Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: atisoft

Merhaba arkadaşlar, çok güzel bir topic olmuş özellikle Candoğan,Afacan ve Memolix'e teşekkürler

yaklaşık 4saattir araştırma yapıyorum Bosch veya Siemens'te karar kıldım fiyatı 1200-1800 lerde olan modellerden almayı düşünüyorum yarın ablacıma hediye etcem umarım mahçup duruma düşmem sağlam çıkar

Benim sorum bu makinelerin en son çıkan modelleri hangileri ?

Bosch ve Siemens aynı anda üretim yapmıştır diye düşünüyorum,üretim yıllarını yazarsanız sevinirim.

1200-1800 Ytl arasında Bosch veya Siemens'den bu fiyat aralığında avantajlı olan 3 tane ürün önerir misiniz, yarın alacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yazdığınız gibi Bosch ve Siemens aynı üründür. Bu fiyata şahane makineler alabilirsiniz, aşağıdaki modeller en iyisidir. Beğeninize göre görüşünüzü tekrar yazarsınız. (zaten 2 model aynı, sadece markalar değişik)

http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE20T294EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d2320
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE26M250EU&28=29%3d10%26page%3d4%2628%3d26%253d2320
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGS69T02EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d6475
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGS65M02EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d6475

• Candoğan bey merhabalar...daha önce bulaşık makinası konusunda yardımcı olmuştunuz.öncelikle teşekkür ederim.tavsiyeniz üzerine boshun SGS43E12TR modelini aldım.anacak çok memnun değilim.tablet deterjan kullanıyorum.calgonit daha iyiydi.pril aldım onda daha kötü bir sonuç elde ettim.bulaşıkların yeterli temizlenmemesinin yanında kurutma problemi de var.yani bulaşıkların üzerinde damlacıklar öylece kalıyor.kuruyanlarda da su izleri kalıyor.makinanın içi de ıslak.servis elemanını çağırdım.a plus makinalarda makinanın sadece bulaşıkları kuruttuğunu makinanın içinin ıslak kalmasının normal olduğunu söyledi.end lambası yanınca kapağını yarı açın ki buhar içerde kalmasın falan dedi.bilmiyorum bana saçma geldi.bu durumda makinanın başında beklemek gerekiyor.ayrıca tek sepet özelliği olduğunu söyleyerek satıldı bu makina bana.onun için de servis elemanı "yok öyle bişey yanlış biliyo bayiler sadece süreyi şu düğmeye basarak yarıya indirebilirsiniz" dedi.ne yapmam gerekiyor?bu konu gerçekten çok canımı sıktı.net ve en doğru cevabı sizden alacağımı düşünüyorum.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim..

• quote:

Orjinalden alıntı: feyzazz

Candoğan bey merhabalar...daha önce bulaşık makinası konusunda yardımcı olmuştunuz.öncelikle teşekkür ederim.tavsiyeniz üzerine boshun SGS43E12TR modelini aldım.anacak çok memnun değilim.tablet deterjan kullanıyorum.calgonit daha iyiydi.pril aldım onda daha kötü bir sonuç elde ettim.bulaşıkların yeterli temizlenmemesinin yanında kurutma problemi de var.yani bulaşıkların üzerinde damlacıklar öylece kalıyor.kuruyanlarda da su izleri kalıyor.makinanın içi de ıslak.servis elemanını çağırdım.a plus makinalarda makinanın sadece bulaşıkları kuruttuğunu makinanın içinin ıslak kalmasının normal olduğunu söyledi.end lambası yanınca kapağını yarı açın ki buhar içerde kalmasın falan dedi.bilmiyorum bana saçma geldi.bu durumda makinanın başında beklemek gerekiyor.ayrıca tek sepet özelliği olduğunu söyleyerek satıldı bu makina bana.onun için de servis elemanı "yok öyle bişey yanlış biliyo bayiler sadece süreyi şu düğmeye basarak yarıya indirebilirsiniz" dedi.ne yapmam gerekiyor?bu konu gerçekten çok canımı sıktı.net ve en doğru cevabı sizden alacağımı düşünüyorum.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim..

Turbo kurutma özelliği olmayan hiç bir makinede ayrıca kurutma işlemi yapılmaz, buharla kuruma sağlanır.Bence servisinizden makinenin bütün fonksiyonlarını test edilmesini isteyin,fabrikasyon hata olabilir.Ben hoover marka makinemde calgonit jel kullanıyorum sonuç süper.Bende çok araştırdım en sonunda Hoover hod7 alu aldım ,çok memnunum ve pişman olmadım.

• quote:

Orjinalden alıntı: feyzazz

Candoğan bey merhabalar...daha önce bulaşık makinası konusunda yardımcı olmuştunuz.öncelikle teşekkür ederim.tavsiyeniz üzerine boshun SGS43E12TR modelini aldım.anacak çok memnun değilim.tablet deterjan kullanıyorum.calgonit daha iyiydi.pril aldım onda daha kötü bir sonuç elde ettim.bulaşıkların yeterli temizlenmemesinin yanında kurutma problemi de var.yani bulaşıkların üzerinde damlacıklar öylece kalıyor.kuruyanlarda da su izleri kalıyor.makinanın içi de ıslak.servis elemanını çağırdım.a plus makinalarda makinanın sadece bulaşıkları kuruttuğunu makinanın içinin ıslak kalmasının normal olduğunu söyledi.end lambası yanınca kapağını yarı açın ki buhar içerde kalmasın falan dedi.bilmiyorum bana saçma geldi.bu durumda makinanın başında beklemek gerekiyor.ayrıca tek sepet özelliği olduğunu söyleyerek satıldı bu makina bana.onun için de servis elemanı "yok öyle bişey yanlış biliyo bayiler sadece süreyi şu düğmeye basarak yarıya indirebilirsiniz" dedi.ne yapmam gerekiyor?bu konu gerçekten çok canımı sıktı.net ve en doğru cevabı sizden alacağımı düşünüyorum.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim..

Kurutmama sorununuz parlatıcı dozajının az olmasından kaynaklanıyor anladığım kadarıyla.
    Az parlatıcı dozajında da bulaşıklar iyi kurumaz ve üzerinde kurumuş su damlaları kalır.Parlatıcı haznesinin içindeki oku daha yüksek konumlara getirmenizi öneririm.

Sadece üst sepeti doldurarak ve yarım yük tuşuna basarak üst sepetteki bulaşıkları ekonomik olarak yıkayabilirsiniz.Yerleştirme engeli yoktur isterseniz bir kısmını alta da doldurabilirsiniz.

Eğer lekeler çıkmıyor ve bulaşıklar kurumuyorsa makinenin ısıtıcısında sorun olabilir.Makine bitince sıcak oluyor mu?

Teflon dışındaki bulaşıklarda su damlası kalmaması lazım.

Sorun yaşamanıza üzüldüm.Bu dediklerimi bir kontrol edin olmazsa Bosch'a şikayet ederek beraber çözeriz.

• Candoğan abi 1 haftadır bu siteyi ve yazdıklarını takip ediyorum
    Madem bu kadar iyiydi deyip BOSCH SGS43E13TR model bulaşık makinesi aldım
    kredi kartıyla 800 ytl'ye
    Umarım memnun kalırız
    Özelliklerini daha önce anlattığınız için anlatmanıza gerek yok
    Bu fiyata bu model nasıldır bi anlatırsanız sevinirim
    Kolay gelsin
  • Fiyat biraz fazla geldi bana.700YTL'ye kadar bulabilirdiniz.Hayırlı olsun f/p oranına göre iyi bir makinedir.Su elektrik tüketimi az,sessiz sayılır sepetleri kullanışlı.55 dakikada A sınıfı yıkıyor.Yani en temel özellikler mevcut.
  • @candogan62

Başta siz olmak üzere iyiniyeti ile yardıma ihtiyacı olanlara bilgi veren yönlendiren herkese teşekkür ederim. Doğrusu sabrınızıda tebrik ederim

Benim soruma gelince; haftada 1-2 defa çalışacak, fazla özellikli olmayan, iyi yıkayan, su ve elektrik tasarruflu, sağlam ve uygun fiyatlı bir marka/model önerebilirmisiniz.

Birde siemens, profilo ve bosch'un fiyat/performans ürünleri nelerdir sizce ?

Tekrar teşekkürler...

Düzeltme= koyu renkli kelime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pıncır -- 15 Nisan 2008; 22:27:42 >
  • Merhabalar,öncelikle düşünceleriniz için teşekkür ederim.Bosch-Siemens-Profilo'nun fiyat-performans ürünlerini ve piyasada bulabileceğiniz fiyatlarını yazıyorum,tercih sizin:

Profilo:

Bu 2 programlıların arasında alınması en mantıklı model,piyasada 400-520YTL arasında değişiyor fiyatı:
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=9&intProductID=945

Bu da gri renk makineler arasında en ideali.Bosch-Siemens'in gri renk 4 programlı makinesinin benzeridir:
    http://www.profilo.com.tr/Urun.asp?intCategoryID=9&intProductID=984

Siemens-Bosch:
    İkisi birebir aynı olduğundan beraber veriyorum.

Bu en çok tutan modelleri,en gerekli özellikleri barındırıyor.Piyasada 670-800YTL arasında bulabilirsiniz.
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE24E232TR&28=29%3d10%26page%3d2%2628%3d26%253d2320

http://www.boschevaletleri.com/?5=SGS43E12TR&28=29%3d11%269%3d0%257c2%257csgs43e12tr%257c0%257c%2628%3dSiteMapId%253d3812

Bu seri de ithal ve her detayı ile harika cihazlar.Bütçeniz yetiyorsa hiç düşünmeden alınabilir.Piyasada 850-1000YTL arasına alınabiliyor.
    http://www.siemensevaletleri.com/?5=SE26M250EU&28=29%3d10%26page%3d4%2628%3d26%253d2320
    http://www.boschevaletleri.com/?5=SGS65M02EU&28=29%3d10%2628%3d26%253d6475

Bence bulaşık makinesinde şu an alınması en mantıklı olan ürünler bunlardır.Özelliklerini bu topiğe birçok kez yazdım.Tekrar soracağınız bişrşey olursa cevaplandırabilirim.Tercih sizin.Başka markalardan da Electrolux'ün üst serisini düşünebilirsiniz.

• merhabalar...aylardır bulasık makınası alıcam en son sıemens ın alman yapımı bır makınasında karar kılmıstım fakat cevremdekı arkadaslarım bır makınanın omru 10 sene hadı en fazla ıte kaka 15 suruyor her 15 senede yaklasık 2000 ytl para verılmez dıyerek kafamı karıstırdılar ama ben almısken en ıyısı olsun dıe ınatla yol almaya calısırken kafam ıyıden ıyıye karıstı...sımdı ben hem kalıtelı ve kesınlıkle avrupa yapımı olan yarım yuk yıkama ozellıgı olan yıkama ve kurutma da A sınıfı sudan tasarruflu sessız en az 50 C den baslayan ısı ayarlı ve kısa programı olan bır makına arıyorum...bunun ıcın bu gun electroluxe gıttım ındırıme gecmıs kampanyada kdv almıyor...ıkı urunu var bırısı vısı dıgerıde esf68010 modelı vısının goruntusu var sadece tablet deterjan kullanabılıyorsunuz ve ust sepettekı aparat deterjan gözü işini goruyor...dıger urunu ıncelemedım katalogtan baktım ama vısıden daha cok ıcıme sındı dıyebılırım fıyatıda 1400 ben pesın alacagım ıcın dahada dusecek sımdı aynı ozellıklerde sıemenste bu fıyatlarda bır urun varmı tavsıye edermısınız yada electrolux esf 68010 nasıldır uretım yerı neresıdır bu urun tavsıye eden olurmu kullanan varmı...sıemensle ıkılemde kalmamının nedenı tum beyaz esyalarım sıemens camasır makınası harıc hıcbırınde sorun yasamadım camasır makınam da kasnak gevseklıgı vardı servıse gıttı bundan dolayı korkuyorum sıemensten...electroluxu de tanımıyorum anladıgım kadarıyla kalıtelı ama neyse bırı bana yardım etsın...

• bırde saglıgımızı dusunerekten bulasık makınası aldıgımda parlatıcı kullanmayı dusunmuyorum arastırdım sordum sorusturdum butun bayanlar parlatıcı yerıne sırke koyuyorlarmıs denedık evde elde yıkadıgımız tum bulasıklarda hıc bır leke yok ve hakıkaten bardak ve kasık catallar parlıyor bulasık makınasına koyanlarda tavsıye edıyor fakat sırke bulasık makınasının teknık aksamlarına zarar verırmı vermezse gonul rahatlıgı ıle kullanabılırmıyız...candogan bey ozellıklede sızın fıkrınız bızım ıcın cok onemlı...
  • Merhaba einherjer
    Siemens makinedeki sorunu yazınca hatırladım sizi.Sorunu çözdüler mi?Tamir işe yaradı mı?

Bulaşıkta Visi modelini vermişsiniz ama ben bu modeli size önermeyeceğim.Çünkü 1400YTL'yi hakeden bir makine olduğunu düşünmüyorum.Kapak plastik olsuğundan olası bir kazada (elinizden tencere kaysa mesela)çatlama riski var.Bitime kalan süre göstergesi vs yok.Sadece ekonomik program,otomatik program ve yoğun yıkama seçeneği var.

Bulaşıkta size bu bütçeyle Siemens'in aşağıdaki makinesini öneririm.Çok iyi bir ürün ve Electrolux'ten daha sağlam.
    tıklayın
    Hatta en üst serinin fiyatı da uygunmuş
    tıklayın

Eğer çelik arıyorsanız piyasada tam iyi diyebileceğim çelik modeller maalesef pahalı.Electrolux'ün gri renkli modeli düşünülebilir.Ya da bu modeli alabilirsiniz.Alman malıdır ama variospeed program hızlandırma tuşu yok
    tıklayın

Bu arada sirke olayını ben de çok duydum.En kısa zamanda deneyip sonuçlarını yazacağım.Makineye zararı olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 16 Nisan 2008; 18:00:01 >

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Merhaba einherjer
    Siemens makinedeki sorunu yazınca hatırladım sizi.Sorunu çözdüler mi?Tamir işe yaradı mı?

Bulaşıkta Visi modelini vermişsiniz ama ben bu modeli size önermeyeceğim.Çünkü 1400YTL'yi hakeden bir makine olduğunu düşünmüyorum.Kapak plastik olsuğundan olası bir kazada (elinizden tencere kaysa mesela)çatlama riski var.Bitime kalan süre göstergesi vs yok.Sadece ekonomik program,otomatik program ve yoğun yıkama seçeneği var.

Bulaşıkta size bu bütçeyle Siemens'in aşağıdaki makinesini öneririm.Çok iyi bir ürün ve Electrolux'ten daha sağlam.
    tıklayın
    Hatta en üst serinin fiyatı da uygunmuş
    tıklayın

Eğer çelik arıyorsanız piyasada tam iyi diyebileceğim çelik modeller maalesef pahalı.Electrolux'ün gri renkli modeli düşünülebilir.Ya da bu modeli alabilirsiniz.Alman malıdır ama variospeed program hızlandırma tuşu yok
    tıklayın

Bu arada sirke olayını ben de çok duydum.En kısa zamanda deneyip sonuçlarını yazacağım.Makineye zararı olduğunu düşünmüyorum.

camasır makınamdakı suan sorun yok...sadece sıkmaya gecerken bır ıkı tangur tungur ses cıkıyor ama duzelıyor servıs bunun normal oldugunu yuk dengesı gıbı bısıler zırvaladı ama pesını bıraktım...yalnız sunu ogrendım pıyasada herkes tuutgunu koparmaya calısıo dunde ankastre fırınımın kendı kendını temızleme ozellıgının olmadıgını fark ettım oysakı sıemens var demıstı bende klıma satıcısıyım daha sımdıye kadar bır musterıme yalan soylemıs degılım malıma guvenıyorum satıyorum ozellıgı eksıkse eksık varsa var acık acık soyluyorum...

dun aksam iş cıkısı electroluxun ESF 68010 model bul.makınasına bakmaya gıttım henuz gumrukten cıkmamıs

esf 68010 sılver saver 6 program elektronık genıs lcd ekran turbo kurutma sıstemı mıktar otomatıgı multıtablet fonksiyonu auto program gecıkmelı baslatma hızlı yıkama bio yıkama aqua stop tasma emnıyetı iç aydınlatma 45/50/60/65/70c ısı secımlerı 43db..

dun aksam bırde bosch a baktım ıkı model var SGS 57M 32 ki bu daha fonksıyonlu ve yanlıs hatırlamıyorsam made ın germany menseili bırde SGS 65M 02 var bu alman menseili bu 3 makınada kararsızım bırde en cok ıstedıgım boschun bu ıkı modelının hangısının sıemenste karsılıgı vardır...aynı ozellıkler ve alman yapımı olacak bana bırkez daha yardımcı olursanız sevınırım...

• Electrolux'ün seçtiğiniz modeli gayet güzel ve Fransız malı diye biliyorum.Üzerinde made in EU yazıyor.
    Bayiler gerçekten çok yanıltıyor insanı.Kendi kendini temizleme Siemens'in sitesinde de yazıyor mu?

SGS65M02EU modeli Alman yapımı değil,ama ithal.Büyük ihtimalle de İspanya malı.Ama kalitesinde birşey değiştirmiyor.

SGS57M32EU modelinin ise Alman malı olması lazım.

İkisinin Siemens'te karşılığı bu modellerdir:
    SGS65M02EU karşılığı
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese26m250eu

SGS57M32EU karşılığı:
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese25m278eu

• benım aklım hala sıemens SE26T290EU modelınde... yerınde gormedım ama kesın alman yapımı ıse verdıgım paraya deger dıye dusunuyorum...
  • candogan bey yardımınız ıcın cok tesekkur ederım verdıgınız lınklerle elımdekı brosurlerde kı makınaları karsılastrıdım boschla sıemens arasındakı tek fark kapagı acmak ıcın tuttugunuz kılıt yerının goruntusu...tabı teknık acıdan sıemens mı bosch mu ıyı onu tam bılmıyorum da bana kalırsa aynıozellıktekı ıkı cıhazdan bosch un goruntuısu daha estetık sımdı kararım ıkı ye dustu ya bosch sgs 57 m 32 olacak yada sıemens se 26 t 290 eu olacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Electrolux'ün seçtiğiniz modeli gayet güzel ve Fransız malı diye biliyorum.Üzerinde made in EU yazıyor.
    Bayiler gerçekten çok yanıltıyor insanı.Kendi kendini temizleme Siemens'in sitesinde de yazıyor mu?

SGS65M02EU modeli Alman yapımı değil,ama ithal.Büyük ihtimalle de İspanya malı.Ama kalitesinde birşey değiştirmiyor.

SGS57M32EU modelinin ise Alman malı olması lazım.

İkisinin Siemens'te karşılığı bu modellerdir:
    SGS65M02EU karşılığı
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese26m250eu

SGS57M32EU karşılığı:
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese25m278eu

urunun avrupa yapımı ve kalıtelı olması benı sevındırdı fakat fransız olması cok uzdu cunku ulkemın bolunmesınde bolucu orgutlere en cok yardım yapan ulke fransadır ha bır cok ulke bunu yapıyor ama haddınden fazlasını yapan fransadır ve ben verdıgım paranın bana daha fazla sılah olarak donmesını ıstemedıgım ıcın guzelde olsa bu markayı tercıh etmekten vazgecıyorum...

• Fikrinize saygı duyuyorum,ki zaten ben de evime Fransız malı ürün almamayı tercih ederim.
    Türk tüketicisinin tepkisini çekmemek amacıyla made in france yazmamışlar diye tahmin ediyorum.
    Vestel de düne kadar Fransa'dan bulaşık makinesi ithal ediyordu.
  • CANDOĞAN BEY SİZİN TAVSİYELERİNİZ SONUCU BOSCH SGS 65 M02 MODELİNİ ALDIM

ÇOOOKKK TEŞEKKÜÜÜÜR EDİYORUM HAKİKATEN ÖVDÜĞÜNÜZ KADAR VARMIŞ.

ÇOK MEMNUNUM YIKAMASI ÇOK GÜZEL HARİKAAA :) BARDAKLAR BİLHASSA ÇOK KORKMUŞTUM AMA RESMEN PIRLANTA GİBİ ÇIKIYOR

YEMEK ARTIKLARI KESİNLİKLE OLMUYOR AUTO 55-65 DERECEYİ KULLANDIM 140 DAK YAZDI VARİOSPEED

TUŞUNA Bİ BASTIM ANINDA 79 DAK İNDİRDİ BU SÜPEERRRR (DAKİKALARI YAKLAŞIK YAZDIM MALUM DAHA AKLIMDA TAM TUTAMIYORUM )

KISACASI HERKESE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KULLANAN BİRİSİ OLARAK SGS 65 M02 Yİ TAVSİYE EDERİM.

HARİKAAAAAA CANDOĞANA SEVGİ VE SAYGILARIMLA

NOT: ÇİZİLİYOR DİYE ŞİKAYET EDEN ARKADAŞLAR İÇİN YAZIYORUM SERVİS ELEMANI 3Ü 1 ARADA TABLET KULLANILSA BİLE NASIL OLSA İÇİNDE VAR DİYE TUZ KOYMAMAZLIK ETMEYİN KESİNLİKLE TUZ KOYUN DEDİ BU HATAYI HERKES YAPIYOMUŞ O YÜZDEN ÇİZİKLER OLUYORMUŞ BİRDE CALGONİT ÇOK PAHALI BEN BİNGO DETERJAN + BİNGO TUZ+ BİNGO PARLATICI KULLANIYORUM ÇOK MEMNUNUM BİLGİNİZE.....

• candogan bey bosch un SGS 57M 32 modelını ınceleme ınkanı bulduınuz mu alman yapımı oldugu ıcın guvenıyorumda yınede tecrube ve bılgılerınıze ıhtıyacım var...bırde bılıyorsunuzkı kımyasal maddeler cogaldı ve bunların hepsının saglıgımıza buyuk zararı var yaptıgım arastırmaya gore bulasık makınaları son durulama sularında parlatıcıyı serbest bırakıyorlar ve buharla arındırıyorlar seklınde bır bılgı edındım ben acıkcası bu sebepten degılde saglıgımı dusundugumden bulasık makınamda sırke kullanmayı dusunuyorum sonucta bır cok bulasık deterjanı sırkeden yapılıyor bunu normal olarak kullansam parlatıcı yerıne makınama bır zararı olur mu...bu konudakı dusuncelerınızı paylasırsanız cok sevınırım...
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.