Şimdi Ara

Bugün nasıl dolandırıldığımı anlatacağım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahibinden.com sitesinden bir ekran kartı almaya karar verdiğim piyasa değerinin altındaydı ve aradığım bir karttı. İlana koyan şahsa yazdım telefon numarasını verdi ve whatsapptan konuşalım dedi. Daha sonra get ile almak istediğimi söyledim, ''yoğunum uğraşmak istemiyorum, ben sana kimlik resmimi atayım o şekilde güvence sağlarız ' dedi. Malesef ben bu duruma kandım meğer bana attığı kimlik sahteymiş. Sanırım fotoshop kullanılarak hazırlanmış ABDULLAH SEYREK isminde bir kimlikti. Ben hemen internette araştırdım bu ismi fakat bir şey bulamadım. Bundan sonra ben eft yi yaptım kargolayacağını söyledi fakat nafile ulaşamadım kendisine. Daha sonra tekrar internette araştırma yaptığımda facebookta Astsubay.ORG sitesinde, eski bir asgeri personelin ismini kullanarak dolandırcılık yaptığı hakkında bir uyarı gördüm. Buradan da bir uyarı olsun arkadaşlar bu isme dikkat edin. Gerekli başvuruları yapacağım inşaallah sonuç alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalgearx24 -- 3 Mart 2021; 16:37:39 >

• geçmiş olsun hocam umarım sorunsuz hallolur
  • Kimlik atınca güven mi veriliyor, devir kötü bunlara inanmayın.
  • Abi direk karakola git, hiç geciktirme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Katiller de Ağlar

Abi direk karakola git, hiç geciktirme.

Sanal suç duyurusunda bulundum, konuşmaları resimleri falan gönderdim. Savcılığa da gidip başvuruda bulunacağım.

• Banka yardimci olmuyor mu bu durumlarda?
  • Kimlikle güven mi sağlanıyor ? İnternette 40 milyon türk vatandaşının bilgileri mevcut. Bu bilgilerle sahte kimlik hazırlayıp satanlar bile var.
  • Ürünü görmeden almak bana çok mantıksız geliyor sürekli dolandırıldım konuları var aynı ilde ilan yoksa almamak lazım işin yoktur farklı ile gidilir ürünü görürsün karar verirsin anca öyle
  • Hocam malesef parayı unutun

2 sene sonra hakim. Hızlı davranırsa sonuç alırsınız

Bu devirde kimlik ile iş yapma işi bitti sanıyordum

Geçen bana biri yazdı. Güven konusu açtı ben askerim diye

Bende hiç oralı olmadım

Get ac dedim bana sıfır fiyat olur dedi :)

Yani direk dolandırıcı
  • Dikkat ettiniz mi hep aynı cümle: "piyasanın altı fiyat"

Yazacak çok şey var da anlayana bu yeter
  • Kac para gitti
  • Bende aynı kişi tarafından dolandırıldım. 05323660051 ulaşırmısınız bana
  • Kameranın gördüğü avm tarzı bir yerde buluşup almak varken niye eft yaptınız?
  • Hocam geçmiş olsun, sizden daha önceden 2 monitör almıştım,

Öncelikle Polise gidin bilişim suçları bölümüne şikayette bulunun

başka bir satıcıdan Drone ilanına para kaptırmıştım onda da yine aynı şekilde UYGUN FİYAT a aldanıp parayı kaptırmıştımbilişim suçlarına başvurdum delillerle dekontla yazışmalarla,mail çıktısı vb. hatta telefonla konuşma ses kayıtlarını dahi ekledim

2 yıl süren süreç sonunda zanlı beni aradı abi abi abi demekten konuşamıyordu süt dökmüş kedi gibiydi

ağır cezada yargılanıyordu, yok işte beni kandırdılar falan, çocuğum var da bilmem ne de. iki kişiymiş diğeri silivride tutukluymuş. daha önceden de bu işlere bulaştığı için ağır cezada yargılanıyorlarmış.

neyse hakim parasını şu ptt hesabına yatır dedi o şekilde para bana geldi eksiksiz şekilde aldım elhamdülillah

sahibindene de dolandırıcı zanlısının hesabını şikayet edince hemen kapatıyorlar kimlik doğrulaması fatura doğrulaması falan istiyorlar.

bunu yapın ki başkalarını dolandıramasın

• Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt

getle ben de uğraşmıyorum hocam kargodayken adam vazgeçebiliyor

başka yerden aldım diyor kargo falan sana biniyor sonra

kullanıp geri yolluyorlar yok beğenmedim yok bunun şusu başkaymış

çol çocukla uğraşılmıyor.

aynı şehirde bile şurda buluşalım diyorlar yola çıkıyorsun yolda mesaj atıyor vazgeçtim diye

18 yaş altıyla alışveriş yapmak sıkıntı

• hocam keşke adını soyadını internette aratsaymışsın parayı yollamadan

3 martta konuyu açmışsın

3 şubatta 1 ay önce internette şikayetler varmış zaten bu kişi ile ilgili

Bugün nasıl dolandırıldığımı anlatacağım.www.sikayetvar.com
    Sahibinden Üye Tarafından Yanıltıldım
    https://www.sikayetvar.com/sahibinden/sahibinden-uye-tarafindan-yaniltildim
  • "Alıcı tarafından dolandırılmamak için önce para" diyenleri görelim.

Hayır, önce kurallar, get sistemi iyi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.