Şimdi Ara

Bulgaristanda Üniversite Sorularınız,Bilgi Paylaşımları ( ANA KONU ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
4
Favori
18.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biricikömer

quote:

Orijinalden alıntı: DeepScorp

quote:

Orijinalden alıntı: biricikömer

Dostum gittim gördüm derslere girdim birkaç kez.Tavsiye etmiyorum eğitim kötü.Hocalar adam gibi İngilizce konuşamıyor öğrencilere hakaret eden hoca bile var.Gidenlerin büyük çoğunluğu sallamıyorlar zaten okulu birşekilde bitirip diploma alıyorlar.Tabi bu dediklerim Varna Teknik için geçerli .Asıl sıkıntı bu denklik olayı,bu sorun aşılırsa o zaman düşünmek mantıklı olur.Denklik sıkıntısı kalkacak vs diyorlar ama hala muallakta ben oradayken bir avukat gelmişti Türkiyeden,öğrencileri toplayıp konuşma yapmış kalkacak kesin vb demiş ama neredeyse yıl oldu hala kalkmadı.

Hocam değerli yorumunuz ıcın teşekkürler. Evet bende şuan ıcın tavsıye etmıyorum denklık sıkıntısı yuzunden ama evet kalkıcak söylentılerı cogaldı. Varna teknigi hiç öyle bilmezdım hocam Sofyadan ben olumlu yorumlar aldım genelde. Peki orada yaşam koşulları nasıl hocam Çok Türk var vs denıyor ama ?

Rica ederim hocam,Sofyaya gelirsek zaten bu denklik olayı Sofyadaki okullar yüzünden sıkıntıda.Sofyada birçok insan okula gitmeden diploma alıyormuş tabi benim oradaki insanlardan duyduğum şeyler bunlar.Yaşam koşulları buradan sana para gelecekse güzel yaşarsın zira yiyecek,içecek ulaşım çok ucuz.Otobüs bileti 1 liraydı öğrenciler aylık yapınca çok daha ucuza geliyormuş.Devasa bir pizza almıştık 15 levaydı 2 kişi deli gibi doyduk ve bitmedi.Taksi desen oda çok ucuz 4-5 levaya burda 20 tl tutacak yere gidebilirsin.Et,peynir vb çok ucuz buraya oranla bedava diyebilirm.Eğlence hayatıda buraya nazaran çok ucuz ama okumaya gidecekler o büyüye kapılıp gidiyorlar okulları yanıyor mukayyetli olmak gerek bu konuda.Yakıt,araba vb ucuz bilinen birşey.Benim kaldığım ev 1 oda bir salondu center denilen şehir merkezine çok yakındı 330 leva kirası vardı aylık ve evler eşyalı.Buradaki gibi trafik yok birdefa heryer yeşillik , sinir stres olmuyor insanda.İstediğin yere 15 dk da gidersin.Çok Türk var ama birbirleninin kuyusunu kazmakta üstlerine yok.Sokakta yürürken Türkçe konuşan insanlara denk geldim defalarca.En çok aradığım şey orada nargile oldu güzel nargileci yoktu ben kendi kahveci takımımı götürdüm bu defa tütün bitti çok aradım bulamadım .Sonra bir kafeye alıştık şimdi o kötü nargileyi bile özlüyorum.Geçen yıl 10 kez gitmişim,çok güzel günlerim oldu orada nişanlımla,özlüyorum bazen.

Hocam bende nargıleye bayılırım ıcmeden olmaz demekkı gıdersek sanırım nargılesız kalacagız

• Evet Müjde arkadaşlar

Türkiye, diplomaları yakında tanımaya başlayabilir

Türkiye’nin, Bulgaristan’daki üniversitelerden verilen diplomaları birkaç gün içinde tanımaya başlayabileceği açıklandı. Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, önümüzdeki günlerde Bulgaristan diplomalarına denklik vermeye başlayabileceklerini söyledi. Bulgaristan diplomalarının ta­nın­­ması konusunun geçtiğimiz haftalarda Türkiye’yi ziyaret eden Bulga­ris­tan Cumhurbaşkanı Rosen Plev­le­niev’in de katıldığı bir toplantıda dile getirildiğini belirten YÖK Başkanı Çetinsaya, denkliğin önümüzdeki günlerde getirilebileceği müjdesini verdi. Bulgaristan üniversiteleri tarafından Türk öğrencilere verilen yaklaşık 8 bin diplomanın incelenmesi bekleniyor. Bu diplomalardan bir çoğunun tıp ve mühendislik bölümlerinden verildiği aktarıldı. Sorunun aracı şirketlerden kaynaklandığı ihtimaline karşı Eğitim Bakanı Sergey İgnatov’un aracı şirket uygulamasının sona ermesini istediği belirtildi. YÖK’ün internet sitesinden, Bulgaristan diplomalarının Türkiye’de tanınmadığından dolayı öğrencilerin Bulgaristan’da okumamaları ile ilgili tavsiye notunun kaldırıldığı ifade edildi. Eğitim Bakanı Sergey İgnatov, Türkiye’nin diplomaları tanımama prosedürünü durduracağını söyledi. Bu bilginin YÖK tarafından da onaylandığını belirten Bakan, bundan sonra böyle bir sorunun genel anlamda değil, kişisel olarak çözülmesi yönünde iki ülkenin anlaşmaya varmasının beklendiğini aktardı. Türkiye, temmuz ayında, bir çok diplomanın sahte olduğu gerekçesi ile Bulgarista diplomalarına denklik vermeyi durdurmuştu.

http://zaman.bg/turkiye-diplomalari-yakinda-tanimaya-baslayabilir/

• quote:

Orijinalden alıntı: SPY-CX5

Evet Müjde arkadaşlar

Türkiye’nin, Bulgaristan’daki üniversitelerden verilen diplomaları birkaç gün içinde tanımaya başlayabileceği açıklandı. Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, önümüzdeki günlerde Bulgaristan diplomalarına denklik vermeye başlayabileceklerini söyledi. Bulgaristan diplomalarının ta­nın­­ması konusunun geçtiğimiz haftalarda Türkiye’yi ziyaret eden Bulga­ris­tan Cumhurbaşkanı Rosen Plev­le­niev’in de katıldığı bir toplantıda dile getirildiğini belirten YÖK Başkanı Çetinsaya, denkliğin önümüzdeki günlerde getirilebileceği müjdesini verdi. Bulgaristan üniversiteleri tarafından Türk öğrencilere verilen yaklaşık 8 bin diplomanın incelenmesi bekleniyor. Bu diplomalardan bir çoğunun tıp ve mühendislik bölümlerinden verildiği aktarıldı. Sorunun aracı şirketlerden kaynaklandığı ihtimaline karşı Eğitim Bakanı Sergey İgnatov’un aracı şirket uygulamasının sona ermesini istediği belirtildi. YÖK’ün internet sitesinden, Bulgaristan diplomalarının Türkiye’de tanınmadığından dolayı öğrencilerin Bulgaristan’da okumamaları ile ilgili tavsiye notunun kaldırıldığı ifade edildi. Eğitim Bakanı Sergey İgnatov, Türkiye’nin diplomaları tanımama prosedürünü durduracağını söyledi. Bu bilginin YÖK tarafından da onaylandığını belirten Bakan, bundan sonra böyle bir sorunun genel anlamda değil, kişisel olarak çözülmesi yönünde iki ülkenin anlaşmaya varmasının beklendiğini aktardı. Türkiye, temmuz ayında, bir çok diplomanın sahte olduğu gerekçesi ile Bulgarista diplomalarına denklik vermeyi durdurmuştu.

17.12.2012 tarihindeki haber için müjde demek nekadar doğru bilmiyorum. Şimdi daha da uzayabilir artık işler bulgar hükümeti düşdüğü için yeniden seçimler bakanlıklar vs ne kadar sürede yerine oturur sanmiyorum yeni kabine cıkmadan bi iş yapsın bulgarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: prosedur-

quote:

quote:

quote:

merhabalar.

öncelikle bilgiler için çok sağolun. uğraşınıza sağlık. hocam ben tiflis üniversitesi fizik terapi ve rehabilitasyon düşünüyorum

ama gidebilirmiyim ? açık öğretim bilişim teknolojileri kredi tamamlamam kaldı bu sene içinde tamamlıyorum inş. sınavsız kayıt olabilicekmiyim ben ?(direkt geçiş hakkım bu üniversite ve bu bölüm için geçerlimi) illede mf3 den barajı geçmek zorundamıyım ? ve üniversite hakkında bilginiz varmı ? bana yardımcı olursanız cok sevinirim. şimdiden çok sağolun. iyi forumlar

Hocam Merhabalar.

Tiflis Üniversitesi hakkında duyumum Bulgaristan üniversiteleri gibi koşulsuz,Sınavsız üniversite eğitimi hakkınız varmış.. Ama tam olarak emin degilim. Vericegim danışmanlık sirketine bu konu hakkında bilgiyi sorabilirsiniz,Sizleride yanıltmak istemem

Gürcistan Yurt Dışı Eğitim :

TEL: 0212 244 66 00

Arayıp sorarsanız bu konu altından bilgilendirme yapabilirmisiniz ?

Saygılar..

tamamdır hocam yarın arayıp buraya yazarım

bugün aradım sordum

adamlar hiç bilgilerimi istemeden gelin kayıt olun dedi. gelirken 2600$+diploma+kimlik istediler

2600$ hazırlık fiyatıymış, sonraki seneler 2 taksit ile ödeme yapıyormuşuz.

acaba arayıp sorsam açık lise mezunuyum desemmi ? emin olamadım kısa konuşmayla

Sınav talep edilmemesi mantıksız geldi bana. 180 barajını aşmadan eğitime başlarsanız denklik başvuru hakkınızın olacağını düşünmüyorum. Rusya / Ukrayna / Çin gibi ülkelerde okuyacak kişilerden bile 180 barajını aşmış olmaları talep ediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: WicherD

quote:

Evet Müjde arkadaşlar

17.12.2012 tarihindeki haber için müjde demek nekadar doğru bilmiyorum. Şimdi daha da uzayabilir artık işler bulgar hükümeti düşdüğü için yeniden seçimler bakanlıklar vs ne kadar sürede yerine oturur sanmiyorum yeni kabine cıkmadan bi iş yapsın bulgarlar.

Evet dostum haber eski sayılır lakin Facebook Bulgaristanda okuyan Türk Ögrenciler grubu olsun genel yök forumları olsun baya bır takıpteyım bu konu hakkında.. Söylentiler bu yönde gıdıyor bence yakında olmasa bıle şu iş karara baglanır gıbı o kadar kişi var zaten mağdur ediceklerini sanmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manuel Neuer -- 22 Şubat 2013; 11:58:28 >

• quote:

hocam bulgaristan hakkında çok fazla rüşvet var parayla diploma alınıyor gibi bir şey diyolar bu konuda ne diyorsunuz bide bulgaristanda yaşam koşulları hakkında bi fikriniz var mıdır kaç € ya geçinilir vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fusion.

quote:

hocam bulgaristan hakkında çok fazla rüşvet var parayla diploma alınıyor gibi bir şey diyolar bu konuda ne diyorsunuz bide bulgaristanda yaşam koşulları hakkında bi fikriniz var mıdır kaç € ya geçinilir vs

Dostum selamlar.

Maalesefki o olaylar var. rüşvetle diploma vs. gibi gerçi o olaylar Ukrayna,Macaristan gibi ülkelerdede var. Ama herkesın basına gelmiyor tabi. Hocam Ben Bır arkadaşım vesilesiyle gitmeye fırsat buldum şu zamanlar ıcınde. gordugum izlenimlerim kadarıyla haddinden fazla Türk var burada. Sokakta Bile Türkce konusmalar şahit oldum. Yanı Uyum konusunda sıkıntı cekmezsınız. Yaşam kosulları olarak pek ıyı denemesede ne cok ıyı nede cok kotu Orta sevıyede denebilir. Misafir Olarak derslere gırdıgımde oldu ben memnun kaldım şahsen.. Sadece Denklik olayları sıkıntıda.. Onunda 20 martta çözülmesi bekleniyor. Hocam Gecımde ben zorlanmadım. Kaç Leva harcadıgımı hatırlıyamıyorum lakin az bır mıktara gecımımızı sagladık yanı o kadar pahalı bır ulke degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar.

öncelikle bilgiler için çok sağolun. uğraşınıza sağlık. hocam ben tiflis üniversitesi fizik terapi ve rehabilitasyon düşünüyorum

ama gidebilirmiyim ? açık öğretim bilişim teknolojileri kredi tamamlamam kaldı bu sene içinde tamamlıyorum inş. sınavsız kayıt olabilicekmiyim ben ?(direkt geçiş hakkım bu üniversite ve bu bölüm için geçerlimi) illede mf3 den barajı geçmek zorundamıyım ? ve üniversite hakkında bilginiz varmı ? bana yardımcı olursanız cok sevinirim. şimdiden çok sağolun. iyi forumlar

Hocam Merhabalar.

Tiflis Üniversitesi hakkında duyumum Bulgaristan üniversiteleri gibi koşulsuz,Sınavsız üniversite eğitimi hakkınız varmış.. Ama tam olarak emin degilim. Vericegim danışmanlık sirketine bu konu hakkında bilgiyi sorabilirsiniz,Sizleride yanıltmak istemem

Gürcistan Yurt Dışı Eğitim :

TEL: 0212 244 66 00

Arayıp sorarsanız bu konu altından bilgilendirme yapabilirmisiniz ?

Saygılar..

tamamdır hocam yarın arayıp buraya yazarım

bugün aradım sordum

adamlar hiç bilgilerimi istemeden gelin kayıt olun dedi. gelirken 2600$+diploma+kimlik istediler

2600$ hazırlık fiyatıymış, sonraki seneler 2 taksit ile ödeme yapıyormuşuz.

acaba arayıp sorsam açık lise mezunuyum desemmi ? emin olamadım kısa konuşmayla

Sınav talep edilmemesi mantıksız geldi bana. 180 barajını aşmadan eğitime başlarsanız denklik başvuru hakkınızın olacağını düşünmüyorum. Rusya / Ukrayna / Çin gibi ülkelerde okuyacak kişilerden bile 180 barajını aşmış olmaları talep ediliyor.

hocam yapmayın

bundan nekadar eminsiniz

hiç sınav deneyimimde yok, çalışmadımda girsem ancak 140-150 çekerim. sallasam zaten gelir 100-110. sadece sözelden barajı geçip e.a bölümünde okusam yine sıkıntı olur mu yök tarafından ?(neden böyle saçma bi soru soruyorum çünkü bu yurtdışı üniv.lerinde sözel ea sayısal olayı falan yokmuşmuş) şimdi başlasam bi tek türkçeyi yetiştirrim çünkü. gerçi oda muamma. bu yökle ilgili sorunlar için nereyi arayıp sormam gerekiyor

düzeltme: sanırım barajı geçtim ama şimdide arkadaşlar yurtdışına gitme, yapamazsın, dilin yok falan diyorlar ikilemde kaldım ne yapsam bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosedur- -- 28 Mart 2013; 21:02:24 >

• Evet Müjdeli haber geldi arkadaşlar. Artık YÖK Bulgaristana Denklik vermeye yeniden başlamış.

19.03.2013 Bulgaristan'daki Yükseköğretim Kurumlarından Mezun İlgililer Hakkında Duyuru

Yükseköğretim Genel Kurulunun 19.12.2012 tarihli toplantısında alınan "Bulgaristan'daki yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denklik işleminin ve Türkiye ve KKTC'deki üniversitelere yapılacak yatay geçişlerin, Yükseköğretim Genel Kurul karar tarihten itibaren 3 ay süre ile geçici olarak askıya alınması" kararı, Bulgaristan yetkili makamlarıyla yapılan müzakereler ve Dışişleri Bakanlığımız ile yapılan görüşmeler sonucu yeniden değerlendirilmiştir.

19 Mart 2013 tarihi itibari ile denklik işlemlerine kalındığı yerden devam edilecektir.

Daha önceki yıllarda Kurulumuza denklik başvurusunda bulunmuş ve hakkında sınav kararı alınmış ilgililer için Seviye Tespit Sınavı başvuru süreleri aşağıdaki şekildedir:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılacak olan Tıp Doktorluğu ve Diş Hekimliği alanlarındaki Seviye Tespit Sınavlarının son başvuru tarihi 20 Mart 2013'tür. Bu sınavlar ile ilgili kılavuzahttp://www.osym.gov.tr/belge/1-14927/diger-2013-sinavlari.html adresinden ulaşılabilmektedir. Bu başvuru süresi, kesinlikle uzatılmayacak olup ilgililerin başvuru sürelerini kaçırmamaları önemle rica olunur.

Öğretmenlik alanında yapılacak olan sınava ilişkin başvurular Mayıs ayı içerisinde alınacak olup detaylı bilgi ÖSYM internet sitesinden ayrıca ilan edilecektir.

Yükseköğretim Kurulunca ilgili üniversiteler tarafından yapılacak olan diğer alanlardaki Seviye Tespit Sınavları için son başvuru tarihi 22 Mart 2013'e kadar uzatılmıştır. Bu sınavlar ile ilgili kılavuzahttp://www.yok.gov.tr/web/guest/diploma-denklik adresinden ulaşılabilmektedir. Bu alanlardaki Seviye Tespit Sınavları için başvuru formunu posta yolu ile Kurulumuza gönderen ilgililerin sınav başvuru tarihi olarak formu postaya verdiği tarih esas alınacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manuel Neuer -- 19 Mart 2013; 12:22:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Meaning Of Life

Ben bu sene liseyi bitiriyorum.Bulgaristan'da okumak istiyorum.Tabi en büyük artısı bulunduğum yere yakınlığı(kırklareli bölgesi) Ancak kafama takılan bazı sorular cevaplarsan memnun olurum.
    1-Aylık 500 lira yeterli midir?
    2-kayıt işlemlerini kendimiz yapabilirmiyiz yoksa bir şirket aracılığıyla mı yapmalıyız? Eğer şirketle yapıcaksak hangi şirket güvenilir?

istersen pm yoluyla da konuşabiliriz.

Dostum selamlar.

Öncelikle aylık gecinme kaynagın kendıne baglıdır. orada 500 liraya geçinende vardır 1,500 lirayada geçinen vardır yanı olay tamamen sende bitiyor.

Hocam kayıt işlemlerını kendınızde yapabilirsiniz lakin Evrakların Bulgarcaya tercümesi okul yonetımıyle gorusme vs acısından herkes bır danısmanlık sırketını tavsıye eder. Ben Size güvenilir sirketi PM Olarak attım

• 1.Bulgaristan ile Türkiye denkliği var mı?Yani Bulg.'da tıp bitirip türkiyede çalışabilir miyim?
    2.Bulgaristandaki tıp eğitimi Amerika için de geçerli mi?Bulg.'da tıp bitirip Amerika'da çalışma imkanı var mı?Yoksa sınava da giriyor muyuz Amerika'da çalışmak için?
  • Beyler Bulgaristana gitmeyi dusunuyorum ama anlayamadigim bi konu var.

Ben orada ingilizce bir bolumde okumak istiyorum. Su an ingilizcem yeterli degil. Eger ingilizce bolume basvurursam 1 sene burada ingilizce kursuna mi yazilmam gerecek?

Bir de ingilizce bolume basvurdum diyelim egitim 1 sene sonra mi baslayacak yoksa ingilizce kursuna gittikten sonra mi basvuracagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quentın Tarantino

1.Bulgaristan ile Türkiye denkliği var mı?Yani Bulg.'da tıp bitirip türkiyede çalışabilir miyim?
    2.Bulgaristandaki tıp eğitimi Amerika için de geçerli mi?Bulg.'da tıp bitirip Amerika'da çalışma imkanı var mı?Yoksa sınava da giriyor muyuz Amerika'da çalışmak için?

Gec cevapladıgım ıcın lutfen kusura bakmayın arkadaşlar ;

Bulgaristanın Türkiyeye denkliği vardır. Yanı Ordan Mezun olup Türkiyede gelip calışabilirsiniz fakat Sınava girmeniz gerek TUS Sınavına. Onun dısında bi problem yok. Zaten Tıp okuyan biriside o Sınavı rahatlıkla verir diye düşünüyorum

2- Bulgaristandan alıcagınız diploma Avrupa Birliğinde geçerli oldugu ıcın dolayısıyla diğer ülkelerde çalışabilirsiniz sıkıntı olmaz.

@theJuDGe_41

Hocam Gitmeden Önce ingilizce kursuna yazılmanı tavsıye ederım,Gerci orada 1 sene hazırlık egitimi görüyorsunuz ama Türkiyede biraz altyapı yapıp oraya gitmek cok daha iyidir. Gittiginizde 1. Senenizde Hazırlık okuyacaksınız ingilizce yeterlilik sınavını ( Hazırlık Bölümünü ) geçerseniz bölüm seçebiliceksiniz.

• Beyler Bilgisayar mühendisliği İngilizce okumak istiyorum ama lisede Matematik ve Fizik derlerimin not ortalamasının 3 olması lazımmış. Bu ortalamayı nasıl hesaplayabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ailemle komple göç etme kararı aldım uzun süre once, aylık ortalama 3 bin lirayla yani 3 bin levayla 3 kişilik aile kiralık evde geçinebilir mi ? fiyatlardan ekmek su ısınma vs. hiç haberim yok internette dogru duzgun bilgide yok.
  • quote:

quote:

1.Bulgaristan ile Türkiye denkliği var mı?Yani Bulg.'da tıp bitirip türkiyede çalışabilir miyim?

Bulgaristanın Türkiyeye denkliği vardır. Yanı Ordan Mezun olup Türkiyede gelip calışabilirsiniz fakat Sınava girmeniz gerek TUS Sınavına. Onun dısında bi problem yok. Zaten Tıp okuyan biriside o Sınavı rahatlıkla verir diye düşünüyorum

2- Bulgaristandan alıcagınız diploma Avrupa Birliğinde geçerli oldugu ıcın dolayısıyla diğer ülkelerde çalışabilirsiniz sıkıntı olmaz.

@theJuDGe_41

Hocam Gitmeden Önce ingilizce kursuna yazılmanı tavsıye ederım,Gerci orada 1 sene hazırlık egitimi görüyorsunuz ama Türkiyede biraz altyapı yapıp oraya gitmek cok daha iyidir. Gittiginizde 1. Senenizde Hazırlık okuyacaksınız ingilizce yeterlilik sınavını ( Hazırlık Bölümünü ) geçerseniz bölüm seçebiliceksiniz.

eşim ve çevremde bir çok kişi end.mühendisliği mezunu
    denklik sınavı çok kazık 3tür sıvana giriyorlar sınavı geçenler %2
    tıp için nasıldir bilemiyorum
    yalnız şu bir gerçek hiç kolay değil!

• quote:

Orijinalden alıntı: atituti

ben ailemle komple göç etme kararı aldım uzun süre once, aylık ortalama 3 bin lirayla yani 3 bin levayla 3 kişilik aile kiralık evde geçinebilir mi ? fiyatlardan ekmek su ısınma vs. hiç haberim yok internette dogru duzgun bilgide yok.

millet o ülkeden kurtulmaya çalısıyor sizinki tam tersine
    bu arada soruna gelecek olursak

3 kişilik bir aile burda 700-800 lira ile ayın sonunu getirebiliyorsa :) bulgaristada çok rahat olur
    bu arada 3000 tl = 2300 leva
    1kg lık ekmek 1-1,5 leva
    kira 200-500 arası yaşadığın sehre ve konumuna göre bulunur
    gazte - 1 leva

kuzu eti kilosu - 10-12 leva
    rakı - 8-10 leva
    bira 1,5-2 lv
    kaliteli bir kafe/barda kola meysu 2-3lv, 100cl vodkayı 4-5 liraya içebileceğin yerler mevcut
    internet -kablo - tv - telefon - 30-40 lv tarife ve yayın paketlerine göre değişir..
    büyük kentler (sofya varna - filibe gibi) hariç dogal gazlı ısınma sistemleri yok
    elektrik veya kömür yada kiran yeni bir bina ise merkezii mazotlu yada kömürle ısınan bir sistem olacak
    kışları çok sert geçer..
    en son elektrige yapılan zamdan sonra halk ayaklanması oldu hükümet istifa etti
    yeni hükümet kuruldu durum nedir bilinmez ama gidişati pek iyi deil
    çok fakirlerin olduğu gibi çok zenginleride var
    mayfa ülkesi biraz..

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

quote:

@theJuDGe_41

Dediginiz gibi hocam hiç kolay degil,Fakat sıkı calısan bırının denkliği alıcagını dusunuyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

quote:

@theJuDGe_41

Dediginiz gibi hocam hiç kolay degil,Fakat sıkı calısan bırının denkliği alıcagını dusunuyorum

valla çalışsanda aynı çalışmasanda
    konular çok alakasızmış..
    5 sene oku oku (ki hanım düzenli derslerini takip eden alttan para ile sınav almadan diploma alan biri)
    sonra gel buraya birdaha denklik için oku oku ama sorulan sorular çok alakasızmış öyle şikayet ediyorlar gerci facete sayfaları var takıp ediyorsundur.. 3 sınava girdi puanlar 37 35 25 :(

bulgarin gece hayatına aldanıpta arkadaş tavsiyelerini kabul etmeden önce birdaha düşünmelerini tavsiye ediyorum gençlerin..

• 1. İnceleme için teşekkürler ....
    2. Ben sayısal mezunuyuz ama temelím olmadığı için sözelden ÖSYM sınavlarına hazırlandım. Psikoloji , Bankacılık , Reklamcılık alanlarından birinde eğitim almak istiyorum , mümkün mü ?
    3. Bu sene ingilizce kelimeleri öğrenmeye çalışıyorum , seneyede Avrupa ülkesinden birinde okumak için ... Şimdi oraya gelsem íngilizce temelim olmadan zorlanır mıyım ?
    4. Eğitim zor mu ?
    5. Açıkça söyle Bulgaristan'da okunur mu ?
    6. Şengen vizesi olduğu için Avrupa'yı gezebiliyorsun , maddi açıdan zorluyor mu ?

Madde madde açıklarsanız çok iyi olur. + yaş kaç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 24 Haziran 2013; 23:41:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.