Şimdi Ara

Buderus Kombi Hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Buderus yoğuşmasız kombiye sahibim. Günlük 40-50* derece arasında bir sıcaklıkta kullanıyorum, musluk suyu sıcaklığı da 40*. Günde 10 metreküp civarı bir tüketimim oluyor. Oda termostatı ve termostatik vana bulunmuyor. Çalışıyorum ve evde tek yaşıyorum. 3 oda bir salon ev.

Kombiyi evde yokken kapatıyorum eve geldiğimde açıyorum.
    Yatak odam, mutfak koridor ve banyonun petekleri açık. Salon ve diğer 2 odanın petekleri kapalı.
    Bu evde kiracıyım sizce tasarruf için neler yapmalıyım.
    Bazı petekleri kapatmakla doğru mu yapıyorum?
    işteyken evde kimse olmadığı için kombiyi kapatmam doğru mu?
    Kombi sıcaklık derecesi ve musluk suyu sıcaklığı sizce normal mi?
    Günlük 10 metreküp civarı olan tüketimimi nasıl daha düşük tutabilirim.

Her türlü tavsiye ve önerinize açığım. Bütçemi zorlamamak kaydıyla

• Lithium87 kullanıcısına yanıt
    Termostatik vana masrafını ev sahibi karşılamayacaksa, yapabilecekleriniz.

1. Kullanmadığınız odaların peteklerini tam kapatmak yerine vanalarını çeyrek tur açık tutmak.
    2. Peteklerin arkalarına İzopan yerleştirmek.
    3. Evde olmadığınız zaman kombiyi en düşük ayarında çalıştırmak.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Genelde bazı günler 10 saat evde olmadığım oluyor. Buna rağmen kombiyi kapatmak yerine düşük ısıda açık tutmak daha mantıklı diyorsunuz değil mi?
    Doğalgaz musluk suyu sıcaklığı 40* normal mi?
    Kullanmadığım odaların kapıları kapalı onun yerine çeyrek petek açık tutmak daha mı avantajlı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kombiyi kapatırsanız ev ısısını kaybeder geri kazanmak için doğalgaz sarfiyatı fazla oluyor. Aynı durum kapalı odalar için geçerli kullanılmayan odalardaki ısı 16°C altına düşünce ısı transferi çok fazla oluyor sonuçta odalar arasında izolasyon yok.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    http://www.koctas.com.tr/izolasyon-malzemeleri/izocam-izopan-radyator-arkaligi/1819-3605/

Bu linkteki ürünler uygun mudur izopan için. Bir de bunu tüm odadaki peteklerin arkasına mı koymak gerekir? Yoksa sadece mutfak ve odalarda olmalı yeterli mi.
    Linkteki izopanı kullanıcaksınız, dış duvar peteklerin arkasına kesin koymanız gerekiyor, tüm peteklerin arkasına koyarsanız daha iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.