DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
buderus u52 termostat bağlantısı
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
6.392
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      49 Mesaj
      21 Ocak 2008 16:42:12
      arkadaşlar buderus u52 kombinin bağlantı şemasını veya kombide hangi sokete bağlayacağımızı bilen varsa yardımlarını bekliyorum...

• Er
      10 Mesaj
      16 Aralık 2011 11:42:58
      quote:

Orijinalden alıntı: b.topsakal

arkadaşlar buderus u52 kombinin bağlantı şemasını veya kombide hangi sokete bağlayacağımızı bilen varsa yardımlarını bekliyorum...

Arkadaşlar forumda yeteri kadar cevap alamadım.Ama kendim tahmin ettiğim yere taktım.Sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Bunuda forumla paylaşmak istiyorrum.Buderus U052 24k kombiye buderus analog oda termostatı yada honeywell T6360A oda termostatı (ikisi aynı termostat) bağlantısı şöyle oluyor.2*0,75 kablonun bir ucunu termostattaki 1 ve 3 nolu uçlara diğer ucunu kombideki şebeke elektrik bağlantısının olduğu klemens grubunda kısa devre edilmiş iki uç var.Lr ve Ls yazan uçlar.Kısa devreyi söküyorsunuz yerlerine termostattan gelen iki ucu takıyorsunuz.Başka bir şey yapmanıza gerek yok.Kombide petek sıcaklık ayarını 50 de tutun.Termostat ayarını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.Kombideki bağlantı yeri kombinin klavuzunda tele kontrol bağlantı noktası diye yazılmış.Bahsettiğim yer burası.Buderus servislerinin teknik bilgidir veremeyiz yada onun şifresi var gibi bahanelerle vermek istemediği bilgi budur.Yani diğer kombilerden bağlantı olarak bir farkı yok.

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      01 Kasım 2015 23:39:42
      Buderus u52 ye cosa internet termostat bağlayacağım ancak şema yok kullanıcı klavuzunda bağlantı noktası detaylı gösterilmemiş. Yukarıda arkadaş anlatmış ama maalesef pek bir şey anlayamadım.
      Yardımcı olabilir misiniz kombide nereye bağlayacağız bu termostadı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      74 Mesaj
      27 Kasım 2015 10:32:55
      buderusa cosa bağlantısını yaptınızmı?Yaptıysanız burada anlatabilirmisiniz.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.