Şimdi Ara

### BUGÜN SONY ERİCSSON TÜRKİYE İLE GÖRÜŞTÜM ###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
0
Favori
6.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ### BUGÜN SONY ERİCSSON TÜRKİYE İLE GÖRÜŞTÜM ###

Merhaba arkadaşlar ,

Başlıkta da belirttiğim gibi bugün Sony Ericsson Türkiye'nin halkla ilişkiler, iletişim ve reklam alanında ortaklarından olan Zarakol Firmasında çalışan Ercüment Bey beni aradı , Facebook sayfasında yazdıklarımdan etkilenen ve görüşlerimi almak isteyen Sony Ericsson Türkiye 2-3 gün önce mail atarak numaramı istemişti bende verdim ve bugün aradılar.

Ercüment Bey ile 48 dakika 10 saniye süren bi konuşmamız oldu , konuşmamız esnasında ona hepimizin söylemek istediği herşeyi aynen ilettim hararetli bi görüşme ile , bazen güldük hoş sohbet içinde konuştuk kendisi benimle çok ilgilendi ve konuştuğumuz herşeyi üst makamlara bizzat aktaracağını söyledi , hatta istanbul'daki ofislerine çağırdı gelin birlikte tüm sorunları ele alalım birlikte çözelim dedi , ben bunun şimdilik mümkün olmadığını ve belki ilerleyen zamanlarda olabileceğini söyledim , kendisi de sık sık konuşcağımızı söyledi .

Ercüment Bey'e neden Xperia serisinin gecıktiğini sordum , bana Tsunami'nin Sony firmasını etkilediğini bildiklerini fakat ellerine resmi bi bilgi gelmediği için ve daha önceden mayıs ayı için çıkacağı konusunda anlaştıkları için ertelenebileceği konusundaki açıklamayı geç yaptıklarını söyledi. Avrupa pazarına da sadece 1.parti mal gittiğini ve onlar bittikten sonra satışlarda gecikme olacağını bu yüzden Türkiye pazarını da ertelediklerini bildirdi. 2011 yılı içerisinde ilk önce Xperia Arc (mayıs içinde-son hafta) , Xperia Neo ve Xperia Play'i (3.çeyrekte-ay belli değil) satışa sunacaklarını, o kadar ısrar etmeme rağmen fiyatları hakkında kesin bilgisi olmadığını ve ancak bir başka konuşmamızda belki söyleyebileceğini söyledi , bunların haricinde bu yıl sonuna kadar 8 ile 10 model daha gelecekmiş . Şuanda resmi olarak satılan modellerin Xperia X8 - Xperia x10 - Xperia X10 Mini - x10 mibi pro olduğunu belirtti.

Konuşmamız arasında lafı geçti, Sony Ericsson 2008 yılında Türkiye pazarından çekilme kararı almış o günden beri firma ülkeye telefon getirme talebinde bulunmamış. Distrübütörlerin şuan için dağıtımda görev aldığını , telefonu getirenin tamamen Sony Ericsson Türkiye olduğunu ve bundan sonra sorun olmadığı sürece çıkan her modelin avrupa ile hemen hemen aynı dönemde ülkemize geleceğini belirtti , yani Sony Ericsson'un Türkiye'ye getirdiği modelleri distribütörler telefonları dağıtmakla ve satmakla görevliymiş.

Bundan sonra Sony ericssona atılan her mail ve facebook resmi sayfasına yazılan herşey yöneticiler tarafından değerlendirilecekmiş.

Sony Ericsson, Türkiye’deki yeniden yapılanma sürecinde yeni iş ortağı Netcell’le anlaşma imzaladı. Anlaşma çerçevesinde Netcell, Sony Ericsson’un Turkcell kanalındaki yetkili dağıtımcısı oldu. Satış sonrası destek hizmetlerinde sağladığı yüksek çözüm kalitesiyle alanında kendini kanıtlamış olan Arvato Teleservice ile de anlaşan Sony Ericsson, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak amacıyla satış sonrası hizmet organizasyonunu genişletiyor.

Benden kullanıcıların genel isteklerini ve sorunlarını derleyip kendisine mail atmamı istedi , herkes şahsi fikirlerini buraya yazsın ben göndereyim kendisi Yunanistan'daki merkeze ileteceğine dair söz verdi sizden içtenlikle cevaplar bekliyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunuss.10 -- 30 Nisan 2011; 21:37:18 >

• vayy öncelikle tebrik ediyorum arkadaşım, eğer bir şizofren değilsen bu diyaloğu yakalaman harika olmuş teşekkürler =)
    şimdi en yetkili ağızdan duyulana göre arc mayıs ayının son haftası mı cıkacak, bu kesin bilgimiymiş yoksa heran yine erteleme olabilirmiymiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcedia

vayy öncelikle tebrik ediyorum arkadaşım, eğer bir şizofren değilsen bu diyaloğu yakalaman harika olmuş teşekkürler =)
    şimdi en yetkili ağızdan duyulana göre arc mayıs ayının son haftası mı cıkacak, bu kesin bilgimiymiş yoksa heran yine erteleme olabilirmiymiş?

Başka bi sorun olmazsa mayıs ayı içerisnde satışa sunulacakmış .
  • ki olur bir sorun, SE hiçbirzaman güven kazanamıyo Türk kullanıcısının gözünde, bir fırsattı bu yeni nesil telefonlar SE için, döndük dediler eskisi gibi olmayacak dediler ama eski tas eski hamam, yine güven kaybı, arc tüm dunyada cıktı nerdeyse ama bize tsunami bahanesini uyduruyolar sanki tsunami türkiyede oldu, japonyada olduysa hiçbir yerde cıkmasaymıs, ilk parti telefon muhabbetide sacma, eğer öyle olsaydı coktan stoklar tükenirdi veya sadece bir iki ülkede cıkabilirdi...
  • kaç tl den satışa cıkar acaba ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcedia

ki olur bir sorun, SE hiçbirzaman güven kazanamıyo Türk kullanıcısının gözünde, bir fırsattı bu yeni nesil telefonlar SE için, döndük dediler eskisi gibi olmayacak dediler ama eski tas eski hamam, yine güven kaybı, arc tüm dunyada cıktı nerdeyse ama bize tsunami bahanesini uyduruyolar sanki tsunami türkiyede oldu, japonyada olduysa hiçbir yerde cıkmasaymıs, ilk parti telefon muhabbetide sacma, eğer öyle olsaydı coktan stoklar tükenirdi veya sadece bir iki ülkede cıkabilirdi...

çoğu ülkede tükenmek üzereymiş mayısta 2. parti teslim edilcekmiş
  • seni soni eriksonda calistirsinlar yunus
  • anlamadıgım turkıyeye nıye ılk partı mal gelmıyor cıkıs tarıhı gıt gıde gecıkıyor
  • Xperia Neo'yu hasretle bekliyoruz iletseydin kendisine. Temmuz çok geç deseydin Haziranda getirin deseydin. İnsanlar Temmuzu beklemez deseydin. Keşke...
  • KEndileri ile görüşebilirsen aşağıdaki soruları adıma iletebilirmisin.
    1-) İthalatı kim yapacak
    2-) Tüm Operatörler ile cihazın kontratlı verilmesi konusunda çalışmaları var mı? turkcell'in mini'yi ayda belli bir meblağ ile verdiği gibi ARC'ın da bu tür kontratlı tedairği mümkün olacak mı?ÖZellikle Vodafone'da .
    3-) Sanayi bakanlığınn yeni taslağı ile garanti kapsamında 30 işgünü yerine 20 işgününde tamirin bitirilmesi uygulaması kanunlaşırsa,
    anlaştıkları Teleservice ve asya telekom buna uyum sağlayabilecek mi?bu yönde çalışmaları var mı?
    4-)Arc için eskiden olduğu gibi tanıtım partisi düzenleyecekler mi?Bizleri de davet etmeleri mümkn mü?
    5-) Piyasa araştırması amacıyla ARC verip bizlerin kullanmasını ve fikirlerimizi bildirmemizi isterler mi?
  • yetkili servisler iyi güzel de her gönderdiğimiz telefonu 28. 29. iş gününde gönderiyorlar .basit bi tuş değişimi kapak değişiminden bahsrediyorum üstelik.servis giriş tarihini bilerek geç gösterdiklerini düşünüyorum kargoyu arayıp soruşturucam biara gerçekten nezaman teslim edilmiş.
    gerçi yeni yasa çıkçakmış artık 15 günde tamir olmayan ürünler için kullanımlık ürün verme olayını 10 güne indirilceğini okumuştum.kimgörse bu 30 iş günü istismarını önlemek için yapılmış.sanki 15 gün geçince ilgileniyorlar da.her neyse buna bi standart getirebilirler mesela şu tip arızar atıyorum 1 haftada yapılcak teslim edilcek deyip uygulatsalar güzel olur.listene eklersen memnun oluruz.
  • saglam iş cıkarmıssın yunus güzel bilgiler var saolasın
  • "bazen birbirimize sesimizi yükselttik.." kısmını çok merak ettim.

Baya gergin anlar oldu anlaşılan
  • Yunus iyi yakalamışsın.
    Benide GENPA'dan arıyorlardı

Neyse sen bi ara sohbet sırasında benide sok araya Sony Ericsson'un Türkiye'de canına okuyan şahış diye onlar hemen tanır beni
    Kapak atmak lazım SE'ye
  • abi ben w810 un çıktığı zamanki gibi garantisi sağlam her teknolojik markette bulabileceğim bi sonyericsson markası istiyorum. Bi darty x10 var birde teknosa da sadece x10 var,turkcell de x10 mini satıyo bu nedir abi yaa sokak arası dükkanlarda sonyericsson aratıyolar bize.. kol gibi fiyatla bide üstelik...
  • Büyük iş.
    Tebrik ederim, artık senden daha ayrıntılı ve geniş açıklamalar bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

seni soni eriksonda calistirsinlar yunus

görüştüğüm kişi '' belki ileride seni de şirketimizde görebiliriz '' dedi , bende neden olmasın dedim

quote:

muse00
    anlamadıgım turkıyeye nıye ılk partı mal gelmıyor cıkıs tarıhı gıt gıde gecıkıyor

ben dedim ve şuu açıklamayı yaptı kendisi

Sony Ericsson Türkiye'ye öncelik veriyor fakat şuanda durumu zorda ve elinde kısıtlı miktarda olan malı , hemen tüketebileceği piyasaya sunmak zorunda kaldı , hali hazırdan olan çok az sayıda olan neo daha büyük pazarlara belirli oranlarda gönderildi , çünkü oralardaki talepler dahha fazla , bu yüzden ülkemizde satışı ertelendi .

quote:

Xperia Neo'yu hasretle bekliyoruz iletseydin kendisine. Temmuz çok geç deseydin Haziranda getirin deseydin. İnsanlar Temmuzu beklemez deseydin. Keşke...

dostum ben çok baskı uyguladım herşeyi dedim ama şuanda Neo'dan hazırda üretilmiş on binlerce telefon yokmuş dediğim gibi öncelikli pazarlara kısıtlı miktarda sunulmuş , adam resmen şunu dedi bana,

senin elinde bi mal var ve acil satman da lazım durumun bozuk , hemen tüketip paraya çevirebileceğin kişiye mi satarsın , yoksa şimdi verip parasını 3 ay içinde alabileceğin kişiye mi satarsın

quote:

KEndileri ile görüşebilirsen aşağıdaki soruları adıma iletebilirmisin.
    1-) İthalatı kim yapacak
    2-) Tüm Operatörler ile cihazın kontratlı verilmesi konusunda çalışmaları var mı? turkcell'in mini'yi ayda belli bir meblağ ile verdiği gibi ARC'ın da bu tür kontratlı tedairği mümkün olacak mı?ÖZellikle Vodafone'da .
    3-) Sanayi bakanlığınn yeni taslağı ile garanti kapsamında 30 işgünü yerine 20 işgününde tamirin bitirilmesi uygulaması kanunlaşırsa,
    anlaştıkları Teleservice ve asya telekom buna uyum sağlayabilecek mi?bu yönde çalışmaları var mı?
    4-)Arc için eskiden olduğu gibi tanıtım partisi düzenleyecekler mi?Bizleri de davet etmeleri mümkn mü?
    5-) Piyasa araştırması amacıyla ARC verip bizlerin kullanmasını ve fikirlerimizi bildirmemizi isterler mi?

Arkadaşlar işte bu şekilde maddeler istiyom , herkes düşüncelerini ve isteklerini yazsın önümüzdeki günlerde yine konuşcam , bu isteklerimiz Yunanistan'daki aysonu toplantısına dosyada gidecekmiş , belki bize olan öncelik daha da artar , herkes facebook sayfasına yığılsın

http://www.facebook.com/SonyEricssonTurkiye

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan__252

Yunus iyi yakalamışsın.
    Benide GENPA'dan arıyorlardı

Neyse sen bi ara sohbet sırasında benide sok araya Sony Ericsson'un Türkiye'de canına okuyan şahış diye onlar hemen tanır beni
    Kapak atmak lazım SE'ye

evet sony ericsson türkiye'nin batmasına sebep olan çocuk diye seni de yazcam

quote:

saglam iş cıkarmıssın yunus güzel bilgiler var saolasın

Eray'ım derdin varsa söle birlikte toparlayalım bu hafta yazam bi mail

• Büyük iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Büyük iş.

bundan sonra arada buradan haberleri paylaşırım , adamın numarasını kaydettim sen çaldır ben ararım dedi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.