Şimdi Ara

Bulamadığım kitap pdfsi olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Merhaba.Param olmadığından istediğim 2 kitabı alamıyorum.Çok araştırdım pdf halini bulamadım.Varsa elinde bu kitap pdfsi olanlar cevabınızı bekliyorum.
  Kitaplar:
  - Rıfat Çölkesen "Bilgisayar mühendisliğine giriş"
  - Fahri Vatansever "Algoritma geliştirme ve programlamaya giriş" • Sen deyince aradım, Rıfat Çölkesenin C programlama diye bir kitabını buldum, giriş aynen şöyle:
  quote:


  Yazılım Nedir
  Yazılım (software) programlama ve programlamayla ilgili konuların geneline verilen isimdir.
  Yazılım denince ilk olarak aklımıza programlama dilleri, bu diller kullanılarak yazılmış kaynak
  programlar ve çeşitli amaçlar için oluşturulmuş dosyalar gelir.


  Böyle bir paragrafı hiçbir ingilizce kaynakta ne gördüm ne okudum... Yazılım başka programlama başka, yazılıma yazılım dersin, programlamayla ilgili konuların geneline verilen bir ad falan değildir. Word bir yazılımdır, kullanan kişinin programlamayla ilgisi olması şart değildir. Neresinden uydurmuş bu adam bu cümleleri? Hayret yahu
 • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
  Cidden çok yüzeysel ele almış.
 • eğer üniversite eğitimi alıyorsan bu tür kitapların hepsini kütüphane de bulabiliyorsun. bu şekilde şimdiye kadar para vermedim.
 • 1. belgenin ilk 14 sayfası PDF olarak var:
  https://yadi.sk/i/3Qay8q_ars3L2A

  fakat içeriğe bakınca belgedeki 12 bölümün 3'ü (Algoritma ve Akış Semaları, Programlama Dilleri, Veri Yapıları ve Veri Modelleri) haric geriye kalanı (Temel Kavramlar, Boole Cebri, İşletim Sistemleri, Mikroişlemciler, Bilg Ağları ve Internet, Sayı ve Kodlama Sistemleri, Yazılım Mühendisliği, Veritabanı Yönetimi ve SQL, Donanım Müh) güncel Bilg Müh konuları değil.Ayrıca belgenin Rıfal Çölkesen belgenin yazarı değil, editörü ve 12 bölümün sadece birini kendi yazmış digerleri başka kişilerin makaleleri yani orjinal bir belge de değil. Kasım 2011 tarihli güncel de değil. O yüzden kimse hack'leyip internete koymamış.
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.