Şimdi Ara

Bu aracı kaç liraya almalıyım ? ( hasarlı symbol )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar,bütçe temiz araca yetmiyor ben de kazalı alıp yaptırıp binmek istiyorum. Sizce bu aracı kaça alsam satınca fazla zarar etmem. Ortalama 1 yıl kullanacağım. Ortalama 7 bin tl masrafı çıkar dediler.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-mersin-pertten-440688799/detay

• Alma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Alma

Neden ? benim için kazalı boyalı olması hiç sorun değil, uygun fiyata alabiliyorsam sıkıntı yok. En az 1 sene bineceğim çünkü.
  • kesme arka takılacak, 6 ay önce focus 3 için full dolu 6.500TL'ye mersinden almıştım... burdan yola çıkarak 4.000TL yazın onun için

sağ arka direk lazım muhtemelen, solu anlayamadım

sağ arka far lazım...

işçilik 1.500tutar en az

ıvır zıvır masrafa da 1000 tl yazın

arka salıncaklar yürüyen vs belki 1.500 civarı da oraya harcanır. kesin değil...

totalde; 10.000 masrafı var max., altı üstü sizin ustalarla olan ilişkiniz, sanayiiye olan yakınlığınız
  • lifeblood6 L kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Sence kaça alsam iyidir bu aracı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zazian_12

Çok teşekkür ederim hocam. Sence kaça alsam iyidir bu aracı ?

valla hocam piyasasını bilmiyorum...

normal kazasız 50.000 desek alırken kazanmak istiyorsanız; direkteki işlem için 3.000, hasar geneli için 3.000 düşün.... 44.000 eder, 44.000 aracın anahtar teslim kasko, sigorta dahil tavan fiyatınız olsun...

edit; çekme belgeli diyor muhtemelen ağır hasar kaydı gelecek aracın arkasından, bunu da göz önünde bulundurun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeblood6 -- 20 Temmuz 2017; 2:47:44 >
  • Madem 1 yıl kullanıp satacaksın ben senin yerinde olsam kiralama düşünürdüm fazla km yapmayacaksan

• lifeblood6 L kullanıcısına yanıt
    eyv hocam çok teşekkür ederim.
  • Hardwired kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim hocam. Kiralama zararlı olmaz mı benim için ? en kötü aylık 1500 desen, yıllık 18 bin tl yapar. Sigorta ve vergiyi düşsen hadi 16 bin tl diyelim cebimden kira için çıkacak ücret. Alıp kullanıp, ortalama 1000 lira zararla satsam yine baya karlı oluyorum. yanlış mı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardwired

Madem 1 yıl kullanıp satacaksın ben senin yerinde olsam kiralama düşünürdüm fazla km yapmayacaksan

alacağı en uygun fiyat 1.700+kdv x 12 = 24.000tl yapar arabanın kökü 35bine gelecek zaten arkadaşa... %1.15 ipotekli ziraat kredisiyle alsa 15.000 peşinatla araba sahibi oluyor
  • Kesinlikle alma derim neden dersen

Aracın arka şasi den darbe alıp şasi nin yamulmuş olma ihtimali yüksek sanayi ile aran iyiyse al derim ama illa hasarlı araç alacam diyorsan aksam oto var hasarlı araç satarlar turkiyede hasarlı araç alacak olursam sadece akşam otodan alırım dürüst olarak iş yaparlar istersen bak incele aracı başında gör sonra karar ver ama bu araca bulaşma derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zazian_12

Cevabın için teşekkür ederim hocam. Kiralama zararlı olmaz mı benim için ? en kötü aylık 1500 desen, yıllık 18 bin tl yapar. Sigorta ve vergiyi düşsen hadi 16 bin tl diyelim cebimden kira için çıkacak ücret. Alıp kullanıp, ortalama 1000 lira zararla satsam yine baya karlı oluyorum. yanlış mı düşünüyorum.

12-24 aylık kiralama fiyatları dediğiniz kadar pahalı değil.

• 35.000 üst limitli dizel ve 2011 model üstü diye oto alım satım sitesinde arama yaptım, bir dünya ilan çıkıyor. Hasarlı araba arama sebebinizi anlayamadım.
  • Herkese çok teşekkür ederim.

• zazian_12 kullanıcısına yanıt
    bu arabayı alıyorsan en az 5 sene binmen lazım yoksa bir sene için alma bencede eğer ticaret yapmıyorsan
  • Teşekkür ederim hocam. Mesela bana fiyatı uygun alınır dediğin bir örnek verir misin o ilanların içinden ?
  • doubt777 D kullanıcısına yanıt
    Hocam ilanda yazan fiyattan almayacağım. Pazarlık yapacağım satan kişiyle. Şu an 26'ya indi zaten. Ben ne kadara alsam 1 sene sonra sattığımda zarar etmem. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Her gün 80km yol yapacağım. O yüzden bu araç az yakacak bana uygun geliyor.
    Yaşı büyük temiz(!) araç almaktansa yaşı küçük hasar kayıtlı araç almayı tercih ederim. Geçen yıl enişteme 2011 i20 ( full paket benzinli) aldık 19 bine. Ağır hasar kayıtlı, akü dışında bir masraf çıkarmadı çok şükür. Ama çevremde çoook tutulan yaşı büyük araçları alan eş dosta bakıyorum sürekli masraf ediyorlar.
  • O fiyata temiz bir megane 2 alabilirsiniz, bence hic ugrasmayin...

• eğer bu işin ticaretini yapmayacaksan kesinlikle alınıp kullanılacak araç değil.satması cidden çok zor oluyor.
  • zazian_12 kullanıcısına yanıt
    nokta atış şu araç iyidir diyememe ama aşağıdaki linkte, 35.000TL'ye kadar, en fazla 175.000 km'de, en az 2011 model ve sadece sahibinden olan ilanları listele dediğimde 2000'e yakın araç görünüyor. güvendiğin bir ustaya veya computeste sokulup alınabilir. hasarlı araca göre bence çok daha makuldür.

https://www.sahibinden.com/otomobil/dizel/sahibinden?a4_max=175000&sorting=date_desc&a5_min=2011&price_max=35000
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.