Şimdi Ara

Bulaşık makinesi yıkamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 7 yıl kadar önce anne evine bulaşık makinesi aldık. Ariston marka, bir süredir start tuşuna bastığımız halde yıkama ya başlatmıyor ya da suyu alıp bekliyor, ne pervane dönüyor ne de su gelitor. Detetjan yerinde olmadığı için kısa bir süre su püskürttüğünü düşünüyoruz ayrıca dibindw de az miktarda su oluyor. Sizce neden olabilir masraf çok çıkartır mı? Annemleralt tarafı 2 kişi, hergün makina açmıyorlar ama yine de arızalandı. Yenisini mi almak gerekir yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• deterjan gözü yıkama programına göre otomatik açılır. Su alıp almaması ile alakası pek yok. Sanırım makineniz suyu alıyor fakat motor bozuk gibi geldi. Yani az su var dediniz ya. makine ilk başta tuzdan geçerek yumuşamış su ile şebeke suyunu karıştırarak olması gereken derecede suyu yumuşatır. Sizin arıza ventilden başlayıp su pompasına kadar gelen kısımlardan birisinde gibi geldi bana tabii kart arızası da olabilir.

Suyu çekmemesi benim aklıma ventil arızasını getirdi.

Dedex55 Easy Tabii Ki Deyoutube
    Bu videomda bulaşık makinesi neden sürekli su almaya devam eder? sürekli su alması hangi arızaları işaret eder ve kullanıcılar bu sorunu basitçe çözebilirler mi? anlatmaya çalıştım. Genelde videolarımda basit çözümlerden bahsetmeye çalışıyorum çünkü çok teknik konularda bilgi verildiği zaman ev kullanıcıları bu işlerden anlamıyorlarsa kullandıkları ürüne daha çok hasar verebiliyorlar ya da üzücü kazaların yolu açılıyor. Bu nedenle arıza boyutları sizi aşıyorsa ehliyeti olan insanları çağırmanız ya da yardım istemeniz en doğru olanı. Kanalıma abone olarak destek verirseniz sevinirim. #sebebinedir #nasılyapılır #evdetamir Ayrıca; bulaşık makineleriyle ilgili çektiğim tüm videoların linki https://youtube.com/playlist?list=PLYBThqC_Tx5NB8v9E1C2a4RIoh-QXWiG1 Çamaşır makinesi videolarım https://youtube.com/playlist?list=PLYBThqC_Tx5PF8eDjjVHdeHeTfmry43XZ
    https://www.youtube.com/watch?v=lW2nKs5RAnQ&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 25 Temmuz 2021; 23:0:8 >
  • Teşekkürler maliyetli bir arıza mıdır sizcw bide yaptırmaya değer mi ? Sanıyoruz yanık kokusu da geldi hafiften

• Su seviye sayacını kontrol edin, bozuk ise değiştirin.

Yanık kokusu dediniz, rezistans kısmını kontrol edin..

• quote:

Orijinalden alıntı: sedna03

Teşekkürler maliyetli bir arıza mıdır sizcw bide yaptırmaya değer mi ? Sanıyoruz yanık kokusu da geldi hafiften

maaliyeti bilemem. Yanık kokusu geliyorsa yukarıda arkadaşın dediği gibi rezistans kontrol edilmeli. Arıza tespiti yapmadan kimse şu kadara tamir edilir diyemez. Yanık kokusu her şeyi karıştırdı şimdi...

• Çok sağolun tekrar gittik baktık bugün, suyu alıyor, ısıtıyor, ses geliyor nasıl desem bişey atıyor gibi ama o kadar. Pervaneler dönmüyor, suyun gelmesi duruyor. Dibinde az.bişey sıcak su bekliyor. Vızıltı gibi ses.geliyor içinden naaıl desem motor rölantide gibi mi deswm naaıl desem öyşw bişey. Teknik servis arandı bakalım gelecekler.

Çok sağolun yardım için.

• hocam sonucu yazmamışsın, yazarsan seviniriz..

biz de bir aydınlat.

sorunun motorun yanında bulunan faz farkı kapasitöründen (ilk başlangıç kapasitörü de deniyor) kaynaklandığı düşünüyorum. Bu kapasitör 3 ila 5 microfarad AC 450 V özellikte, silindir şeklinde oluyor genellikle..

• iyigun kullanıcısına yanıt

evet dediğiniz gibi Kondansatör arızası da olabilir motor arızası da olabilir. Bende merak ettim acaba ne oldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.