Şimdi Ara

Bu düzen size de tuhaf gelmiyor mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yani okula git okursan istediğin değil sırf çok para
    kazandırıyor diye x mesleğe git,Senin kadar bilgi birikimi olmayan,kaba,görgüsüz birinin emrinde çalış,seninle aşağı yukarı aynı parayı kazanan (seviyorsun diye değil sırf "evlenmek" için)biriyle evlen,çocuk yap sonra o döngü bu çocuk için devam etsin

Üstelik o patronun olacak herif ya mirasla yada haram yollarla senin rüyada göremeyeceğin paraları kaldırsın

Eğer okumazsan git köle gibi çalış ailenin (bunu tr için sayın) bulacağı hiç tanımadığın bir kızla evlen.sonra mutsuzluk içinde geçen salak saçma bir evlilik(bunu okuyan adama da sayın) geçirin.Yetmezmiş gibi bir de sizin için "survival" olan hayata çocuk getirin bu döngü devam etsin

Hiç mi bıkmadınız,hiç mi sıkılmadınız aynı sıkıntıları çekmekten,hiç mi demediniz"ben ne yapıyorum lan"

Ne zaman başkalarının değil de kendi hayatınızı yaşayacaksınız

Ne zaman baş kaldıracaksınız sizi köle etmek isteyen bu düzene

Ne zaman "Hayır lan hayııırrr" diye bağıracaksınız

Ne zaman gerçek anlamda mutlu olmayı deneyeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralları Çiğneyen Adam -- 10 Temmuz 2017; 0:8:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bunları düşünmek beni de çok yoruyor ama bireysel olarak yapabileceklerin sınırlı ne kadar kaçsan da ucundan kıyısından girdaba kapılıp bu dediklerini yaşayacaksın.
  • Gören de yurt dışında her şey güllük gülistanlık sanır.
  • Hocam adam TR değil global düşünün diye özellikle yukarıya not düşmüş bence siz bazı kavramları o kadar kutsallaştırmışsınız ki daha ne olduğunu anlamadan anında savunmaya geçiyorsunuz bunu bir düşünün derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dofuber

Hocam adam TR değil global düşünün diye özellikle yukarıya not düşmüş bence siz bazı kavramları o kadar kutsallaştırmışsınız ki daha ne olduğunu anlamadan anında savunmaya geçiyorsunuz bunu bir düşünün derim

Öyle demiş ama metin arasına hep Bunu TR için düşünün diye dayamış da dayamış. Hem ayranım dökülmesin hem sakalım ıslanmasın.. ne güzel.
  • Tr için düşünün dediklerim sadece "aile zoruyla evlilik" hakkında

Geri kalan hepsi global düşünün

• Dofuber D kullanıcısına yanıt
    Ben bu düzene karşı çıkmayı düşünüyorum hocam

Ha ölürüm ha yenerim ama bu düzende sürünmekten iyidir

• Kuralları Çiğneyen Adam K kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında böyle düşünen çok kişi var ama zamanla gerek toplumsal baskılar gerek yeterince girişken olunmaması çoğu insanın bu hayallerini törpülüyor.Umarım siz fırsatları doğru değerlendirip hayallerine ulaşanlardan olursunuz
    Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim hocam

Kafama kesin koydum kulağımı dış etkenlere kapadım hayallerimi gerçekleştireceğim

Çünkü sırf bilmem kaç milyar doları olan bir kaç kapitalist böyle istiyor diye bu hayatı yaşayacak değilim

Ailem yok gibi bir şey(var ama full zarar gördüğüm için onları takmıyorum) zaten sokaktaki insan anama sövse zerre umrumda olmaz kısaca beni engelleyecek bir insan yok şu anlık

Eğer yapabilirsem kapitalizmi yıkacağım

Yıkamasam bile denerken ölürüm en azından.Hayatım boşa gitmemiş olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralları Çiğneyen Adam

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim hocam

Kafama kesin koydum kulağımı dış etkenlere kapadım hayallerimi gerçekleştireceğim

Çünkü sırf bilmem kaç milyar doları olan bir kaç kapitalist böyle istiyor diye bu hayatı yaşayacak değilim

Ailem yok gibi bir şey(var ama full zarar gördüğüm için onları takmıyorum) zaten sokaktaki insan anama sövse zerre umrumda olmaz kısaca beni engelleyecek bir insan yok şu anlık

Eğer yapabilirsem kapitalizmi yıkacağım

Yıkamasam bile denerken ölürüm en azından.Hayatım boşa gitmemiş olur

Beğenmiyorsan yallah Kuzey Koreye

• Edgy.
  • Donald Trump kullanıcısına yanıt
    Nick konu uyumsuzluğu

Az önce ilk adımımı attım hayallerim adına

13 kasımda aileme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralları Çiğneyen Adam -- 9 Temmuz 2017; 14:15:45 >
  • quote:

Az önce ilk adımımı attım hayallerim adına

13 kasımda aileme

İyi de hocam 7 milyara karşı bir kişi. Ne kadar etkili olacak?
  • Deneyeceğim hocam

En azından boşa yaşamamış olurum

• İnsanlar "kim olduğunu, ne olduğunu, nerede olduğunu, nasıl yaşadığını, neden yaşadığını ve gündelik sorgulamaları" yapmadan, direk hayata atılarak veya zorla atılarak paranın peşine koşuyor veya koşuşturuyor.
  • tarım öncesinde insanlar çalıştığı kadar tüketiyordu.

şimdi sen hem fazla tüketmek (mutlu olmak) hem de çalışmamak istiyorsun ve bunları herkesin yapmasını istiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avcılarınavcısı -- 9 Temmuz 2017; 20:33:34 >
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Çalışmamasını istemiyorum

Çalışsın ancak karşılığında başkalarının istediği biri olmasın.Kendi özgür iradesi olsun istiyorum

Kimse çocuk yapmak zorunda değil

Kimse evlenmek zorunda değil

Kimse sırf adı "x" diye bir markaya 665457744tl bayılmak zorunda değil

Bu örnekler çoğalır ama fikri kapmışsınızdır umarım

• quote:

Çalışmamasını istemiyorum

Çalışsın ancak karşılığında başkalarının istediği biri olmasın.Kendi özgür iradesi olsun istiyorum

Kimse çocuk yapmak zorunda değil

Kimse evlenmek zorunda değil

Kimse sırf adı "x" diye bir markaya 665457744tl bayılmak zorunda değil

Bu örnekler çoğalır ama fikri kapmışsınızdır umarım

insanlar her zaman birbirlerinin öğretilerini, davranışlarını ve tutumlarını yansıtır bundan kaçamaz.

eğer sen içinde bulunduğun kitlenin davranışını sergilemeyi "koyun" olarak görüyorsan yapacağın davranış mutlaka başka bir kitle veya kişinin yansıtması olacaktır. bilimsel olarak özgür irade olmaz. bu yazılan şeyler günümüz asi gençlerinin fikirlerinden başka bir şey değil sanki kendin yeni bir şey bulmuş gibi bir de havaya girmişsin

• avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Kapitalist ve toplumsal düzende sürünmeye devam edebilirsin hocam

Ama ben..

Ben ASLA

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.