Şimdi Ara

BU ŞARTLAR ALTINDA EVLENME İMKANI YOK [SS] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
610
Cevap
10
Favori
33.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eternal Award.

quote:

Orijinalden alıntı: zx636

quote:

Bu miktarı 30k ya kadar düşürebilirsin.Ki bence bu miktar bile çok gereksiz.Bi nikah salonu+gelinlik+damatlık bitti gitti.Fazlasını isteyen kızla evlenilmez.Evlenmem.Ama maalesef türk aile yapısı bu yönde.

Azına rağzı olan kız da Çöp+Leş Oluyor genelde

Maalesef Türk kızları bu şekilde.Yok onun bunun karısına bakıyor özeniyor benim neyim eksik diyor.İstiyor da istiyor.O nedenle senin peşinden koştuğun hatunla değil de peşinden koşanla evleneceksin.Sırf kız güzel diye onurumdan olamam,köpeklik yapmam.

Paran+Tipin Yoksa hiçbir Türk kızı peşinde koşmaz

Param için peşimde olan kız ile de benim işim olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn It To The Ground

quote:

Bu miktarı 30k ya kadar düşürebilirsin.Ki bence bu miktar bile çok gereksiz.Bi nikah salonu+gelinlik+damatlık bitti gitti.Fazlasını isteyen kızla evlenilmez.Evlenmem.Ama maalesef türk aile yapısı bu yönde.

Niye maalesef diyorsun kötü bir şeymiş gibi. Çalışıp kendilerince eğleniyorlar.

Hocam eğlensinler tabi ki ona bişey demiyorum.Ama giderlerin bi şekilde paylaştırılması lazım.Sadece erkek tarafı halletmemeli.Ama toplumumuzda kız tarafı durur,erkek tarafı domalıp ödemeli gibi bir algı var.Listeye baksana.Bunu böl ikiye 30 bin eder.Ki zorlarsan çok lüxe kaçmazsan bu işi 15 bine kapayabilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Burn It To The Ground

quote:

Niye maalesef diyorsun kötü bir şeymiş gibi. Çalışıp kendilerince eğleniyorlar.

Hocam eğlensinler tabi ki ona bişey demiyorum.Ama giderlerin bi şekilde paylaştırılması lazım.Sadece erkek tarafı halletmemeli.Ama toplumumuzda kız tarafı durur,erkek tarafı domalıp ödemeli gibi bir algı var.Listeye baksana.Bunu böl ikiye 30 bin eder.Ki zorlarsan çok lüxe kaçmazsan bu işi 15 bine kapayabilirsin.

Hocam sende çok abarttın 15 bine nasıl biter ?

Çıkma eşya alsan yine bitmez

• evlenme olm napcan evlenip
  • quote:

En iyisini istiyorsanız bu fiyatı 2.5 ile çarpın

6bin tl ye bütün mahallenin perdelerini yenilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 29 Mayıs 2017; 18:20:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • buzdolapı
  • quote:

En iyisini istiyorsanız bu fiyatı 2.5 ile çarpın

750 lira ayakkabı yazmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı şeyler çok abarti ama bunun daha üstüne yapip beğenmeyenler de var . Çok garip bi ülkeyiz.

Listeye 50bin bile desek çok tabi ki ama bunu yapan bizim insanimizin saçma gelenekleri . Yok kız tarafi beşi bir yerde istermiş, bir sürü altin her seyin en pahalisi, dügun salonu , pastanin pahalisi, esyalarin en pahalisi falan filan . 1 gün giyecegi gelinlige 5 bin 10 bin lira para vermesi vs. Saçma sapan gelenekler yuzunden insanlar evlenemiyo .

• 20 bin tl altın neymiş ya kızı komple altınla mı kaplayacaksınız anlamadım
    edit: sanırım 26 yazıyor gelinin küçük kardeşini de altınla kaplayacaklar heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porazo -- 28 Mayıs 2017; 22:44:12 >
  • Düğüne çok demişsiniz nerde yaşıyorsunuz arkadaş siz?

Kıçı kırık bodrum katı düğün salonlarında bayat kurupasta + limonata olan düğünler bile minimum 6.000-7.000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orcunsau -- 28 Mayıs 2017; 22:44:43 >
  • Altinlari dugunde takilan altin sandım .Gelir diye Giderden cikartiyorum

• Turbolinea diye gelmiştim ben ama?
  • Buzdolabı yerine buzdolapı yazan birine de o maliyet az bile..

• Evde kaç pencere olacak da 6000 perde hocam? Çok pahalı almaya gerek yok bilindik marka olsun da. Hem evet, iyi bir buzdolabı 3.500, çamaşır mak. 1500 geçmez. Bulaşık da 1300 civarı, en iyileri bunlar

• 80.000 çok çıkmış ama 45.000 civarı tutuyor bir düğün.
  • Altini perdeyi falan bilmem de düğün salonu asagi yukari o kadar tutuyor.

• Beyler bu rakamlar abarti felan degil. Bazi kalemler fazla bazilari az olmus ama total hemen hemen boyle. 2 ay once ORTALAMA bir kucuk sehir dugunu yaptik 50bin civari tuttu. Istanbul izmir ankarada olsaydik nasil olurdu bilemiyorum

• Geçen arkadaiım nişan yaptı 20 bin tlye maloldu 75 abartı ama bu fiyatlarada yakındır ortalama bir düğün. Burda bu işle ilgisi olmayan genç kardeşlerimiz konusmuslar tabi genişten.

• Sende var 79 TL ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.