Şimdi Ara

Bu Şekil Renklendirmeyi Nasıl Yaparım Arkadaşlar (PS' ciler Yetişin) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Beyler bi sedat abi yapin babanizin hayrina :)
  • çook hızlı oldu pek bişey yapamadım.. arkadaşın biraz dobikliğini aldım. kollar bacaklar surat falan.. çakal bi gülüş ve bakış ekledim.. kanlar parçalanmalar falan derken iğrenç bi resim oldu çıktı. kendi resmim olsaydı 6-7 saat üzerinde uğraşır parayla satılcak değere ulaşmasını sağlardım.. 20 dakkada bukadar

Bu Şekil Renklendirmeyi Nasıl Yaparım Arkadaşlar (PS' ciler Yetişin)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dac_guitars

çook hızlı oldu pek bişey yapamadım.. arkadaşın biraz dobikliğini aldım. kollar bacaklar surat falan.. çakal bi gülüş ve bakış ekledim.. kanlar parçalanmalar falan derken iğrenç bi resim oldu çıktı. kendi resmim olsaydı 6-7 saat üzerinde uğraşır parayla satılcak değere ulaşmasını sağlardım.. 20 dakkada bukadar

Hayko stayla olmuş bu

Sedat abi yapan çıkmadı bunca saattir.

• fotografta kontrast basmış adam lightning ayarıyla dengelemiş belli bölgeleri renklenirme falan yok
  • birazdan anlatıcam :)
  • Benim yaptığım;

Biraz daha oynayınca;

Anlatım ;

Uploadda sıkıntı çıkmazsa video linkinide atıcam birazdan konuya.
    1. Fotoğrafı photoshopa atınız.
    2.Layer panelinden layera tıklayak duplicate layer yapın.
    3.Yeni layera tıklayın filters panelinden en alttaki other daha sonra da high pass a tıklayın.
    4.Açılan pencerede 7 olarak ayarlayın ok basın. Daha sonra layer panelinde layer modunu vivid light olarak değiştirin opacitiyi yüzde 50 lere çekin.
    5.Sağ tuş yapın layera merge visible deyin.
    6. Tekrar duplicate layer yapın. Yeni layer üstünde sağ tuş yapın gradiant map seçin. Açılan pencerede 2.yada3.sıradaki siyah beyaz rengini uygulayın.
    7. Fotoğrafın siyah beyaz olmuş olması gerekiyor.Daha sonra yeni layerın modunu soft light yapın. Opacityi %50 %40 civarlarına getirin.Merge visible yapın.
    8.Tekrar duplicate layer yapın. Yeni layerda üst panelden image daha sonra adjustment daha sonrada shadow&highlight a tıklayın.
    9.Açılan pencere'de üstteki ayarı 50 yapın,alttaki amount seviyesinide en sağa çekin 100 yapın.Daha sonra layer modunu luminosity yapın ve opacityi de %40.
    10.Son olarak layera sağ tıklayın hue&saturation tıklayın. Saturationu istediğiniz seviyede kısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invadersmustdie -- 24 Mayıs 2010; 10:22:29 >

• Foto sketcher ile yapabilirsiniz tek tikla
  • msj bulunsun
  • Uploadda sorun çıktı video ekliyemiycem.

Şu şekilde yapabilirsiniz ;

3.Yeni layera tıklayın filters panelinden en alttaki other daha sonra da high pass a tıklayın.
    4.Açılan pencerede 7 olarak ayarlayın ok basın. Daha sonra layer panelinde layer modunu vivid light olarak değiştirin opacitiyi yüzde 50 lere çekin.
    6. Tekrar duplicate layer yapın. Yeni layer üstünde sağ tuş yapın gradiant map seçin. Açılan pencerede 2.yada3.sıradaki siyah beyaz rengini uygulayın.
    7. Fotoğrafın siyah beyaz olmuş olması gerekiyor.Daha sonra yeni layerın modunu soft light yapın. Opacityi %50 %40 civarlarına getirin.Merge visible yapın.
    8.Tekrar duplicate layer yapın. Yeni layerda üst panelden image daha sonra adjustment daha sonrada shadow&highlight a tıklayın.
    9.Açılan pencere'de üstteki ayarı 50 yapın,alttaki amount seviyesinide en sağa çekin 100 yapın.Daha sonra layer modunu luminosity yapın ve opacityi de %40.
    10.Son olarak layera sağ tıklayın hue&saturation tıklayın. Saturationu istediğiniz seviyede kısın.

• adobe lightroom kullan
  • çok teşekkürler saolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: biarkadasabakpcikcam

Uploadda sorun çıktı video ekliyemiycem.

Şu şekilde yapabilirsiniz ;

Öncelikle merhaba,
    yaklaşık 1 ay kadardır Yer İmleri'me kaydetmiştim,ancak fırsat bulup uygulayabildim.
    sizede,yardımcı olanlarada,konuyu açan arkadaşada teşekkür ederim.Anlatımınız temelden başlayanlara yönelik biraz ağır olsada gene de menüleri rahatlıkla buldum.Yaptığım iş beni hiç tatmin etmedi,belli ki bir noktayı hatalı yaptım ama aynen sizin yoldan gittim.Kendimden bir şey katmadım.

fotoğrafın orijinali;

sizin anlatımınızdan yola çıkarak yaptığım ve beğenmediğim/istediğim gibi olmayan PS'li hali;

bu da picasadan 1-2 dakikada yaptığım ve benim istediğim şekle yakın olan versiyon;

bu ise PSD dosyası (isteyen indirebilir)

http://rapidshare.com/files/400687090/amr153.psd.html

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.