Şimdi Ara

BUMUDUR VAİO DEDİKLERİ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
2.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENQ MU EN İYİ KLAVYEEE YAAAA RÜYADAYIZ HERHALDE UYANDIRAN YOK MUUUUUUUU ALLAHIM SU LAPTOP DAN ANLAMYAN İNSANLARA YOL GÖSTER
    HİÇ LAPTOP GÖRMEMİŞ ARKADASLARADA LAPTOP GÖSTERDE GÖZLERİ LAPTOP KLAVYE GÖRSÜNNNNN SONRA KONUSABİLİYOLARSA SİTEYE AKTAR YAAARRRABBBİM
  • bnm sölediğime cvp veremiyosun galiba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenicerix

bnm sölediğime cvp veremiyosun galiba ?

veremez arkadaşım cevap falan, biraz araştırsa baksa görecek ama salla cevap vermeye gerek yok adamın uslubundan belli zaten takım tutar gibi marka peşinde koştuğu.
  • tmm takım tutar gibi marka tutuyoda bunu yaparken insanlara karşı kullandığı uslup çok ters yanlış olan bişeyi savunyo insanlar doğrusunu göstermeye çalışıyo verdiği cvplar çok seviyesiz
  • onun için diyorum ya cevap vermeye değmez diye, bu adamı böle konuşturan yönetimin suçu bu. başka yerlerdede aynı şeyleri yazdığını gördüm. doğru dürüst anlatabilse haklı yanları var ama, yorma kendini değmez.
  • Bu dediklerimin yanında özellik olarak bazı şeyler daha var. Beni sakın fanatik olarak görmeyin sony laptopum bile yok, yıllardır HP kullanıyorum fakat bu dedikleriniz hayatın her yerinde böyledir, adam size sadece malını satmaz, etiketini de satar, arabada televizyonda heryerde böyledir. Benim şu anda 17" ve iyi bir ekran kartlı, SantaRosa işlemcili bir notebook gereksinimim var fakat belli başlı firmalar hariç yok yok yok. Gösterin dediklerimi bulunduran bir laptop almazsam namerdim.

quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

quote:

Orjinalden alıntı: Kirli

Hocam Acer'de Full HD ekran varmı Blue-ray yazıcı var mı yapmayın allah aşkına.

bu dediklerin 3000 ytl ediyorsa sen al...güle güle kullan derim sana.ne diyim? kıskanmam yani...ama onun yerine 82 ekran lcd tv çakarım odaya veya dandik bi broadway araba alıp çarpışan araba oynarım ya da 1 ay tatile antalyaya tatile gidip ruslarla yerim sen de sony le oynarsın bu arada

• arkadaşım tabi ki sony çok iyidir vs.dir buna bişey diyen yok öyle olmasa adamlar okadar büyük marka olamaz ama işte büyük marka olunca biraz da şımarıolar onu anlatmaya çalışıyoruz. dediğin gibi notebooklar mutlaka vardır piyasada asus veya toshibanın falan. şahsen bu markaların bile biraz marka sattığını düşünüorum iyice araştırırsan hem dünya çapında olan hemde kaliteli ürünleri olan markalar çıkacaktır.
    quote:

Bu dediklerimin yanında özellik olarak bazı şeyler daha var. Beni sakın fanatik olarak görmeyin sony laptopum bile yok, yıllardır HP kullanıyorum fakat bu dedikleriniz hayatın her yerinde böyledir, adam size sadece malını satmaz, etiketini de satar, arabada televizyonda heryerde böyledir. Benim şu anda 17" ve iyi bir ekran kartlı, SantaRosa işlemcili bir notebook gereksinimim var fakat belli başlı firmalar hariç yok yok yok. Gösterin dediklerimi bulunduran bir laptop almazsam namerdim.

quote:

quote:

bu dediklerin 3000 ytl ediyorsa sen al...güle güle kullan derim sana.ne diyim? kıskanmam yani...ama onun yerine 82 ekran lcd tv çakarım odaya veya dandik bi broadway araba alıp çarpışan araba oynarım ya da 1 ay tatile antalyaya tatile gidip ruslarla yerim sen de sony le oynarsın bu arada

• yaz be kardes ban öyle iki ürün yaz ki tamam diyim benq deme ama lütfen
  • quote:

Bu dediklerimin yanında özellik olarak bazı şeyler daha var. Beni sakın fanatik olarak görmeyin sony laptopum bile yok, yıllardır HP kullanıyorum fakat bu dedikleriniz hayatın her yerinde böyledir, adam size sadece malını satmaz, etiketini de satar, arabada televizyonda heryerde böyledir. Benim şu anda 17" ve iyi bir ekran kartlı, SantaRosa işlemcili bir notebook gereksinimim var fakat belli başlı firmalar hariç yok yok yok. Gösterin dediklerimi bulunduran bir laptop almazsam namerdim.

quote:

quote:

asus g2s e bak bi derim.17" de performans ürünü benim bilidiğim tek model.aynı özelliklerdeki sony 6 küsür milyar sanırım...he bi de kısa bir süre sonra (eylül içinde diye duydu
    m) toshiba x200 serisi gelcek.8700m gt ekran kartına sahip 17" lcd li.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimaxsahinabi -- 26 Ağustos 2007; 23:07:56 >

• Sony ler çok şık ve prestij sahibi norebooklar üretiyor.Ekran berraklığı hususunda hiçbir marka eline su dökemez.Kalite desen sadece kasasına bakmanız yeterli.
    Ama günün birinde hiç oyun oynamayacaksam,dvd yazmayacaksam,yani performans gereksinimim ortadan kalktığı zaman bir Sony almayı düşünebilirim.Çünkü Sony lerin performans makinelerine ulaşmak benim için mümkün değil.Son derece demode teknolojilerin kullanıldığı modelleri bile el yakıyor.Ona o parayı verip sadece maillerime bakmaktansa daha vicdanlı ve gerçekçi fiyat politikası izleyen marka modelleri tercih ederim.Filanca kişiye poz yapmak için fazladan milyarlar vermek en hafif tabiriyle ahmaklıktır.Burada öyle birileri olmadığını düşündüğüm için bu tabiri kullandım.Üstüne alınan olmaz herhalde.
    Marka fanatikliği kadar utanç verici birşey olamaz.Kimsenin kullandığı laptopun üreticisi babası değil.Bu derece savunmayı bir nevi aşşağılık kompleksi olarak görüyorum ve her kim üzerine alınırsa çocukluğuna veriyorum.

• Ya ben de kendi görüşlerimi yazayım. Aynı donanım parçaları sadece kasa kaliteli, performans farkı olmaz diyenler;

1- Şimdi aynı konfigürasyonda toplanan 2 PC de bile performans farklı olabiliyor. Benim topladığım PC de hiç sorun yokken, birebir aynı parçalardan (klavye mouse bile aynıydı) arkadaşa daha sonra topladığımız PC de sürekli hatalar çıkmıştı, tecrübe ile sabittir. Sony Vaio lar da bir kere donanım uyumu mükemmel.

2- Ayrıca bir laptop ta en önemli unsur ısınma sorunudur. Kasadaki hava ventilasyonu kötü olduğu durumlarda, işlemci ve sistemin aşırı ısınması sistemin performansını yerle bir eder. Bu konuda da Sony ler başarılı.

Yani aynı parçalar sadece kasa farklı performans farkı olmaz mantığı yok. Bunun yanında mükemmel LCD ve malzeme kalitesi de eklenince haliyle Vaio'lar ekol oluyorlar.

Öte yandan Vaio ların çok uçuk fiyatları olduğu bir gerçek. Yurtdışı fiyatlarını araştırmadım ancak yurtdışında daha uygundur ve bizde bir dolu vergi nedeniyle geeksiz pahalılaşıyor. Belki de Sony fiyat politikası da buna neden olabilir (yıllardır Apple da olduğu gibi). Hal böyle olunca, ben de paramı zorlukla kazanan ve hesabını yapan biri olarak şu an Acer laptop kullanıyorum ve ne uyum sorunu ne de ısınma sorunu yaşamadım, ancak aynı markanın (ve diğer markaların) laptoplarında bu tarz sorunlar var. Ancak para sıkıntısı olmasaydı konforu yaşayacağım bir Vaio yu tabiki alırdım. Ne yani param varken Toyota Corolla 2.0'a mı binerim, Mercedes'in 2.0 lık bir arbasına mı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 27 Ağustos 2007; 1:46:45 >

• +1907
    quote:

Orjinalden alıntı: A100-599

Sony ler çok şık ve prestij sahibi norebooklar üretiyor.Ekran berraklığı hususunda hiçbir marka eline su dökemez.Kalite desen sadece kasasına bakmanız yeterli.
    Ama günün birinde hiç oyun oynamayacaksam,dvd yazmayacaksam,yani performans gereksinimim ortadan kalktığı zaman bir Sony almayı düşünebilirim.Çünkü Sony lerin performans makinelerine ulaşmak benim için mümkün değil.Son derece demode teknolojilerin kullanıldığı modelleri bile el yakıyor.Ona o parayı verip sadece maillerime bakmaktansa daha vicdanlı ve gerçekçi fiyat politikası izleyen marka modelleri tercih ederim.Filanca kişiye poz yapmak için fazladan milyarlar vermek en hafif tabiriyle ahmaklıktır.Burada öyle birileri olmadığını düşündüğüm için bu tabiri kullandım.Üstüne alınan olmaz herhalde.
    Marka fanatikliği kadar utanç verici birşey olamaz.Kimsenin kullandığı laptopun üreticisi babası değil.Bu derece savunmayı bir nevi aşşağılık kompleksi olarak görüyorum ve her kim üzerine alınırsa çocukluğuna veriyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: thedeparted

Ya ben de kendi görüşlerimi yazayım. Aynı donanım parçaları sadece kasa kaliteli, performans farkı olmaz diyenler;

1- Şimdi aynı konfigürasyonda toplanan 2 PC de bile performans farklı olabiliyor. Benim topladığım PC de hiç sorun yokken, birebir aynı parçalardan (klavye mouse bile aynıydı) arkadaşa daha sonra topladığımız PC de sürekli hatalar çıkmıştı, tecrübe ile sabittir. Sony Vaio lar da bir kere donanım uyumu mükemmel.

2- Ayrıca bir laptop ta en önemli unsur ısınma sorunudur. Kasadaki hava ventilasyonu kötü olduğu durumlarda, işlemci ve sistemin aşırı ısınması sistemin performansını yerle bir eder. Bu konuda da Sony ler başarılı.

Yani aynı parçalar sadece kasa farklı performans farkı olmaz mantığı yok. Bunun yanında mükemmel LCD ve malzeme kalitesi de eklenince haliyle Vaio'lar ekol oluyorlar.

Öte yandan Vaio ların çok uçuk fiyatları olduğu bir gerçek. Yurtdışı fiyatlarını araştırmadım ancak yurtdışında daha uygundur ve bizde bir dolu vergi nedeniyle geeksiz pahalılaşıyor. Belki de Sony fiyat politikası da buna neden olabilir (yıllardır Apple da olduğu gibi). Hal böyle olunca, ben de paramı zorlukla kazanan ve hesabını yapan biri olarak şu an Acer laptop kullanıyorum ve ne uyum sorunu ne de ısınma sorunu yaşamadım, ancak aynı markanın (ve diğer markaların) laptoplarında bu tarz sorunlar var. Ancak para sıkıntısı olmasaydı konforu yaşayacağım bir Vaio yu tabiki alırdım. Ne yani param varken Toyota Corolla 2.0'a mı binerim, Mercedes'in 2.0 lık bir arbasına mı???

aynı konfigrasyondaki iki makinadan birinin parçalarının arızalı çıkması onnun şansızlığıdır performans farkı demek doğru olmaz ozaman gidelim teknosaya karpuz seçer gibi bakalım hangisi daha performanslı die

• quote:

Orjinalden alıntı: belphagor

.....

Son olarak, özetlemek gerekirse, şurda, kimse sony e kötü demiyor, kullanmayıp da kötü demek ayıp olur zaten, kullananlar da memnuniyetini dile getiriyor, diğer markaları kullananlar da memnun gözüküyor. Thread i açan arkadaşın da problemini, forumla değil laptopu satın aldığı yerle konuşması daha mantıklı olacaktır, gibi gibi..

Birbirinizi gereksiz yere yemeyin.

Sevgiler..

katılıyorum.
    konuyu açan arkadaş son durum nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedeparted

Ya ben de kendi görüşlerimi yazayım. Aynı donanım parçaları sadece kasa kaliteli, performans farkı olmaz diyenler;

aynı parçaları kullanan farklı markalardaki oluşabilecek performans farkı sadece yazılımsal nedenlerle olabilir.örneğin asus ların kullandığı kendi programları laptop açılış süresini baya bi uzatıyor.ama o gereksiz programları kaldırırsanız hiç bir fark olmadığını siz de görebilirsiniz.aynı şekilde hatalar da gene sizin laptop ınıza kurduğunuz yazılımlardan olabilir.

• ya nerelere gitmiş tartışma...
    kime ne,ne kadar inandırıcı gelirse gelsin, beni o kısmı hiç mi hiç ilgilendirmiyor,umurumda da değil...
    vay efendim niye genelleme yapmışım,niye hemen alıp servise götürmemişim,ingilterede tüketici hakkı yokmuymuş vs...
    bi sizin kafanız çalışıyor di mi?aleti aldığım yere götürecek aklımız var allaha şükür,ingilterede tüketici hakkıda var,sonye kayıt işini de yaptırdım telefondan,kayıt olmama durumu sonyden kaynaklanan bi problem olduğunu söylediler.daha sonra götürdüm aldığım yere,sonye register edilmiş bi makineyi sadece sonye gönderip onayını aldıktan sonra değiştirebileceklerini söylediler.yani kayıt yapmış olmsam yenisini almış olacaktm.nese bekliorz bakalım..

son olarak ben reklamda gördüğüm herhangi seri bir vaio ya "bu muymuş vaio dedikleri" demedim,benim sahip olduğum,tecrübe ettiğim,seri numarası tarafımdan kayıtlı olan,tekrar söylüyorum BENİM olan makine hakkında düşüncelerimi bildirdim.bu mu genelleme..

• iade edebilirsin
  • tekrar geçmiş olsun ... gelişmeleri lutfen bızle paylaş..
    quote:

Orjinalden alıntı: eg_sample

ya nerelere gitmiş tartışma...
    kime ne,ne kadar inandırıcı gelirse gelsin, beni o kısmı hiç mi hiç ilgilendirmiyor,umurumda da değil...
    vay efendim niye genelleme yapmışım,niye hemen alıp servise götürmemişim,ingilterede tüketici hakkı yokmuymuş vs...
    bi sizin kafanız çalışıyor di mi?aleti aldığım yere götürecek aklımız var allaha şükür,ingilterede tüketici hakkıda var,sonye kayıt işini de yaptırdım telefondan,kayıt olmama durumu sonyden kaynaklanan bi problem olduğunu söylediler.daha sonra götürdüm aldığım yere,sonye register edilmiş bi makineyi sadece sonye gönderip onayını aldıktan sonra değiştirebileceklerini söylediler.yani kayıt yapmış olmsam yenisini almış olacaktm.nese bekliorz bakalım..

son olarak ben reklamda gördüğüm herhangi seri bir vaio ya "bu muymuş vaio dedikleri" demedim,benim sahip olduğum,tecrübe ettiğim,seri numarası tarafımdan kayıtlı olan,tekrar söylüyorum BENİM olan makine hakkında düşüncelerimi bildirdim.bu mu genelleme..

• quote:

Orjinalden alıntı: eg_sample

verdiğim parayamı yanayayım,o kadar para verdikten sonra bğyle kalitesiz bi alete sehip olduğuma mı yoksa sonunda benim de vaiom oldu dedikten sonra yaşadığım hezimete mi yanayım.
    .....bi kere alet yamuk sol ön ayağı yere basmıyor.
    .....ikincisi kapak tam karşılamıyor, kapandığında sağ taraf az da olsa havada kalıyor.
    .....üçüncüsü sol arkadaki fan hiç susmuyor.
    .....dördüncüsü sony nin internet sitesine kaydedemiyorum aleti, seri no sunu kabul etmiyor.
    eski bir hp kullanıcısı olarak sonyi böyle işçilik ve malzeme özürlü bi makine yaptığı için kınıyorum.
    forumdaki o sahiplerinin eleştirdiği dv serisi pavilionlar bile 5 basar bu salak alete...
    ÇOK PİŞMANIM ÇOKKKK...

Herkese Selamlar,

Bugün bir VGN-FZ11M alarak Vaio severler kulübüne dahil olmanın gururunu yaşıyorum :O)

Yukarıdakilere cevabımı az sonra vereceğim ancak öncelikle ürünü teslim almadan önceki tereddütlerimi ve kullanmaya başladıktan sonraki duygularımı aktarmak istiyorum.

Neler duydum neler, nerelere gittim kaç kişiden bilgi aldım anlatamam. ayağı yukarıdaymış, ölü piksel çıkıyormuş, fanı susmuyor, çok ısınıyormuş mış muş müş...

Arkadaşlar kim ne derse desin almadan önce de hayranıydım kullanmaya başladığımda da hiç bir şey kaybetmedim bu duygularımdan. Şiddetle tavsiye ederim. Çok tatlı bir makine bence.

Hemen yukarıdaki bilgileri değerlendirelim. Bence anahtar cümle "sony'e kayıt olamıyorum" cümlesi. Neden acaba?
    Seri numarası daha önce register edilmiş olduğundan olabilir mi?
    Yoksa belli bir ithalatçı firmadan 2. el notebookları bir revizyondan geçirerek sıfır diye sattıklarını bilmeden sırf 300-400 mil. daha ucuz diye aldığınızdan olabilir mi?
    Kasadaki kapak ve ayak problemleri o laptop daha önce düşmüş olduğundan olabilir mi?

Bence aldığınız yer ile ilgili sorunlarınız var bence makine ile ilgili bir sorun değil bunlar.
    Açılmamış kutuda alırsanız, aldıktan sonra kontrol eder sonra kullanmaya başlarsanız bunlar zaten sorun olmaz.

Bence hata makinede değil sadece bu makineyi biraz daha ucuz almak isteyen zihniyette. Ava giden avlanır misali.

Saygılarımla,

İlker Eriş

• quote:

Orjinalden alıntı: hamdi1980

bana bu pek inandırıcı gelmedi alıyorsun öyleyse ürün değiştirirsin o kadar basit. sony e laf ediyorlarda sallıyorlar bence adamların tüm notebookları kalite ya ekran desen toshiba onun yanından bile geçemez taşınabilirlik onda diğerlerini tekerlekli valizle sony elle taşırsın birde arkadaşın biri demişki niye o kadar para vereyim aynı parçalar demiş evet aynı parçalar kabulum ve benim markaya düşkünlüğümde yoktur ama madem aynı niye toshiba alıyorsunda bir aynı parçaları kullanan datron veya msi veya packerd bell almıyon toshibdada onlara gre pahalı eee toshibayada ayrı parça üretmediklerine göre. eleştiriyon ama datron veya benim gibi msi kullanıcasına görede sen o eleştirdiğin durumdasın bakın her marka için kötü konuşan var ama sony için ben ilk defa gördüm böyle konuşan ve oda biraz bana mantıksız geldi fabrikasyon hatası vardır her markada olabileceği gibi o zaman hemen değiştirirsin ama yapmamış bana biraz tuhaf geldi

kesinlikle katılıyorum, çok doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 7 Eylül 2007; 20:19:24 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.