Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (725. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: harbi24

GRUNDİG GDF 9601

Öneri için teşekkürler.Bu ürün Arçelik veya Beko'dan üstün mü?

• mustafa2 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten Arcelik, Beko ve Grundig ayni üreticinin ürünü.
    Modelden modele farkeder üstünlük meselesi ancak yani 2600 ₺ karsiliginda alınacak en uygun ürünlerden biri diyebilirim. Ben memnunum suan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbi24

Hocam zaten Arcelik, Beko ve Grundig ayni üreticinin ürünü.
    Modelden modele farkeder üstünlük meselesi ancak yani 2600 ₺ karsiliginda alınacak en uygun ürünlerden biri diyebilirim. Ben memnunum suan.
    Çok teşekkürler
  • selam arkadaşlar .
    evimde 10 senelik samsung bulaşık makinası var .
    DMB28AFW modeli.
    fakat son 3 yıldır hiç memnun değiliz.
    samsung shop internet sitesin de 10 adet model var.
    aradan geçen zamanda samsung iyi olmuşmudur acaba ?
    neden bu marka derseniz de kendi sitesinde 18 ay peşin fiyatına tüketici kredisi ile ödeme avantajı var.
    tavsiyeniz olumlu olursa hangi modeli tavsiye edersiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: riderman

selam arkadaşlar .
    evimde 10 senelik samsung bulaşık makinası var .
    DMB28AFW modeli.
    fakat son 3 yıldır hiç memnun değiliz.
    samsung shop internet sitesin de 10 adet model var.
    aradan geçen zamanda samsung iyi olmuşmudur acaba ?
    neden bu marka derseniz de kendi sitesinde 18 ay peşin fiyatına tüketici kredisi ile ödeme avantajı var.
    tavsiyeniz olumlu olursa hangi modeli tavsiye edersiniz acaba?
    Samsung buzdolabı kullanan birisi olarak, bulaşık makinesinde forum'da pek kimse tavsiye etmiyor.
  • Bulaşık makinesinin teknik özelliklerinin yanında sepet dizaynı da çok önemlidir, o nedenle beğendiğiniz modeli mutlaka canlı görmek lazım, sonrasında uygun fiyatlı olarak internetten sipariş edilebilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Annemlere ev hediyesi olarak bulaşık makinesi almak istiyorum. Kendisi arçelik olsun istiyor. Fakat bence fiyat performans olarak hangisi iyi ise onu alalım. O yüzden 2500-2800'e kadar. Belki 3000'e de çıkabilirim. Uzun ömürlü kaliteli bir makine önerebilir misiniz?
  • Yakın zamanda taşınacağım, eski eşyaları satmıştım eşyalı eve geçeceğimden. Bosch bulaşık makinesi düşünüyorum şu yarı ankastre olanlardan, dokunmatik bir modeli vardı serie 6. Tavsiye eder misiniz veya varsa artılarını eksilerini yazabilir misiniz? Bi özellik varmış eko kurutma adlı; program sonunda cihaz kapağını kendisi açıyormuş, ve sadece eko program için geçerli imiş. Tüm programlarda kullanma veya aktif etme gibi bir seçeneği var mıdır?

• arkadaşlar merhaba. kısa ve öz yazacağım. siemens marka bulaşık makinesi almayın. 4 5 sene kadar sonra kronik olduğunu düşündüğüm e04 hatası veriyor. ısı pompası ve anakart arızası ntc arızası olarak geçiyor. parça değişimi sonrası da düzen tutmuyor. geçen sene 550 tl karşılığı servis tarafından değişimi yapılmıştı ama 15 kadar sonra yeniden verdi. ne siemens ne servis bu konuda yardımcı olmuyor. neredeyse tüm siemens bulaşık makinesi şikayetleri e04 hatası üzerine. geçen sene 550 tl olan parça değişim ücreti bu sene neredeyse 2 katı artmış modele göre de değişiyor bir arkadasa 2700 tl masraf çıkarmış servis. yazımın sebebi markayı kotulemek değil mağdur olmanızı engellemektir. beyaz eşya satıcısı ya da bu konudan menfaati olan birisi değil kbb uzmanı doktorum. iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Isı alış veriş bloku olan makinelerin yan duvarında su cebi vardır. Makine sıcak yıkama yaparken sonraki aşamanın suyunu birkaç dakika önce alır ve bu su cebine doldurur. Su cebindeki su makinenin içinde kullanılan sıcak sudan ısı alır. Su cebindeki su ile makinenin içindeki suyun sıcaklığı aşağı yukarı dengelenir. Sonraki aşamada cepten içeri verilen su bulaşıklarla eşdeğer sıcaklıkta olduğundan bulaşıklar ısıl şoka uğramaz. Aynı zamanda enerjiden de tasarruf edilir.

Kurutma aşamasında da aynı işlem devreye girer. Kurutma yapılırken yan cebe soğuk su alınır. İçerideki buhar soğuk su ile doldurulmuş yan duvara temas ederek daha hızlı yoğuşur. Böylece daha iyi kurutma performansı elde edilir.

Kurutmada yan cebe alınan su bir sonraki programın ön yıkama aşamasında kullanılır.

Arçelik Bosch kıyaslamasına gelirsek zaten fikrimi biliyorsunuzdur. Söylememe gerek yok Ben Arçelik’i zayıf malzeme kalitesi ve performansı sebebiyle tercih etmem şahsen. Arkadaşınıza hak veriyorum. Sadece kronik ısıtıcı arızası sebebiyle ek garanti yaptırsın.
    Eyw hocam

ama o zaman arkadaş vazgeçti bende sonrasını takip etmedim :)

3-4 ay önce tekrar giriştik ve grundig 6502 aldık 1700 e

ama meseleyi öğrenmiş olduk

• Selamlar,

Aşağıdaki makinalar arasında kaldım sizce hangisi alınalı ?

Hoover HFDN 4S600PW-17
    Electrolux ESF5533LOW

yada 2000-3000 bandında öneriniz varmıdır ?
  • Siemens SN25M288TR/52 "Made in Germany" bulaşık makinesinin günümüzdeki "Made in Germany" muadili hangisidir?
  • Arkadaslar evdeki bulasik makinesinden illallah ettik. İyi bir makine ariyoruz, herhangi bir fiyat sinirimiz yok, yeterki makine cok guzel yikasin. Var mi tavsiye edebileceginiz bir model?

• Beyaz eşya satıcısı değilim ama Bosch'u tavsiye ederim. Yıkaması, kurutması, tasarruflu olması vb gibi özellikleri diğer markalara göre daha ön planda. En düşük modelini ( 4 veya 3 programlı misal) bile alsanız çok memnun kalırsınız performans açısından epey mükemmel. SMS44DW00T modelini önerebilirim ucuz bir model olmasına karşın en iyi performansı verir👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jealousshine05 -- 7 Haziran 2020; 22:34:10 >
  • SUAVI kullanıcısına yanıt
    SMS53L12TR sanırım muadili, Bosch'un modellerinden

• jealousshine05 kullanıcısına yanıt
    Hocam hemen arastirdim. urun made in germany fakat tabani plastikmis :(

benim dedigim modelde metal

• 9 yıl öncesinin makinesi. Tavsiye edermisiniz..
    Electrolux ESF 66070 XR Reallife
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Ekstra durulama ayar yerine girmeden sadece tek başına programs tuşuna basınca değişen değerler ne için, bilginiz var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • riderman R kullanıcısına yanıt
    Samsung beyaz eşya pişmanlıktır.

Telefonunu al televizyonunu al ama beyaz eşyasını alma.

• quote:

Orijinalden alıntı: komsu

Samsung beyaz eşya pişmanlıktır.

Telefonunu al televizyonunu al ama beyaz eşyasını alma.
    Bana göre samsung komple pişmanlıktır

10 yıldır hiçbir ürününü evime sokmuyorum

çünkü o zamana kadar huylanıyordum ama taaki telefonunu alana kadar

telefonunu alınca uyandım

aldığım hiçbir ürününü uzun sürek kullanamadım

garantisi bitince veya bitmeden hepsi bozuldu

ve yardımcı olanda olmadı
  • 
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.