Şimdi Ara

buharlı çamaşır yıkama hijyen sağlarmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
27.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar LG nin buharlı yıkama yapan modellerinden düşünüyorum. eşim hastanede çalıştığı için hijyen çok önemli. buharlı istememdeki ana faktör hijyen.
    sorum şu; buharla yıkama gerçekten hijyen sağlarmı?

düşündüğüm modeller: LG F1443KDS veya LG F1479FDS

• tabikide sağlar ama her kıyafetiniz yıkanmayabilir buhardan dolayı yıpranma olasılığı yüksek olur LG F1443KDS iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

arkadaşlar LG nin buharlı yıkama yapan modellerinden düşünüyorum. eşim hastanede çalıştığı için hijyen çok önemli. buharlı istememdeki ana faktör hijyen.

Buharlı yıkamayı iki şekilde kullanabiliyorsunuz.

1. Buharlı tazeleme: deterjan ve su kullanamadan kıyafetlerin üzerindeki tozu tüyü temizler.
    2. Buharlı yıkama: Bu özellikte normal çamaşır yıkarken bir yandan buhar verir.

F1443KDS 11 kg 1479FDS 9kg.

Aileniz kalabalık ve battaniye yorgan yıkamak istiyorsanız 11 kg olanı alın üretimi durmuş yeni modeller çıktığı için bazı LG bayilerinde 1.500 tl satılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Buharlı yıkama hijyen sağlamaz.

Sadece düşük ısılı programlarda yıkama etkinliğini artırır.

Tazeleme programında ise kötü koku giderimine yardımcı olur.
  • Eşinizin kıyafetlerinde kullanılabilir nitelikte ve makinanıza da zarar vermeyecek uygun dezenfektanlar ve kumaşa uygun azami sıcaklıkta yıkama yaptırmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

arkadaşlar LG nin buharlı yıkama yapan modellerinden düşünüyorum. eşim hastanede çalıştığı için hijyen çok önemli. buharlı istememdeki ana faktör hijyen.

merhaba,

makinelerde kullanılan buhar destekli programlar "HİJYEN SAĞLAR" özellikle aşağıda yazıdğım mantar ve bakteri türlerine karşı etkilidir.

Pityrosporum, Candida mantarlarına ve Staphylococcus Aureus, E. Coli bakterilerine karşı etkilidir. ( bunu kafama göre söylemiyorum ingiliz alerji kurumu tarafından söylenen veriler bunlar)

makinelerde iki şekilde kullanımı mevcuttur.

1- tazeleme fonksiyonu su deterjan kullanmadan koku giderme amaçlı kullanılan fonksiyon pazarda bunu çeşitlindiren markalarda var parfüm topu ile kıyafete günlük parfümünün sinmesini sağlıyolar)

2- yıkama prgramına destek olarak - sadece uyumlu programların belirli aşamalarında kazan içerisine buhar vererek yıkama işlemi yapar önemli olan nokta şudur, makine içerisinde yıkama programına göre yüksek sıcaklığa uygun kumaş türlerini yıkayabilirsin. aksi takdirde kıyafetlerin zarar görmesi mümkündür.

• Hijyen önemliyse çamaşır yıkanırken su alma aşamasında Zefiran ilave edilebilir. Birçok yerde kullanılabilen bir maddedir.
  • tüm arkadaşlara teşekkür ederim...
  • Merhabalar

Ben 1,5 sene önce LG1479FDS5 modelini aldım. (çeyiz için)

2-3 aydır düzenli kullanıyorum fakat yıkama performansından pek memnun değilim

yani giysilerdeki kirleri çıkartmıyor.

acaba program seçimi veya deterjan kullanımında mı hata yapıyorum.

Not:Kireç olayı için sürekli Calgon kullanıyorum.
  • mikrobiyoloji alanında yüksek lisans ve doktora yapmış bir öğretim üyesi olarak kısaca cevaplayayım. Temelde mikroorganizmalar en iyi üredikleri sıcaklık aralığının üstünde veya altında değerlerden önemli ölçüde etkilenirler. Yani 30 derecede optimum üreyen bir mikroorganizma 38 dereceye konulduğunda bile o organizmanın 38 derece sıcaklıktan belli bir oranda etkilendiğini gözlemleyebilirsiniz. Ama konuya hijyen alanından bakacak olursak buharlı yıkama programlarının ortamdaki mikroorganizmaların tümünü öldürmesi gibi bir olay söz konusu bile olamaz. biz laboratuvarda mikroorganizmaları öldürmek için otoklav kullanıyoruz 1.5 atm basınç altında, 121 derecede (dikatinizi çekerim sıcaklık 121 derece) 15 dakika bekllettiğimizde (sıcaklık ve basınç değerleri değiştiğinde sterilizasyon süreside değişir bu ayrı bir konu zaten) 15 dakika beklettiğimizde ortamdaki tüm mikroorganizmaların öldüğünden ancak emin olabiliyoruz. otoklav dediğimiz cihaz da buhar basıncı ile çalışıyor. 15 dakika yerine örneğin 5 dakika bekletseniz emin olun o ortamdan canlı çıkabilecek mikroorganizmalar olacaktır. otoklav gibi yüksek basınç altında çalışan bir cihaz ile bile ancak özel koşullarda tüm mikroorganizmaların öldüğünden emin olabiliyorsak altı üstü bir çamaşır makinasının buhar programının bu başarıya ulaşması söz konusu bile olamaz.

amaç ortamdaki tüm mikroorganizmaları öldürmek ise en pratik çözüm çamaşır suyu :)

• Yukarıda buhar destekli yıkamalarda dezenfeksiyon yapılabilir diyenler olmuş. Bu kadar desteksiz sallanmaz. Siz lisede biyoloji dersi de mi görmediniz? Pes diyorum.

Buharlı yıkama veya buhar programıyla çamaşırları dezenfekte etmek imkansızdır!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • werty_tr kullanıcısına yanıt
    konu hortlamış ama :) yeni cevap veren arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. duymak istediğim cevabı bilimsel olarak vermişsiniz. zaten LG almaktan vazgeçtim. saygılar
  • Dünyanın en iyi makine markasını almayıp ne aldığınızı çok merak ettim. Miele hariç rakibi yok firmanın... Garip
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgenmohan

Dünyanın en iyi makine markasını almayıp ne aldığınızı çok merak ettim. Miele hariç rakibi yok firmanın... Garip

hiç bir şey almadım çünkü amerikaya yerleştim ve buradaki evlerde her türlü makine var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.