Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Enerji Yönetmeliğinden Dolayı Yeni Makinelerin Hepsinde Üretim Hatası Var

Makine Mühendisi Olarak Bunu Söylüyorum

Örneğin Yıkanmış Bardağa Suyu Doldurun Köpürür Nedeni Kimyasallarla Bardağı Kuru ve Temiz Göstermek

Bosch SMS67MI01T (Sorun Çözülmedi) - BSH Bulaşık Makinesi Ürünlerinde %100 Üretim Hatası Var
    https://forum.donanimhaber.com/bosch-sms67mi01t-sorun-cozulmedi-bsh-bulasik-makinesi-urunlerinde-100-uretim-hatasi-var--135605066-2#138956019

BSH 30 Yıldır Aynı Pervane Sistemini Millete Kakalıyor (SIFIR ARGE)

Suyu Basınçlı Püskürten Pervane Sistemi Yapamadılar (Plastik Oyuncağı Kakalayıp Durdular)

30 Yıl Sonra BSH Bu Düşünceme Ortak Olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 8 Mayıs 2020; 22:22:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

aktive water nasıl bişi tek miele de mi var?
    Sanırım Miele ve BSH grubunda olan bir özellik, suyun daha etkin kullanımını sağlıyor...

@bjkyener 1 kere bile köpürmeye rastlamadım ki şebeke suyumuz çoook kötü...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    bardak köpürme olayına katılıyorum.

• Arkadaşlar bu iki ürün arasındaki fark nedir ? Hangisi daha iyi ? GOLD olanmı 9 Etkili olan diğerimi ?

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz

• Arkadaşlar bu iki ürün arasındaki fark nedir ? Hangisi daha iyi ? GOLD olanmı yoksa 9 Etkili olanmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 28 Haziran 2020; 11:25:55 >

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Sanırsam gold oluyor hocam ama eşim prilden memnun kalmadı.

Nacizane tavsiye biz leke sorununa çözümü finish classic(arada a101 şok a geliyor kampanyalı fiyat 0.39kuruşa falan geliyor)

En önemlisi parlatıcı ve tuz ile birlikte kullanım gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 28 Haziran 2020; 11:58:0 >
  • Teşekkür ederim hocam
  • Arkadaşlar 85 tlye 5.2 lt finish classic jel aldım baya uyguna geldi ama yorumlar çok iyi diyen de var berbat diyen de sizce iptal mi etmeliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umut K. kullanıcısına yanıt
    bence iptal et hocam eşim gösterince şok olmuştum.lekeli ve mat çıkıyordu bulaşıklar ayrıca yemek artıkları da vardı.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam iptal ettim sizin önerdiğiniz bir marka var mı normalde fairy platinum plus veya finish quantum alıyordum ama bulaşıklarım öyle çok kirli olmuyor pahalı gelmeye başladı bunlar

quantum ve fairy iyiydi en son ama sizin düşünceniz gibi pahalı gelmeye başlayınca.

ilk kullandığımız finish classic (tanesi 0.39 kuruş)+parlatıcı+tuz olarak kullanmaya başladık.Makinemiz ilk kullanımdaki gibi lekesiz su iz siz çıkarmaya başladı.Ayrıca makine üreticileride bu şekilde kullanım öneriyor.Bu çok fonksiyonlu detarjanlar kapitalizim oyunu gibi geliyor bize.

Son olarak hangi detarjanı alırsanız alın özellikle ilk deneyim için az sayıda alın.Ayrıca bunların içinde enzim maddeleri varmış ve çok çabuk bayatlayabiliyormuş.Çok fazla almanın mantığı yok yani hocam.Biz 90 lı finish alıyoruz tam geliyor bir kere 2 paket almıştım bariz 2. paket beklediği için yarısından sonrasında lekeli çıkartıyordu işlevi yok gibiydi yani.

parlatıcı bim in ki çok iyi,tuz özelikle iri taneli olması öneriliyor.şok a101 Carrefour bim kilerden alabilirsiniz.

Birde böyle sürekli çok fonksiyonlu detarjan kullanıp makineye tuz koymazsanız reçine kuruyormuş ve sonrasında değişmesi gerekiyormuş.Bizim ki bir kere değişti bereket servis tanıdıktı garantiden değişti.Yani çok fonksiyonlu detarjan da kullansanız makineye tuz koyup menüden ayarını 1 yapın.Arada bir rejenerasyon dedikleri reçine kendini yıkama işlevini yapması gerekiyormuş.

Anladım hocam ben zaten parlatıcı ve tuz kullanırım sürekli. Finish classic fiyat olarak evet güzel ama ona da bi ton kötü yorum gelmiş. Ben anlamadım ne kullanıcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

quantum ve fairy iyiydi en son ama sizin düşünceniz gibi pahalı gelmeye başlayınca.

ilk kullandığımız finish classic (tanesi 0.39 kuruş)+parlatıcı+tuz olarak kullanmaya başladık.Makinemiz ilk kullanımdaki gibi lekesiz su iz siz çıkarmaya başladı.Ayrıca makine üreticileride bu şekilde kullanım öneriyor.Bu çok fonksiyonlu detarjanlar kapitalizim oyunu gibi geliyor bize.

Son olarak hangi detarjanı alırsanız alın özellikle ilk deneyim için az sayıda alın.Ayrıca bunların içinde enzim maddeleri varmış ve çok çabuk bayatlayabiliyormuş.Çok fazla almanın mantığı yok yani hocam.Biz 90 lı finish alıyoruz tam geliyor bir kere 2 paket almıştım bariz 2. paket beklediği için yarısından sonrasında lekeli çıkartıyordu işlevi yok gibiydi yani.

parlatıcı bim in ki çok iyi,tuz özelikle iri taneli olması öneriliyor.şok a101 Carrefour bim kilerden alabilirsiniz.

Birde böyle sürekli çok fonksiyonlu detarjan kullanıp makineye tuz koymazsanız reçine kuruyormuş ve sonrasında değişmesi gerekiyormuş.Bizim ki bir kere değişti bereket servis tanıdıktı garantiden değişti.Yani çok fonksiyonlu detarjan da kullansanız makineye tuz koyup menüden ayarını 1 yapın.Arada bir rejenerasyon dedikleri reçine kendini yıkama işlevini yapması gerekiyormuş.
    Reçineyle ilgili söyledikleriniz çok doğru ve bunu ben de fark ettim ancak değiştirmenize gerek yok. Yapabiliyorsanız, bulaşıklar zarar görmeyecekse hazneyi bir kere tam doldurup bitene kadar tuz ayarını en yüksekte tutmalısınız, bu şekilde de oluyor. 1. ayarda yani en düşük ayarda tutarsanız ve su kireçliyse reçine yine rejenerasyon gerektiriyor, ya kapatın ya da olması gereken su sertliğinize uygun ayarda kullanın...

Fairy Platinum Plus'ı denedim, kokusu tam olarak istediğim gibi kalıcı, dedikleri kadar varmış ama hem sıvı bulaşık deterjanı hem de tabletleri kombinasyon olarak Pril yapıp bir daha bu birlikteliği kırmayacağım, kendi içlerindeki uyumları bir başka, ısrarla denemenizi öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 28 Haziran 2020; 20:23:7 >

• tubytube kullanıcısına yanıt
    doğru evet ama biz 1 seneden fazla quantum kullanınca rejine işlevini yitirmiş dediklerine göre.Detarjan olayı birazdan
    suya göre değişiyor sanırsam.
    kötü yorumların büyük kısmı birlikte tuz ve parlatıcı kullanmayanlardan hocam.
    Tamamdır hocam çok teşekkürler alıp deniyorum tuz olarak finish tuz var evde parlatıcı da biobelinda marka hediye gelmişti onu kullanıyoruz

tablet olarak alın ama hocam .neticeyi yazarsınız.az sayıda alın ilk etapta.
    Tamamdır hocam yazarım internette en uygun 0.63 krş a buldum a101 falan gezicem bulursam oralardan alayım 0.35 den alabilirsem sizin gibi çok iyi olur

zaman zaman geliyor aga.şimdilik idareten al kampanya olduğunda haber ederim.

Çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.