Şimdi Ara

BUDERUS GB 012 KULLANANLAR (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.457
Cevap
31
Favori
286.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55 yerine 55,6 dereceye çıkması önemli değil ama yine de 54 dereceyi aşmayın. Bu derecede bile, bu havalarda 21 dereceyi aşmaması gerçekten ilginç. Evinizde tüm olumsuzluklar toplanmış. Kuzey yerine güney cephe olsaydı değişirdi. Son kat olması başka dezavantaj. Benimde uyguladığım, kendi katınızın üstüne gelen çatı arasında uygun fiyatlı olan İzocam çatı şiltelerinden 1 kat daha serdirmenizi öneririm.
    Peki 55 derecede petekler iyice ısınıyor mu? Kaç m2 ısıtılacak alana ve kaç m. peteğe sahipsiniz? Yoğuşma giderinden su akıyor mu? Cam çerçevelerinden (duvar,çerçeve yada çerçeve,pencere araları) soğuk hava geliyor mu? Alt kat yakıyor mu?
  • Net 120 metre kare alan ısıtıyor,8,5 metre radyatör var...alt kat daha yakmadı dogal gazı,bayramdan sonra yakacak şuan tatildeler...çatıda tek kat izocam serili...tahliye hortumundan su geliyor evet gunluk yaklaşık bir litre kadar akıyor...ben oda termostatını 22 yapıyorum,kombidende 60 derece örneğin...kombi ısısı 60 dereceye geldiginde oda hala 22 dereceye ulaşmamışsa kombi 60 derecenin üzerine cıkıyor,65 68 leri gördüm bu havalarda...bu benim mantığıma ters geliyor,ben oda termostatını 22 derece yapmışsam ve kombiyi 60 dereceye ayarlamıssam,60 derecede çalışarak odayı 22 derece sıcaklıga gelene kadar calışması gerekmiyormu??? o zaman ne anlamı kaldı benim kombiyi 55 60 70 derece yapmamın,kombi kendi kafasına göre takılıyor...servisi aradım sordum! dediler normaldir,iç ısıyı bir an önce istenilen 22 derece sıcaklıga kavuşturabilmek icin sizin yazdığınız derecenin üstüne cıkabilir dediler...bir an once ısıtacakki kombi duracak dediler ve ekonomi yapcakmış :) sizce bu normalm idir??? kombi ısısını kaça ayarlamalıyım??? dun gece değiştirdigim değerleri yeniden eski haline getireyimmi oda termostatı kullandığım için??? saygılar selamlar sunarım konyadan...

• quote:

Orijinalden alıntı: kdraslts

Net 120 metre kare alan ısıtıyor,8,5 metre radyatör var...alt kat daha yakmadı dogal gazı,bayramdan sonra yakacak şuan tatildeler...çatıda tek kat izocam serili...tahliye hortumundan su geliyor evet gunluk yaklaşık bir litre kadar akıyor...ben oda termostatını 22 yapıyorum,kombidende 60 derece örneğin...kombi ısısı 60 dereceye geldiginde oda hala 22 dereceye ulaşmamışsa kombi 60 derecenin üzerine cıkıyor,65 68 leri gördüm bu havalarda...bu benim mantığıma ters geliyor,ben oda termostatını 22 derece yapmışsam ve kombiyi 60 dereceye ayarlamıssam,60 derecede çalışarak odayı 22 derece sıcaklıga gelene kadar calışması gerekmiyormu??? o zaman ne anlamı kaldı benim kombiyi 55 60 70 derece yapmamın,kombi kendi kafasına göre takılıyor...servisi aradım sordum! dediler normaldir,iç ısıyı bir an önce istenilen 22 derece sıcaklıga kavuşturabilmek icin sizin yazdığınız derecenin üstüne cıkabilir dediler...bir an once ısıtacakki kombi duracak dediler ve ekonomi yapcakmış :) sizce bu normalm idir??? kombi ısısını kaça ayarlamalıyım??? dun gece değiştirdigim değerleri yeniden eski haline getireyimmi oda termostatı kullandığım için??? saygılar selamlar sunarım konyadan...

Radyatörler yeterli. Alt katın da yakmaması, üst kat zaten yok sorun tabi. Siz yine de 1 kat daha İzocam çatı şiltesi serdirin. 200 TL yi bulmaz. Pencere ve balkon kapı yalıtımı nasıl? Bunu yazmadınız.
    ÖNERİLERİM;
    1- İzocam çatı şiltesi serdirin.
    2- Kombi azami ısısını 43-45 dereceye(2 konumu) getirin. AKşamları çok soğuk olursa ve gerekirse 50 dereceye(3 konumuna) getirirsiniz. Kara kışta 54 dereceye getirin. 24 saat kapatmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Net 120 metre kare alan ısıtıyor,8,5 metre radyatör var...alt kat daha yakmadı dogal gazı,bayramdan sonra yakacak şuan tatildeler...çatıda tek kat izocam serili...tahliye hortumundan su geliyor evet gunluk yaklaşık bir litre kadar akıyor...ben oda termostatını 22 yapıyorum,kombidende 60 derece örneğin...kombi ısısı 60 dereceye geldiginde oda hala 22 dereceye ulaşmamışsa kombi 60 derecenin üzerine cıkıyor,65 68 leri gördüm bu havalarda...bu benim mantığıma ters geliyor,ben oda termostatını 22 derece yapmışsam ve kombiyi 60 dereceye ayarlamıssam,60 derecede çalışarak odayı 22 derece sıcaklıga gelene kadar calışması gerekmiyormu??? o zaman ne anlamı kaldı benim kombiyi 55 60 70 derece yapmamın,kombi kendi kafasına göre takılıyor...servisi aradım sordum! dediler normaldir,iç ısıyı bir an önce istenilen 22 derece sıcaklıga kavuşturabilmek icin sizin yazdığınız derecenin üstüne cıkabilir dediler...bir an once ısıtacakki kombi duracak dediler ve ekonomi yapcakmış :) sizce bu normalm idir??? kombi ısısını kaça ayarlamalıyım??? dun gece değiştirdigim değerleri yeniden eski haline getireyimmi oda termostatı kullandığım için??? saygılar selamlar sunarım konyadan...

Radyatörler yeterli. Alt katın da yakmaması, üst kat zaten yok sorun tabi. Siz yine de 1 kat daha İzocam çatı şiltesi serdirin. 200 TL yi bulmaz. Pencere ve balkon kapı yalıtımı nasıl? Bunu yazmadınız.
    ÖNERİLERİM;
    2- Kombi azami ısısını 43-45 dereceye(2 konumu) getirin. AKşamları çok soğuk olursa ve gerekirse 50 dereceye(3 konumuna) getirirsiniz. Kara kışta 54 dereceye getirin. 24 saat kapatmayın.

@sserin verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler.
    Ben şunu anlamadım ( 43-45(2 konumu), 50 dereceye(3 konumuna)
    Bu 2 konumu ve 3 konumundan kastettiğiniz pompa kademesi mi?

• Değerli arkadaşlar ve özellikle SSERİN rumuzlu beyefendi.Bilgilendirmeleriniz ışığında bende 2 yıldır kullandığım GB012 min servis menüsüne girip teker teker kontrol ettim.Bu değerleri aşağıda yazıyorum:

2.1.A :100
    2.1.b : 100
    2.2.b :82
    2.3.d :30
    2.3.F: 1
    2.9.A: 0
    2.9.E: 2
    2.9.F: 3
    2.A.A.: 60,7
    2.A.B.: 49,2
    2.A.F.: 116
    2.b.d.: 7
    2.b.f.: 0
    2.c.F: 5

Sizler söyledikten sonra 2.1.A yı %75 , 2.1.b'yi %75 , 2.2.b. 'yi ise 75 derece yaptım.Bu güne kadar biraz fazla yanıyor gibiydi ki şöyle izah edeyim: Oda termostatı oda ısısını 20 C. den 22 C. ye ayarladığımda, kalorifer peteklerinin azami ısısını 72 C. ye ayarladığımda uzun süre 72 C. de kombi çalışıyor akabinde 22 c. oda ısısına yaklaştığında yavaş yavaş 35-45 C. aralarında çalışıyordu.Şimdi ne değişecek çok merak ediyorum.Servis çalışanları ısrarla kalorifer suyu sıcaklığının 70-75 C. arasında olması gerektiğini söyleyip duruyorlar.

Ayrıca yazmışken diğer servis verilerinide yazmayı istedim zira belki yanlış bi durum vardır sizler de kontrol edersiniz.Saygı ve sevgilerimle..

1.2.C :0
    1.2.F.: 0
    1.3.b.:3
    1.3.C.: 5
    1.5.b: 3
    1.6.A: 6A
    1.6.d. 0.0

• quote:

Orijinalden alıntı: senolars

quote:

quote:

ÖNERİLERİM;

@sserin verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler.
    Ben şunu anlamadım ( 43-45(2 konumu), 50 dereceye(3 konumuna)
    Bu 2 konumu ve 3 konumundan kastettiğiniz pompa kademesi mi?

Genelde birçok model hakkında cevap verdiğim için, bu 2 ayarı aynı anda veriyorum. Siz GB 012 kullandığınız için dijital olarak ayarı yapacaksınız. Örneğin Bosch Classic Condense kullanıcısı ise 2 yada 3 konumuna ayarlayacak.
    Modülasyonlu oda termostatı ile kullananlar, kombi azami ısısını mutlaka kombide 54, oda termostatında 2.1.A yı %75 , 2.1.b'yi %75 , 2.2.b. 'yi ise 72 derece yapınız. Bu şartlarda kombi azami ısısı 54 dereceyi geçmemelidir. Ola ki bir süreliğine de olsa 72 dereceye çıkarsa; derhal 2.2.b yi 54 dereceye getiriniz.
    Sadece "on-off oda termostatları(dijital yada mekanik) ile kullananlar için ise, bu havalarda (24 saat kombi yanıyorsa) ayarı 43-45 derece arasında tutunuz. Kara kışta 54 dereceyi geçmeyiniz." demiştim.
    Normal koşullarda; 54 derecenin evin ısıtılması için yetmesi gerekir. Ancak gereğinden çok az petek olması, alt-üst katların yakmaması, cephe sorunu, yalıtımın çok yetersiz olması gibi bazı nedenlerin bir araya gelmesi ile bu derecede ısınma imkanı kalmazsa, yoğuşmadan sağlanması hedeflenen tasarrufun fazla olmayacağı kesindir.

• iyi forumlar, kiracı oturduğum evime ev sahibi tarafından buderus gb 012 taktırıldı, servis geldi anlattı gitti, odaya da burderusun orjinal termostatmıdır nedir ondan taktılar, daha önce kombi filan kullanmadım. ekranda ğç ana gösterge var.
    1- musluk suyu sıcaklığı
    2- peteklerdeki suyun sıcaklığı ki onu 50 derecede tutun dedi servis
    3 ncüsü ve benim anlamadığım yine petek göstergesiyle ayrı bi derece var, onda termostatında ısı 22 gösterirken bu derece 51 civarı gösteriyhor, internettende kullanma kılavuzunu bulamadım, bu üçüncü gösterge ne dir ne işe yarar ve ayrıca kombiyi en iyi şekilde ve en ekonomik şekilde nasıl kullanabilirim yardımcı olurmusunuz???????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperenxxx

Değerli arkadaşlar ve özellikle SSERİN rumuzlu beyefendi.Bilgilendirmeleriniz ışığında bende 2 yıldır kullandığım GB012 min servis menüsüne girip teker teker kontrol ettim.Bu değerleri aşağıda yazıyorum:

2.1.A :100
    2.1.b : 100
    2.2.b :82
    2.3.d :30
    2.3.F: 1
    2.9.A: 0
    2.9.E: 2
    2.9.F: 3
    2.A.A.: 60,7
    2.A.B.: 49,2
    2.A.F.: 116
    2.b.d.: 7
    2.b.f.: 0
    2.c.F: 5

Sizler söyledikten sonra 2.1.A yı %75 , 2.1.b'yi %75 , 2.2.b. 'yi ise 75 derece yaptım.Bu güne kadar biraz fazla yanıyor gibiydi ki şöyle izah edeyim: Oda termostatı oda ısısını 20 C. den 22 C. ye ayarladığımda, kalorifer peteklerinin azami ısısını 72 C. ye ayarladığımda uzun süre 72 C. de kombi çalışıyor akabinde 22 c. oda ısısına yaklaştığında yavaş yavaş 35-45 C. aralarında çalışıyordu.Şimdi ne değişecek çok merak ediyorum.Servis çalışanları ısrarla kalorifer suyu sıcaklığının 70-75 C. arasında olması gerektiğini söyleyip duruyorlar.

Ayrıca yazmışken diğer servis verilerinide yazmayı istedim zira belki yanlış bi durum vardır sizler de kontrol edersiniz.Saygı ve sevgilerimle..

1.2.C :0
    1.2.F.: 0
    1.3.b.:3
    1.3.C.: 5
    1.5.b: 3
    1.6.A: 6A
    1.6.d. 0.0

Modülasyonlu oda termostatı ile kullananlar, kombi azami ısısını mutlaka kombide 54, oda termostatında 2.1.A yı %75 , 2.1.b'yi %75 , 2.2.b. 'yi ise 72 derece yapınız. Bu şartlarda kombi azami ısısı 54 dereceyi geçmemelidir. Ola ki bir süreliğine de olsa 72 dereceye çıkarsa; derhal 2.2.b yi 54 dereceye getiriniz.
    Sizin kombinin anlık ısının 60,7 olduğu anlaşılıyor. Bu ısı yoğuşmadan tasarruf için ideal bir ısı değildir. 54 derecenin geçmemesini öneririm. Yukarda belirttiğim gibi geçerse 2.2.b yi 72 dereceden 54 dereceye indiriniz.

• Ben kombinin kalorifer suyu sıcaklığını 70 dereceye ayarladım ve diğer ayarlarıyla da hiç oynamadım. Geçen yıl bu şekilde kullandım. Geçen yıl en soğuk havalarda bile 50 dereceyi bulmadı sıcaklık. Yani modülasyon denilen olayı bu şekilde yapmış oluyor. Kesinlikle sizin dediğiniz 54 derece civarlarına bile çıkmıyor. Bu durumdayken, yani kalorifer devresi sıcaklığı 50 dereceyi hiç geçmezken yine de sizin dediğiniz değişiklikleri yapmak gerekir mi?
    Bir de ayrıca kombiyi kullanmaya başlayalı 1 yıl oldu. Servisi aradım yılllık bakımını 70 TL'ye yaptıklarını söyledi. Yıllık bakım yaptırmak gerekli mi?
  • quote:

Ben kombinin kalorifer suyu sıcaklığını 70 dereceye ayarladım ve diğer ayarlarıyla da hiç oynamadım. Geçen yıl bu şekilde kullandım. Geçen yıl en soğuk havalarda bile 50 dereceyi bulmadı sıcaklık. Yani modülasyon denilen olayı bu şekilde yapmış oluyor. Kesinlikle sizin dediğiniz 54 derece civarlarına bile çıkmıyor. Bu durumdayken, yani kalorifer devresi sıcaklığı 50 dereceyi hiç geçmezken yine de sizin dediğiniz değişiklikleri yapmak gerekir mi?
    Bir de ayrıca kombiyi kullanmaya başlayalı 1 yıl oldu. Servisi aradım yılllık bakımını 70 TL'ye yaptıklarını söyledi. Yıllık bakım yaptırmak gerekli mi?

Sorun yok o zaman. Değişiklik yapmaya da gerek yok. Yine de 2.A.A. parametresine bakın kaç derece yazıyor? Ona göre davranırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 8 Kasım 2011; 22:05:46 >
  • quote:

quote:

Ben kombinin kalorifer suyu sıcaklığını 70 dereceye ayarladım ve diğer ayarlarıyla da hiç oynamadım. Geçen yıl bu şekilde kullandım. Geçen yıl en soğuk havalarda bile 50 dereceyi bulmadı sıcaklık. Yani modülasyon denilen olayı bu şekilde yapmış oluyor. Kesinlikle sizin dediğiniz 54 derece civarlarına bile çıkmıyor. Bu durumdayken, yani kalorifer devresi sıcaklığı 50 dereceyi hiç geçmezken yine de sizin dediğiniz değişiklikleri yapmak gerekir mi?

Sorun yok o zaman. Değişiklik yapmaya da gerek yok. Yine de 2.A.A. parametresine bakın kaç derece yazıyor? Ona göre davranırsınız.

2.A.A parametresi aktif gidiş suyu sıcaklığı. Kontrol ettiğimde ekrandaki sıcaklıkla aynı. Zaten kombi çalışırken sürekli olarak gözüken zaten aktif gidiş suyu sıcaklığı ve şu günlerde 44-46 derece civarlarına kadar çıkıyor en fazla.

• Ben kombiyi 54 yada 55 derece,oda termostadını 21 derece yaptığım zaman,kombi 21 derece ısıya ulaşmak için saatlerce yanıyor,yani 55 derecedeyken 21 dereceye ulaşmakta cok zorluk cekiyor...ama 60 70 derecelere cıkarırsam kısa zamanda 21 dereceye gelip stop ediyor kombi ve uzun bir sure çalışmıyor...şimdi düşünüyorum kombinin 50 55 derecede çalışıp 21 dereceye uzun zamanda ulaşmasımı az yakıt tüketir,yoksa 65 70 derecede bir an once evi istenilen sıcaklığa getirip stop etmesimi az yakıt tüketir...sizce mantıklı olan hangisi serin arkadaş ve diğer tecrübe sahibi deneme yanılma yapmış arkadaşlara soruyorum???
  • quote:

Ben kombiyi 54 yada 55 derece,oda termostadını 21 derece yaptığım zaman,kombi 21 derece ısıya ulaşmak için saatlerce yanıyor,yani 55 derecedeyken 21 dereceye ulaşmakta cok zorluk cekiyor...ama 60 70 derecelere cıkarırsam kısa zamanda 21 dereceye gelip stop ediyor kombi ve uzun bir sure çalışmıyor...şimdi düşünüyorum kombinin 50 55 derecede çalışıp 21 dereceye uzun zamanda ulaşmasımı az yakıt tüketir,yoksa 65 70 derecede bir an once evi istenilen sıcaklığa getirip stop etmesimi az yakıt tüketir...sizce mantıklı olan hangisi serin arkadaş ve diğer tecrübe sahibi deneme yanılma yapmış arkadaşlara soruyorum???

Bunu cevaplamak basit; denersiniz sonuca göre davranırsınız. Çünkü kaç dereceden 21 dereceye çıkmak için saatlerce yanıyor? Bunu bilmiyoruz,1. Gece-gündüz oda termostatı ayar farkı kaç derece? Bunu da bilmiyoruz, 2.
    Çoğu insan, kombinin yavaş da olsa yanmasını böylece istenen ısıya ulaştırmasını ister. Kaldı ki 55 derecede harcanan yakıt ile 70 derecede harcanan yakıt arasında % 25 den fazla fark vardır. Yoğuşmadan sağlanan tasarruf da (% 10) yok olur.
    Bence; oda termostatını 21 dereceye ayarlayın, 24 saat 54 derecede evi ısıtın, 24 saat 65 derecede. Böylece farkı görürsünüz. Tabi 2 gün arasında ısı farkı fazla olmazsa sağlıklı yorum yapabiliriz.

• mesela 19 dereceden 21 e yada 20 den 22 ye cıkmak icin 1 saat falan calışıyor ve doğalgaz sayacı deli gibi dönüyor hocam :) gece 20,gündüz 21 22 derecede çalışıyor... değişik değerlerde denemeye çalıştım 24 saatte bir bakmak şartıyla ama pek başarılı olamadım,bazen cok fark olmadı arasında bazende ben evden çıkınca ev halkı oda termostadını oynamış...sağlıklı sonuçlar alamadım...ben dünki konuştuğumuz değerleri geri eski konumuna getirdim siz oda termostadı varsa farketmez dediginiz icin,2.1.A ve 2.2.B yi...
  • quote:

arkadaşım bende sizin yazıları dikkate alarak bişeyler yapmak istiyorumda, on of oda termostadıyla kullanıyorum,2.1.A yı 72 2.1.b yi 72 2.2.b 72 yaptım bugun bende,sıcak su derecesi de 55 derecede ayarlıydı zaten önceden kombide,şimdi kac yapmam lazım kombi sıcak suyu derecesini? birde 55 derece ayarlı oldugu halde aktüelden baktım 55.6 dereceye cıkmıs bu normalmidir,ben 55 sectigim halde neden cıkıyor uzerine. valla bu havalarda on off oda termostadı 21 derecede duruyor surekli tam ısınamıyoruzda ama yinede 12 metrekup yakıyor...kışın ne yaparız bilemiyorum :( evin 3 cephesi acık,dogu batı kuzey cepheli ısı yalıtımlı...burut 145 metre kare son kat...siz ne yapmamı onerirsiniz.

Benim anlamadigim bir nokta var.
    Bu arkadas kombi 55 dereceye ayarliyken 12 m3 gaz yakmis. Üstelik evindede bircok olumsuzluk varmis.
    Bense kombi petek isisi 40 derecedeyken günluk 12 m3 gaz yakiyorum. 50 dereceye ayarladigimda ise 16 m3 gaz yakiyorim. Bu zamanlarda 40 derecede evim sabit 22 derece. Herhangi bir oda termostadida yok. Sserin arkadasimizin tavsiyesi uzerine ,2.1.A yı 75 , 2.2.b 65 yaptımistim. Benimde evde 8 metre petek var. Bu arkasa gore benim daha az yakmam gerekmezmi?

• quote:

mesela 19 dereceden 21 e yada 20 den 22 ye cıkmak icin 1 saat falan calışıyor ve doğalgaz sayacı deli gibi dönüyor hocam :) gece 20,gündüz 21 22 derecede çalışıyor... değişik değerlerde denemeye çalıştım 24 saatte bir bakmak şartıyla ama pek başarılı olamadım,bazen cok fark olmadı arasında bazende ben evden çıkınca ev halkı oda termostadını oynamış...sağlıklı sonuçlar alamadım...ben dünki konuştuğumuz değerleri geri eski konumuna getirdim siz oda termostadı varsa farketmez dediginiz icin,2.1.A ve 2.2.B yi...

2.1.A , 2.1.b ve 2.2.b ayarlarını oda termostatı ile kullananlar için yukarda belirtmiştim.
    ""Modülasyonlu oda termostatı ile kullananlar, kombi azami ısısını mutlaka kombide 54, oda termostatında 2.1.A yı %75 , 2.1.b'yi %75 , 2.2.b. 'yi ise 72 derece yapınız. Bu şartlarda kombi azami ısısı 54 dereceyi geçmemelidir. Ola ki bir süreliğine de olsa 72 dereceye çıkarsa; derhal 2.2.b yi 54 dereceye getiriniz.""
    Bana göre bu koşullara göre kullanırsanız, optimum çözümü üretmiş olursunuz. Özellikle bu ayarlara rağmen "Ola ki bir süreliğine de olsa 72 dereceye çıkarsa; derhal 2.2.b yi 54 dereceye getiriniz." uyarısına dikkat.

• dun ben yanlış anladım o zaman sizi,ben on off manuel oda termostadı kullandıgım icin zannettim siz o degerleri sadece modulasyonlu termostad kullananlara veya hic termostatsız kullananlar icin yadıgınızı dusunmustum...ben simdi sizin soylediginiz gibi yapıcam değerleri...75 75 72 yaptıktan sonra...kombiyi 54 dereceyemi ayarlicam??
  • ultimatetnctr arkadaşım...surekli 55 de calismiyor bende ama...atıyorum bir saat çalışıyor iki saat kombide tık yok :) stop ediyor kombi 21 dereceyi bulunca...oysaki siz surekli 40 derecede sabit ısıda yakıyosunuz...gece 20 derecede bırakıyorum neredeyse hic calismiyor gece....valla anlamadım gitti basil olcaksa bu iş :(
  • quote:

ultimatetnctr arkadaşım...surekli 55 de calismiyor bende ama...atıyorum bir saat çalışıyor iki saat kombide tık yok :) stop ediyor kombi 21 dereceyi bulunca...oysaki siz surekli 40 derecede sabit ısıda yakıyosunuz...gece 20 derecede bırakıyorum neredeyse hic calismiyor gece....valla anlamadım gitti basil olcaksa bu iş :(

O zaman ben modülasyonlu oda termostadi alirsam. Yakit tasarrufu saglarim. Otm-p alacagim
    Birde ben merak ediyorum sserin bey su siralar siz günlük kaç m3 gaz yakiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultimatetnctr -- 9 Kasım 2011; 1:17:12 >
  • bende modülasyonlu oda termostadı alacam ama servis 180 lira dedi...120 ye aldım diyenler var formlarda...ya zam geldi yada biz bulamıyoruz...siz bulursanız haber edermisiniz lütfen....
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.