmek gerek
  • Bende Sony'den şikayet edeni ilk defa görüyorum. Hp'nin 1 adet iş bilgisayarından ve 1 adet Pavilionlardan kullandıktan sonra Sony'yi aldım ve artık kafam rahat. Diğer bir çok markadan laptop kullanmış olarakta Sony'nin kalitesi bence tartışılmaz seviyede.
  • bak kardeş.. bir kere uslubune bıraz dıkkat edersen seınırız sonucta alt tarafı bır şey tartısıyoruz.. Ikıncısı malzemeler aynı evet ama stabılıte dıye bır sey var bılmem anlatabıldımmı mesela dellın urettıgı bır model cayı cayır yanmıstı yanlış dizayn yada pıl hataları falan fılan ..

stabılıte cok onemlıdır. Bunun yanında marka tecrubesı ayrı bır sey. mesela ekran sony dekı ekran teknolojısı hıc bırınte yok yansıtmalı bravialcd lerde kullandıgı kalıt ebunda var yenı serı ar ler mesela full hd .

bunların her bırı artıdır...

Birde şu lafı unutma bastıgın klavye tusu bıle onemlıdır ben programcıyım mesela her makınada kod yazamam klavyenın yumuksaklıgı bıle çok ama çok önemlidir..
    quote:

Orjinalden alıntı: suicide

ya benim ne iş yaptığımı neyi ne kadar bildiğimi nasıl tespit ettin ki sen bukadar emin konuşuyosun, ekran kartını testten geçiriyomuş yok yav sanki yanında adam. bi dell bi asus veya başka bi marka nasıl atiden yada nvidiadan alıp oluşturduğu laptopa takıyosa sonyde aynı şeyi yapıyo. yani sonyye özel bi ekran kartı yada ram yada işlemci yok bu dünyada bunu bikere kafana sok. kasası şık görünüyo olabilir ama teknik açıdan hiçbir üstünlüğü yok neden bunu kabul etmek istemiyosunuz onu anlamıyorum. aynı şeye eşek yüküyle para verince böyle savunma ihtiyacı hissediyo insan demekki benim derdim burda bunu okuyan insanların boş yere para vermelerini engellemek, mantıklı olun sadece adı var diye parayı sokağa atmayın.

• SAYIN VAIO CU ARKADASLARIM KENDİNİZİ HİÇ YORMANIZA GEREK YOK VAIO İLE HİÇ BERABER OLMAMIŞ FAKAT OLANLARADA SAYGI DUYMAYIP KÖTÜLEYENLER HİÇ BİR ZAMAN BU CELALETTEN KURULAMAZLAR O YÜZDEN BEN SADECE BUNLARA ACIYORUM VE ALLAHTAN ONLARA BİRAN ÖNCE DOĞRU YOLU BULMALARINI DİLİYORUM
  • asdasda hak yol vaio diyosun yani
  • ister sony ister asus ister başka marka olsun,içine konan parçalar bazında değerlendirince hepsi aynı...önemli olan içindeki parçalara verdiğimiz paranın hakkını performans olarak alıyormuyuz ona bakmalıyız.sony ve apple da fiyat/performans oranı düşük.bunu kabul etmeliyiz.ister bu markaları kullanın ister kullanmayın.ben sony veya apple kullanmadım.o yüzden markaları birbirinden ayıran kasa malzeme kalitesi hakkında bişey diyemem.ama aradaki uçurum fiyatları yaşatacak kasa kalitesi olabileceğini de düşünmüyorum.ama gel gelelim lcd olayına.daha 1 hafta öncesine kadar sony nin fiyat bakımından abartı olmasının ekranının kalite farkından daha çok kaynaklı olmasından da ileri geldiğini söyleyenlerin abarttığını düşünüyordum.fakat tatil yolculuğum sırasında başka bir yolcunun kullandığı (film izlediği) sony laptop ı görünce abartı bir yana az bile söylendiğini gördüm.ekran kalitesi gerçekten muhteşem.o kadar mesafede (1koltuk+koridor solumda, 4 koltuk önümde---deniz otobüsü) filmdeki alt yazıları okuyabiliyordum,görüntüsü de cam gibiydi.yani lcd-görüntü kalitesi isteyen ve parası olanlar sony den şaşmamalı..parası çok bol olup lcd kalitesi ve performans isteyenler sony nin ar serisinden şaşmamalı.....bütçesi daha kısıtlı olanlar ve performansı öncelikle düşünenler de sony den uzak durmalı...

• quote:

Orjinalden alıntı: enginguzelsoy

bak kardeş.. bir kere uslubune bıraz dıkkat edersen seınırız sonucta alt tarafı bır şey tartısıyoruz.. Ikıncısı malzemeler aynı evet ama stabılıte dıye bır sey var bılmem anlatabıldımmı mesela dellın urettıgı bır model cayı cayır yanmıstı yanlış dizayn yada pıl hataları falan fılan ..

stabılıte cok onemlıdır. Bunun yanında marka tecrubesı ayrı bır sey. mesela ekran sony dekı ekran teknolojısı hıc bırınte yok yansıtmalı bravialcd lerde kullandıgı kalıt ebunda var yenı serı ar ler mesela full hd .

Birde şu lafı unutma bastıgın klavye tusu bıle onemlıdır ben programcıyım mesela her makınada kod yazamam klavyenın yumuksaklıgı bıle çok ama çok önemlidir..
    quote:

ya benim ne iş yaptığımı neyi ne kadar bildiğimi nasıl tespit ettin ki sen bukadar emin konuşuyosun, ekran kartını testten geçiriyomuş yok yav sanki yanında adam. bi dell bi asus veya başka bi marka nasıl atiden yada nvidiadan alıp oluşturduğu laptopa takıyosa sonyde aynı şeyi yapıyo. yani sonyye özel bi ekran kartı yada ram yada işlemci yok bu dünyada bunu bikere kafana sok. kasası şık görünüyo olabilir ama teknik açıdan hiçbir üstünlüğü yok neden bunu kabul etmek istemiyosunuz onu anlamıyorum. aynı şeye eşek yüküyle para verince böyle savunma ihtiyacı hissediyo insan demekki benim derdim burda bunu okuyan insanların boş yere para vermelerini engellemek, mantıklı olun sadece adı var diye parayı sokağa atmayın.

O cayır cayır yanma olayları sony'nin ürettiği pillerden olabilirmi?

• quote:

asdasda hak yol vaio diyosun yani

güzel espri
  • quote:

Orjinalden alıntı: sebenlim

quote:

asdasda hak yol vaio diyosun yani

güzel espri

eyvallah hocam. allahtan doğru yolu bulmamızı istemiş, doğru yol dediği ne vaio bende öle bi espri yaptım tövbe haşa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hızırsah

lenovo dedign dünkü çocuk IBM in isimin alıp onun altında üretim yapan bir laptop firmasıdır neyi basıyomus merak ettim ben birebir karsılatırmadan yanayım istedigin ürünü getirebilirsin görelim bakalım nasıl basıyo
    Az para verip dandik bilg. alıp kafamı agrıtacagıma 3 kurus fazla verip o kafası agrıyanlardan olmamayı tercih ederim daha iyi
    HIZIRSAH

Dünkü çocuk? Sadece gülerim sana. IBM in notebooklarının altında üretim filan yapmaz. Artık IBM notebooklar, Lenovo adı altında çıkıyor. Hem sağlamlık, Hem stabilite konusunda Sony'i katlar arkadaşım. Bir mala dandik demeden önce düşüneceksin. Araştıracaksın. Burda gelip marka fanatikliği yapmyacaksın. Sony' e ulaşamamışız da , acıyormuşda....Çoluk çocuk muhabbeti yapmayın burada...

• quote:

Orjinalden alıntı: enginguzelsoy

bak kardeş.. bir kere uslubune bıraz dıkkat edersen seınırız sonucta alt tarafı bır şey tartısıyoruz.. Ikıncısı malzemeler aynı evet ama stabılıte dıye bır sey var bılmem anlatabıldımmı mesela dellın urettıgı bır model cayı cayır yanmıstı yanlış dizayn yada pıl hataları falan fılan ..

quote:

katılıyorum engin.toshiba kullanıyorum ama bir dahaki sefere sony ya da lg gibi birşey alacağım.yapmayın arkadaşlar ucuz mal pahalı mal diye bişey yok bu piyasa da öyle kolay kolay.monster hayrına mı koyuyor aynı özellikteki bi sony ye göre o kadar ucuzluğu? hepsi hakkı fiyatı.

burada es geçilen kasa kalitesi, stabilite, ekran kalitesi, tuşlar, satış sonrası destek ve güvenilirlik, ve diğer bi ton konfor unsuru.sony bunları bence hakkıyla gayet iyi veriyor.ben daha almadığım bi mp3 çalara bilgi almak için mail atıp 5 dk sonra ayrıntılı güzel bir cevap alıp dumura uğruyorsam bu sony nin o parayı hakettiğini gösterir.

• arkadaşlar sony ye karşı olan yorumlarda ki haklılık payı yanında şunu bir düşünmenizi rica ediyorum,

ya bütün dünya saf ve akılsızda (sadece markaya para veriyor manasında) o yuzden mi alıyorlar ve bir numara diyor sony e.

diger bir nokta da sık notebook değiştirmiş biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim

son 7 notebook um sony ve hic birisinde sıkıntı yaşamadım. gayet kaliteli ve aldığıma zerre pişman olmadıgım urunlerdi

sony a, s, sz serilerini(sz1,sz2, ve sz6) bizatihi fs,fe ve fz serilerini de arkadaşımda test etme imkanım oldu.

sony den once hp, compaq ve ibm kullandım aralarındaki konfor ve rahatlık karşılaştırmanın abes oldugu bir durum olur.

ama karşılaştırmalarda yapılan şu durum cok tiraji komik oluyor: yaw sony nin sadece ekranı var.
    e sormazlar mı adama neresinde fark olacak ki zaten
    işlemci intel, ram hyundai, hdd toshiba vs.. ee nerde olacak fark? tabiki kontrast oranına kimsenin yaklaşamdığı sony de.
    uzun süreli notebook kullanan birisi icin en onemli ayrıntı ekran sonra mobilite ve klavye gelir.

bu zaviyeden bir daha değerlendirmenizi tavsiye ediyorum

• Dell 700m kullanıyorum,Dell yine dell..Ah bide distribütörler adam gibi konfigürasyon getirse alienware ye felan gerek yok..Full Hd 1720 ithal edilir edilmez atlıcam ama getirmiyo adamlar delircem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 26 Ağustos 2007; 1:14:53 >
  • bana bu pek inandırıcı gelmedi alıyorsun öyleyse ürün değiştirirsin o kadar basit. sony e laf ediyorlarda sallıyorlar bence adamların tüm notebookları kalite ya ekran desen toshiba onun yanından bile geçemez taşınabilirlik onda diğerlerini tekerlekli valizle sony elle taşırsın birde arkadaşın biri demişki niye o kadar para vereyim aynı parçalar demiş evet aynı parçalar kabulum ve benim markaya düşkünlüğümde yoktur ama madem aynı niye toshiba alıyorsunda bir aynı parçaları kullanan datron veya msi veya packerd bell almıyon toshibdada onlara gre pahalı eee toshibayada ayrı parça üretmediklerine göre. eleştiriyon ama datron veya benim gibi msi kullanıcasına görede sen o eleştirdiğin durumdasın bakın her marka için kötü konuşan var ama sony için ben ilk defa gördüm böyle konuşan ve oda biraz bana mantıksız geldi fabrikasyon hatası vardır her markada olabileceği gibi o zaman hemen değiştirirsin ama yapmamış bana biraz tuhaf geldi

• örneğin sony ar serisi notebookların fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 5,5-6 milyar civarı.aynı bileşenleri içeren bmw design acer ise 2,5 milyar civarı..arada 3 milyar civarı fiyat farkı var.ben açıkçası bi araba parasını sony nin ekran kalitesine veremem.bilmiyorum ama para sokakta kazanılmıyor.alın teriyle kazananlar da o kadar parayı vermezler sanırım.ama ne biliyim belki parası çok bol olanlar verir.ama ülkemizdeki kaç kişi???illa sony ise performanstan feragat edeceksiniz.
  • Hocam Acer'de Full HD ekran varmı Blue-ray yazıcı var mı yapmayın allah aşkına.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kirli

Hocam Acer'de Full HD ekran varmı Blue-ray yazıcı var mı yapmayın allah aşkına.

KİRLİ BE BU ALIN AĞZINIZIN PAYINI YETER ULAN SONY Cİ Mİ KALMADI DİYODUM İKİ ARTİSİT BİZE LAPTOP ALMAYI ÖGRETECEK YAZIN BİLADER ÇEKİNMEYİN ............ SUİCİDE BUNLARDA SANA KAPAK OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hızırsah -- 26 Ağustos 2007; 15:43:27 >

• quote:

bu dediklerin 3000 ytl ediyorsa sen al...güle güle kullan derim sana.ne diyim? kıskanmam yani...ama onun yerine 82 ekran lcd tv çakarım odaya veya dandik bi broadway araba alıp çarpışan araba oynarım ya da 1 ay tatile antalyaya tatile gidip ruslarla yerim sen de sony le oynarsın bu arada

• quote:

quote:

KİRLİ BE BU ALIN AĞZINIZIN PAYINI YETER ULAN SONY Cİ Mİ KALMADI DİYODUM İKİ ARTİSİT BİZE LAPTOP ALMAYI ÖGRETECEK YAZIN BİLADER ÇEKİNMEYİN ............ SUİCİDE BUNLARDA SANA KAPAK OLSUN

sonyde kullanılan parçaları sonymi üretio ?
    ekran kartını hdd yi mainboardu işlemciyi ?
    ekran pil ve kasa hariç hepsini intelden nvidiadan almıyomu?
    ozaman farkı ne fiyatının 2 kat fazla olmasından başka ?

yarı parasına başka marka laptop alırım kalan parayı bankaya atar 2 sene sonra yeni laptop alırım o parayla senin sony kendini yenileyebilcekmi hayır

• sony sana kapağı takmış zaten daha ne konuşuyosun onu anlamadım. adam akılllı yaz deli etme beni çoluk çocukla uğraşamam(zeka olarak diyorum). nie msi falan almıosun da toshiba alıosun demişler, toshiba almadım ben, benq aldım şıklıksa şıklık klavyeyse bugune kadar kullandığım en iyi notebook klavyesi zaten özel üretilmiş tu aralıkları falan. eğer aynı özellikle sony alsaydım 1-2 milyar bana kapak olurdu o başka konu. alanlar daha ne konuşuyo onu anlamıyorum zaten, sony alma demedik ki kimseye, aynı fiyata aynı performansı alabilirsiniz dedik oda sizin kuyruğunuza basmak oldu. acınız büyük anlıyorum daha cevapta vermiyorum.
    quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 26 Ağustos 2007; 18:20:57 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.