Şimdi Ara

Bu nedir? Biri bana açıklasın. Aral Game, hayatta adam olmazsınız! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende kutulu oyun tercih ederim, arşiv severim. Ama 8 oyundan altısını satıp indirimlerden dijital aldım. Kütüphanem sırf dijital neredeyse. Şartlar bunu gerektiriyor.
  • olaya kutulu degilde dijital olarak bakinca tr psn daha ucuz. bunu alan yok mu illa vardir. gecen biri DR de oyun alicakti. dr calisani buna 140 170tl ye duyulmamis oyunlar oneriyoduda adami ipten aldim. gidip daha ucuz bisey aldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu fiyatlara oyun alanlar vardır ama bunlar konsolların asıl hitap ettiği hardcore veya kısmen bilgili oyuncular değil. haftasonu dışarı çıkıp denk geldiğinde hadi bir oyun alalım diyen insanlar. bunları geçtim artık çocuklarına oyun alanlar bile internette araştırıp alıyor.
  • TR PSN dolar zıplayınca özellikle daha ucuz kaldı. Kardeşlik sistemini ticari olarak kullananlar için çok daha güzel oluyor. Ama bana göre değil. Her oyun için ayır PSN hesabı açmak ne bileyim, üşengecim ben biraz. Hoşlanmıyorum alengirli işlerden. USA PSN hesabım var, onu bile satmayı düşünüyorum. O derece, iki hesap sıkıyor beni. 2 adet site buldum, indirimleri günlük takip ediyorum. Şu anda kütüphanemde 20 den fazla oyun var. Ama UC4 halen yok mesela, çok aceleci bir oyuncu değilim. Daha dün Limbo+Inside paketini 30 TL'ye aldım. Ondan önce 2 Battlefiled oyununu 30 TL'ye almıştım. Tanesi 15 TL. Beni 5'er saat single oyalasa yeter. 3 paket sigara parası 30 TL, nedir? Bu Aral gibi kan emici firmalara para kaptırmaktansa dijital oyun almayı tercih ediyorum.
  • Bu nedir? Biri bana açıklasın. Aral Game, hayatta adam olmazsınız!

Hilililililili... Haydi beyler halaya! Oba!
  • Watch Dogs 2 Gold Edition 432 TL,sudan ucuz!
  • 5 ortak girelim kurbanda. 7 ortak fazla gelir ama 5 ortak gireriz.
  • Mass Effect 380 lira fiyat biçmişler birde çizgi çekip 342 lira yazıp internete özel demişler dalga geçiyorlar

Red Dead Redemption 2 kim bilir ne kadar olucak kesin 500 TL olur
  • Amazon.de'den alırsan 100 TL daha ucuz. Ki malum bireysel ithalat limiti 35 Euro'ya düştü. O yüzden 10 Euro gümrük vergisi var. Normalde 50 Euro! Bu resmen soygun. soygun.
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Kutulu oyun oynamak kısacası çok lüks oldu hocam ancak 1 yıl sonra alırsan kutulu oyunu öyle uyguna alıyorsun ama artık dijital de gerçekten iyi indirimler oluyor kutuluya gerek yok. Ben sadece PS exclusive oyunları koleksiyon yapıyorum Ay başında Horizon alıcam mesela fakat fiyatın biraz aşağa inmesini bekliyorum kararsızım da nasıl olsa İngilizce oyun, Türkçe değil elbet inicektir fiyatı şuan çok popüler bir oyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

Kutulu oyun oynamak kısacası çok lüks oldu hocam ancak 1 yıl sonra alırsan kutulu oyunu öyle uyguna alıyorsun ama artık dijital de gerçekten iyi indirimler oluyor kutuluya gerek yok. Ben sadece PS exclusive oyunları koleksiyon yapıyorum Ay başında Horizon alıcam mesela fakat fiyatın biraz aşağa inmesini bekliyorum kararsızım da nasıl olsa İngilizce oyun, Türkçe değil elbet inicektir fiyatı şuan çok popüler bir oyun

Oyunlar ilk çıktıkları zaman dijital ile kutu arasında çok fark olmuyor. O zaman kutulu tercih etmek belki mantıklı olabilir. Ama çıktığı an oynamak isteyeceğim tek oyun şu anda Shadow of War. Diğer her oyunu bekleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

Oyunlar ilk çıktıkları zaman dijital ile kutu arasında çok fark olmuyor. O zaman kutulu tercih etmek belki mantıklı olabilir. Ama çıktığı an oynamak isteyeceğim tek oyun şu anda Shadow of War. Diğer her oyunu bekleyebilirim.

Spotçuda Horizon 195TL, Dijital 189TL 6 lira için kutulu almak daha iyi gibi görünüyor birde limited edition sürümü var oda çok hoşuma gitti ama fiyat 300 liraydı galiba. Onun dışında bende Shadow Of War'ı bekliyorum RDR 2 var birde o zamana kadar fiyatlar ne olur bilmiyorum ama her geçen gün fiyatlar artıyor

• gbp ile satis yapan yerler baya uygun aslinda. shopto da fiyatlar baya uygun mesela diger yerlere nazaran.

da hic 25 gbp ustu bisey almayi denemedim, gumruk olayi nasil oluyor emin degilim
  • C-TRanger kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz daha büyük düşün :)

Zengin çocuğu kredi kartına taksit de yaptırmaz
  • 20% koyacaksın. Ayrıca gümrük işini kendin halletmen lazım. PTT ile uğraşacaksın. Sinir bozucu olabilir. O sebeple eğer oyun vb. alacaksan Amazon.de en güzeli. En azından gümrükle seni uğraştırmıyor.
  • Gecen sene temmuz ayinda 18 e girdim o zaman kendi adima kredi karti cikardim.Artik oyunlari kendi kartimdan aliyorum psnden falan.18 e girmeden once kartim yoktu ki zaten cikartmiyorlardi ailemde kredi kartlarini internette kullanmaya guvenmezdi .bende mecbur oyunlari d&r dan 250-300 tl verip alirdim cok degil 7 ay oncesine kadar bende 250-300 tlye alirdim oyunlari.Simdi kendi kartim oldugu icin psnden falan alabikiyorum oyunlari ucuza geliyor.
  • Tr psn de ucuz değil ki artık USA dan daha pahalı.Hayatımda gta 5 den sonra 2. defa çok heves edip uzun süre satmam zaten bari kutulu olsun diye battlefield 1 aldım hatta spottan 190 tl ye onda bile pişman oldum 1 ay sonra oyun ciddi indirime girdi dijitalde, zarar ettim.Zaten kutuluyla dijital oyunlar neredeyse aynı miktarda yer kaplıyor hdd de ne anladım o zaman ben kutulu oyun almaktan.
  • 3. parti oyunlarda gerçekten pahalı. Ama Sony'nin kendi oyunları veyahut dağıtımını yaptığı oyunlar daha ucuza denk geliyor. Mass Effect TR PSN'de 74 USD civarı iken US PSN'de 60 USD, ama Horizon Zero Down daha ucuz. Bu aralar PS EX oyunlarda çok güzel indirimler var, bir uğra istersen.

Bu nedir? Biri bana açıklasın. Aral Game, hayatta adam olmazsınız!
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    aynen o konuda neyseki şanslıyız ama benimde exc oyunlarda gözüm yok.Yani illa çıktığı gün gidip almıyorum zaten single ağırlıkl olduğu için 6 ay sonra hayvan gibi indirime giriyor hepsi.
  • Yıllardır konuşulanlar, orijinal oyun satımı düşük fiyatlar bu yüzden yüksek. Şimdi ki sebebi ise güya Dolar veya Euro yükseldi, oysaki yükselmelerinin yanı sıra Türk Lirası'da değer kaybediyor. Her neyse, peki çok değil biraz geriye dönüp baktığımızda Doların 2.5-2.7 seyirlerinde iken fiyatlar yine tavan değerindeydi. Neden sürekli bir bahanenin arkasına saklanıyorlar? Madem satılmıyor, bu sektörden çekilebilirsiniz. Bu sayede PSN, Xbox Store veya Steam gibi platformlardan 3A kalitesinde ki yapımları daha uygun fiyatlara alabiliriz. Piyasadan çekilme taraftarı değilseniz, fiyatları Türk ekonomisine eş değer bir şekilde satabilir ve bu sayede ortamdaki gerginliği dindirebilirsiniz. Elbette kutulu versiyonlar dijital versiyonlardan fiyat olarak bir nebzede olsa yüksek olabilir. Fakat burada inanılmaz bir fark var. İşin aslı pek de uzatmadan, yakın zamanda oyunların ücretlendirmesi bu şekilde devam edecek gibi gözüküyor. Gerçekten hiç bir şekilde satılmaz ise belki bir hareketlilik olabilir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.