Şimdi Ara

Bu nasıl rüya bu nasıl uyanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sınav süreci ve aklımın bulanık olduğunu düşünmem üzerine 12 ocakta Monk Modeye girdim yani sosyal medya yok film dizi yok telefon günlük haberlerde ve ders çalışırken gerektiğinde , abur cubur yok şeker yok bilgisayar oyunu yok şuan 7. Gündeyim bunları yapmaya başlayalı ve bugün çok garip bir rüya gördüm ve ardından çok garip bir şey yaşadım yaklaşık 30 dakika önce uyandım rüyamda YKS sınavındaydım önüme kitapçık gelmiş öğretmenin sınavı başlatmasını bekliyorum kalemi hazırladım koydum kenara sonra sınav başladı kitapçığı açtım normalde sınavın ilk branşı türkçedir ama matematikle başlamış bu ne lan dedim ama o anın heyecanıyla takmadım sonrasında 2. Sayfaya geçtiğimde matematik branşının içinde dil bilgisi sorularının olduğunu gördüm ve işin içinde bir kahpelik olabilir ( belki kitapçığımın basımı yanlıştır ) diye görevliye bakmak için kafamı kaldırdım birde ne göreyim görevlinin gözlerinden kan akarken bana bakıyor önümdeki sınav kitapçığı iyice birbirine karıştı hani the room old sins oyununda kitabın kilidini açtığınızda kitap kapkara olup birbirine karışır ya aynı öyle sonra sınav salonundakilere baktım bunlarda aynı şekil gözler kanlı bana bakıyor bide arka sıralara baktım şehit olan askerlerden ( adlarını hatırlayamadım ama asker olduklarına eminim ) bunlarında bana kanlı göz yaşı ile baktığını görünce ben direkt uyandım ama uyandığımdada hayatımda ilk kez yaşadığım daha önce deneyimlemediğim bir hal yaşadım kendinizi şöyle düşünün bir rüyadan uyandınız gerçeklik algınız bozuk değil ama aynı şekilde bozuk nasıl bir şey şöyle bir şey yorganı kokladım çikolata tadı aldım elimi kaldırdım ama aslında kaldırmamışım gibi hissediyordum gözümle etrafa bakıyordum ama sanki rüya içinde rüya gördüğümü hissediyorum ( bu olay 2.5 dakika civarı sürdü ) yani bildiğiniz duyularımın kontrolünün ve rüyadan uyanmamın farkındayım ama beynimle bilincim arasına ping girip beyin 2.5 dakika sonra kendine geldi gibi bir şey

Bu monk Mode bana zarar mı veriyor sizce bırakmalımıyım ayriyetende beynimin sol lobuna sis çökmüş gibi hissediyorum ama sağda bir şey yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Konuyu sadece okuyup geçmeyin alakalı alakasız her türlü cevaba açığım şuan

• gözlerden akan kanlar mereona modegard glasgorv esintisi verdi

sınavın branş sırası muay thai ile ilgili

bunların hiçbirinin yaşanmaması için sınava girdiğinde ilk önce mavi şekeri tercih et

diğer renkleri tercih edersen birinde bu rüya gerçek olacak diğerinde daha kötüsü olacak

hiçbirini tercih etmezsen ne olacağını söyleyemiyoruz maalesef

• ZillaKami kullanıcısına yanıt
    Bu ayrıntıyı unutmuşum sınavda şeker yoktu

• Hocam çok sıkıntı çektiniz mi monk mode sırasında , çok fazla duygu değişimi yaşamışsanız bunlar olabilecek şeyler bence

• tkexpert T kullanıcısına yanıt
    Yaşadım hocam bir gün kafamın açıldığını hissettim bir gün kafamın kapandığını hissettim açık olduğu zaman mutlu oldum daha iyi odaklanıyorum diye ama kapandığı gün ne oldu dün ne güzeldik tarzı bir hal alıyordum

Bu moda girmeden önce günde 2 mast 3 saat oyun 2 saat YouTubede takılma ve şekerli ve sağlıksız ( hazır çorba kola ) gibi şeyler tüketiyordum bu dopamin kaynağını aniden bırakmamdan dolayı mı kaynaklanıyor acaba

• Aniden sıfırlamak ters etki yaratmış olabilir, ilk başlarda motivasyonla beraber herşey güzel gidiyor ancak sonrasında boşluğa düşmüş gibi oluyor insan , en azından bende böyle olmuştu. Ben de yavaş yavaş sıfırlamaya başladım. Sıkıntılar ortadan kalkmaya başladı. Bence sizde yavaş yavaş sıfırlayın gereksiz dopamin kaynaklarını. Çünkü ders çalışmak kısa sürede dopamin salgılatan birşey olmadığı için gün içinde dopamin seviyesini ayarlayacak aktivitelerinde olması gerekiyor.

Yarım saat müzik ve günde 1 saat pc oynasam yeter mi sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulpro -- 18 Ocak 2024; 11:21:32 >
  • Bence oyunlardan tamamen kurtulun onun yerine daha yararlı bir dopamin kaynağı bulun, Örneğin spor.

Sporu aktif yapıyorum hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.