Şimdi Ara

BU LE TD KAVGASI NEDIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangisindeki le ii değil arkadaşlar nvidia mı yoksa ati deki le ii değil örnek eax700 mü yoksa eax700le mi ii asus un kutusunda exterme ax700td yazıyor ama ayrıntıda kart atieax700le yazıyor bu bir şakamı.

• le ler normal versiyonlarının kırpılmış halidir bu nedenle le versiyonları pek tercih edilmez performans isteyenler tarafından....hem ati yada nvidia olması önemli değil le ise uzak dur
  • sağol kardes ya konulara bakıyorum mıllete çatır çatır cvp yagıyor bızde tık yok ama yazan arkadaslara tesekkur ederım hakkını verenlerı kutlarım o zaman benım asus eax700td (kutuda yazan tabı) aslen x700le yı gerı verıp leadtek px6600 td yada gt almam kesın oldu cunku x1300pro avıvo ıcın de kımse sesını cıkarmadı........
  • quote:

Orjinalden alıntı: promak

sağol kardes ya konulara bakıyorum mıllete çatır çatır cvp yagıyor bızde tık yok ama yazan arkadaslara tesekkur ederım hakkını verenlerı kutlarım o zaman benım asus eax700td (kutuda yazan tabı) aslen x700le yı gerı verıp leadtek px6600 td yada gt almam kesın oldu cunku x1300pro avıvo ıcın de kımse sesını cıkarmadı........

kardeş LE versiyonlarda pipeline lar kapatılmış oluyor genelde , ama elindeki kart 8pipeline ve 6 vertexshader a sahip , şunu diyeyim

X700TD = 6600TD

X700SE = 6600LE

böyle bir gruplandırma yapılabilir.....

elindeki kart kesinlikle 6600td den iyidir.......sakın geri verme ,
  • x700td sm2.0
    6600 sm3.0
    bunlardanda haberın var heralde

• quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

x700td sm2.0
    6600 sm3.0

performansı kötü olduktan sonra ne yapayım sm3 ü , hem daha avantajı oyunlarda belli değil...

sonuçta bu olay şeye benzedi , dx9 un ilk çıktığı zamanlara ,dx9 destekleyen kartlar adam gibi desteklemiyordu,oyunlarda çok belli olmuoyrdu farkı , dx8 li iyi kartlar ise aynı oyunları daha iyi açabiliyordu...performans açısından , görüntü farkı ise çok azdı....

tabi oyunlar vs. geliştikçe farkı artar ,

3d mark 05 te beni geçemeyen bir kartı ne yapayım bn....

birde 6600td ler kaç pipe + vertex shader?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dreamwalker

kart bunlardan hangisi?
    http://www.asus.com/products4.aspx?l1=2&l2=8&l3=141&model=612&modelmenu=1
    http://www.asus.com/products4.aspx?l1=2&l2=8&l3=141&model=555&modelmenu=1

bendeki 2. ci olan... ASUS AX700-X/TD yazan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybera -- 23 Şubat 2006 14:31:05 >

• quote:

Orjinalden alıntı: maybera

quote:

x700td sm2.0
    6600 sm3.0

performansı kötü olduktan sonra ne yapayım sm3 ü , hem daha avantajı oyunlarda belli değil...

sonuçta bu olay şeye benzedi , dx9 un ilk çıktığı zamanlara ,dx9 destekleyen kartlar adam gibi desteklemiyordu,oyunlarda çok belli olmuoyrdu farkı , dx8 li iyi kartlar ise aynı oyunları daha iyi açabiliyordu...performans açısından , görüntü farkı ise çok azdı....

dikkat ettıysen sora o kartlar dokuldu misal: fx5700-9550ge- 9200se-fx5200
    8 pipe
    5 vertex olmas lazım
    ama gene benım gonlumde x700td yatıyo

• quote:

quote:

quote:

x700td sm2.0
    6600 sm3.0

dikkat ettıysen sora o kartlar dokuldu misal: fx5700-9550ge- 9200se-fx5200
    8 pipe
    5 vertex olmas lazım
    ama gene benım gonlumde x700td yatıyo

misal fx5200 ün performans ı o kadar iğrenç tiki , dx8 in elini öpecektik
    dx8 li 9250 ler fln çok daha iyi performans gösteriyordu oyunlarda fx lerden....

nvidia yine aynısını yapmasında , 800*600 de sm3 yerine 1024*768 de sm2 tercih ederim mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybera -- 23 Şubat 2006 14:47:27 >

• quote:

sağol kardes ya konulara bakıyorum mıllete çatır çatır cvp yagıyor bızde tık yok ama yazan arkadaslara tesekkur ederım hakkını verenlerı kutlarım o zaman benım asus eax700td (kutuda yazan tabı) aslen x700le yı gerı verıp leadtek px6600 td yada gt almam kesın oldu cunku x1300pro avıvo ıcın de kımse sesını cıkarmadı........

6600GT almakla iyi yapmışsın x700 serisi iyi değildi ayrıca piyasada ki x1300'lerde sorun var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZİW®O

quote:

6600GT almakla iyi yapmışsın x700 serisi iyi değildi ayrıca piyasada ki x1300'lerde sorun var...

daha almamış kardeş , ama 6600GT almasını öneririm bende , td sine bulaşmasın..kötü bir kart ...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ZİW®O

quote:

daha almamış kardeş , ama 6600GT almasını öneririm bende , td sine bulaşmasın..kötü bir kart ...

O zmn dediğin gibi yapıp 6600GT alsın diğerleri yaramaz

• arkadaslar benım elımdekı kart kutu uzerınde asus eax700td yazıyor ama eax700le atı radeon ben ne halt yıyımö sımdı yanı içime sinmesi lazım aldıgım kartın o kadar para verıyoruz demı almısken gt dıyorlar ayrıca kart eax700le sitesinde aynı resım ax700-x/td ye ait nasıl iş anlamadım bugun cozelım bunu
  • quote:

arkadaslar benım elımdekı kart kutu uzerınde asus eax700td yazıyor ama eax700le atı radeon ben ne halt yıyımö sımdı yanı içime sinmesi lazım aldıgım kartın o kadar para verıyoruz demı almısken gt dıyorlar ayrıca kart eax700le sitesinde aynı resım ax700-x/td ye ait nasıl iş anlamadım bugun cozelım bunu

arkadaşım bu kart kesinlikle X700TD çünkü LE olsaydı 4pipe olması gerekirdi , dikkat edersen 6600LE 4 pipe....

bizim kart 8pipe .....
  • maybera yani şimdi sonuç leadtek 6600gt olsun mu ya bıde dun aksam most wanted oynadım duraksamalar oldu ekranı oyunun menusunden 640x480 yaptım pek birsey degişmedi bide milletin dedıgı bu goruntu ayarları oyunun menusun de bulunan option/video dakı degısıklık mı ???????? cunku 800x600 yaptım takılmalar cogaldı ne dersın ortada kaldım......

• quote:

maybera yani şimdi sonuç leadtek 6600gt olsun mu ya bıde dun aksam most wanted oynadım duraksamalar oldu ekranı oyunun menusunden 640x480 yaptım pek birsey degişmedi bide milletin dedıgı bu goruntu ayarları oyunun menusun de bulunan option/video dakı degısıklık mı ???????? cunku 800x600 yaptım takılmalar cogaldı ne dersın ortada kaldım......

kardeş o takılmalar ekran akrtından değildir , oyun biraz sorunlu bir oyun , patch i var oyunun , onu yüklersen biraz daha azalacak o takılmalar....

sanırım sendeki 1.2 versiyonu , oyunun açılışında yazar .. 1.3 yükle...performans artacaktır....

ayrıca sisteminin diğer bileşenleri neler?

işlemcin ne ? kaç mb ram in var ?

işlemcin sempron 3000 in altı , ramlerinde 1gb ın altında ise hiçbirşey bekleme....

en az amd 1800mhz cpu ve 1gb lazım oyun için..

• işte sistem amd 3200+ 939p epox 9npa3j 512 kingston ram 160 seagate sata hdd (((((((((asus eax700td)))))))) coolermaster 380w kasa lg 17" flat monitör sbs 370 2+1 ses takdir sizlerin valla
  • quote:

işte sistem amd 3200+ 939p epox 9npa3j 512 kingston ram 160 seagate sata hdd (((((((((asus eax700td)))))))) coolermaster 380w kasa lg 17" flat monitör sbs 370 2+1 ses takdir sizlerin valla

kardeş sen ramden kaybediyorsun.... underground serisi bile 512mb la iyi oynanamıyor... sen hemen 1GB ram e geç ,ve 1.3patch ini mutlaka indir..
  • pekı bu 512 nin yanına bır 512 daha takmak mı daha ii yoksa tek 1024 almak mı benım için zaten +512 olur ama kafamda kalmasın yıne
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.