Şimdi Ara

BTK, 11 farklı telefon ve telsiz modelinin yasaklanmasına karar verdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya arkadaş paso millete mesaj geliyor hattınız kolonlandı diye. 250 tl para istiyor devlet. Gözü telefona diktiler.

• Yalnız Evofone'nun Xiaomi ile işbirliğinden inanılmaz kazançlı çıkması birilerine fena batmış sağlı sollu itibar operasyonlarına kara propagandaya başlamışlar.

• Sar değeri olduğunu sanmıyorum çünkü daha yüksek sar değerli cihazlar piyasada mevcut. Evofone sorunun kağıt üzerinde olduğunu söyleyip detaylı raporu talep ettiklerini söyledi. Sağlığı riske atacak birşey ise doğruca dava açarım fakat bu model dünya çapında çoğu markanın sattığı toplam telefondan fazla sattı.

@sakil sebebini merak ettim neden enayiyiz anlatsana biraz. Dünya çapında toplatılan samsung note 4 leri, uçağa alınmayan note 8 leri gördük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRK Sigorta -- 6 Aralık 2019; 20:5:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberleri aceleyle mi çıkarıyorsunuz yoksa hakikaten mi araştırma yapmayı bilmiyorsunuz?

Birincisi olamaz çünkü bu ürünler açıklanalı 10 günden fazla oldu.

Açıklama son kullanıcı için yetersiz olsa da her ürün için açıklama girilmiş.http://guvensizurun.gov.tr/Bildirim/KurumBazli?KurumTipi=9

Sizin işiniz açıklamayı inceleyip ilgili yönetmeliğe aykırılık teşkil eden durum nedir diye araştırıp sunmak değil mi zaten? Üstüne yanlış bilgi vermeyin bari.

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle bir internet sitesinin varlığını sizin sayenizde keşfettim. Teşekkür ederim :) Çok ilginç ürünler var. İlginç sebeplerden güvensiz bulunmuşlar. Birinde ambalajın yeterince kalın olmaması güvensizlik sebebi sayılmış. Halbuki gıda maddesi de değil sadece mikrofon şeklinde silgi. Acaba fesat mı düşündüler 😂

• kaan n1 e ne gülmüştük :D

• unlevel U kullanıcısına yanıt
    Üstte bir vatandaş yazmış kendince eskiymiş zaten kullanılamazmış falan...

• Musty3535123 M kullanıcısına yanıt
    Xiaomi 5s ile iphone 7 2016da çıktı ne yani iphone 7 kullanıcıları da mı çöpe atsın?

Apple a olsa yıkılırdı buralar ama xiaomi olunca savunmaya bak...

• Musty3535123 M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım Hz.Mevlana ne demiş "Kendini büyük görme, bugün ayağının altında biten ot, yarın mezarının üstünde bitecek".Bu kadar kibirle Mİ5S kullananları bu kadar aşağılayan bir yoruma 62 beğeni gelmiş ya vallahi oha diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIGIL -- 7 Aralık 2019; 19:56:48 >
  • 1 yıldır A sınıfı Ehliyete sahip amatör telsizciyim. Satın alırken Baofeng UV-5R izinli telsizler arasındaydı satın aldım kullanıyorum. Şuan tükaka kara listede! Burası neresi ya! Muz Cumhuriyeti mi?

• Btk yeni uyanmış

• quote:

Orijinalden alıntı: DIGIL

Arkadaşım Hz.Mevlana ne demiş "Kendini büyük görme, bugün ayağının altında biten ot, yarın mezarının üstünde bitecek".Bu kadar kibirle Mİ5S kullananları bu kadar aşağılayan bir yoruma 62 beğeni gelmiş ya vallahi oha diyorum.
    Ciddi olamassınız .

• quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

Sar değerinden dolayı yasaklandı demişsiniz ama bununla ilgili bir kanıtınız var mı? BTK ne olduğunu açıklamadı siz nereden öğrendiniz?

Cihazda yüklü gelen bir uygulamadaki yazılımsal açık, bataryasındaki bir hata, konuşmaların dinlenmesinin kolay olması gibi spesifik nedenler de olabilir
    http://guvensizurun.gov.tr/Bildirim/Detay?rid=10276

BTK, 11 farklı telefon ve telsiz modelinin yasaklanmasına karar verdi

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2007/03/20070324-4.htm

Peki ""Telsiz Ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliğinin 5'İnci Maddesinin Birinci Fıkrasının (A) Bendi"" nedir ?

"" MADDE 5 – (1) Temel gereklere ilişkin şartlar aşağıda belirtilmiştir;

a) Cihaz, 11/1/2002 tarihli ve 24637 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Belirli Gerilim Dahilinde Kullanılmak Üzere Tasarlanmış Elektrikli Teçhizat ile ilgili Yönetmeliğin gerilim sınırları dikkate alınmaksızın, emniyet hedeflerinin temel unsurlarının da dahil olduğu, kullanıcı ve diğer kişilerin sağlığı ve güvenliği ile ilgili hükümleri karşılamalıdır. ""

Ve ayrıca:
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2006/12/20061230-26.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 7 Aralık 2019; 22:47:14 >

• Merhaba arkadaşlar. Elimde Kaan N1 var var ve İthalatçısı Başarı firmasına yollamayı düşünüyorum. Garantisi bitmiş olsa bile para iadesi alabilir miyim? Süreç garantisi bitmiş veya bitmemiş ürünlerde nasıl işliyor? Bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı? Teşekkür ederim.

• "Sizin gibiler sayesinde" diye milletini senin gibi aşağılıyana ne denir? Ee ne yapsın herkes senin gibi elit, akıllı, alim olamıyor.Birde "Sıkıyorsa İngiltere'de satsınlar bu malları" demişsin o zaman sen İngiltere'ye iltica başvurusunda bulun bakalım sıkıysa seni kabul edeceklermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Editör keşke zahmet edip "güvenlik" derken neyi kastettiklerini açıklasaymış. Neyse ben açıklayayım bu cihazların Sar değeri olması gerekenden fazlaymış. Xiaomi`nin olması açıkca beni şaşırtmadı. Elimde Xiaomi A2 Lite var, telefonu 10 dakika falan kullanınca elim uyuşup karıncalanıyor. Ama LG V30+ telefonumu saatlerce kullansam bile böyle bir şey olmuyor. Zaten bakarsanız Xiaomi`nin Sar değerleri diğer markalardan daha yüksek özelliklede Samsung ve LGye bakarsanız daha net belli oluyor.
    "Xiaomi`nin Sar değerleri diğer markalardan daha yüksek" demişsiniz de hocam hepsi değil sadece Mi 5s ve birkaç modelinde yuksekti. Onun dışında çoğu iPhone modeli hep 1.000 civarında ve birçok telefondan yuksek veya aynı.

Lutfen atacağım linkteki rastgele yaptığım karşılaştırmaya bakın.

Xiaomi Redmi Note 8 - iPhone 11 - Xiaomi Mi Note 3 - Samsung S10+

Sar değerleri baş ve vucut olmak uzere en altlarda yazıyor hepsinde.
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/81724-153559-202956-223976/xiaomi-mi-note-3_samsung-galaxy-s10-plus-512gb_redmi-note-8-pro_apple-iphone-11/

Kısaca Xiaomilerde öyle genellediğiniz gibi bir şey yok.

• DIGIL D kullanıcısına yanıt
    Üstteki postumu da sildirmişsiniz, tebrikler. Apple ile bu çin markasını aynı kefeye koymak gibi yanılgıya düşen çayna tutkunları yüzünden biraz da alay konusu oluyor Xiaomi. Düzgün bir testten, son aşamada da kalite kontrolden geçilse tahmini %20-25 arası hurdaya yakın defolu ürünler çıkardığı tespit edilebilir. Savunulacak hiçbir tarafı yok. Daha radyasyon kısmına değinmiyorum.

Daha iki üç ay önce zannedersem, bu Xiaomi'ye ne kadar rahat IMEI klonlandığının övülen bir konusunda kloncu efendiye bir Kadıköy'de faaliyet gösteren bir tamircinin yazdığı cevap vardı. Çin mallarının içi hepsi birbirine benziyor diyordu. Apple, Motorola, Sony'nin içleri uzay mekiği gibi diye yazmıştı.

Daha dün bir üye çaynalının içi uhu ile tutturulmuş gibi adi diye yazdı. Herkes biliyor, ama bu ağır fanboyluk sizleri kör etmiş. Her malın bir bedeli vardır. Ar-ge yok, herşey kopya veya çalıntı. Standart yok. Bazı ürünler iyi, bazıları iki günde elde kalıyor. Ekran leş, yazılım yok, kararsız enerji sarfiyatı. En son patlayan sensörler olayı. 155'i arayamadığı için Xiaomi'ye isyan eden üyenin yardımına neden gitmediniz?

Özetle çaynalı şayomi'ye para verilmez. En azından belirli standartlara uygun oluncaya dek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.