Şimdi Ara

...Buji kaç km de değişir? [ BUJİ hakkında herşey ]... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
10
Favori
290.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 38 bin km dir Bosh iridyum kullanıyorum. Herhangi bir problem ile karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

Orijinalden alıntı: by_carisma33

quote:

Orijinalden alıntı: vezir

iridium bujiler genllikle elektrik iletimini iyi yapıp uzun ömürlü buji olduğu için piyasaya verilen bujilerdir. Yüksek beygirli araçlarda fabrikasyon olarak çıkmakta . Retard zamanlamasını iyi yapmakta ve ateşme gecikmesi olmamaktadır.

LPGli araçların ise COLD PLUG tabir edilen bujileri kullanması önerilir. ANcak hepsine gerekir denemez. Bunun için aracın yüksek sıkıştırma oranlı ve devirli çalışma şartlarına sahip olması ve kkasik bujinin yetersiz kaldığı durumlar için düşünülebilir.
    İllaki ki yüksek hacimli motor gereksimi değildir ,söz konusu olan. Aracın sıkıştırma oranının standartların üzerinde olması ve LPG ile silindir içi ısının yükselmesine karşı bujinin verdiği tepkinin inclemenmesi ile karar verilmelidir .

yüksek ısıya maruz kalan bujide tipik tırnak erimesi ve aşı8nması söz konusudur. Kmsi dolamadan tırnaklarda erime ve bujide inceleme ile görülebilicek durumlar hazıl olursa bir mertebe yukarıya çıkılıp cold plug bujileri alınabilir.

Ancak gözden kaçmaması için tekrar yazıyorum. her şeyin artısı ve eksisivardır. Bu bujinin de eksisi araç soğukken ateşleme düzensizliğ iyapabilme olasılığıdır. Rölantide düzgün çalışan araç böylebir değişiklikten sonar rölantide dengesiz çalışabilir ve bunun da bazı sakıncıları mevcuttur.

ama drift drag gibi ekstrem durumlar için çok büyük faydaları verdir. Gecikme olmayacağı için motor gaz tepkileri hızlanacak ve araç daha yüksek bir beygit gücü var gibi hissedilecektir.

Merhaba,

2004 Seat Cordoba 1.4 16 V LPG bujisi kullanmam gerekir mi yoksa orijinal bujisini mi kullanmalıyım?
    Arada çok fiyat farkı var o yüzden sordum.

Orjinal buji parça kodu: 0242235668

Lpg Buji, Kodu: 0242240653

Lpg bujisi daha doğrudur

Teşekkür ederim.

• 2012 benzinli için 45 bin km buji değişim için fazla mı . kitapçıkta öyle yazıyor. servis 30 bin bakımında değiştirmek istedi. değiştirmedim.araba 40 bine yaklaştı çekişte ilk çalıştırmada sorun yok
  • 30.000 kmdir kullandığım bujileri söktüm, durumu iyi gibi görünüyor. yerine tek tırnak orjinal reno buji taktım..
     ...Buji kaç km de değişir? [ BUJİ hakkında herşey ]...
  • Clio 2000 hb rxt var bende rakamlari gorunce sasirdim 7-10bin (max ) de buji degistiriyorum ben. Sizde nasil 30 40 gidiyor :|

Suan 7binde rolantide asagi yukari oynamaya basladi. Vites degistirirken teklediginde degistiriyorum ben. Buji degisimi geldiginde tekliyor araba.
    Lpg li diye az gidiyor demusti usta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SENDE PARA ÇOK TABİ
  • 25 bin kmdir aynı buji var. Bu aralar teklemeye, gaz yememeye, rölanti düşüklüğüne başladı araba. Yarın bi değiştiricem bujileri umarım sorun bujidir.

• eski karburatorlu benzin ve lpgli arabalarda opet euro lpg + kullanıyorsanız hiç değiştirmeye gerek kalmıyor. Ama zamanla motora yapışacağı için bu tip eski araçlarda 15 binde mutlaka değiştirin riske girmeyin. Sökmesi masraflı olur eğer değişmezse
  • Arkadaşlar yanlış biliyorsam düzeltin fakat bujiler öyle kafaya göre sıkılmamalıymış galiba belli bir tork değeri ile sıkılmalı yoksa kırılıp silindire düşme riski artıyormuş doğru mudur bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Arkadaşlar yanlış biliyorsam düzeltin fakat bujiler öyle kafaya göre sıkılmamalıymış galiba belli bir tork değeri ile sıkılmalı yoksa kırılıp silindire düşme riski artıyormuş doğru mudur bu?

Kirilmaz ama yalama olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Arkadaşlar yanlış biliyorsam düzeltin fakat bujiler öyle kafaya göre sıkılmamalıymış galiba belli bir tork değeri ile sıkılmalı yoksa kırılıp silindire düşme riski artıyormuş doğru mudur bu?

Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Buji çok sikilmamali

• quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

30.000 kmdir kullandığım bujileri söktüm, durumu iyi gibi görünüyor. yerine tek tırnak orjinal reno buji taktım..
     ...Buji kaç km de değişir? [ BUJİ hakkında herşey ]...

Araç ne

• 2008 renault symbol 1.4 lpg..
  • arkadaşlar. buji kablosu aldım..kend,m değiştirebilirmiyim..çok komplike bişeymi..özel alet edavat gerekirmi yoksa basitçe sök tak yapılabilirmi..elimde kalmasından korkuyorum ..
  • 30K KM'de bir değişir diye biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kia sportage 75 binde hala degistirmedim.😀

• 100 bin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Japon ngk kullanitrdim karburatorlu lpgli mazdamda. 100 bin km degistirmemistim yapışmış zor çıktı. Çıkmasıydı baygi masraf olacakmış allahtan çıktı.. Aygaz euro lpg+ kullanınca değişime gerek yok. 10 binde bir yoktur temzilet tırnak mesafesini ayarlat yine tak aynı bujiyi eskimiyo bildiğin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

lpg li araçlarda buji değiştirme kilometresi artar mı peki?

Tam tersi azalır. Servis klavuzu 30 bin yaziyor. Lpg li oldugundan15-20 arasi degistiriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Olayhakan

arkadaşlar. buji kablosu aldım..kend,m değiştirebilirmiyim..çok komplike bişeymi..özel alet edavat gerekirmi yoksa basitçe sök tak yapılabilirmi..elimde kalmasından korkuyorum ..

Buji kablosu en son r9 da degistirdim. Onda hersey cok daha basit oldugundan kolaydı. Araca gore degisir hersey.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.