Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madblood45

merhaba. Bu rc20rf modelinde hazırda 8 tane program varmış. bu programların saatlerine müdahale edemiyormuyuz yada kendi programımızı oluşturamıyormuyuz

Bende aynı konuyu merak ediyorum,kullananlar cevaplarsa iyi olur.program bana uymazsa ayarlayamiyormuyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün dış hava sensörünü monte ettim. Oda termostatının kablosunuda çektim. Yarın rc25 gelecek onun kurulumunu yapacağım. Kombideki oda termostat bağlantısının yanındaki yer dış hava sensörünün yeri.

@alipollo33 hocam kullanım kitapçığında yeni program girilebiliyor diyor ama yanında şöyle ibareler var tam ne demek istediğini anlamadım. RC20 için şöyle yazıyor:

"Pr 9" "Yeni" Sürekli ısıtma işletmesi (24 saat). Bu gösterge, RC30'da yeni bir ısıtma programı girilirken, RC20RF'de belirir (sadece kurulumu uzaktan kumanda olarak yapılmış RC20RF'de).
    "Pr 0" "RC30’da ayarlanmış özel program" Sadece uzaktan kumanda olarak kullanılan RC20RF'de: RC30’da ayarlanmış olan bir "Özel Program"ı RC20RF ısıtma devresi için de
    etkinleştirir.

RC25 extra bir tane daha seçenek mevcut. Yarın kargo geldiğinde kurulum yaparken bakacağım zaten o zaman size bilgi verebilirim.

@basyigit hocam sanırım gb62 için parametre ayarlarını arıyordunuz. Bugün eve uğradığımda yetkili servis kitapçığının ilgili bölümlerinin resmini çektim umarım işinize yarar. Cep telefonu ile çektim çok kaliteli çıkmadı ama büyütünce okunuyor yazılar.
    **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• quote:

Orijinalden alıntı: Sky.Walker

Bugün dış hava sensörünü monte ettim. Oda termostatının kablosunuda çektim. Yarın rc25 gelecek onun kurulumunu yapacağım. Kombideki oda termostat bağlantısının yanındaki yer dış hava sensörünün yeri.

@alipollo33 hocam kullanım kitapçığında yeni program girilebiliyor diyor ama yanında şöyle ibareler var tam ne demek istediğini anlamadım. RC20 için şöyle yazıyor:

"Pr 9" "Yeni" Sürekli ısıtma işletmesi (24 saat). Bu gösterge, RC30'da yeni bir ısıtma programı girilirken, RC20RF'de belirir (sadece kurulumu uzaktan kumanda olarak yapılmış RC20RF'de).
    "Pr 0" "RC30’da ayarlanmış özel program" Sadece uzaktan kumanda olarak kullanılan RC20RF'de: RC30’da ayarlanmış olan bir "Özel Program"ı RC20RF ısıtma devresi için de
    etkinleştirir.

RC25 extra bir tane daha seçenek mevcut. Yarın kargo geldiğinde kurulum yaparken bakacağım zaten o zaman size bilgi verebilirim.

@basyigit hocam sanırım gb62 için parametre ayarlarını arıyordunuz. Bugün eve uğradığımda yetkili servis kitapçığının ilgili bölümlerinin resmini çektim umarım işinize yarar. Cep telefonu ile çektim çok kaliteli çıkmadı ama büyütünce okunuyor yazılar.

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

Çok teşekkür ederim hocam, ben görme engelli olduğum için cep telefonuyla çekilmiş görüntüleri okuyamıyorum.

Buderus ile iletişime geçip servis kitapçığını pdf olarak talep ettim. Eğer pdf olarak gelirse ocr yapıp okuyacağım.

Bu arada, bendeki kombiyle ilgili evrakların içinde bakım ve servis kılavuzu da çıktı.

İşe gittiğimde bir ara tarayıp tümünü burada paylaşacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• basyigit B kullanıcısına yanıt
    Selam paremetreyi bakmadan bende gb062 kitapçığını buldum bütün prametreler aynı işi sağlam almak için kombiyi sıfırladım aynı olay devam ediyor sonuç yazılımı kombinin böyle yada belirttiğin gibi kartda problem var servis çapırıp baktıracağız artık ..başKa arkadaşlarda kombisine bakıp fark nasıl söylerlerse sevinirim

• Bendeki servis menüsü buyrun
    **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• Kombi bağlantı seması termostat ve dış sensör yeri

• Manuel tip termostat vanası yerine takılacak olan termostatlı vananın dik veya yatık bağlanması fark edermi kısaca köşe termostatik vanamı yoksa yatay köşe termostatik (UK) vanamı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 13 Aralık 2016; 23:44:49 >
  • Bu vananın olduğu yere

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 14 Aralık 2016; 0:03:29 >

• Arkadaşlar siz bu kitapçıkları paylaşınca dayanamadım bende oynayayım kombimle dedim :) Dikkatimi çeken L2 9a ayarında söz ettiği sürekli çalışma 0 1 2 kademesiydi.

Kademeyi 1 e . aldım başladı kombi minimum güçte çalışmaya saat gece 1.30 civarıydı doğal gaz sayacım 426.20 m3 gösteriyordu. Arkasına yattım uyudum sabah 8.30 Doğal gaz saatim 430 m3 gösteriyordu. 4 metreküp yakmıştı 7 saat zaman zarfında.

Bu ayarda sürekli çalışıyor kombi hiç durmadan. Kombi kazan derecenizde işlemiyor. 46 derece yi geçmedi altına düşmedi. Sabit ısıyla ısıttı. Sıcak suda devreye girmiyor. Oda Termostatı da karışamıyor cihaz sürekli çalışıyor.

Hava -5 -10 arasında gidip geldi kar vardı. 4 metreküp az geldi bana. Çünkü Termostat odayı 23 derece ölçüyordu ve evin her yeri aynı dereceydi.

Diğer türlü 22 ye ayarlıyordum diğer odalar haliyle 20 küsür oluyordu. Kendi açımdan hoşuma gitti .

Bir zararı var mı sürekli çalışmanın bilmiyorum.

• blacksea35 B kullanıcısına yanıt
    termostatik vananın kafası dik monte edilmez kafası yatay olmalı
    petek ile duvar arasında yandan en az 15cm mesafe varsa yatay köşe termostatik vana daha güzel olur
  • Kısaca bana yatay köşe (uk) olur yan gelmesi için....diğer standart köşede termostat yukarı gelir benim petek giriş su bağlantı yerine göre resimde ...bilgin için tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 14 Aralık 2016; 11:21:30 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam banyodaki havlupanı değiştirip yerine normal petek taktirsam bi sakıncası olur mu bizim evde banyoyu küçük bi oturma odası gibi gereksiz büyüklüğü var ve hiç ısınmıyor havlupan ile yada başka bi çözüm önerisi verebilecek olan var mıdır acaba ?
    Birde bu etkili olur mu değer mi yani oraları kırdırıp dökülmeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmtdrsn84 -- 14 Aralık 2016; 13:42:20 >
  • Sakıncası yok petek taktırabilirsin

• alipollo33 A kullanıcısına yanıt
    ben kurcaladım ama bulamadım bir türlü o yüzden geri iade edeceğim. rc150 yada tc100 akıllı termostat almayı düşünüyorum
  • Arkadaşlar aranızda TC100 akıllı kumanda kullanan varmı. yorumları nelerdir tavsiye ederlermi
  • Kablo problemi olmasaydi tc100 ü hiç düsünmez alırdım.Ben evimin koridoruna takacağım için kombi ile arada cok mesafe var.Acaba buat içerisinden kablo gotürmek zormu olur?Yada mutfağa termostad taksam nasil olur?Kafam çok karışık anlıyacağın.

• alipollo33 A kullanıcısına yanıt
    Seninle aynı şeyleri düşünüyoruz bende Cosa var çokta memnunum acaba diyorum modülasyon lu alanını mı alsam diye ama kablo olayı nasıl halledilecek buattan bende düşündüm olur mu ki acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Byrmdrsn

Seninle aynı şeyleri düşünüyoruz bende Cosa var çokta memnunum acaba diyorum modülasyon lu alanını mı alsam diye ama kablo olayı nasıl halledilecek buattan bende düşündüm olur mu ki acaba ?

Ben de almayı planlıyordum; ama hem kablolu, hem de 0,5 hassasiyetli olması canımı sıkıyor. Biz, konforlu olsun diyerek 0,1 hassasiyetli on / off termostatı bırakıp modülasyonlu termostata geçelim diyoruz, ne var ki onun da hassasiyeti 0,5.

Her ne kadar konforlu olduğu söylense de 0,5'lik hassasiyet en az 1 derece sıcaklık farkı demek. 23'e ayarladıysak 22,5 olduğunda ısıtması gerektiğini anlayacak, bu esnada belki 22,3'e kadar düşecek. 23,5 olduğunda da artık durması gerektiğini fark edecek ve belki de durana kadar sıcaklık 23,7'ye kadar çıkacak. Konfor bunun neresinde biri bana izah edebilir mi?

netatmo'yu iade ettiğim için pişman olacağım herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

quote:

Orijinalden alıntı: Byrmdrsn

Ben de almayı planlıyordum; ama hem kablolu, hem de 0,5 hassasiyetli olması canımı sıkıyor. Biz, konforlu olsun diyerek 0,1 hassasiyetli on / off termostatı bırakıp modülasyonlu termostata geçelim diyoruz, ne var ki onun da hassasiyeti 0,5.

Her ne kadar konforlu olduğu söylense de 0,5'lik hassasiyet en az 1 derece sıcaklık farkı demek. 23'e ayarladıysak 22,5 olduğunda ısıtması gerektiğini anlayacak, bu esnada belki 22,3'e kadar düşecek. 23,5 olduğunda da artık durması gerektiğini fark edecek ve belki de durana kadar sıcaklık 23,7'ye kadar çıkacak. Konfor bunun neresinde biri bana izah edebilir mi?

netatmo'yu iade ettiğim için pişman olacağım herhalde.

arkadaşım selamlar.
    modülasyonlu 0,5 hassasiyetli bahsettiğin gibi çalışmıyor bilgine..

+ kalibrasyonu da 0,5+ olarak kayıt edersen.

23 e ayarlarsan , 23.5 de kombinin altını kısar.. 22,9a kadar ısın düşebilir. tekrar altını biraz açar 23,2 civarında evi tutar. 0,2 civarı dalgalanma yaşarsın. bu senin için önemliyse kalibrasyonu artırırsın.

modülasyonda hassasiyet önemli değildir. sadece ekranda ayarlar 22 - 22.5 -23 - 23,5 şeklinde artırılır :)modülasyonda hassasiyet bu işe yarıyor..

peteklerin sürekli ılık kalacak. kazan sıcaklığını evin düşüşüne göre ayarlayacak.

on off da 0,5 hassasiyet anlattığın gibi oluyor ve zulümdür.konfordan uzaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepeli06 -- 14 Aralık 2016; 17:50:13 >

• basyigit B kullanıcısına yanıt
    Modülasyonlu termostatta hangi dereceye ayarlarsan o ısıda sabit tutar bazen 0,1 0,2 derecelik oynamalar olabilir.

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.