Şimdi Ara

Bu iki kartı SLI yapabilirmiyim acaba ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde PNY 8800 GTX var. bunun yanına SLI için EVGA 8800GTX Superclocked Edition alsam bir sorun yaşarmyım? uyumsuzluk gibi bir sorun olur mu ? zannedersem iki kartın hızları farklı.. bunun avantahı veya dezavantajı varmıdır acaba ?
    Teşekkür ederim !

• İkiside GTX ise alabilirsin.Hiç denemedim ama forumda daha önce bağlayanları duydum.Hatta hızları fazla olanı master olarak bağlıyolarmış.Çünkü 2.karttan %100 verim alınamıyormuş.
  • hız farkları nedeniyle sorun yaşabilirsin bende de msi 8800gtx ve sparkle 8800gtx var en başta oyun ya da bechmark sırasında ekran kilitleniyordu ve mavi ekran hatası veriyordu(msi saat hızları 100 mhz daha fazlaydı birde bios sürümleride farklıydı) bende msi ı sparkle biosuna flashladım hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar ama senin alacağın kart superclocked edt. olacağı için kartı flashlama bence yazık edersin çünkü bende aynı zamanda efsane msi8800gtx o.c edt. da vardı kıyamadım karta onu satıp normal msi aldım o şekilde sli yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 25 Kasım 2008; 15:20:58 >
  • ekran kartının biosuna flash atmak ne gibi bir zarar veriyor karta ? zor bir iş mi ? o zaman bendeki PNY ekran kartının hızııyla aynı kart alsam, hiç flashla falan uğraşmama gerek yok sanırım değilmi ?
    quote:

Orjinalden alıntı: ABUX

hız farkları nedeniyle sorun yaşabilirsin bende de msi 8800gtx ve sparkle 8800gtx var en başta oyun ya da bechmark sırasında ekran kilitleniyordu ve mavi ekran hatası veriyordu(msi saat hızları 100 mhz daha fazlaydı birde bios sürümleride farklıydı) bende msi ı sparkle biosuna flashladım hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar ama senin alacağın kart superclocked edt. olacağı için kartı flashlama bence yazık edersin çünkü bende aynı zamanda efsane msi8800gtx o.c edt. da vardı kıyamadım karta onu satıp normal msi aldım o şekilde sli yaptım

• bios sürümleri aynı olursa sorun yaşamazsın farklı olursa sorun yaratabiliyor denemen lazım sorun yaratırsa benim bildiğim kartı flashlamaktan başka çaren yok bendeki kartların hem hızları hemde biosları farklıydı o yüzden flashladım hiçbir sorunda yaşamadım ama tabiki ben garanti veremem bişey olmaz diye sonuçta kartı ucurmakta var

ayrıca gecen sene gigabyte in 2. el 8800gtx ini almıştım onun biosuyla sparkle biosu aynı sürümdü sorun yaşamamıştım sadece güç kaynağı yetmemişti o yüzden gigabyteyi satmak zorunda kalmıştım
  • Anladım dostum. Flash atmak aynı zamanda o.c gibi birşey oluyor okuduğuma göre. Neyse aslında PNY bulabilsem süper olur. Bakınıcam artık etrafa. Bu arada güç kaynağın kaç watt ve ne markaydı da yetmedi ? Bana da yol gösterici olur öğrenirsem
    quote:

bios sürümleri aynı olursa sorun yaşamazsın farklı olursa sorun yaratabiliyor denemen lazım sorun yaratırsa benim bildiğim kartı flashlamaktan başka çaren yok bendeki kartların hem hızları hemde biosları farklıydı o yüzden flashladım hiçbir sorunda yaşamadım ama tabiki ben garanti veremem bişey olmaz diye sonuçta kartı ucurmakta var

ayrıca gecen sene gigabyte in 2. el 8800gtx ini almıştım onun biosuyla sparkle biosu aynı sürümdü sorun yaşamamıştım sadece güç kaynağı yetmemişti o yüzden gigabyteyi satmak zorunda kalmıştım

• saat hızları aynı olan bios bulursan o.c sayılmaz yaa 720 watt ocz vardı ilk 3-4 gün güzel çalıştı ancak ne zaman full çözünürlükte oyun ya da test yapsam aletten yüksek sesli cızırtı geliyor ve 5 dk sonra kendisini kapatıyordu bende daha sonra giabyte yi sattım ancak daha sonra gene şeytan dürttü yeni powerla beraber msi8800gtx(forumdan) aldım canavar gibiler ama sağlam elektrik çekiyor meretler

quote:

Orjinalden alıntı: a_akarsu

Anladım dostum. Flash atmak aynı zamanda o.c gibi birşey oluyor okuduğuma göre. Neyse aslında PNY bulabilsem süper olur. Bakınıcam artık etrafa. Bu arada güç kaynağın kaç watt ve ne markaydı da yetmedi ? Bana da yol gösterici olur öğrenirsem
    quote:

bios sürümleri aynı olursa sorun yaşamazsın farklı olursa sorun yaratabiliyor denemen lazım sorun yaratırsa benim bildiğim kartı flashlamaktan başka çaren yok bendeki kartların hem hızları hemde biosları farklıydı o yüzden flashladım hiçbir sorunda yaşamadım ama tabiki ben garanti veremem bişey olmaz diye sonuçta kartı ucurmakta var

• birde sli yapacaksan katların soğutucularını değiştirmeni tavsiye ederim çünkü kendi soğutucuları çok yetersiz kalıyor 3-4 saat oyundayken 110 dereceyi görüyorlardı tavsiyem titan al hem fiyatı uygun hemde takması çok kolay defaultta 50-55 derece arası full oyunda 5-6 saat 85 i geçmiyor
  • O zaman benim 630 wattlık Raidmax PSU yetmez mi diyosun ? OCZ 750 nasıl yetmez anlamadım yaw. Anlaşılan bir süre böyle kullanmam gerekiyor sistemi. Bir de PSU için para veremem açıkcası. Soğutucu olayını ben de düşündüm ama takamamaktan korktum. Titan bir markamı bu arada? pek bilgim yok
    quote:

birde sli yapacaksan katların soğutucularını değiştirmeni tavsiye ederim çünkü kendi soğutucuları çok yetersiz kalıyor 3-4 saat oyundayken 110 dereceyi görüyorlardı tavsiyem titan al hem fiyatı uygun hemde takması çok kolay defaultta 50-55 derece arası full oyunda 5-6 saat 85 i geçmiyor

• quote:

O zaman benim 630 wattlık Raidmax PSU yetmez mi diyosun ? OCZ 750 nasıl yetmez anlamadım yaw. Anlaşılan bir süre böyle kullanmam gerekiyor sistemi. Bir de PSU için para veremem açıkcası. Soğutucu olayını ben de düşündüm ama takamamaktan korktum. Titan bir markamı bu arada? pek bilgim yok
    quote:

birde sli yapacaksan katların soğutucularını değiştirmeni tavsiye ederim çünkü kendi soğutucuları çok yetersiz kalıyor 3-4 saat oyundayken 110 dereceyi görüyorlardı tavsiyem titan al hem fiyatı uygun hemde takması çok kolay defaultta 50-55 derece arası full oyunda 5-6 saat 85 i geçmiyor

"OCZ 750 nasıl yetmez anlamadım yaw. " Sorması ayıp değil sanırım :) Kim dedi yetmeyeceğini?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VO Photographics -- 26 Kasım 2008; 13:08:09 >

• '720 watt ocz vardı ilk 3-4 gün güzel çalıştı ancak ne zaman full çözünürlükte oyun ya da test yapsam aletten yüksek sesli cızırtı geliyor ve 5 dk sonra kendisini kapatıyordu bende daha sonra giabyte yi sattım ancak daha sonra gene şeytan dürttü yeni powerla beraber msi8800gtx(forumdan) aldım' ABUX arkadaşımız böyle diyince PSU yetmediği izlenimi uyandırdı bende Yeni power aldığını söylemiş. O yüzden yetmedi zannettim. Yanlış anlamış da olabilirim Bu bios uyumsuzluk sorunu SLI dan soğuttu sanki beni. Pek te anlamadığım için Bios atmaktan hiç bulaşmasammı diyorum ama aynı zamanda yapmak ta istiyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: VO Photographics

quote:

O zaman benim 630 wattlık Raidmax PSU yetmez mi diyosun ? OCZ 750 nasıl yetmez anlamadım yaw. Anlaşılan bir süre böyle kullanmam gerekiyor sistemi. Bir de PSU için para veremem açıkcası. Soğutucu olayını ben de düşündüm ama takamamaktan korktum. Titan bir markamı bu arada? pek bilgim yok
    quote:

"OCZ 750 nasıl yetmez anlamadım yaw. " Sorması ayıp değil sanırım :) Kim dedi yetmeyeceğini?

• ahanda bunu al çok memnunum

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=TTC-CSC88TZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 26 Kasım 2008; 13:52:16 >

• 630 wat yetmez söliyim normal çözünürlükte oynatır ama 1600*1200 ün üzerine çıkan mon.törün varsa düşünme bile ben gecen sene neler çektim sisteme 2.psu taktım ocz yi sadece ekran kartlarına bağladım o bile yetmedi amper değeri düşüktü o yüzden sanırım senin psu 12 volt hattına ne kadar amper veriyor
  • yeni powerı aldıktan sonra biosu flashlamadan denediğimde ekran donuyordu sonradan flashlayınca düzeldi ama onun öncesinde ocz varken gigabyte8800gtx vardı biosları aynı olduğu için donma sorunu yaşamadım sadece power yüzünden oyunun ortasında pc kensini kapatıyordu

quote:

'720 watt ocz vardı ilk 3-4 gün güzel çalıştı ancak ne zaman full çözünürlükte oyun ya da test yapsam aletten yüksek sesli cızırtı geliyor ve 5 dk sonra kendisini kapatıyordu bende daha sonra giabyte yi sattım ancak daha sonra gene şeytan dürttü yeni powerla beraber msi8800gtx(forumdan) aldım' ABUX arkadaşımız böyle diyince PSU yetmediği izlenimi uyandırdı bende Yeni power aldığını söylemiş. O yüzden yetmedi zannettim. Yanlış anlamış da olabilirim Bu bios uyumsuzluk sorunu SLI dan soğuttu sanki beni. Pek te anlamadığım için Bios atmaktan hiç bulaşmasammı diyorum ama aynı zamanda yapmak ta istiyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: VO Photographics

quote:

quote:

• 2 psu yu nasil ayni anda kullanıyorsun? Bende de 400 wattlık bır psu daha var.onu pcye baglasam.630 lugu da kartlara baglasam sorun olmaz heralde.kartın en fazla çektigi güc 170 er watt çünkü. 400 lügù bile kartlara baglasam yeter bence.ampere bakamıyıcam su anda.okuldayım. Bu arada sogutucuya baktım.montaji kolayca yapiliyor degil mi? Tek karta bile takablrm sli yapmasam bile
    quote:

630 wat yetmez söliyim normal çözünürlükte oynatır ama 1600*1200 ün üzerine çıkan mbjgon.törün varsa düşünme bile ben gecen sene neler çektim sisteme 2.psu taktım ocz yi sadece ekran kartlarına bağladım o bile yetmedi amper değeri düşüktü o yaüzden sanırım senin psu 12 volt hattına nekadar amper veriyor

• anakarta takılı olan psunun yeşil kablosundan diğer psunun yeşil kablosuna ve siyah kablosun diğer psunun siyah kablosuna iki ayrı kablo bağlıyorsun ama dikkat et aynı kabloları birbirine bağlayacaksın resimdeki gibi olacak bir tanesini anakarta takacaksın ama yaparken dikkat et kısa devre falan olmasın artık güç düğmesine bastığında her iki psu birden çalışacak

not:kablo falan sıyrmaya çalışma sert bakır tellerden alııp psnun güç soketindeki (yeşil ve siyah kabloların takılı olduğu yerlerin kenarları hafif boştur) boşluğun kenarından iyice sokarsan oradan akımı alır

quote:

2 psu yu nasil ayni anda kullanıyorsun? Bende de 400 wattlık bır psu daha var.onu pcye baglasam.630 lugu da kartlara baglasam sorun olmaz heralde.kartın en fazla çektigi güc 170 er watt çünkü. 400 lügù bile kartlara baglasam yeter bence.ampere bakamıyıcam su anda.okuldayım. Bu arada sogutucuya baktım.montaji kolayca yapiliyor degil mi? Tek karta bile takablrm sli yapmasam bile
    quote:

630 wat yetmez söliyim normal çözünürlükte oynatır ama 1600*1200 ün üzerine çıkan mbjgon.törün varsa düşünme bile ben gecen sene neler çektim sisteme 2.psu taktım ocz yi sadece ekran kartlarına bağladım o bile yetmedi amper değeri düşüktü o yaüzden sanırım senin psu 12 volt hattına nekadar amper veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 26 Kasım 2008; 17:04:08 >

• Saolasın ABUX kardeş. Eldeki PSU yu bu şekilde değerlendirmek güzel olucak. sanırım sisteme bir zararı olmaz bunun. Bu arada soğutucuyu da almayı planlıyorum. Montajda sorun yaşarmıyım sence? Kolay mı montajı soğutucunun? ne kadar yer kapladığını çok merak ediyorum. Bir resim çekip koyabilirmisin kasanın mümkünse ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.