Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (787. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.076
Cevap
185
Favori
2.563.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anlaşmalı herhal bir defa girttim garanti uzatmak için dikkat etmedim

kapıda hoover candy yazıyor ama bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 1 Mart 2024; 18:51:5 >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt

valla hocam benim bölgeme bakanda kurulum için vs sorun yaşamadım

tek dert kurulumsa önemli değil

sonuçta hayati cihaz değil yani

şu var ama

diyelim servis kaydı açtın 4 iş günü süre veriyorlar hafta sonunu hesaba katmıyorlar

bu 1. günde olabilir 4. günde ve genelde 4. günde geldiler en geç

servis sayısı az olduğu için bu sıkıntı var koca istanbul anadolu yakasında 4 servisi var avrupa yakasında 6 servis

• googledan servislerin görüntüsüne bakarken bir serviste haier yazıyordu

netten baktım makinenin aynısı sayılır pervane tasarımı farklı ama sepek vs aynı nerdeyse teknik özellikleri birebir aynı ve 19k

sanırım hooverın lüxümü yada arçeliğimi diyelim

hoover grundig oluyor herhal :)

www.hoover-home.com
    HF 5B2S1PW-17 | Bulaşık makineleri H-DISH 700 | Hoover
    https://www.hoover-home.com/tr_TR/bulasik-makineleri/32002486/hf-5b2s1pw-17

www.haier-europe.com
    XF 6B2M3PW | Bulaşık Makineleri | I-Pro Shine Seri 5 | Haier
    https://www.haier-europe.com/tr_TR/bulasik-makineleri/32002427/xf-6b2m3pw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 1 Mart 2024; 19:15:8 >

• bugün koçtaş taki fiyatlar zamlanmış.

eğer ben uygun fiyata denk getirmeseydim kapak açma özelliğinden vazgeçer arçelik e ait olan altus modellerine yönelirdim.

söylenenlere göre sadace adı farklı içi aynı. arçeliğin servisi de iyi parçasıda ucuz. ayrıca garantiyi 7 yıla uzatma hakkınız da bulunuyor.

her markada bu şekilde ek garanti yok. olanlarda ya pahalı ya da tam anlamamıyla garanti sağlamıyorlar.

ben çamaşır makinesinde vestel den ağzımın payını alıp çöpe atınca, arçelik gözüme kestirdim. baktım aynı model altus olarak daha ucuza var. arada ki farka da ek garanti yaptırdım. hatta servis geldiğinde çok iyi bir tercih yapmışsınız. ben de bu ürünü akrabalarıma aldırdım. içi arçelik in aynısı diyerek beni doğrulamış oldu. çokta memnunum.

• cy19 C kullanıcısına yanıt
    Hocam 10-12 bin bandında Altus hangi modeli tavsiye edersin?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • öncelikle yanlış anlaşılmasın ben uzman değilim tüketiciyim ama çok araştırırım.

hocam görebildiğim kadarıyla altus un modelleri arasında sadece program sayısı ve dijital ekran olup olmaması farkediyor. (dijital ekranda kalan süreyi görebiliyorsunuz )

hatta grundig e bakarsanız altus la teknik özellikler birebir aynı. sadece tip olarak farklı. dolayısıyla grundig ten indirime giren bir model yakalarsanız onuda değerlendirebilirsiniz.

eğer inox alacaksanız şu model trendyol da kampanyaya girmiş. 300 tl kuponla birlikte 10700 e geliyor

https://www.trendyol.com/grundig/gpdf-5701-silver-5-programli-bulasik-makinesi-p-379206684?boutiqueId=61&merchantId=106271&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.52.3

beyaz alacaksanız altus un en üst modeli ise şuan 10800 tl

https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-altus-al-445-nx-5-programli-fiyati,1125836483.html

bu arada +4 garanti arçelik ve tüm yan markalarında aynı fiyat. galiba şuan 1200 civarındaymış.

• dün mm aradım aynı gün kargo diyordunuz neden hala hazırlanıyor sorunmu var dedim

beyaz eşya 1-10 gün arası teslimat dedi sorun yok dedi iyi dedim

az önce aradılar geldi ne masaj geldi ne kargo bilgisi

sanki nakliyeciye verdiler gönderdiler

hatta getiren adan eskisini bize satın isterseniz dedi telefonda şaşırdım önce gelin konuşalım dedim

300tl teklif etti kalsın dedim

kaydı açtım daha servis arayıp randevu verecek bakalım

ptesi arar perş takar diye düşünüyorum bakacaz artık

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    Hocam H-7 de 3. Çekmeceyede miele tarzı pervane + jetler koymuşlar. Hedef miele sanırım :)

Haier grubu:

GE ev aletler(amerika)
    Hotpoint(amerika)
    Hoover(avrupa)
    Candy
    Sanyo(güney asya)
    Fisher&paykel

Bkz.
    tr.m.wikipedia.org
    Haier - Vikipedi
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Haier

Fabrikayı bulamamıştım şimdi denk geldi hocam.
    Haier(Hoover) eskişehir fabrikası

Bkz.
    Haier Europeyoutube
    New Dishwasher Factory in Eskişehir, Turkey
    https://www.youtube.com/watch?feature=shared&v=wF-J8LpKR6Q

Videoda gözüken kazanlar komple bitüm yalıtım malzemesi kaplı gözüküyor bu arada. Montaj hattıda başarılı duruyor. Gene uzaktan görebildiğim kadarıyla ısıtıcı pompaya entegre yapıda ancak demonte edilebilir gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 2 Mart 2024; 16:11:28 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• onatba O kullanıcısına yanıt

bu makineye bakmadım henüz ama çam mak çin üretimi

42db ve arçelikte bile bu sessizlik yok en üst model sadece 42 idi galiba

• Merhaba arkadaşlar. Özellikle MediaMarkt üzerinden anneme bulaşık makinesi almak istiyorum. Samsung makineler dikkatimi çekti. Samsung bulaşık makinesinde nasıldır? veya marka ve ürün öneririniz olur mu?

3 kişi kullanacak makineyi. Annemin evinde olacağından dolayı çok fazla özellik olmasına gerek yok. Kendisinin istediği tek özellik yıkama işlemi bittikten sonra makinenin kendisini kapatması.

• moshck kullanıcısına yanıt

Merhabalar;

Samsung a bence bulaşık makinesinde bulaşmayın bulaşık makinelerinde pek başarılı değiller tavsiye etmemz

Grundig in bu modeline bakabilirsiniz annenizin işini fazlasıyla görecektir 58 dk ve 30 dk lık kısa yıkama programları da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Çamaşır makinesinin Çin üretimi olması kalite konusunda sizi yanıltmasın. Hoover in Haier üretimi H-Wash 700 serisi çamaşır makinesini 10 aydır kullanıyorum çok memnunum tambur hacmi üstelik 83 lt standart kasa yüksekliği genişliğinde derinliği sadece 66 cm. Geniş tambur hacmine rağmen bile dengeleme sorunu yaşatmadı.

Bu arada Haier Hoover i satın aldı diye biliyorum. Ve Haier markası 2 aydır Türkiye’ye de giriş yaptı servisini de Hoover in servisine yönlendirdiler. Haier üretimi çamaşır makinesi kullanıcısı olarak çok memnunum. Haier yıkayıcı grubunda başarılı bir marka. Ancak bulaşık makinesinin üst sepet tasarımı tuhaf ve kullanışsız bilginiz olsun. Onun dışında memnun kalacağınızı düşünüyorum.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

çin üretimi kalite vs takıntım yok

arkadaş eskişehirde fabrika dediği için yazdım

üst sepet düz olsada yeter bardak vs öyle alengirli işler yok bizde

3. sepette lazım değil söker atarıım zaten

çok teşekkür ederim. Normalde Arçelik almayı planlıyordum ancak MediaMarkt satmıyormuş. Grundig Arçelik alt markası diye biliyorum ama emin değilim. Siemens ürün gördüm sitede acaba Siemens ile Grundig arasında hangisi daha mantıklı olur?

• moshck kullanıcısına yanıt

Evet Grundig de Arçelik fabrikasından çıkıyor.

Siemens ile Grundig arasında ciddi kalite farkı yok hatta malzeme kalitesi olarak Grundig daha iyi denebilir. Eskiden Bosch-Siemens(B/S/H) grubu kalite ve fonksiyonellik olarak Arçelik grubundan iyiydi ama artık boynuz kulağı geçti.

Grundig alabilirsiniz garantiyi de 7 yıla uzatırsanız daha iyi olacaktır.

Bulaşık makineleri Eskişehir’deki fabrikasında üretiliyor. Ancak çamaşır ve kurutma makineleri Çin üretimi.

3. sepet kullanmasını bilene güzel ancak 2. Sepetin yüksekliğinden çalıyor. 2 sepetli daha kullanışlı pratik olacaktır.

B/S/H’da çalışıyorum yanlış biliyorsunuz hocam. Simens profilo bosch alman markası bir numara

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2-3 gün sonra konu açıcam forumda aklınızdaki soruları sorabilirsiniz bosch simens profilo markası için

• Bir numara demesek iyi olur  

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Hocam kalite konusunda başka markanın geçiceğini düşünmüyorum

• 
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.