Şimdi Ara

Bu legacy serverlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yani mesela, Blizzard böyle vanilla, tbc, wotlk versiyonlarında serverlar açsa nasıl olurdu? Bence çok güzel olurdu mesela sürekli yeni content yapmaları gerekmezdi eskisi gibi. Hem de artık, çok uzun yıllık oyuncu olduğumuzdan, sırıtıyor artık. Vur, kır, canavar kes oluyor oyun. Gerçi bu oyun hep böyleydi ama wotlk, cata zamanları yine en azından daha az öyleydi. Ben vanilla zamanında oynamadığım için bilmiyorum. Ama wotlk daki pvp dengesi de güzeldi. Pvp daha çok önemli benim için mesela. Şimdi legion da swifty'yi izliyorum, pvp yapması için, sağlam pvp yapabilmesi için pve ye de katılması gerekiyor. Hiç güzel değil bence. Mesela, wotlk da pve gearıyla da pvp yapılabiliyordu, hem crit hem haste çok yüksek olabiliyordu ama hemen ölebiliyordun, yine de zevkliydi fantastikti Blizzard açsa böyle şekilde serverlar, parası neyse veririm ben mesela makul fiyatla oldukça.

Hem wotlk da pve de gayet güzeldi, fena değildi. Ulduar falan süperdi mesela. Ulduar'dan daha otantik bir dungeon çıkarabilir mi mesela Blizzard şimdiden sonra? Belki Blizzard 'yeterince' para kazanamaz bu işten, sıkılırız bir süre sonra ama zaten abi ne yapacağız 7/24 takılacak değiliz herhalde. Zaman zaman 2 tek atıp çıkmaktır amacımız. Ben böyle düşünüyorum. Wotlkda rogueler optu bu arada Warlock ile diğer herkesi gözüm kapalı kesebiliyordum ya. Ne güzeldi

• bunu isteyen çok kişi var fakat bu kadar private server varken blizz bu işe girmez bence :)
  • Böyle bir hizmet getireceklerse de şartlarından birisi en son expansion'ı satın almış olmak olur. Çünkü yeni paketi satabilmenin başka yolu yok. Ayrıca ek hizmet demek, bu hizmetlerle ilgilenecek ek personel, dolayısıyla da ek masraf demek. Yani aylık ücrette zam yapmaları gerekecektir. WoW oyuncularının böyle bir şeye yanaşacağını sanmıyorum. Şu an atıp tutması kolay ama aylık ücret 13 Euro yerine 20 Euro olursa herkes bir kez daha düşünür, yine free serverlar cazip gelmeye başlar.

Bu hizmeti getirmeleri, bir sürü oyuncu kazanmalarını sağlar. Fakat Blizzard bunu yaptığı zaman, en güncel expansion'ı oynayan oyuncu sayısında ciddi bir kayıp yaşayacağını bildiği için buna yanaşmaz. Her ne kadar yukarıda dediğim gibi, legacy sunuculara girebilmek için son expansion'ı satın almış olma şartı getirmiş olsalar da güncel expansion'da milletin sinek avlaması da istedikleri bir şey değil.

Diyelim ki WOTLK sunucusu açacaklar.
    - Eğer en son sürüm olan 3.3.5'i getirirlerse, ilk contentlerin hiçbir anlamı kalmayacak.
    - Eğer expansion ilk çıktığı zamanda olduğu gibi zamanla yeni patchler getireceklerse, bu apayrı bir külfet, onunla da kimse uğraşmaz. Ayrıca hangi zamana göre, kime göre patch getirecekler. Oyuna şu anda başlayıp bu gelişmeyi yaşayan yine keyfini alacak, geç kalıp başlayanlar ise yine çok şey kaçırmış olacaklar. Zaman kavramı yine problem yaratır.

Özet geçersek, gelmesini isterim, aylık ücreti neyse verip severek de oynarım. Fakat ilk bakışta benim öngördüğüm sorunlar bunlar. Kim bilir daha neler olur. Dolayısıyla böyle bir sistemin gelmesini imkansıza yakın olarak görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaosBreed -- 3 Nisan 2017; 11:6:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ChaosBreed

Böyle bir hizmet getireceklerse de şartlarından birisi en son expansion'ı satın almış olmak olur. Çünkü yeni paketi satabilmenin başka yolu yok. Ayrıca ek hizmet demek, bu hizmetlerle ilgilenecek ek personel, dolayısıyla da ek masraf demek. Yani aylık ücrette zam yapmaları gerekecektir. WoW oyuncularının böyle bir şeye yanaşacağını sanmıyorum. Şu an atıp tutması kolay ama aylık ücret 13 Euro yerine 20 Euro olursa herkes bir kez daha düşünür, yine free serverlar cazip gelmeye başlar.

Bu hizmeti getirmeleri, bir sürü oyuncu kazanmalarını sağlar. Fakat Blizzard bunu yaptığı zaman, en güncel expansion'ı oynayan oyuncu sayısında ciddi bir kayıp yaşayacağını bildiği için buna yanaşmaz. Her ne kadar yukarıda dediğim gibi, legacy sunuculara girebilmek için son expansion'ı satın almış olma şartı getirmiş olsalar da güncel expansion'da milletin sinek avlaması da istedikleri bir şey değil.

Diyelim ki WOTLK sunucusu açacaklar.
    - Eğer en son sürüm olan 3.3.5'i getirirlerse, ilk contentlerin hiçbir anlamı kalmayacak.
    - Eğer expansion ilk çıktığı zamanda olduğu gibi zamanla yeni patchler getireceklerse, bu apayrı bir külfet, onunla da kimse uğraşmaz. Ayrıca hangi zamana göre, kime göre patch getirecekler. Oyuna şu anda başlayıp bu gelişmeyi yaşayan yine keyfini alacak, geç kalıp başlayanlar ise yine çok şey kaçırmış olacaklar. Zaman kavramı yine problem yaratır.

Özet geçersek, gelmesini isterim, aylık ücreti neyse verip severek de oynarım. Fakat ilk bakışta benim öngördüğüm sorunlar bunlar. Kim bilir daha neler olur. Dolayısıyla böyle bir sistemin gelmesini imkansıza yakın olarak görüyorum.

En güncel expansionu oynayan olmasın ne çıkar? Yine para kazanırlar. Bir şekilde droplar eşitlenebilir mesela. Oyunların remakelerini falan yapmıyorlar mı mesela? Aynı onlar gibi. Bana kalırsa, getirmiyorlarsa umrumda olmaz girerim private servera arkadaş. O kadar yeni expansion çıkartmışsın, oyuncu sayısını yine iyi tutmuşsun, bir legacy server mı yapmayacaksın? Yeni expansion yapma, yazım, çizim departmanı daha az çalışır en azından. Bu bir artı. Yani bir de her expansionda o kadar çok değişiyor ki karakterler. Yani bu kadar değişime ne gerek var? Sinir bozucu.

• yeni expansion gelmezse bu oyun sıkar,
    tbc de başladım biz raid kıvamına gelince hop wotlk geldi ilk raid naxx biz lvl kasarken adamlar 10 25 indirdi 1 ay sonra burası cok kolay oyundan zevk almıyoruz gibi yazılar forumlarda gezmeye başladı ulduar bi geldi millet isyanlarda hard mode ler cidden hard ama o raid daha çok sevildi çok emek uğraş veriyoduk.
    sırf bu yüzden bile vanilla tbc serveri açılmaz oyuncuların çoğu zaten oynamış bunları tekarar eskiyi oynayınca sıkılır hatta madem bunu oynayacam neden para vereyim priv girerim diye düşünür.
  • Bu tarz bir server açılmaz. Wow kendi kendini bitirir.

İşin sonuna gelen oyunu bıraksın, anlık oyuncu kitlesini kaybetmez çünkü kafa tutacak farklı bir mmorpg yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinterLoot

Bu tarz bir server açılmaz. Wow kendi kendini bitirir.

İşin sonuna gelen oyunu bıraksın, anlık oyuncu kitlesini kaybetmez çünkü kafa tutacak farklı bir mmorpg yok.

Ben zaten pv server bazen giriyorum, ama blizz kapatiyor onlari da. Sinir bozucu. Niye kapatiyorsun ki? Madem oynatmiyorsun o sekil, kendi serverini falan ac, o da yok. E kendisi acsin madem ona para odeyelim, blizze yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

yeni expansion gelmezse bu oyun sıkar,
    tbc de başladım biz raid kıvamına gelince hop wotlk geldi ilk raid naxx biz lvl kasarken adamlar 10 25 indirdi 1 ay sonra burası cok kolay oyundan zevk almıyoruz gibi yazılar forumlarda gezmeye başladı ulduar bi geldi millet isyanlarda hard mode ler cidden hard ama o raid daha çok sevildi çok emek uğraş veriyoduk.
    sırf bu yüzden bile vanilla tbc serveri açılmaz oyuncuların çoğu zaten oynamış bunları tekarar eskiyi oynayınca sıkılır hatta madem bunu oynayacam neden para vereyim priv girerim diye düşünür.

E zaten grinding denen bu wow olayi da sıkıyor bir sure sonra. A ne guzel İllidan geri donmus aman allahim onu kescez item duscek. Sence bu sirf farkli bir karakter oldugu icin ilgi cekici mi? Ya da sonraki expte iste sargerasi kessek falan daha mi ilgi cekici olacak? Wow bitiyor kardesim, yeni dogan coluk cocuklar girebilir oyuna ama artik mmorpg oldu bizim nesil icin. Ben artik isin nostalji kismindayim. Blizz su pv serverlari kapatmasa iyi.

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Yasal hakları baştan sona ona aitken neden farklı bir yayıncıya izin versin? Sonuna kadar haklı Blizzard bu konuda.

Eskiye dönüşü yapan her oyun batma eşiğine gelmiş oyunlar. Blizzard gibi bir şirket arkasına değil önüne bakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinterLoot

Yasal hakları baştan sona ona aitken neden farklı bir yayıncıya izin versin? Sonuna kadar haklı Blizzard bu konuda.

Eskiye dönüşü yapan her oyun batma eşiğine gelmiş oyunlar. Blizzard gibi bir şirket arkasına değil önüne bakar.

Haklarını satsin o zaman millete de engel olmasin. Millete zorla bu expansionu oynayacaksin diye bir zorlama olur mu? Simdi diyeceksiniz yine oynarsin ama dengeler de degisiyor hpler artiyor falan. Millet gerekirse komple yazilimi degistirip komple gizli tutar serveri kursa bile, ben bile istesem kurabilirim wow server. Ama ne anlami kalir tek basimayken? Bunu isteyen belli birtakim insanlar var benim gibi. Bu cok acik bir sey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Zorlama olmak zorunda, Cs Go'da baştan sona tüm denge değişti zıplama mekanizmasından silah seslerine. Kim ne diyebilir? Diyemez hocam.

Madem kurabilecek durumdasın bu kadar ağlamak neden... Gerçekler bu yönde, eski patchi getiren her oyun ölümü tatmışken blizzard yapmaz diyorum. Günümüzde bile anlık 3milyon oyuncusu olan(wow adına) bir şirket neden böyle bir şeye gitsin? Yada neden haklarını satsın?

Oyun basittir, beğenirsin oynarsın. Beğenmeyince bırakırsın. Legionla birlikte kaç kişi bıraktı. Yada Burning Crusade yamasıyla kaç kişi geri dönüp oyuna tutundu. Cataclysm oyunu batırırken de ağladı insanlar.

Sonuç olarak bu çabalar hep boşa. 2 Gün zevk almak için girer oynar çıkarsın bu serverların amacı da bu. Ama açanlar hakkında ciddi tazminatlar dönüyor, tam gizlilikle bir şey yapmak şu internette de mümkün değil ülkemizin isslerini kullandığın sürece. isp bunu gerektiriyor, ya tam kaçak internetle açacaksın, sahte isimler, vs her şey sahtelikle yürüyecek, yada geri kalan ağlayan insanlar gibi oturacaksın vanilla vs girceksin...

Ağlamayı yanlış anlamayın ciddi ciddi oyunun dengesi yok deyip ağlayan insanlardan bahsediyorum ki sende bunlardan birisin sanırım..

• İleride raidleri yapılandırıp getirecekler. Bu da bir seçenek.
    Gelmesini beklemiyorum, istemiyorum, getirmezler de. Bitti.
  • yıllarca konuşulur, istenir bu legacy server olayı da gelmesi imkansız bence.güncel paket alındığı taktirde oynanabilir hale getirilirse chaosun dediği gibi anca öyle olur.ama blizzardın böyle bir şeyle uğraşacağını sanmıyorum.güzel private serverlar var onlardan birinde oynayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: khalef

yıllarca konuşulur, istenir bu legacy server olayı da gelmesi imkansız bence.güncel paket alındığı taktirde oynanabilir hale getirilirse chaosun dediği gibi anca öyle olur.ama blizzardın böyle bir şeyle uğraşacağını sanmıyorum.güzel private serverlar var onlardan birinde oynayabilirsiniz.

Bir de şöyle bir şey var, diyelim vanilla servera girdin. İlk mount 40 ta, yuh yani. Bir tekrar düzen getirmeleri lazım mesela. Vanilla olcak ama mount 20 de olacak falan. Açıkçası hayatın meşguliyeti içinde yine ona bile zaman kalmaz da işte. Arada bir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.