Şimdi Ara

Bu işin bir mantığı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Antalya'da lara bölgesinde son birkaç aydır trafik lambalarından saniye kutuları sökülüyor. Bunun mantığı ne? Şöyle bir bilgi de ekliyorum;

Yıllar önce sökülen laura kavşağındaki ceza yazan kameralar, saniyelerin sökülmesiyle birlikte geri takıldı. Yani saniye gidiyor, kamera geliyor. Bunu yapan birim belediye mi trafik mi zabıta mı bilmiyorum ama vatandaşı son saniyede yakalayıp ceza yapıştırmaktan başka bir mantığı var mı bunun? Benzin tasarrufu yapalım, geçemeyeceğimiz ışığa boşuna dipgaz yapıp yetişmeye çalışmayalım diye 90lı yılların sonunda başlanan bu saniye kutusu uygulaması ne hikmetse 2013 yılında iptal oluyor. Dikkat ederseniz en ücra yere kadar çoğu kutuyu tek tek sökmeye başladılar.

Işıkta beklet adamı benzin yansın devlet kazansın, son saniyede arabanın kıçı ışıkta kalsın bas cezayı yine devlet kazansın

• steakone kullanıcısına yanıt
    Türkiye'deki en mantıksız trafik ışığı yöntemini memleketim Antalya'da ikincisini de öğrenimimi tamamladığım Malatya'da gördüm.

Antalya'da Kepez-Otogar arası ışık uygulaması dışında diğer ışıklar maalesef trafiği rahatlatmaktan çok felç ediyor. Çoğuda son revizyonlardan sonra yeşil dalga'dan çok uzak.
    Kepez-otogar güzarhağı ise 70km/sa olan yolun hız sınırı ile ilerlediğinizde yeşil dalga olarak ilerliyebiliyorsunum

Edit: Trafik düzenlemesini beğendiğim şehirler ise Konya,Kayseri ve Eskişehir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 8 Ekim 2013; 14:49:08 >
  • Boşa demıyorum Antalyada araba kullanan heryerde kullanır diye. Antalyalıyım ama bende nefret edıyorum trafıgınden. Yollar genişleyeceğine daralıyor konyaaltı cad. 40km lımıtı konuyor trafık rahatlatılacağına sıkıştırılıyor. Allah akıl fikir versin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.