Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

quote:

Orijinalden alıntı: Byrmdrsn

Seninle aynı şeyleri düşünüyoruz bende Cosa var çokta memnunum acaba diyorum modülasyon lu alanını mı alsam diye ama kablo olayı nasıl halledilecek buattan bende düşündüm olur mu ki acaba ?

Ben de almayı planlıyordum; ama hem kablolu, hem de 0,5 hassasiyetli olması canımı sıkıyor. Biz, konforlu olsun diyerek 0,1 hassasiyetli on / off termostatı bırakıp modülasyonlu termostata geçelim diyoruz, ne var ki onun da hassasiyeti 0,5.

Her ne kadar konforlu olduğu söylense de 0,5'lik hassasiyet en az 1 derece sıcaklık farkı demek. 23'e ayarladıysak 22,5 olduğunda ısıtması gerektiğini anlayacak, bu esnada belki 22,3'e kadar düşecek. 23,5 olduğunda da artık durması gerektiğini fark edecek ve belki de durana kadar sıcaklık 23,7'ye kadar çıkacak. Konfor bunun neresinde biri bana izah edebilir mi?

netatmo'yu iade ettiğim için pişman olacağım herhalde.

arkadaşım selamlar.
    modülasyonlu 0,5 hassasiyetli bahsettiğin gibi çalışmıyor bilgine..

+ kalibrasyonu da 0,5+ olarak kayıt edersen.

23 e ayarlarsan , 23.5 de kombinin altını kısar.. 22,9a kadar ısın düşebilir. tekrar altını biraz açar 23,2 civarında evi tutar. 0,2 civarı dalgalanma yaşarsın. bu senin için önemliyse kalibrasyonu artırırsın.

modülasyonda hassasiyet önemli değildir. sadece ekranda ayarlar 22 - 22.5 -23 - 23,5 şeklinde artırılır :)modülasyonda hassasiyet bu işe yarıyor..

peteklerin sürekli ılık kalacak. kazan sıcaklığını evin düşüşüne göre ayarlayacak.

on off da 0,5 hassasiyet anlattığın gibi oluyor ve zulümdür.konfordan uzaktır.

En kısa zamanda bir de TC100 deneyelim o zaman. Şu an termostat kullanmıyorum. Termostat olduğu zamanlara göre 2-3 m3 daha fazla yakıyorum. Günlük 2 lira tasarruf ettirse dahi bir yılı geçmeden kendini amorti eder zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar gunluk tuketimim 8m3 civari gb62yi 1aydir kullaniyorum acaba modulasyonlu oda termostati alsam tuketim azalirmi yoksa azmi fark eder neticede pahali rc10 yada rc150 lerin fiyati icin gunluk en az 1, 2m3 fark etmesi gerekir bence. Sizce tuketim dusermi modulasyonlu oda termostati ile.
    Ev yalitimli alt ust kat aksamdan aksama yakiyor zira calisiyorlar gunduz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzegen

Arkadaslar gunluk tuketimim 8m3 civari gb62yi 1aydir kullaniyorum acaba modulasyonlu oda termostati alsam tuketim azalirmi yoksa azmi fark eder neticede pahali rc10 yada rc150 lerin fiyati icin gunluk en az 1, 2m3 fark etmesi gerekir bence. Sizce tuketim dusermi modulasyonlu oda termostati ile.
    Ev yalitimli alt ust kat aksamdan aksama yakiyor zira calisiyorlar gunduz.

az da olsa fark eder tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Selam vereceğim benim kombi parametrelerini senin kombide karşılaştırma yaparmısın fark ne bulalım ilgilenirsen sevinirim (ben bir paremetrede ayar buldum oldu ama seninle bir karşılaştıralım ) doğrumu diye
    **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 14 Aralık 2016; 23:01:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksea35

Selam vereceğim benim kombi parametrelerini senin kombide karşılaştırma yaparmısın fark ne bulalım ilgilenirsen sevinirim (ben bir paremetrede ayar buldum oldu ama seninle bir karşılaştıralım ) doğrumu diye

Parametreleri resim olarak değil de yazıyla yazarsanız karşılaştırabiliriz. Zira ben görme engelliyim ve resimleri okuyamıyorum.

Hangi ayarı nereden buldunuz?

1.A- 77
    1.B- 100
    1.E- 0
    2.B- 82
    2.C- 0
    2.F- 0
    3.A- 0
    3.B- 3
    3.C- 5
    3.E- 20
    3.F- 1
    4.B- 55
    4.E- 1
    4.F- 1
    5.A- 0
    5.B- 3
    5.F- 0
    6.A- 00-8y
    6.C- 90
    6.D- 0
    7.C- 2.5
    7.E- 0
    P.6- 0
    P.7- 1

Siz paremetrelere bakın anlaşılır özellikle 3.B-3

• quote:

1.A- 77
    1.B- 100
    1.E- 0
    2.B- 82
    2.C- 0
    2.F- 0
    3.A- 0
    3.B- 3
    3.C- 5
    3.E- 20
    3.F- 1
    4.B- 55
    4.E- 1
    4.F- 1
    5.A- 0
    5.B- 3
    5.F- 0
    6.A- 00-8y
    6.C- 90
    6.D- 0
    7.C- 2.5
    7.E- 0
    P.6- 0
    P.7- 1

Siz paremetrelere bakın anlaşılır özellikle 3.B-3

Buradaki hangi parametre sizin sorunu halletti? 3a ve 3b brülörün yanmasıyla ilgili ayarlar.

• Merhaba,

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine bosch condens 2500w ile BUDERUS GB 062 yoğunlaştım ancak bu iki model arasında kaldım. 160m2 dublex evde kullanaağım hangisini tavsiye edersiniz, genel olarak ısı verimi yedek parça ve servis ağı olarak. Fiyat/performans değerlendirmesi yapılır ise hangisi mantıklıdır
    Selam 3.B ile bu burülör zaman ile ilgili..benim peteklerde su soğuma kaybı cok olduğu için fabrikasyon 3 dakika bunu ben 0 veya 1 dakika yapınca 5 derece arası çalışma oluyor tabiki ister sen 5°c dereceyide ayarlayabilirsin..böyle çözüm buldum..servis gelecek bakalım eski ayarına alıp çözümü bulabileceklermi göreceğim

• blacksea35 B kullanıcısına yanıt
    Peki kurcalarken sabit ısıda yanmayı bulabildin mi bana o lazım :) Ben buldum dün yazdım da sıcak su devreye girmiyor şekildede.

45 ayarlayınca sürekli 45 de yanmasını istiyorum. Kurcalarken bulursun belki :)

Bu arada verdim Rc 150 nin siparişini bakalım ne değişecek :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

Peki kurcalarken sabit ısıda yanmayı bulabildin mi bana o lazım :) Ben buldum dün yazdım da sıcak su devreye girmiyor şekildede.

3c yi 0 yaparak dener misin ?

ben harıl harıl çalışmasını önermem. dinlenmesi önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

termostatik vananın kafası dik monte edilmez kafası yatay olmalı
    petek ile duvar arasında yandan en az 15cm mesafe varsa yatay köşe termostatik vana daha güzel olur

hocam termostatik vananın kafası dik olarak monte edilirse ne olur?
  • Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    Selam 3.C 0 yaptığın zaman hiç durmaz.ama 3.B 0 olması lazım. . iyi değil bence burulör sürekli çalışır dınlenme olmaz zamanı 1 dakika yaparsan 3.B yi 1 dakika sonra çalışır belki bu işine gelebilir dinleme 1 dakika olur
    Kısaca 3.B 1.(zaman)3.C 0 (sıcaklık)değeri
    olur

RC 150 hayırlı olsun bakalım sonuç yazarsın artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 15 Aralık 2016; 17:26:33 >
  • morische kullanıcısına yanıt
    kafa dik olursa sıcak hava kafanın ızgaralarından geçmez kafanın içindeki sensör (sıvı veya gazdır) geç harekete geçer,
  • morische kullanıcısına yanıt

• trtuncay kullanıcısına yanıt
    buderus gb62 ve bosch condens 2500w aynı kombidir fark yok, aynı ana eşanjör,aynı kullanım suyu eşanjörü,aynı dış kombi sacı,aynı 3yollu vana,aynı genleşme tankı....vs
  • Harıl çaluşmuyor du benim yaptığım ayarda gazı en düşük seviyeye çekiyordu ve çok güzel ısınmıştı ev ama hiç bir fonksiyon işlemiyor ;)

• quote:

Selam 3.B ile bu burülör zaman ile ilgili..benim peteklerde su soğuma kaybı cok olduğu için fabrikasyon 3 dakika bunu ben 0 veya 1 dakika yapınca 5 derece arası çalışma oluyor tabiki ister sen 5°c dereceyide ayarlayabilirsin..böyle çözüm buldum..servis gelecek bakalım eski ayarına alıp çözümü bulabileceklermi göreceğim

Şimdi anladım. Bütün parametrelerimiz aynı aslında; ama sizin su çabuk soğuyor ve 3 dakikalık süre dolmadan 5 derecenin altına düşüyor. Bürülörün yanma zamanı gelmediği için de yanamıyor. Doğru mu anladım acaba? Sayın elektrodalga ile bir şeyler deniyoruz ama ne olacak bakalım?

• quote:

quote:

Sayın Beytepeli. Şimdi kombimiz 5 derece aralığında çalışıyor. Benim ev 42 derecede rahat ısınıyor bu havalarda. 42 ile 37'nin ortalaması 39,5 oluyor. Peki derece aralığını 1 veya 0 yapsak ve 39 38 ayarlasak daha iyi bir ısınma ortamı oluşturabilir miyiz sizce? Termostatsız kullanımda kombi ömrne zarar vereceğimizi düşünebiliriz; ama termostatlı kullanımlarda daha hızlı bir ısınma sağlamak adına iyi olmaz mı? Sonuçta termostat olsa bile kombi 5 derece aralığında çalışacak. Biz bu aralığı daraltırsak daha kısa zamanda ısıtacak. Ne dersiniz? Airfel'de sürekli aynı sıcaklıkta tutma ayarı varmış galiba. Bu zararlı ise Airfel'e niçin yapmışlar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

quote:

quote:

Sayın Beytepeli. Şimdi kombimiz 5 derece aralığında çalışıyor. Benim ev 42 derecede rahat ısınıyor bu havalarda. 42 ile 37'nin ortalaması 39,5 oluyor. Peki derece aralığını 1 veya 0 yapsak ve 39 38 ayarlasak daha iyi bir ısınma ortamı oluşturabilir miyiz sizce? Termostatsız kullanımda kombi ömrne zarar vereceğimizi düşünebiliriz; ama termostatlı kullanımlarda daha hızlı bir ısınma sağlamak adına iyi olmaz mı? Sonuçta termostat olsa bile kombi 5 derece aralığında çalışacak. Biz bu aralığı daraltırsak daha kısa zamanda ısıtacak. Ne dersiniz? Airfel'de sürekli aynı sıcaklıkta tutma ayarı varmış galiba. Bu zararlı ise Airfel'e niçin yapmışlar acaba?

denemeden bilemeyiz.
    ancak dediğiniz gibi termostat varsa ve eviniz ortalama 38-39 da sorunsuz istediğiniz ısıya geliyorsa deneyebilirsiniz. 1 yapın..

bu sefer daha çok devreye girip çıkar ama bunu unutmayın..

40 a ayarladınız. 40 da durcak. 39 da tekrar devreye gircek. hatta hiç durmayabilir.. beyni o hızı yakalayamaz gibi :)

10 yaparsak 30 da çalışcak , 40 da duracak. bana göre ideal beş. ancak beş ideal dersek 55 kazan sıcaklığı olmalı.

kişiden kişiye değişir. kimi 55 yapar petege değince eli yanacak kadar ısı ister. kimisi sizin gibi 39 larda ısıtsın der.

zaten modülasyonlu termostat varsa ayarlamayı kombi yapıyor. biz ne kadar ayarı 5 bıraksakda alev boyunu 5 aralığında otomatik ayarlıyor. 1 yaparsan da modülasyon aralığı azalır bence..

yine de siz bilirsiniz. test edin 1 gün derim. en iyi ayar öyle bulunuyor..

ancak ben konfordan yanayım derseniz önerim modülasyonlu termostatı ve kombiyi fabrika ayarında kullanın.. almah mühendisler en dogru ayarı girmişler..

geçen yine yazdım avrupada termostatlar kutudan çıkıyor. biz parayla alıyoruz diye.. o yüzden tam ayarını yapıyorlar.. termostat yoksa dediğiniz ayarlarla oynamak en mantıklısı.

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.