Şimdi Ara

Bu akşam AVATAR OSCAR'da nal toplayacak. --- NALI ÇOKTAN TOPLADI DA BİZİM ÜYELER TOPLAYAMADI --- (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
0
Favori
6.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdi elemanın biri başka bir topiğe böyle yazmış paste yapıyorum bakın...

akademinin dangalakça verdiği bir ödül.15 sene önce hangi filmi hatırlıyorsunuz diye sorsalar cesur yürek derim kimse ingiliz hasta yı bilmez.herkes er ryan ı kurtarmak ı hatırlar ama kimse sheakspeare in love filmini hatırlamaz.eminim bundan 15 sene sonra kimse the hurt locker ı hatırlamaz ama avatar ı herkes hatırlar.

Şimdi tartışalımmı susalımmı yada birbirimizi yiyelimmi,Avatar Locker'dabn kat kat iyi bir yapım iki bomba patlatlamka A.B.D Yi arkana almakla seyirci seni gönlüne seçmez ama ? abd seçiyor,Yani yazık olmuş gerçekten ama sorun yok Cameron her türlü gelicektir gene
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOGOMEZ

Neytırı sakin oll lütfen gerek yok

Şimdi elemanın biri başka bir topiğe böyle yazmış paste yapıyorum bakın...

akademinin dangalakça verdiği bir ödül.15 sene önce hangi filmi hatırlıyorsunuz diye sorsalar cesur yürek derim kimse ingiliz hasta yı bilmez.herkes er ryan ı kurtarmak ı hatırlar ama kimse sheakspeare in love filmini hatırlamaz.eminim bundan 15 sene sonra kimse the hurt locker ı hatırlamaz ama avatar ı herkes hatırlar.

Şimdi tartışalımmı susalımmı yada birbirimizi yiyelimmi,Avatar Locker'dabn kat kat iyi bir yapım iki bomba patlatlamka A.B.D Yi arkana almakla seyirci seni gönlüne seçmez ama ? abd seçiyor,Yani yazık olmuş gerçekten ama sorun yok Cameron her türlü gelicektir gene

İyi sinema seyircisi hatırlar kafanı yorma.İNgizili hasta da oldukça iyi bir fimdi

• @GOGOMEZ doğru söylüyor @Neytiri boşver bak @GOGOMEZ'in alıntısına ne güzel söylemiş arkadaş "Akademinin dangalakça verdiği bir ödül.15 sene önce hangi filmi hatırlıyorsunuz diye sorsalar Cesur Yürek derim kimse İngiliz Hasta yı bilmez, herkes Er Ryan'ı Kurtarmak'ı hatırlar ama kimse Sheakspeare in Love filmini hatırlamaz. Eminim bundan 15 sene sonra kimse the hurt locker ı hatırlamaz ama Avatar'ı herkes hatırlar."

Ayrıva 1999 yılının Oscar ödül törenine bakalım kimler var The Green Mile, The Sixth Sense, The Cider House Rules, The Insider ve American Beauty alan kim American Beauty, The Green Mile'a bile ödül vermemiş Akademiyi kim takar.

Ekleme: @shamanmuratcan haklısınız İngiliz Hasta muhteşem bir filmdir eğer bir sinema sever bu filmi bilmiyorsa ayıp gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastenc -- 8 Mart 2010; 19:24:20 >

• Eski filmler daha güzel oluyor.Sinema geliştikçe efektlerle doldurulmuş yabancı sinemalarla yada tek amacı düşündürmeden küfürle güldğrmek olan Türk filmlerine rastlamak olası oluyor.Neyse bu günlük bu kadar konu hala duruyorsa yarın devam ederiz
  • Neytiri, 1.4k küsür post atmışsın ama imzaya sistem yazmanın mantığını bilmiyorsun.. Ne desen boş.. Hayatta başarılar sana
  • bende avatarı izledim beğendim ama en iyi film oscarını alamaz. en iyi görüntü efekti vs. oscarı alabilir. ne kazandığını bilmiyorum bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SKIDROW -- 8 Mart 2010; 19:43:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekialem

Neytiri, 1.4k küsür post atmışsın ama imzaya sistem yazmanın mantığını bilmiyorsun.. Ne desen boş.. Hayatta başarılar sana

Profildeki Sistem bölümü niye var o zaman.. Süs olsun diye mi? Aman.. Size laf söyleyende kabahat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastenc

@GOGOMEZ doğru söylüyor @Neytiri boşver bak @GOGOMEZ'in alıntısına ne güzel söylemiş arkadaş "Akademinin dangalakça verdiği bir ödül.15 sene önce hangi filmi hatırlıyorsunuz diye sorsalar Cesur Yürek derim kimse İngiliz Hasta yı bilmez, herkes Er Ryan'ı Kurtarmak'ı hatırlar ama kimse Sheakspeare in Love filmini hatırlamaz. Eminim bundan 15 sene sonra kimse the hurt locker ı hatırlamaz ama Avatar'ı herkes hatırlar."

Ayrıva 1999 yılının Oscar ödül törenine bakalım kimler var The Green Mile, The Sixth Sense, The Cider House Rules, The Insider ve American Beauty alan kim American Beauty, The Green Mile'a bile ödül vermemiş Akademiyi kim takar.

Ekleme: @shamanmuratcan haklısınız İngiliz Hasta muhteşem bir filmdir eğer bir sinema sever bu filmi bilmiyorsa ayıp gerçekten

Şimdi şöyle bir nokta var bakın-Dünyanın en pahalı ve hızlı arabası Bugatti veryondur,istatislikte'de o geçer ve üstüne yoktur ama yılın en iyi aracını cvevrolet camaro alır,ama bu değilki bugatti veryondan daha iyidir çünkü bugatti veryon her bir kimsenin sahip olamıyacağı kadar lüks,çevik ve akılları baştan alan bir araçtır ama ? cvevrolet camaro en iyi ödülü alıyor..

Locker' ve Avatara'da böyle Cameron eğer avatarda A.B.D Ye gönderme yapma'sa idi A.B.D Yi göklere çıkarsa idi oscarları toplamakla kalmaz,2.film için juri bile yalvarırdı..törende cameronun karizmasını görmedinizmi adam umursamadı ne dedi kırmızı halıda ? ben ödülümü aldım dedi.

Şimdi sorarım size avatar çıkmasa idi,ne olucakti ? ben söyliyeyim Nasıl teknoloji ilerlemiş o gezegeni nasıl insan oğlu yaratmış nasıl bir yönetmen fikridir kimse bilemezdi..Avatar nisanda DVD-BLURAY Çıktığı zaman Pc niz'deki torentleri rapidleri hazırlıcaksınız...belki günlerdir Pc niz açık kalıcak,sizde seviyorsunuz avatarı ama ne yazıkki başarıyı çekememezlik yapıyosunuz lütfen yapmayın,ben yıllardır sinema ile iç içe olan biriyim 27 yaşıma olmama rağmen sayısızca 27 yıla sığmıcak çoklukta film izledim,senaryo diyosunuzda ya bir senaryo ne olabilir ? locker'da senaryo var desek bana ne verdi hiç birşey vermedi,avatarda senaryoda bana ,belkide sokakta geçen hasmımla aramı düzeltmek amacıyla msj verdi,ne demek bu ? durduk yere kimseye bulaşma ah alma sonunda zararlı çıkarsın,güzel olan hiç birşeye elleme mükafatını alırsın ne güzel,şimdi sorarım locker'da senaryo diyoruzda ne senaryosu sırf gerçekçi bir oyunculuk dışında birşey vermedi bana durağan bir yapım ,Locker A.B.D Yi hedef alsa değil oscar oscara bile giremezdi,Dıscrıt 9 nerde hadi sorarım size orda anlatımları senaryoya dikkat çekin onun için fazlada uzatmaya gerek yok..

• Bazı gazete köşe yazarları ve eleştirmenler dünya kadınlar günü olması sebebiyle ilk defa bir kadın yönetmene en iyi yönetmen ödülü verildiğini belirtiyorlar. Eğer ki böyle ise bu güzel bir jest oldu doğrusu.
  • quote:

quote:

@GOGOMEZ doğru söylüyor @Neytiri boşver bak @GOGOMEZ'in alıntısına ne güzel söylemiş arkadaş "Akademinin dangalakça verdiği bir ödül.15 sene önce hangi filmi hatırlıyorsunuz diye sorsalar Cesur Yürek derim kimse İngiliz Hasta yı bilmez, herkes Er Ryan'ı Kurtarmak'ı hatırlar ama kimse Sheakspeare in Love filmini hatırlamaz. Eminim bundan 15 sene sonra kimse the hurt locker ı hatırlamaz ama Avatar'ı herkes hatırlar."

Şimdi şöyle bir nokta var bakın-Dünyanın en pahalı ve hızlı arabası Bugatti veryondur,istatislikte'de o geçer ve üstüne yoktur ama yılın en iyi aracını cvevrolet camaro alır,ama bu değilki bugatti veryondan daha iyidir çünkü bugatti veryon her bir kimsenin sahip olamıyacağı kadar lüks,çevik ve akılları baştan alan bir araçtır ama ? cvevrolet camaro en iyi ödülü alıyor..

Locker' ve Avatara'da böyle Cameron eğer avatarda A.B.D Ye gönderme yapma'sa idi A.B.D Yi göklere çıkarsa idi oscarları toplamakla kalmaz,2.film için juri bile yalvarırdı..törende cameronun karizmasını görmedinizmi adam umursamadı ne dedi kırmızı halıda ? ben ödülümü aldım dedi.

Şimdi sorarım size avatar çıkmasa idi,ne olucakti ? ben söyliyeyim Nasıl teknoloji ilerlemiş o gezegeni nasıl insan oğlu yaratmış nasıl bir yönetmen fikridir kimse bilemezdi..Avatar nisanda DVD-BLURAY Çıktığı zaman Pc niz'deki torentleri rapidleri hazırlıcaksınız...belki günlerdir Pc niz açık kalıcak,sizde seviyorsunuz avatarı ama ne yazıkki başarıyı çekememezlik yapıyosunuz lütfen yapmayın,ben yıllardır sinema ile iç içe olan biriyim 27 yaşıma olmama rağmen sayısızca 27 yıla sığmıcak çoklukta film izledim,senaryo diyosunuzda ya bir senaryo ne olabilir ? locker'da senaryo var desek bana ne verdi hiç birşey vermedi,avatarda senaryoda bana ,belkide sokakta geçen hasmımla aramı düzeltmek amacıyla msj verdi,ne demek bu ? durduk yere kimseye bulaşma ah alma sonunda zararlı çıkarsın,güzel olan hiç birşeye elleme mükafatını alırsın ne güzel,şimdi sorarım locker'da senaryo diyoruzda ne senaryosu sırf gerçekçi bir oyunculuk dışında birşey vermedi bana durağan bir yapım ,Locker A.B.D Yi hedef alsa değil oscar oscara bile giremezdi,Dıscrıt 9 nerde hadi sorarım size orda anlatımları senaryoya dikkat çekin onun için fazlada uzatmaya gerek yok..

http://gizlibelgekalmayacak.blogcu.com/avatar-filmi-sistem-elestirisi-mi-yapiyor/6798600

Bence gayet açıklayıcı. Anlayabileceğini umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kyran

Bazı gazete köşe yazarları ve eleştirmenler dünya kadınlar günü olması sebebiyle ilk defa bir kadın yönetmene en iyi yönetmen ödülü verildiğini belirtiyorlar. Eğer ki böyle ise bu güzel bir jest oldu doğrusu.

En iyi yönetmen olduğu için değilde sırf kadın olduğu için o ödülü alması Kathryn Bigelow adına sevindirci mi yoksa üzücü bir durum mu diye asıl ona sormak lazım...

"Zirvede kartallar da bulunur, yılanlar da ancak birisi oraya süzülerek, birisi sürünerek gelir.Önemli olan nereye gelmiş olduğundan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

• quote:

Orijinalden alıntı: eskiekşiyazarı

quote:

quote:

http://gizlibelgekalmayacak.blogcu.com/avatar-filmi-sistem-elestirisi-mi-yapiyor/6798600

Bence gayet açıklayıcı. Anlayabileceğini umuyorum.

Hiç gerek yoktu

• Orijinalden alıntı: shamanmuratcan

Schindler's List

Forrest Gump

Pulp Fiction

The Shawshank Redemption

bunların ne kadarında avatarda olduğu kadar görsellik var

peki hangisi daha iyi?

avatar senaryosu klişe oyunculuk atmosfer her şeyi dandik olan bir filmdi.Tek güzel yanı görsel efektleriydi.Zaten bu dalda da oscar aldılar.

İşte zaten bu cümle, ne seyrettiğinizin farkına bile varmadığınızı açıkca gösteriyor. Filmin asıl başarısıda bu ya..

Avatar'da artist filan yok. Farketmediniz mi? Filmde efektte yok. Efekt nedir? Bir düşünün bakalım. Tamamı bilgisayarda hazırlanmış, aslında bir animasyondan ibaret olan bir şey var karşınızda. Bunda efekt aramak abes zaten.

Ve işte bu %100 sanal dünyayı size %100 gerçek olarak sunma başarısını gösteriyor film. İşte sinemada çığır açan tarafıda bu. Siz bile, gitmiş oyunculuk yok filan diyorsunuz. Oyuncu olmayan yerde ne oyunculuğu arıyorsunuz ki? İşte Avatar size kendini gerçek gibi hissettirmiş, ondaki matematik modelleri oyuncu gibi görmüşsünüz. İşte başarıda tam olarak burada zaten.

sinema için söylediklerini doğru bulmuyorum
    insanlar sinemaya görsel için gitselerde görselde ilk kasıt efektler ve pc de hazırlanan görseller değildir.Oyuncularım mimikleri jestleri oynadıklarıdır.Güzel bir filmi güzel bir şekilde oynamak için yani asıl olarak oyuncular için sinemaya gidilir.

Ne oyuncusu biraderim, iki gözüm. Filmde oyuncu filan yok. Ve millet bu filme 2.5 Milyar doları o olmayan oyuncuları izlemek için gidiyor. Filmde gördüğün hiç bir şey, kameranın önünde gerçekleşmiş değil, dikkat et, hiç bir şey. O en baştaki su tanecikleri bile. O gördüğün oyuncularda, tamamen yeniden render edilmiş şeyler. Ve işte ortada: 2.5 Milyar dolar, dile kolay.. Eee, o halde senin bu iddian biraz lahana turşusu ve perhiz hali oluyor maalesef..

sırf pc ortamında yazılanlardan örnek vermek için
    aslan kral mı bolt mu

tabi ki aslan kral.Senaryoyu fazla küçümsüyosun.Senaryo ve oyunculuk sinemanın en önemli faktörlerindendir.

Senaryo sinema için detaydır. Artık bunu bir anlayın. Hiç bir iz bırakmış film, senaryosuyla bunu becermiş değildir ve aslada olmayacaktır. Güçlü senaryo olması dezavantaj değildir, iyide bir şeydir, ama bir filmin iyi bir sinema eseri olması için senaryosu belirleyici etmen değildir. Bir sinema eseri için senaryo, görselliğin bütünlüğünü sağlayabildiği ölçüde güçlü olabilir. Bir senaryo, iyi bir hikaye ile değil, görselliğe ne kadar hizmet ettiğiyle ölçülür.

Sinemanın diğer bir yanı insanlara bir şeyler katmasıdır.Kelebek filmindeki düşünceyi hiçbir yerde göremezsin.O yüzden sinemada her şey efekt değildir

Kelebek bir film değil, bir roman, bir hikaye herşeyden önce. Ve işte o yüzden de kimsenin aklına kelebek filmi gelmez. Ve dahası romanını okursan, filminin pek bir eften püften kaldığını görürsün. Kelebek güzel bir hikayedir, ama maalesef aynı oranda güzel bir sinema eseri değildir. İşte bir diğer yanılgınızda burada ortaya çıkıyor. Konusu çok güzle olması, onu sinemanın asli gücü olan görsellik bağlamında güzel kılmaya yetmez, yetmiyor. Baştan beri söylediğimiz şey işte bu. Yeşil yol, kelebek vs. vs. hepsi çok güzel hikayeler, ama sinema eseri değiller.

Bu handikapı ucundan bucundan aşabilmiş bir kaç eser mevcut sadece. Mesela LOTR. Ama keşke diyorum, bu muhteşem hikayeyi filme çekmekte bu kadar acele etmeyip, şu Avatar'ın teknolojisiyle çekselermiş. Pek güzel olurdu. Ama şuna dikkat: Bu yeni model 3D ile çekilecek LOTR'u süper yapacak olan, konu değil, o görsellik olacak. Çünkü, sinema eseri, sinema için var oldukça güzel olur, bununda kayıtsız şartsız ilk şartı görselliktir. Görsellik ne kadar iyiyse, film o kadar büyük olur, ötesi detaydır.

Avatar ise sadece görsel efektlerde iyi olduğu için oscarı almıştır ve daha fazla uzatmaya gerek yoktur.
    Yılda sadece 1-2 film izleyen tvlerde ana haberde avatar reklamlarını gören kitle gidip uff aman ne biçim fildi demelerinden bu kadar abartılan balon bir filmdir.
    Ama ne yazık ki bu söylediklerimin boşa gidicek çünkü artık Türk izleyicisi sinemaya sadece görsel efekt ve gülmek için gidiyor.

Not:Çoğu kişi gibi sadece avatar akar kaç kişi gitmiş bak gibi konuşmadığınız açıklayıcı bir yorum yaptığınız için bu mesajı yazıyorum saygılar

Ben hiç avatar reklamı görmedim şahsen. Hatta bu avatarı bizim oğlanla arada bir nickelodeon'da seyrettiğimiz şu kafasında ok olan bücür avatar sanıyordum. bir baba-oğul macerası olsun diye, daha önce 3-4 kez 3D filmlere götürmüştüm. Gebze'den kalkıp taaa bilmem nerelere gitmek gerekiyor. Gidiyoruz, alışveriş merkezlerini filan dolaşıyoruz, yemek filan derken iyi bir atraksiyon oluyor.

En son, arzın merkezi hikayesine, Kadıköy Nautilusa gittik beraber. Bir yerde gözüme çarptı, internette olsa gerek. Alice Harikalar diyarında gelecekmiş, hemde 3D. Eh, işte bir fırsat daha. Ama daha gelecek, çok var. Bir kenarda diyor ki Avatar 3D.. Gittik gene RealD ile Nautilus'a. Hiç bir önyargı olmadan**.. Öylesine.. Sonra? Sonra ilk fırsatta attım kendimi IMAX'a.. Sonra da 4-5 kez daha izledim. PC'de kaç kez izlediğimi bile hatırlamam. Tek önyargım, o avatar afişinde "Terminatörün yapımcısı, yok titanic'in yönetmeni" filan yazmasıydı. Titanikte uyumuş, Terminatörden de hiç hazzetmemiş biriyim. İtici geldi şahsen. Ama bu şahsın Abyss denen şahane filmini de hatırlarım. O harika belgesellerini de. Kısaca, ben uyurum belki, oğlanda sever diye düşünüyordum. Ama gözümü bile kırpmadan çıktım salondan.

Sizce beni böyle yapan, daha o akşam kanıma girip ilk fırsatta o 3D gözlüklerini tekrar taktıran reklam olabilir mi? Buna ihtimal var mı?

Neyse.. Gereksiz uzatıyorsunuz. Sinema eseri için, konu asli bir unsur değildir. Bir sinema eserinin asli unsuru görselliktir. Bunu bir anlayın artık. yoksa, gidip o karanlık yerde 3 saat ömür harcamanın anlamı yoktur, olamaz. Film bize bir şeyler gösterecek, gösterecek ki, sinema eseri olabilsin. Ve işte avatar, bize başka bir yerde göremeyeceğimiz bir şeyleri gayet güzel gösteriyor. Hikayesi falan filanmış.. Çokta umrundaydı milletin. Millet "anlat anlat heyecanlı oluyor.." diyerek gitmiyor, bir şeyler görmek için gidiyor, işte hepsi bu, bunu bir anlamak lazım evvela..

• Avatar'ı sinemada 3D olarak izledim en beğendiğim filmlerden biriydi. Görselliğin mükemmel olduğunu farzetsek bile, çok eğlendirsede hatta en yüksek hasılatı yapsada sanatsal bir başyapıt değil gerçekçi olmak lazım abartmaya gerek yok. Ona gelene kadar ödül alıcak daha ne filmler var Hurt Locker'ı izlemedim henüz ama bence doğru bir karar olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 8 Mart 2010; 20:47:36 >
  • quote:

Avatar'da görsellik mükemmel bie olsa, eğlendirsede hatta en yüksek hasılatı yapsada sanatsal bir yapıt değil abartmamak gerek.

Eğer görsellik sanat değilse, Da Vinci, Michelangelo, Botticelli, VanGogh, Picasso vs. şukelanın teki mi oluyor yani?

Birisi Monalisa için "harikulade bir sanat eseri" derken bizi gayet fena kekliyor mu yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skoylu

quote:

Konuyu senaryoyu müziği filmden resmen çıkarttın bunlar apayrı şeyler deyip bunların önemli olmadığını söylemen bence kabul edilebilir birşey değil.Öncelikle sinema bir sanattır ve sadece görsele hitap etmez ,diğer sanatlar gibi ruha hitap etmesi gerekir.Gerek senaryosu gerek kurgusu gerek hikayesi gerek görselliği birbirlerinden ayrılamaz bunlardan biri olmadığı zaman bütünsel anlamda film bence eksik kalmış olur.Yüzüklerin efendisi yine benim görüşüme göre bütünsel olarak güzel olduğu için çok iyi bi film sadece görselliğe yüklenmediği için.

Hala aynı şeyi söylüyorsun.

sinemada konu önemsiz, müzik önemsiz, şu önemsiz, bu önemsiz diye bir şey yok. Sinema dediğin şey, bir gösteri sanatı. Pandomimden, dansa kadar her bir şey var.

Sorun senin gidip, kafanda bir formül bulup: "Müzik + Konu + Tema + Görüntü" gibi bir denklemle yola çıkıyor olman. Bu klişeyle çıkıp, kendi kafanca şuna iyi, buna iyi, öbürüne kötü vs. gibi alakasız bir şeyler söylüyorsun.

Olayı bir daha izah edeyim: Sinema teknik ve teknolojik olarak, görsel sanat için varolan, önceliği görsellik olan bir sanattır. Konusu olmasada olur mu? Olur. Müziği olmasada olur mu, olur? Peki görsellik olmadan? O zaman bu radyo tiyatrosu olur ve biz dinlemekten pek keyf alırız, çok güzeldirler. Hatta, Dünyalar savaşı, otostopçunun galaksi rehberi gibi şeyleri Radyo tiyatrosundan dinlemiş, görsel soslu halinden daha fazla sevmişizdir.

Kısaca, sinema için konu asli bir unsur değildir. En asli unsur görselliktir. O dev perdeyi doldurmak ve göstermektir.

Bu bağlamda senin "Amanda konu yok konu..." tribin maalesef boşa bir çıkış olma ve seni boş göstermekten başka bir halta yaramama durumuna düşürmektedir.

Eğer birisi çıkar, hiç bir konu olmadan insanları eğlendirmeyi, çekmeyi başarırsa, işte sinemanın zirvesi budur, velakin henüz bunu başaran çıkmadı.

Bu, konusu olan müziği olan vs. film kötüdür anlamına gelmez. Onlar, sinema tekniği içinde başka kulvarlar oluşturur ve o kulvarlarda koşarlar. Onlarda sevilen, beğenilen şeylerdir.

Bu ayrımı bir türlü anlayamadın sanıyorum. Avatar'ın başarısı, böyle ehven bir konu olması. Adam için konu sadece bir zamk görevi görüyor. Adam görsellik diye burun kıvırdığınız işi yapıp, herkese enfes şeyler gösteriyor. Gidenlerde zaten hayatın anlamını bulmak için gitmiyor, onu "görmeye, izlemeye" gidiyor.

Eğer hayatın anlamını arıyorsan mesela, gideceğin yer sinema değil. Eğer konuya meraklı isen, hikaye sever isen, kitapçıya git mesela..

Sinemanın asli unsuru, izlemektir, görselliktir. Ve bir film ne kadar izlenir, izleyene güzel şeyler gösterir, yaşatırsa, işte o kadar sinema adına iyi olacaktır. Gidip bunu amanda konusu yok, senaryosu çalıntı, falan, filan diyerek küçük görmeye çalışmak abesle iştigaldir.

İşte örnekleri ortadadır. Akılda kalan filmlere bir bakın, hepsinde aslolan gösterdikleridir, anlattıkları değil.

@skoylu

Beni baskasıyla karıştırdın galiba "Amanda konu yok konu.." diyen ben değilim Sadece yukardaki yazıyı yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

Avatar'ı sinemada 3D olarak izledim en beğendiğim filmlerden biriydi. Görselliğin mükemmel olduğunu farzetsek bile, çok eğlendirsede hatta en yüksek hasılatı yapsada sanatsal bir yapıt değil gerçekçi olmak lazım abartmaya gerek yok. Ona gelene kadar ödül alıcak daha ne filmler var Hurt Locker'ı izlemedim henüz ama bence doğru bir karar olmuş.

Hurt Locker'ı izlemediğiniz için soruyorum, 2009 yılında Avatar'dan daha iyi hangi filmler var acaba gerçekten çok merak ettim, özellikle "ler" ekini kullandığınıza göre 4 veya 5 film sayarsınız umarım. Sorma sebebim izlemediklerim varsa hemen indirip izliyicem, sonuçta ben Avatar'dan iyisi yok diye düşünüyordum...

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: skoylu

quote:

Avatar'da görsellik mükemmel bie olsa, eğlendirsede hatta en yüksek hasılatı yapsada sanatsal bir yapıt değil abartmamak gerek.

Eğer görsellik sanat değilse, Da Vinci, Michelangelo, Botticelli, VanGogh, Picasso vs. şukelanın teki mi oluyor yani?

Birisi Monalisa için "harikulade bir sanat eseri" derken bizi gayet fena kekliyor mu yani?

Demek istediğimi tam olarak anlayamamışsın ben Avatar sanat içermiyor demedim konusu bir kere harikaydı bende çok beğendim ama 2. defa seyretmek istemedim. Filmin geneli animasyondu ve aşırı fantastikdi buda oy alma oranını düşürdü görüşüm bu.

@ mastenc
    Vardır yerine var yazmışım, mesela James Cameron'ın eski Titanic filmi oscar'ı birçok yönden sonuna kadar hakediyordu tabi aslında bunlar çok derin konular ve kişiden kişiye değir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 8 Mart 2010; 21:07:17 >

• A.B.D Locker la kazandı gönüllerin şanpiyonu avatar olay budur ...avatar 2+3 daha söylemiyorum bile
  • O değilde ilk defa bir topicim bu kadar büyüdü ve bu kadar tartışması sürmekte.

BEYLER SONUCU ALALIM; AVATAR TOPLAMDA 3 ÖDÜL ALABİLDİ. BUNLARDAN " EN İYİ GÖRSEL EFEKT " ÖDÜLÜNÜ SONUNA KADAR HAKETTİ. DİĞER İKİSİNE DE İTİRAZ YOK.

AMA BU KADAR BÜYÜK BİR BÜTÇE, BU KADAR GÜNDEM, BU KADAR GİŞE HASILATI YAPAN ÇOK ÇOK İYİ BİR FİLM (!), ADINA OSCAR DENİLEN, ÇIPLAK RESİMLERİNİN NETTE DOLAŞTIĞI HANIM KIZIMIZ TARAFINDAN SUNULAN, ÖDÜLLERİNİN KIYTIRIK AKADEMİ TARAFINDAN VERİLDİĞİ BİR ORGANİZASYONDA TOPLAMDA 3 ALTIN HEYKELCİK KAZANDI.

Peki bu film yeterince iyi mi? Hayır.

Peki akılda kaldı ve çok para kazandırdı mı? Oh yes.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.