Şimdi Ara

Bu düzen size de tuhaf gelmiyor mu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

quote:

Orijinalden alıntı: Kuralları Çiğneyen Adam

Çalışmamasını istemiyorum

Çalışsın ancak karşılığında başkalarının istediği biri olmasın.Kendi özgür iradesi olsun istiyorum

Kimse çocuk yapmak zorunda değil

Kimse evlenmek zorunda değil

Kimse sırf adı "x" diye bir markaya 665457744tl bayılmak zorunda değil

Bu örnekler çoğalır ama fikri kapmışsınızdır umarım

insanlar her zaman birbirlerinin öğretilerini, davranışlarını ve tutumlarını yansıtır bundan kaçamaz.

eğer sen içinde bulunduğun kitlenin davranışını sergilemeyi "koyun" olarak görüyorsan yapacağın davranış mutlaka başka bir kitle veya kişinin yansıtması olacaktır. bilimsel olarak özgür irade olmaz. bu yazılan şeyler günümüz asi gençlerinin fikirlerinden başka bir şey değil sanki kendin yeni bir şey bulmuş gibi bir de havaya girmişsin

Birey diğerlerinin yansımasıdır önermeni tasdik etsek bile sentez yapabilir saydığım farklılık özgüleme kapsamına sokmak için yeterlidir.Toplumlarınsa paradigma atlamasına ihtiyacı vardır değişimlerin yaşanması adına

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    anlaşılır yazmayacaksan bloklamak zorunda kalacağım
  • quote:

Kapitalist ve toplumsal düzende sürünmeye devam edebilirsin hocam

Ama ben..

Ben ASLA

global olarak kapitalist düzen o kadar da kötü değil. sadece kiralar çok pahalı. bu ülkeye gelirsek buradaki kapitalizm değil kölelik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başımıza ne geldiyse(global olarak sadece tr değil) kapitalist düzen yüzünden geldi

Yüzyıllardır bu düzen sürüyor

Sonuç

Anlamsız savaşlar

%1 in %99 dan daha zengin olması

Açlıktan ölen çocuklar

Birilerinin menfaati uğruna göz göre göre işlenen suçlar

Liste uzun vakit yetmez fazlasına

Ve karşı koymazsak,sonumuz pek iyi olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

anlaşılır yazmayacaksan bloklamak zorunda kalacağım

Özgür iradenin yokluğu toplumsallığı haklı çıkarmıyor.Milleti iğrençliğe alıştırmak için sorumluluk duygularını yatıştırman gereksiz.Adam haklı olarak umrunda olmayan başkasına kar ettirmek istemiyor ergenlik ve ya değil bu sorundan kurtulmak adına ne yapabilirim diye kafa patlatırsa ahmak kitlelerin yapamadığını yapıp kendilerine öncü olacak umarım anlaşılabilmişimdir.Özgür iradenin kendisi yok lakin evreni farklı algılamamızı sağlayan estetik algımız var hiç çalışmayıp tüketenle mucidi aynı kefeye koyabileceksen bir daha sana yazmam.Bırak insanlar varoluş çığlıklarını atsınlar fizoloflar yeni terimler uydurup edebiyat kasarken iyi oluyor.Kibirli olması mütevazilik kılıfı takıp fantezi aleminde çilekeş ideolojisiyle bilinç altında kendini yüceltmesinden evladır

• quote:

Başımıza ne geldiyse(global olarak sadece tr değil) kapitalist düzen yüzünden geldi

Yüzyıllardır bu düzen sürüyor

Sonuç

Anlamsız savaşlar

%1 in %99 dan daha zengin olması

Açlıktan ölen çocuklar

Birilerinin menfaati uğruna göz göre göre işlenen suçlar

Liste uzun vakit yetmez fazlasına

Ve karşı koymazsak,sonumuz pek iyi olmaz

Bilim yapmalısın kapitalizmin sona ermesini istiyorsan
    Not:kibirli değilim ve bu insanları kesinlikle AŞAĞILAMIYORUM

Sadece derin bir uykudalar ve onlara bağırıyorum ki uyansınlar

Nikola Tesla da bilim yaptı

Albert Einstein de

Sonuç:İcatları kapitalist ve emperyalist düzen uğruna kullanıldı/kullanılıyor

• quote:

Not:kibirli değilim ve bu insanları kesinlikle AŞAĞILAMIYORUM

Sadece derin bir uykudalar ve onlara bağırıyorum ki uyansınlar

Olsan bile fark etmez zaten lakin o işleri yapman kolay değil bence öyle saçma beklentilere hiç girme öyle niyeti bulunan adam zaten yapar diğerleri sürünmeli eğer kendileri için bunu düşünmekten aciz olacaklarsa
  • quote:

Nikola Tesla da bilim yaptı

Albert Einstein de

Sonuç:İcatları kapitalist ve emperyalist düzen uğruna kullanıldı/kullanılıyor

Sorun kapitalizm değil homo sapiensin ahlaksızlığı sosyalist düzen geldi aynı halt
    Ben herkesin uyanmasını bekliyorum

Herkes en azından gerçekleri görmeli

Yine de köle olacaklarsa o onların problemi

Evet,yapmak istediğim şey cs atmaya benzemiyor farkındayım

Ancak yine de deneyeceğim

Yapamasam bile inandığım şey uğruna ölmüş olacağım

• quote:

Ben herkesin uyanmasını bekliyorum

Herkes en azından gerçekleri görmeli

Yine de köle olacaklarsa o onların problemi

Evet,yapmak istediğim şey cs atmaya benzemiyor farkındayım

Ancak yine de deneyeceğim

Yapamasam bile inandığım şey uğruna ölmüş olacağım

Uyanma diye kavram yok biliyorum hayal kırıklığına uğratıyorum ancak zamanla öğrenirsin inandığın kavram dolayısıyla ölme değmez dünya idealist olmak için fazla vakit vermiyor.İlaveten alışkanlıklarını terk etmek farklı yaşama geçmek zor köle adabıyla büyüdük kendimizi kandırmak yersiz

Şunu belirteyim

Ben köle olarak büyümedim ve 18 yaşındayım

Ben "uyandığıma" inanıyorum(yada adı her neyse)

Ve herkesin uyanması adına elimden geleni yapacağım

Bunun için ailemi karşıma aldım,Hemen sıvışacak değilim

• Baş kaldırıp ne yapacaksın nasıl bir sistemde yaşamayı düşünüyorsun?
  • quote:

Şunu belirteyim

Ben köle olarak büyümedim ve 18 yaşındayım

Ben "uyandığıma" inanıyorum(yada adı her neyse)

Ve herkesin uyanması adına elimden geleni yapacağım

Bunun için ailemi karşıma aldım,Hemen sıvışacak değilim

Bana çok genç zamanlarımı hatırlattın .Bende senin gibi idim tüm ailemi karşıma almıştım,toplumu karşıma almıştım.Fakat sonra anladım ki uğruna çalıştığım gecelerce düşündüğüm toplum beni hiç sevmedi.Fakat arkada unuttuğum bir şey vardı.Karşıma aldığım ailem,dayılarım,annem,babam,kardeşim beni çok seviyordu.Bende başkalarının yararı ve ideallerim uğruna karşıma almıştım onları,bunu farkedince tek şeyin kölelik ve para değil tanrı değil,sadece "MUTLULUK" olduğunu anladım.

Sana geleceğin yeri söyleyeyim ben Marx için almanca öğrenmiştim kendime Marx'ı peygamber gibi alıp yorumlamaya çalıştım.Lenin gibi zamana uyarlamaya çalıştım belki de.

Kapitalizm yıkılacak ise bu mutluluğu elimizden alacak.İnsanlara gerçekleri gösterecek.Gerçekler ise acıdır.

Kapitalizmin yıkılmasının tek yolu Marx abimizin söylediği gibi afyonu bırakmaktır.Afyonu bırakırsan acılar gün yüzüne çıkar.Bu yüzden kimse bırakmak istemez.

• Bu konuda bahsedilenler zaten cogu insanin farkinda oldugu seyler. Ama bir baska etki daha var. Artistlik diye dusunenler olabilir ama Turkcesini bilmedigim bir etki, Social Confirmity.

Yasadigin toplumda genel gecer, herkesten beklenen davraniş neyse onu yapmanin verdigi rahatlama. Duzen neden boyle bunu aciklayamiyorum ama duğunlerde neden halay çekiliyor bunu aciklayabiliyorum. Ya da tanimadigin 78 yaşinda amcanin buruşmuş elini opup basina koydugunu.

Dunyada herkese yetecek kadar kaynak var fakat herkesin istedigi kadarina yetecek kadar kaynak yok. Bazi insanlarin istekleri olmayak. Hangi sistemi getirirsen getir, 1) Adil olmayacak 2) Herkese kaynak yine de yetmeyecek.

Bu sebeple 2 secenegin var . Ya toplumun kabul goren bir bireyi olayi social confirmity i saglayacak ve bazi isteklerinden vaz gececeksin, ki bunu yaparak Oyun Teorisi sistemindeki Nash Equilibrium 'u saglamis olacaksin zira senin icin en iyi olani secerken toplumu da hesaba katmaktasin ; ya da Adam Smith prensiplerine gore yasayip, toplum uyumlulugunu hiçe sayip kendin icin en iyi olan seyi ne olursa olsun yapacaksin.

Benim gozlemime gore kimse bu iki uc noktayi hayati boyunca yasayamiyor. Bazen tamamen bencil davraniyor ama bazen de cevre baskisi ya da baska bir sebepten " aman be yapayim gitsin " modunda kendinden bekleneni yapiyor. Kucukken ben itfaiyeci olucam diyen nice cocuk simdi avukat, doktor ya da muhendis olmak icin dersaneye gidiyor. Cunku kaynak az, ihtiras cok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 10 Temmuz 2017; 1:14:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @Just Tarih hocam öncelikle ailem beni pek sevmiyor.O yüzden "Aile" kavramı beni pek ilgilendirmiyor ve herhangi bir koministi peygamber yapacak birisi de değilim.

Gerçekler acıdır başta ama sonunda huzuru verir

Sana seni mutlu eden yalanlardan kurtulmuşsundur artık

Herşey gözünün ortasındadır

Sana "mutlu ol" adı altında söylenen kazığı görmüşsündür artık

Ama buna rağmen yine de köle olmak isterlerse,kapitalist ve toplumsal düzende sürünmeye devam ederlerse o onların sorunu,en azından kendimi kurtarmış ve "başkalarını düşünmüş" olur.Kimse beni "neden diğerlerini kurtarmaya çalışmadın" tarzı şeylerle yargılayamaz

@Mephalay hocam ben şu an ki düzeni yıkmayı düşünüyorum.Eğer başarırsam insanlara seçim hakkı tanıyacağım.Yine de köle olmayı seçeelerse o onların problemi.En azından içimi rahatlatmış olacağım

Ben topluma hep aykırı olarak büyüdüm hocam

Sırf "halk görürse ne der" diye hiç bir şey yapmadım yapmayacağım

Bu arada o kavramın türkçesi büyük ihtimalle "Sosyal Kabullenme"

• Sürünmediğimiz bir sistemde yaşamaya calışacağım

Kimse hayatıma yön veremeyecek

Nasıl istersem öyle yaşayacağım

Trilyoner de olsam açlıktan sürünsem de MUTLU OLACAM LAN MUTLU

Size de hak veriyorum

Bu düzen çok güçlü gözüküyor olabilir ancak tarih nelerin yıkıldığına şahit oldu

Bu sistem eninde sonunda diğer insanları köleleştirici sistemler gibi yıkılacaktır

• quote:

@Just Tarih hocam öncelikle ailem beni pek sevmiyor.O yüzden "Aile" kavramı beni pek ilgilendirmiyor ve herhangi bir koministi peygamber yapacak birisi de değilim.

Gerçekler acıdır başta ama sonunda huzuru verir

Sana seni mutlu eden yalanlardan kurtulmuşsundur artık

Herşey gözünün ortasındadır

Sana "mutlu ol" adı altında söylenen kazığı görmüşsündür artık

Ama buna rağmen yine de köle olmak isterlerse,kapitalist ve toplumsal düzende sürünmeye devam ederlerse o onların sorunu,en azından kendimi kurtarmış ve "başkalarını düşünmüş" olur.Kimse beni "neden diğerlerini kurtarmaya çalışmadın" tarzı şeylerle yargılayamaz

@Mephalay hocam ben şu an ki düzeni yıkmayı düşünüyorum.Eğer başarırsam insanlara seçim hakkı tanıyacağım.Yine de köle olmayı seçeelerse o onların problemi.En azından içimi rahatlatmış olacağım

Ben topluma hep aykırı olarak büyüdüm hocam

Sırf "halk görürse ne der" diye hiç bir şey yapmadım yapmayacağım

Bu arada o kavramın türkçesi büyük ihtimalle "Sosyal Kabullenme"

Bir Marx olmadığın sürece kapitalizmin tek alternatifi komünizmdir bunuda unutma.

• Just Tarih kullanıcısına yanıt
    Aklımda tutarım hocam

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.