Şimdi Ara

Bu dil neden bu kolay unutuluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Duolingodan baya ilerlemiştim en son birkaç aydır vaktim olmadı şimdi nerdeyse hiçbirşey hatırlamiyorum[lisedede iki yıl gördüm]
    Bence kelimelerin çok uzun ve değişik olmasından kaynaklanan durum.

Dizi film izlesem aslında onlarında faydası olur ama güzel izlencek almanca birşey bulamıyorum Das boat var anca onu izlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 9 Ocak 2020; 19:20:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• günlük hayatta kullanmazsan unutulur. yoksa ben eskiden yaptığım gibi girerdim "memrise" programına günde ezberlerdim 50 kelime. 1 sene sonra ana dil seviyesinde olurdum. hafızada kalmıyor hepsi kullanılmadığından. test edildi onaylandı.
  • VolcanoPower kullanıcısına yanıt
    Hocam ingilizce kullanmadığım zaman mesela 1-2yılda kullanmasam gramatik bir eksilmem olmaz veya minimum olur kaybettiğim şey daha çok kelime dağarcığı olur.
    Fakat almancada hem gramer hem kelime alayını unutuyorum sanki daha önce hiçbirşey öğrenmemiş moduna giriyorum her kelimeyi ve fiil'i birbirine karıştırıyorum [gerçekten birbirine benziyen çok var]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 9 Ocak 2020; 22:19:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rektifier

Hocam ingilizce kullanmadığım zaman mesela 1-2yılda kullanmasam gramatik bir eksilmem olmaz veya minimum olur kaybettiğim şey daha çok kelime dağarcığı olur.
    Fakat almancada hem gramer hem kelime alayını unutuyorum sanki daha önce hiçbirşey öğrenmemiş moduna giriyorum her kelimeyi ve fiil'i birbirine karıştırıyorum [gerçekten birbirine benziyen çok var]
    tavsiyelerim

hangi dil unutmamak istiyorsan ;

Günlük gazete oku
    Arada bir Dergi al yada abone ol
    Kitap al fakat dikkat etmen gereken şey sürekli aynı kategoriden okuma bi yerde kalırsın. Mesela 2 ay biyografi okuduysan 3 ay psikoloji oku vs.

en kolay ve zevklisi youtube'dan sevdigim alanlarla yada merak ettiğin konularda o dilde videolar izle yada kişilere abone ol takip et sürekli. neden sevdiğin dedim çünkü başta bi anda zor içerikler seni sıkabilir.

Podcast dinle kanallara abone ol. günde 1 saat müzk dinliyorsan en azından 2 saat podcast dinle.

son olarak sürekli karşılıklı sohbet edebilecegin birilerini bul artık nerden yaparsan.

ben bu şekilde dayanıyorum.

• Rektifier R kullanıcısına yanıt
    Hocam bende sizin gibi Almanca öğrenmeye çalışıyorum . Gerçekten çok zor ve unutmaya yatkın bir dil. 1 hafta ara verdim mi bazı kelimelerin ya kendisini yada telaffuzunu unutuyorum. Siz şuan hangi seviyedesiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klpszkrll K kullanıcısına yanıt
    b1'dim bir ara şimdi a1 gibi hissediyorum
    Vazgeçip başka bir dile odaklanmayı düşünüyorum açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 11 Ocak 2020; 19:23:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.