Şimdi Ara

Bu Durumun Sebebi Terim Değil mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ha ha ha ha ha ha la çok komik.

Terim gelmeden önceki Galatasaray'ın hali zaten belliydi.hagi ismi geçince mesela basinda Galatasaraylı sandığımız kalemler tatile gelir,ahi gitmiş Vahi kalmış falan yazıyordu.suatin okanin falan ne halde olduğu belliydi.tugay isyan bayrağını çekmişti.annen seni o sıralar bezlediği için pek bunları bilmezsin tabi ama normaldir.

Şimdi yıldızlar topluluğu kadro var Terim gidince adamlar Nisan ayında şampiyonluk turu atıyor.Terim kalıp o kadroyu şampiyon yapsa yine senin gibi çoluk çocuk çorba kesimi bu kadroyu herkes şampiyon yapabilir falan diye ahkam keserdi muhtemelen.

Herneyse .Fatih Terim'in kariyerini tartışacak kadar futboldan uzak değilim.mal olursan hiç bir şeyden anlamazsan adamın kariyerini tartisabilirsin.

Bu arada ben Şenol Güneş i de tartismam.bir takım şampiyon olacak diğerleri beş para etmez hoca.zaten bütün kariyerini şansa yaptı falan filan.allah zekaya sınır koymuş ahmakliga koymamış.baska birşey diyemem bu konuda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Darkstrom kullanıcısına yanıt
    Fatih Terim basarili olduktan "sonra" o kadrolara süper kadro demeye basladiniz. Dolayisiyla söylediklerinin hicbir degeri yok.

1996 yilinda ciksaydin ve

- kariyerinin sonuna gelmis ve italya 2. ligine düsmüs Hagi,
    - altyapida oynayan Emre diye bir cocuk,
    - bacagi kirildiktan sonra futbol hayati soru isareti olan Okan diye bir oyuncu
    - Diyarbakirspor'dan gelecek Ümit diye biri,
    - Karabükspor'dan gelen Hakan diye biri,
    - Genclerbirligi'nden gelen Ergün diye biri

"Türk futbolunun efsaneleri olacak, Türkiye'ye UEFA ve Süper kupa getirecek ve Milli takimi dünya 3. yapacak" deseydin bir anlami olurdu. 1996 yilinda bunlarin %10'unu hayal edebilen 1 (bir) tane spor yazari bulabilirsen göster.

Aynisi 11/12 ve 17/18 sezonlari icin de gecerli. O futbolculari "efsane" yapan da, o takimlari "süper takim" yapan da Terim'in kendisidir. Fenerbahce'nin kendi camiasindan böyle bir teknik direktör cikarma ihtimali yok. En iyisi vasat Aykut'tu. Onu da teneke baglayip gönderdiniz. Kiskanmaniz normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkstrom

Kardeş anlama problemlerin var sanırım... kim kötüledi Terim'i? Gerçekler bunlar. Yanlış olduğunu düşünüyorsan aksini yazarsın. Verecek cevabın yok demek ki.

Terim gelir, taraftar imparator der, Terim kaçar, taraftar im"para"tor der. Türkiye'nin açık ara en başarılı teknik direktörü kabul ama gerçeklerde gözardı edilemez.

Alıntıları Göster
    Bende anlama problemi yok ama sende çekememezlik olduğu çok açık
    Bu yüzden açık açık her yazdığına cevap vermiyorum. Ben ne dersem zira boş
    Ama en çok terimin kadrosuna laf atman komik Terim her zaman sağlam kadro kurmuştur kurar
    Engin Baytar Necati Semih vs Ünal Aysal transferi miydi
    Melo, eboue Ünal Aysal transferi miydi
    Bir de çıkmış terimin transferlerine laf ediyor terim 10 transferinde 2 tanesi kötü çıkıuor
    Göster bakalım terimden daha iyi transfer yapan biri madem kötü ya neye göre kötü iyisi var ki kafanda kötü diyorsun
    Ünal Aysal demişsin kadroya Ünal Aysal terimden sonra neden iyi kadro kuramadı hem de daha çok para harcadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 7 Mart 2019; 18:29:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gurkan19 kullanıcısına yanıt
    Terim 2011-2012 sezonu kadrosunu bedavaya kurmuştur. Tarihimizin tek finansal karla kapattığımız sezonu olabilir. 8. olan takım 1 kuruş harcanmadan açık ara şampiyon oldu.

Geçen sezon yine para harcatmadan (sadece kiralık Nagatomo transferi ile) takımı şaha kaldırdı ve şampiyon yaptı. Bu sene yine FFP kurallarından dolayı transfere cebimizden para çıkmadı.

Faruk süren döneminde kulübün borca battığı da kuyruklu yalan. O dönem harcanan para Slimani + Benzia’nın maaşını geçmez. Asıl sorun Fatih Terim’in getirdiği sportif başarıyı, marka değerine ve finansal başarıya çevirmeyen sonraki yöneticilerdir. Doğru yönetilseydik dünya kulübü olabilirdik.

Adamın şampiyon olamadığı tek dönem var. O da kadroyu ucuz ve genç oyuncularla doldurduğu yeniden yapılanma dönemi. Kötü transferler yapıldı ama yine kulübün cebinden kayda değer bir para çıkmadı. Petre, Bratu gibi oyuncuları alığımız fiyattan daha yukarıya sattık.

Galatasaray’ın borçlarının ana sorumlusu 1. Adnan Polat dönemi , 2. Terim gittikten sonraki Ünal Aysal dönemidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Terim 2011-2012 sezonu kadrosunu bedavaya kurmuştur. Tarihimizin tek finansal karla kapattığımız sezonu olabilir. 8. olan takım 1 kuruş harcanmadan açık ara şampiyon oldu.

Geçen sezon yine para harcatmadan (sadece kiralık Nagatomo transferi ile) takımı şaha kaldırdı ve şampiyon yaptı. Bu sene yine FFP kurallarından dolayı transfere cebimizden para çıkmadı.

Faruk süren döneminde kulübün borca battığı da kuyruklu yalan. O dönem harcanan para Slimani + Benzia’nın maaşını geçmez. Asıl sorun Fatih Terim’in getirdiği sportif başarıyı, marka değerine ve finansal başarıya çevirmeyen sonraki yöneticilerdir. Doğru yönetilseydik dünya kulübü olabilirdik.

Adamın şampiyon olamadığı tek dönem var. O da kadroyu ucuz ve genç oyuncularla doldurduğu yeniden yapılanma dönemi. Kötü transferler yapıldı ama yine kulübün cebinden kayda değer bir para çıkmadı. Petre, Bratu gibi oyuncuları alığımız fiyattan daha yukarıya sattık.

Galatasaray’ın borçlarının ana sorumlusu 1. Adnan Polat dönemi , 2. Terim gittikten sonraki Ünal Aysal dönemidir.
    Bu nasil bir kafadir :D
    Futbol bilgin yok denecek kadar az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertebe12 -- 7 Mart 2019; 19:15:37 >

• Buradaki terim fanlarinin kafasi ile bu takim yönetilse bölgesel amatörde oynariz..
    Yönetimin terimi yollayıp,taraftari kafaya takmadan devam etmesi şart

• Darkstrom kullanıcısına yanıt
    Yahu sadece gelip 2. olduğu dönemde transferlerin karşılığını alamadı, onun dışında ne zaman verim alamadı onu çıkaramadım ? :) Mesela hangi aldığı futbolcu elimizde patladı transfer faciası oldu ? Neredeyse geldiği her dönemde şampiyonlar ligini ve ligini almış adamdan bahsediyoruz, oradan gelen paranın farkında mısınız ? Hangi paralel evrende yaşıyorsunuz dostum ? Galatasaray bu sezon sadece ŞL geliri olarak 55 60 m euro civarı para kazandı, bunun farkında mısınız ?

Bu bakış açısıyla futbol yorumlamayın, Guardiola ve harcamalarına bir bak istersen ? :) Bedava başarı olmadığını anlarsın...Terim harcattığı dönemlerin her zaman karşılığını verdi veriyor.

Zorlama eleştiriler bunlar, klasik yurdum insanının başarılıyı hor görme hastalığı...Bir aralarda Guardiola balon diye konu açan insanlara sahibiz :) Bizde başarılı övülüp saygı duyulmaz, anca vur kırbacı... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Yahu sadece gelip 2. olduğu dönemde transferlerin karşılığını alamadı, onun dışında ne zaman verim alamadı onu çıkaramadım ? :) Mesela hangi aldığı futbolcu elimizde patladı transfer faciası oldu ? Neredeyse geldiği her dönemde şampiyonlar ligini ve ligini almış adamdan bahsediyoruz, oradan gelen paranın farkında mısınız ? Hangi paralel evrende yaşıyorsunuz dostum ? Galatasaray bu sezon sadece ŞL geliri olarak 55 60 m euro civarı para kazandı, bunun farkında mısınız ?

Bu bakış açısıyla futbol yorumlamayın, Guardiola ve harcamalarına bir bak istersen ? :) Bedava başarı olmadığını anlarsın...Terim harcattığı dönemlerin her zaman karşılığını verdi veriyor.

Zorlama eleştiriler bunlar, klasik yurdum insanının başarılıyı hor görme hastalığı...Bir aralarda Guardiola balon diye konu açan insanlara sahibiz :) Bizde başarılı övülüp saygı duyulmaz, anca vur kırbacı... :)
    Şampiyonlar Liginden nasıl 55m euro kazanmış olabilirsiniz, mümkün değil. Katılım payı + galibiyet başı 1 milyon euro + beraberliğe 400 bin euro civarı bir para var ŞL'de.

• Yahu doğrudan başkanın açıklamasındaki rakamı söylüyorum,

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/futbol/1073500/Galatasaray_Baskani_Mustafa_Cengiz__Sampiyonlar_Ligi_nden_55_milyon_euro_kazanacagiz.html

• Hemen değiştirelim FATİH Terimi böylece küme düşmemeye oynarız fb gibi,yada bjk gibi 2.lik kovalıyalım,
    İnsan beynini sadece yüzde 3 ünü kullanabiliyormuş, ancak bir çok insan bu yüzde 3'ün yüzde 1 ini anca kullanabiliyor, sizin konuştuğunuz kadar kolay değil bir şirket, bir spor kulübü başarı /kar hedefler ancak bu her zaman olacak diye birşey yok sahaya cıkan her 11 hangi takımlı olursa olsun galibiyet için çıkıyor. Birde böyle düşünün Erzurum taraftarı yenilgi içinmi stada geldi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ra hmetli

Terim 9 sene bu takımın başında kaldı 7 şampiyonluk yaşattı. Ferguson bile 26 senede 13 şampiyonluk yaşadı.

Sen kimsin TERİM'i eleştiriyorsun?

Kendi takımın küme düşme hattına girip çıkıyor adam gelmiş burada bizim efsane teknik direktorumuze laf atıyor.
    Kiyasladigi adama, basariya bak. Umarim ironidir. Ciddi ise baska sporlara yonelmenizde fayda var.

• Batman kullanıcısına yanıt
    Kıyaslama kelime anlamını ve kıyaslama nasıl yapılır ögrenmelisin. Bir şeyin kıyas olup olmadığı konusunda anlama sorunu yaşamaktasın.

Bir örnek: Ali'nin saçları Mehmet'in saçlarından daha uzun. Bu bir kıyaslmamadır.

Orada Alex Ferguson rol model olarak gösterilmiş ve örnek verilmiştir. Kıyas yoktur.

• quote:

Kıyaslama kelime anlamını ve kıyaslama nasıl yapılır ögrenmelisin. Bir şeyin kıyas olup olmadığı konusunda anlama sorunu yaşamaktasın.

Bir örnek: Ali'nin saçları Mehmet'in saçlarından daha uzun. Bu bir kıyaslmamadır.

Orada Alex Ferguson rol model olarak gösterilmiş ve örnek verilmiştir. Kıyas yoktur.
    Birak simdi ali’nin sacini velinin sakalini. Desen ki Fenerbahcede 9 sene gecirip 7 kere sampiyon olan var mi ? Anlariz. 2 sampiyonlar ligi sampiyonlugu almis adami ki aldigi sezonun 1’inde 3 kupa ile tamamlamis, sen sirf kaldigi sure icinde terim’in yuzdesi matematiksel olarak yuksek diye 26 senede 13 kere yapmis diyorsun. Birak simdi kelimelerin nerede kullanilmasini. Rol model olarak alabilecegin biri degil kendisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batman

Kiyasladigi adama, basariya bak. Umarim ironidir. Ciddi ise baska sporlara yonelmenizde fayda var.

Alıntıları Göster
    Çalışma süreleri aynı olmadığı için kıyaslamak yanlış gibi duruyor ama Terim 1996'dan bu yana hiç ayrılmamış olsaydı benzer bir tablo ortaya çıkabilirdi. 2. kez UEFA kupası alabilirdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Çalışma süreleri aynı olmadığı için kıyaslamak yanlış gibi duruyor ama Terim 1996'dan bu yana hiç ayrılmamış olsaydı benzer bir tablo ortaya çıkabilirdi. 2. kez UEFA kupası alabilirdik.

Alıntıları Göster
    Fatih Terim’in basarisini kucumsemiyorum elbette. Sadece mesaj komigime gitti diye yazdim. Uzun surenin meyvelerini topladi. Dediginiz gibi devam bile edebilirdi.

• quote:

Birak simdi ali’nin sacini velinin sakalini. Desen ki Fenerbahcede 9 sene gecirip 7 kere sampiyon olan var mi ? Anlariz. 2 sampiyonlar ligi sampiyonlugu almis adami ki aldigi sezonun 1’inde 3 kupa ile tamamlamis, sen sirf kaldigi sure icinde terim’in yuzdesi matematiksel olarak yuksek diye 26 senede 13 kere yapmis diyorsun. Birak simdi kelimelerin nerede kullanilmasini. Rol model olarak alabilecegin biri degil kendisi.

Alıntıları Göster
    Dostum gel senle futbol muhabbetini kapatalım, beni anlayamayacaksin. Christopher Nolan çok iyi bir yönetmen bunu konuşalım.

• quote:

Dostum gel senle futbol muhabbetini kapatalım, beni anlayamayacaksin. Christopher Nolan çok iyi bir yönetmen bunu konuşalım.

Alıntıları Göster
    Terim 9 tane film cekip 7 sinde basarili olmus. Nolan ise daha fazla film cekmis ve basarisi daha dusuk. Terim > Nolan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batman -- 17 Mart 2019; 14:59:18 >
  • quote:

Terim 9 tane film cekip 7 sinde basarili olmus. Nolan ise daha fazla film cekmis ve basarisi daha dusuk. Terim > Nolan

Alıntıları Göster
    Hayatında başarılar diliyorum.

• quote:

Hayatında başarılar diliyorum.

Alıntıları Göster
    Tesekkur ederim, sizede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batman -- 17 Mart 2019; 20:54:10 >
  • Rakiplerimiz ağlıyor.biz şampiyonluk kutluyoruz.

Bu durumun sorumlusu kesinlikle Fatih Terim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.