Şimdi Ara

Bu yaşadığımız hayat değil (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
6
Favori
17.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
360 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her evde artik buzdolabi var. Yanlis konuşuyorsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çünkü fakirleştirilmiş halkın fakir insanıyız kardeşim. Son 10 yılda alım gücümüz gördüğün gibi diplerde. Bu ülkede karnınızı doyurabiliyorsanız şükredin artık
  • HEPİMİZ HER BOKU BİLİYORUZ LAFTA ANASINI SATAYIM AMA NEDENSE AFRİKA İLE KIYASLAMA YAPABİLİYORUZ? EKONOMİYİ BİR GARİPLİK YOK MU? BU KADAR BİLGİLİ İNSANIN ARASINDAN BİR TANE EKONOMİST ÇIKMADI MI YANİ?

NOT: BİLMEK YETMİYOR YAPMAK GEREKİYOR HERKES KONUŞUYOR BİR KİŞİDE YAPAMIYOR UTANMA DA YOK Kİ BİZİM İNSANIMIZDA!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForNx -- 2 Haziran 2020; 19:12:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

senin kafan daha tehlikeli, üni mezunu olunca otomatik olarak önünüze iş koncak sanıyorsunuz. öyle bi dünya yok

nice adam var tek adam mühendis ama 2 satır kod bile yazamıyor. bi şekilde geçmiş ama dersleri.

bu adamı sen işe alır mısın şimdi ? muhtemelen o saydıgım adamlardan birisin 1. olmuşun ama bölümünle pek alakan yok gibi. aksi takdirde iş bulamaman imkansız.

Alıntıları Göster
    hakikaten normalde Hakkari ile ilgili cümlene tepki gösterirdim ama bi nebze iyi niyetin oldugunu varsayarak soruyorum, sen oralı olsan böyle bi cümle görsen ne hissederdin? ben üniversiteden bahsediyodum diye bi savunma yapma bana açık açık cevap ver,o cümlelerinde bölücülük yok mu sence?

internet ortamı belki yanlış ifade etmişsindir kendini diye soruyorum yoksa çok tehlikeli birisin bu ülke için

• quote:

Orijinalden alıntı: hankm00dy

hakikaten normalde Hakkari ile ilgili cümlene tepki gösterirdim ama bi nebze iyi niyetin oldugunu varsayarak soruyorum, sen oralı olsan böyle bi cümle görsen ne hissederdin? ben üniversiteden bahsediyodum diye bi savunma yapma bana açık açık cevap ver,o cümlelerinde bölücülük yok mu sence?

internet ortamı belki yanlış ifade etmişsindir kendini diye soruyorum yoksa çok tehlikeli birisin bu ülke için

Alıntıları Göster
    hakkari yerine ağrı edirne konya herhangi bi anadolu şehrini yazabilirsin. hatta istanbuldaki ünilerin bile bazılarını yazabilirsin

kürt ayrımcılığı diye bişey kast ediyorsan yaptıgım yorumun onla alakası yok.

• Epsilon kullanıcısına yanıt
    yazarken amacini belki yanlis anlamisimdir diye dikkat ettim sanalda karisikliklar olabiliyor, suclanma hissettirdiysem kusura bakma hocam bu konularda hassasim

• Ülkenin 2008-2012 arasındaki halini özlüyorum. Adeta altın çağ. Yazık oldu..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hiç bir şeyi kafaya takmıyorum. Dün 1 Hazirandan itibaren yeni bir sayfa açtım. Şu an işsizim ama bunu sorun etmiyorum. Bakıyorum ama bulamazsam da aç kalacak değilim. Sabah kalkıyorum 1 saat yürüyorum. Sonra hafif bir kahvaltı sonra biraz nette takılıyorum birazda PC'de oyun oynuyorum. Öğlen yine 1 saat yürüyorum. Akşama kadar yemek, TV, net geçiyor zaman ve akşam 1 saat daha yürüyorum. Geldikten sonra haberleri izliyorum ve sonra yine biraz net biraz oyun sonra yatış. 2 gün böyle yaşıyorum. Bu 2 gün nasıl geçti anlamadım. Yani anlayacağınız her şeyiniz tam olacak değil, ben halen ilaç kullanırım düzenli bir şekilde ve şüphelerim bazen beynimi tetikler ama eskisi gibi değilim çünkü kafaya takmıyorum ve beynimdeki şüphelerin beni yıpratmasına izin vermiyorum. Ufak işlerde olsa kendiniz için bir şeyler yapın. Unutmayın en büyük mutluluk bence özgürlüğünüz. Kim açlıktan ölmüş. Bir arkadaş 9 yıldır aynı PC'yi kullanmaktan sıkılmış. Her oynadığın oyun zaten hemen hemen aynı. Pişirip pişirip yeni güncellemelerle önümüze koyuyorlar. Benim PC'de PES 17, FIFA 14, FM 20 var. 3 oyun yetiyorda artıyor. Yeni çıkan seriler nasıl hiç merak bile etmiyorum. Tek diyeceğim şu özgürlüğünüzün kıymetini bilin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bogazicili_zekiye

İngilizce bilmek ayrıcalıklı yapmaz ama iyi ingilizce bilmek ayrıcalıktır. Türkiye’de iyi ingilizce bilen yok.
    Yine okul nickli tyt ayt mudavimi ufakliklar tavsiye vermeye baslamis. Bu milenyumlu millete ingilizce soran ufaklik eminim ydsden 80 alacak kadar bile ingilizceye asina degildir. Bakin is dunyasi hakkindaki bilgisine deginmiyorum bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thomas Silverstein T kullanıcısına yanıt
    hay Allah razi olsun sonunda biri çıktı benim söylediğim şeyi söyleyen . Fiyatlara iyi bakın iyi şuan rahat 10 .

• vizyoncukk kullanıcısına yanıt
    Hayatında yurtdışına çıktın mı merak ediyorum gerçekten
  • Koios kullanıcısına yanıt
    Hayır,sen çıktın mı?
    Şakaysa komik değilse daha komik.
    30'a yakın ülke gezdim, 3 ülkede yaklaşık birer sene yaşadım.

Oraya buraya bok atana kadar, önce kendi bok çukurundan bi kafanı çıkar, iki ülke gör. Ondan sonra bok atabiliyorsan atarsın.
  • Koios kullanıcısına yanıt
    Ben zaten Türkiye'yi diğer ülkelere karşı övmedimki reis.Sadece bir belgeselde görmüştüm ,7'de iş başı yapıyorlardı.Ben daha üni öğrencisiyim. Bildiğim kadarıyla devlet kurumları 9'da özelde de 8 gibi başlıyor iş garibime gitmişti yazdım.Yoksa Almanya ile Türkiye aynı kulvarlarda bile değil.
    Bu arada bu kadar ülkede nasıl yaşadın taktik verir misin?Ben de hep çok ülke gezmek istemişimdir.Hangi dilleri biliyorsun?
  • Çok uzağa gitmenize gerek yok, alın size TV fiyatları

https://www.kotsovolos.gr/collection/2020/20w05/p4879-bg-tvs-phliips

399 EUR nedir ya?! 58 inç Philips bizde 6 bin TL!!

• Gerçekten ülkece çok zor günlerden geçiyoruz, coronaydı erken seçimdi darbeydi fetöydü derken gündemin geçim derdine gelmesini engelliyor iktidar. 2013 yılında Paris'te üniversite okurken, düğünlere ve kokteylere günlük garsonluğa gidiyordum ve 120-150 euro arası ücret alıyordum bahşişlerle. Sadece akşam üzeri gidip gece yarısına kadar çalışmayla bu bakın. Aynı dönemde birayı 52 cente aldığımı hatırlıyorum. Bir akşam çalışma ile en az 250 bira alabilecek para kazanılıyordu. türkiyede şu an 250 bira 3000 lira falan sanırım. Takdir sizin. Geri döndüğüme çok pişmanım. (Bira hesabı ilk aklıma gelen olduğu şey için, günlük her malzemeyle aynı karşılaştırma yapılabilir)
  • Şu vizyoncuk adlı arkadaşa da cevap verip beslemeyin lütfen, belli ki troll.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginherif

Ülkenin 2008-2012 arasındaki halini özlüyorum. Adeta altın çağ. Yazık oldu..
    Lahmacunun bol kıymalı 2 liraya satıldığı zamanlar.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.